Генетични и имунологични проблеми - 17

  • 45 090
  • 761
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 804
Имунологичните се менят. Аз пусках преди 8/9 месеца  ( тогава имах трансфер ) и сега Док ми каза да пусна пак, защото е минало време от предходните, а пак ми предстои трансфер ( става въпрос за имунология на клетка - НК клетки ).

# 691
  • Мнения: 30
Здравейте, имам изследвани ембриотоксини преди една година, като е резултата е отрицателен. Въпроса ми е възможно ли е да има промяна в резултата, или винаги ще са отрицателни?

# 692
  • Мнения: 15
Здравейте, момичета,
След преглед и изследвания при доц.Русев се установи, че имам инхибиращи ембриотоксини - ще трябва да правя терапия с Имуноглобулин. Искам да попитам има ли някоя от вас успешно забременяла след вливки?
Благодаря Hug

Здравейте,

Преди 3 г ми правиха вливане на Имуноглобулин - Интратект. На следващия месец направихме инсеминация - неуспешна, на по-следващия инвитро - неуспешно (завършило с биохимична бременност). Изчаках един месец и ми вляха Интралипид, поради леко завишени НК клетки. В месеца, в който ми направиха вливането с Интралипид забременях естествено и имах успешна бременност и здраво родено бебе.
Сега опитваме за второ, но без успех. Вярвах, че Интралипидът е помогнал, затова отново поднових вливанията. Оказа се, че освен НК клетките и аз имам инхибиращи ембриотоксини +/- (което все още не съм сигурна какво означава). Ще се консултирам с доц. Русев идната седмица. Неговото предписание е вливане на Имуноглобулин. Вие направихте ли вливането? Бихте ли споделили с какъв препарат? До колкот разбрах Интратект не се доставя в България от няколко месеца, а от мнения във форума заключих, че Имуновенин не е много причистен и причинява алергии. За Октагам попаднах на статия, че е имало предложение да бъде спрян в Европа преди десетина години. Ето линк към нея:
https://www.ema.europa.eu/en/news/european-medicines-agency-reco … -eu-member-states

# 693
  • Мнения: 427
Аз съм вливала 2 пъти Привиген. Не съм имала странични ефекти.

# 694
  • Мнения: 15
Аз съм вливала 2 пъти Привиген. Не съм имала странични ефекти.

Благодаря за отговора.
А знаете ли за колко време блокира ембриотоксините?

# 695
  • Мнения: 427
Нямам идея. Аз го вливах заради положителен крос мач тест Simple Smile

# 696
  • Мнения: 193
В момента има Привиген в Малинов, имуновенин нямало от над една година до колкото разбрах. И пак по форумни търсения, за ембриотоксини вливката ги блокира 1 година. Аз ще вливам на 31.03 надявам се и аз да нямам странични реакции някакви.

# 697
  • Мнения: 61
Здравейте, момичета,
След преглед и изследвания при доц.Русев се установи, че имам инхибиращи ембриотоксини - ще трябва да правя терапия с Имуноглобулин. Искам да попитам има ли някоя от вас успешно забременяла след вливки?
Благодаря Hug

Здравейте,

Преди 3 г ми правиха вливане на Имуноглобулин - Интратект. На следващия месец направихме инсеминация - неуспешна, на по-следващия инвитро - неуспешно (завършило с биохимична бременност). Изчаках един месец и ми вляха Интралипид, поради леко завишени НК клетки. В месеца, в който ми направиха вливането с Интралипид забременях естествено и имах успешна бременност и здраво родено бебе.
Сега опитваме за второ, но без успех. Вярвах, че Интралипидът е помогнал, затова отново поднових вливанията. Оказа се, че освен НК клетките и аз имам инхибиращи ембриотоксини +/- (което все още не съм сигурна какво означава). Ще се консултирам с доц. Русев идната седмица. Неговото предписание е вливане на Имуноглобулин. Вие направихте ли вливането? Бихте ли споделили с какъв препарат? До колкот разбрах Интратект не се доставя в България от няколко месеца, а от мнения във форума заключих, че Имуновенин не е много причистен и причинява алергии. За Октагам попаднах на статия, че е имало предложение да бъде спрян в Европа преди десетина години. Ето линк към нея:
https://www.ema.europa.eu/en/news/european-medicines-agency-reco … -eu-member-states

