Генетични и имунологични проблеми - 17

  • 44 866
  • 761
  •   1
Отговори
# 60
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 056
Г-ца Магнетична имаме и муко и уреаплазми,и хламидии,и другите тестове.Ембриотоксини не съм правила,но ММ чел,че дори да ги имам Фраксипарина,който бия от първия ден след трансфер щял да ме пази...Благодаря,ще потърся още какво имам,че аз доста изследвания съм направила за тези 4 години след третия ми мисед...

# 61
  • Мнения: 3 048
Г-ца Магнетична имаме и муко и уреаплазми,и хламидии,и другите тестове.Ембриотоксини не съм правила,но ММ чел,че дори да ги имам Фраксипарина,който бия от първия ден след трансфер щял да ме пази...Благодаря,ще потърся още какво имам,че аз доста изследвания съм направила за тези 4 години след третия ми мисед...

Не знам какво е чел и къде е чел, но фраксипарина няма нищо общо с имунологията Smirk Ако имаш ембриотоксини, задължително се влива Имуноглобулин или производно, което е по-силно от Интралипида, който се изписва при завишени НК клетки и при НК активност. Виж теста с менструалната кръв,  и моят съвет е или да направиш консулт с Русев, или  предписаната терапия .

За кръвотока и тромбофилията, не винаги само НМХ ( препарат като Фраксипарина) е достатъчен и си трябва следене на коагулация на 2-3  седмици, както и кръвотока към бебето. Понякога се налага включване на Аспирин или натаспин, увеличаване на дозата ...

# 62
  • Мнения: 89
Имам 4G/5G и неусвояване на фолиева.И ТЛА съм изследвала ,там нямам проблем.Гранична съм за ИР,с хормоните нямам проблем.Имаме кариотип нормален и на двамата с ММ.Май за друго не се сещам...

Виж за теста с менструална кръв. Също така мико и уреаплазми за двамата, хламидии, листериоза , токсоплазмоза  - ако нямаш пускани . Русев прави тест и за Ембриотоксини от имунологичните, блокиращи фактори .



shorti, ако нямате пускани никакви генетични и имунологични изследвания, според мен поне 500-600 лева.
Виж от ценоразписа : НК клетки и активност, ТЛА , Тромбофилия , АМХ , вит.Д , вит.Б12, ТСХ

Здравей, имам ги правени всички изброени в болница Надежда съм ги пускала. НК клетките са ми 11 при горна граница 10, бяха ми изписали Ортомол натал за тях, пусках и тромбофилия - там излезе 4G/4G,за нея нищо не ми назначиха била нискорискова. Витамин Д съм пускала на своя глава под нормата ми беше и съм на капки вигантол 10 на ден. АМХ съм го изследвала 2015г. 0,5 - но не знам колко е актуален в предвид, че нивата на витамин Д са ми били много ниски. Ще взема с мен всички изследвания доц Русев да ги погледне все пак и да назначи каквото прецени, но все пак исках ориентировъчно да знам. Не че не ми е ясно какви са цените на всичко след 8 години борба Simple Smile
Desii_123 благодаря за отговора Simple Smile

# 63
  • София
  • Мнения: 7 512
Да, PAI 4G-4G се води нискорискови мутация - няма да умреш от нея, само има голяма вероятност да загубиш бременност, щот той целия ген е дефектен и не работи нормално процеса на фибринолиза.

Вземи си потърси някой да ти назначи терапия при бременност. И на мен в Надежда ми затриха предишната бременност, там не е мястото да ти назначат терапия.

Потърси темата за тромбофилия и прочети първата й страница.

# 64
  • Мнения: 292
Здравейте, Случайно някой да има час за доц. Русев за идните дни и няма да го ползва?

# 65
  • Мнения: 1 756
Г-ца Магнетична имаме и муко и уреаплазми,и хламидии,и другите тестове.Ембриотоксини не съм правила,но ММ чел,че дори да ги имам Фраксипарина,който бия от първия ден след трансфер щял да ме пази...Благодаря,ще потърся още какво имам,че аз доста изследвания съм направила за тези 4 години след третия ми мисед...
Това е доста интересно за ембриотоксините и фраксипарина. Дали би се сетил къде точно го е прочел?

# 66
  • София
  • Мнения: 7 512
От толкова четене на статии и клинични проучвания, никъде не съм срещала да споменават за връзка между нискомолекулен хепарин и ембриотоксини.

И сега пак потърсих, и нищо не намирам.

Като се твърдят подобни неща, е хубаво да се цитира достоверен източник на информация.

# 67
  • Мнения: 1 756
От толкова четене на статии и клинични проучвания, никъде не съм срещала да споменават за връзка между нискомолекулен хепарин и ембриотоксини.

И сега пак потърсих, и нищо не намирам.

Като се твърдят подобни неща, е хубаво да се цитира достоверен източник на информация.

И аз попрерових, понеже ме заинтригува, но не никъде не открих, дори на английски и/или френски, затова и попитах.

# 68
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 056
Не знам.Беше по време на поредния ни спор.Напоследък за всичко спорим,което с свързано с поредния ми опит-къде да е,дали изобщо да опитвам,какви добавки да вземам,какво още да изследвам-абе ад е.И се чувстваме и двамата уморени,а той не веднъж ми каза,че е вече леко стар,а и аз след тазгодишния ми рожден ден рязко се почувствах остаряла...Малко извън темата,но имам нужда да споделя...

# 69
  • Мнения: 1 756
Не знам.Беше по време на поредния ни спор.Напоследък за всичко спорим,което с свързано с поредния ми опит-къде да е,дали изобщо да опитвам,какви добавки да вземам,какво още да изследвам-абе ад е.И се чувстваме и двамата уморени,а той не веднъж ми каза,че е вече леко стар,а и аз след тазгодишния ми рожден ден рязко се почувствах остаряла...Малко извън темата,но имам нужда да споделя...
Ели, не си сама. Sad Ние и двамата сме уморени вече, от най-дребното нещо свързано с предстоящия опит се дразним. Борбата е жестока, отделно и напрежение с отсъствията от работа или по-точно прегледи в обедна почивка, преди работа, бягане, нерви, неразбран шеф... Въобще незнам дали ще успея да докарам до финал, и дали изобщо ще имаме някога дете....Sad
Извинявам се,че спамя и аз,но се разстроих....
Вчера дори се разплаках пред лекаря,бях на предела на силите си и изпаднах в нервна криза. Не ми се беше случвало това, у дома - да, но не и пред лекаря.

# 70
  • Мнения: 3 048
За това са групите, поне тук може да излеете всичко което ви тежи  Revolving Hearts

Със сигурност няма връзка между НМХ и ембриотоксини . Все едно да кажеш, че НК клетките ще се повлияят от НМХ ... Едното е имунология , НМХ е свързан с кръвотока, но не предпазва от инфекции. Наличието на ембриотоксини в повечето случаи е свързано с някакво дори и минимално възпаление, нагъване , срастване в тръбите ....... В такива моменти оценявам, че моя мъж седеше и изпълняваше : изследвания , клиники, лекари, какво що в по-голямата си част аз взимах решенията , за много малка част се консултирах с него , и някак си и двамата бяхме по-спокойни. Обяснявах му нещата, но до толкова колкото да знае кое защо го правим Rolling Eyes

Кураж, сили и скорошен успех ви пожелавам Heartpulse И седнете изговорете нещата, кажете им на мъжете до къде искате тяхната подкрепа и кога просто мълчаливо да застанат до вас, но не когато сте под влияние на хормоните Wink Преди всяка стимулация се извинявах на ММ , че ако стана ужасна е от хормоните , а не защото го искам Flushed

# 71
  • Мнения: 1 756
За това са групите, поне тук може да излеете всичко което ви тежи  Revolving Hearts

Със сигурност няма връзка между НМХ и ембриотоксини . Все едно да кажеш, че НК клетките ще се повлияят от НМХ ... Едното е имунология , НМХ е свързан с кръвотока, но не предпазва от инфекции. Наличието на ембриотоксини в повечето случаи е свързано с някакво дори и минимално възпаление, нагъване , срастване в тръбите ....... В такива моменти оценявам, че моя мъж седеше и изпълняваше : изследвания , клиники, лекари, какво що в по-голямата си част аз взимах решенията , за много малка част се консултирах с него , и някак си и двамата бяхме по-спокойни. Обяснявах му нещата, но до толкова колкото да знае кое защо го правим Rolling Eyes

Кураж, сили и скорошен успех ви пожелавам Heartpulse И седнете изговорете нещата, кажете им на мъжете до къде искате тяхната подкрепа и кога просто мълчаливо да застанат до вас, но не когато сте под влияние на хормоните Wink Преди всяка стимулация се извинявах на ММ , че ако стана ужасна е от хормоните , а не защото го искам Flushed
Моят съпруг е душица, разумен и мислещ (за разлика от мен - импулсивна), много ми помага и винаги е до мен, не е отсъствал от един преглед, в 99% от случаите той слуша и помни какво ми казва лекарят. Чете и се интересува заедно с мен, настоява, пита за това и онова по време на прегледите и винаги е прав. Не мога да му го отрека. Аз съм по-експресивна, емоционална и едновременно срамежлива, и искам по-бързо да свършим, и да излезем. А и съм тази, която все за нещо дребно се дразни с него. А той, милият, все да ми угоди ...и сам ми казва :" Знам, че е от хормоните" Simple Smile...

# 72
  • Мнения: 4
Здравейте, момичета!
След два мисед аборта в ранни седмици (причина-инфекция), реших да си направя генетични изследвания на своя глава. Понеже съм извън България, изследванията тук идват без забележка. Бихте ли ме ориентирали какво означават? Дали са опасни при бременност? Изчетох в началото на темата за някои гени, но ако може мнение и от по-знаещи дами ще съм много благодарна. При първа възможност ще се свържа с някой от препоръчаните лекари, но заради ситуацията в момента.. Не се знае кога ще е възможно. Много Ви благодаря!

# 73
  • Мнения: 166
Някой писал ли си е с проф.Кременски наскоро? Не ми отговаря на мейла та се чудя да не пиша на грешен - kremensk@yahoo.com Да няма някакво y или i в адреса, което да пропускам?

# 74
  • София
  • Мнения: 7 512
Аглая, това е мейла. Има и форум:
http://forum.lmpbg.org/
Имай предвид че е лято, човекът е възрастен, може да не може да отговори веднага.
За консултация с генетик аз бих препоръчала проф. Савов в май дом, който е шеф на генетичната лаборатория.

Джулиет,
В дясната колона тези които са удебелени, са мутации. Виждам хетерозигот по Фактор 13, хетерозигот по двата фактора на MTHFR, хомозигот D/D по ACE. Може би заради съвкупността от нискорискови мутации ще е добре да ти назначат терапия при бременност.

Също така мутациите в MTHFR са свързани с неусвояване на синтетични витамини от група Б. Премери нивата на витамините Б9 и Б12 и при ниски стойности приемай само бионалични /метилирани форми. Това са фолат / метилфолат вместо синтетична фолиева киселина за Б9 и метилкобаламин вместо синтетичния цианкобаламин за Б12. Ако имаш дефицити, добре е да вдигнеш нивата близо до горната граница преди забременяване.

Общи условия

Активация на акаунт