Здрвейте! Предстои ми да правя вливка следващата седмица с немския вариант на Имуноглобулин (директно така казах в болница Малинов по препоръка на доц.Русев). Доцентът ми каза, че най-много препоръчва немския вариант, но аз не запомних търговското му име Sad Аз също съм с инхибиращи ебриотоксини и леко завишени НК клетки..Ще видим дали ще има някакъв резултат..

# 698
  • Мнения: 31
Здравейте и от мен! Благодаря ви за цялата информация, която споделяте - изключително полезна е. Благодарение на всичко изчетено, имам план за действие и го следвам. Изследвах тромбофилии - с хомозигот по ACE и TAFI и хетерозогот ANXA5 и Factor13.
След консултация с доц. Русев, имам назначена терапия, но от допълнителните изследвания, които той ми назначи, излезнаха следните резултати за NK клетки, които направо ме шокираха:

Не съм изчела подробно темите назад, защото съм се съсредоточила в четене за тромбофилиите, но дори прехвърляйки, не видях нито една от вас с толкова високи резултати на NK-клетки. Възможно ли е да се дължат на скорошно боледуване и знаете ли от какво се влияят? Има ли смисъл на пускам контрола след 1-2 месеца?
Благодаря ви!

# 699
  • Мнения: 704
Здравейте,

Имам направени изследвания преди година за ТАТ и МАТ , антифосфолипидни антитела ,НК клетки , кариотип и coombs тест и всичко беше в норма освен НК клетките. Според вас какво друго мога да си пусна след имплатационни неуспехи?

# 700
  • София
  • Мнения: 5 541
didkata,oпределено NK клетките може би още са под влияние на скорошното боледуване.
Тромбоцитно-левлоцитните агрегати също допринасят са сгъстяване на кръвта.

# 701
  • Мнения: 31
Bubble, благодаря! Проблемът е, че последното ми боледуване беше ноември, корона. От тогава насам не съм боледувала. Притеснявам се да не е знак за нещо друго.
Знаеш ли дали тези NK клетки са бързи или бавни, демек има ли смисъл да ги изследвам отново и кога? Мога ли да им повлияя с нещо?

# 702
  • София
  • Мнения: 5 541
Bubble, благодаря! Проблемът е, че последното ми боледуване беше ноември, корона. От тогава насам не съм боледувала. Притеснявам се да не е знак за нещо друго.
Знаеш ли дали тези NK клетки са бързи или бавни, демек има ли смисъл да ги изследвам отново и кога? Мога ли да им повлияя с нещо?
Бавни са,а и самото възстановяване от Ковид си е бавен процес.
В този момент аз вливки с Интралипид не бих правила,не бих се опитвала да ги смъквам в този момент.Тромбофилията сама по себе си си е достатъчна причина за неуспех.
НО преди всичко доцента виж какво ще ти каже.
Аз правих вливка на овулация,после на + тест и следващата трябваше да е в 9 г.с,но мъжа ми беше болен тогава и не я направих (така ми каза д-р Калчев ).

# 703
  • Мнения: 349
Здравейте, къде сте пускали кариотип? На мен ми предложиха Геника, но се чака три месеца за резултатите, има ли някоя лаборатория, където да се обработва по-бързо изследването?

# 704
  • Мнения: 713
Ние направихме в Щерев, резултатите излизат за 1 месец. Не знам дали има място, на което може по-бързо от това.

Общи условия

Активация на акаунт