Родени през ⛱🐟🦀АВГУСТ 🦀🐟🏖 (Тема 8)

  • 14 472
  • 750
  •   1
Отговори
# 735
  • Варна
  • Мнения: 910
Имам нов казус аз - бяхме на преглед и я изкараха, че не е качила см. Но плачеше и не знам грешка ли е или не е и да се филмирам ли. Иначе 570 г, което за между 6 и 7ми месец е супер. Но тези см ме филмираха. За бъбреците иначе каза, че много деца го имат и обикновено на 1г се израства. Урина пак трябва да давам, защото имаше завишени левкоцити, но вероятно е било от замърсяване

Последна редакция: вт, 07 мар 2023, 20:55 от exsberry

# 736
  • Мнения: 2 823
Имам нов казус аз - бяхме на преглед и я изкараха, че не е качила см. Но плачеше и не знам грешка ли е или не е и да се филмирам ли. Инае 570 г, което за между 6 и 7ми месец е супер. Но тези см ме филмираха. За бъбреците иначе каза, че много деца го имат и обикновено на 1г се израства. Урина пак трябва да давам, защото имаше завишени левкоцити, но вероятно е било от замърсяване
Нямаш ли метър да я измериш ти. Честно казано понякога се случват разминавания. При нас така беше станало с обиколката на главата. На 5м я мери 43 см,на 6 м 42,5😀Казах на личната как предния месец 43 сега ,42.5  и в крайна сметка на  6 мес беше 43,5 см☺Стават грешки,не се филмирай. Аз затова си взех везна,тегля си я,меря ръст  и обиколка на глава☺

Последна редакция: вт, 07 мар 2023, 23:07 от Милото

# 737
  • Варна
  • Мнения: 910
Ще проверя,  да. Наистина по-добра идея вместо да го мисля. Не че очаквам да е качила супер много, аз виждам, че дрехите й стават, просто поне 0,5-1см, а не да си мисля, че е в застой. Че веднага прочетох някакви неща за изостване. Макар че лекарката нищо не каза де, даже се изкефи, че била набеделяла и каза "изглежда доста пораснала" хаха (разбирайте надебеляла)

# 738
  • Мнения: 466
Ексбери, с памперс ли я мериха? Моята консултантка тук казва, че се мери на голо, защото заради памперса може да са свити крачетата. Пък и нали, те вече по-малко ще растат 😂 Че иначе ще се разоря да купувпм дрехи 😂

Милото, да кажеш на оная лекарка, че тя е с даун и какво още беше там, а не Плами. Много е хубава сладката дунда ❤ Сама ли се задържа права?

Ni_Ci, овесът сам по себе си не съдържа глутен. Но понеже се отглежда с глутенови култури, може да се «зарази». Та според мен е лоша идея така да се вкарва, има шанс 50% да е нямало глутен именно в тези ядки. Бих повторила с нещо друго, кускус или какво още се дава.

Мишето не спира да реве нощем. Реве и спи, чак го будя понякога. Като се събуди спира да плаче, даже може да започне да гука. Предполагам са зъби, вчера дадох парацетамол, имаше ефект за 3 часа, днес ще дам нурофен, че съм на предела на силите си.

Захранването върви добре, хапва си с голям интерес. Преди дни му пасрах твърдо елда с пуешко и му връчих лъжицата, доста му се услади. ММ се притесни, че много бил изял 😂 Вчера пък му предложих риба на кюфтенца и ми беше много притеснено, понеже е алерген, а аз никога не съм яла и даже не знам дали нямам алергия. А зверчето да вземе и да изяде почти всичко, което предложих, щях да почина от притеснение, но всичко е ок днес. Утре ще я повторя.

Да ви питам, след като съм давала масло, трябва ли да «вкарвам» сирене и кисело мляко? Това с млечните ми е тъмна Индия…

# 739
  • Мнения: 3 332
exsberry ние каката единия месец даже я измерихме по-малко отколкото предния. И докторката се смя, че явно не сме е измерили правелно предния месец. После ми обясни, че меренето по този начин си е направо относително и докато не я сложи права до вратата (там и е метъра) не е много точно мерененето. Така, че хич не се шашкай.

# 740
  • Мнения: 2 823
Вещице отзад е ръката ми☺Тя почти не искаше да стъпва,но смятам че на децата някои неща трябва да се показват за да се научат🤷♀Не се изправя сама все още. Мисля че сме далеч от това. В момента е на вълна да се застоява права,като търси упора за да се хване за нещо и да стои като се държи,също  и да се върти в кръг супер бързо, мести си се по неин начин😀

# 741
  • Мнения: 931
Ще дам друга форма на глутен. Въпреки, че леко се филмирах за това с глутена 😅.

И при нас същото, качила е 500гр, а на ръст не-67см, както предния месец. Докторката нищо не каза.

Ами Рая не може да стои така на крачета. Подпира се за секунди и ги сгъва, не може и да скача, не може седи стабилна седнала. Много ли сме назад в класациите?

Борко сигурно тича вече, Magic няма време за нас. 😅

# 742
  • Мнения: 2 823
Ще дам друга форма на глутен. Въпреки, че леко се филмирах за това с глутена 😅.

И при нас същото, качила е 500гр, а на ръст не-67см, както предния месец. Докторката нищо не каза.

Ами Рая не може да стои така на крачета. Подпира се за секунди и ги сгъва, не може и да скача, не може седи стабилна седнала. Много ли сме назад в класациите?
Плами е качила само 300 гр и пораснала с 3 см. Не пълзи както трябва,не подскача и не се изправя сама.Имаме бънджи и на него не скача,а се люлее🤷♀Ползваме го макс от 2 седм и го разскърца яко,понеже се люлее със сила. Няма как да кача клипче тук🤷♀Ако твоето дете е добро в нещо,то моето ще е в нещо друго. Няма място за притеснение. Аз не бързам тя да пораства,да прохожда. Наблегнах на крачетата понеже тя не искаше да стъпва,в смисъл само си огъваше крачетата. Реших да послушам невроложката и да и показвам☺
П.С За глутена ако беше така половината свят да е с ментални проблеми😀🤷♀Аз още не съм го вкарала чакам да стане поне на 7++(след седмица ще го почна)
С Божко няма кой да се мери☺

Последна редакция: вт, 07 мар 2023, 22:19 от Милото

# 743
  • Мнения: 2 596
Милото, да намачкаш Плами! Голяма сладурка е Heart Eyes

Оф, ма каква риба, бре?! Аз забравих за нея Joy

Неизвестна, пак ли? Cry Иначе и ние сме на този хал... Бебо е със сополи не знам колко дена вече. Аз тъкмо спрях да кашлям след над 3-седмично боледуване и отново съм болна. Мъжът ми и той... Дано са чисти гърдичите!

Ангелова, след отбиването има голям шанс да спим Smile Иначе си права, че има и по-зле. Примерно, будуване през нощта или много ранно ставане. А представяте ли си всичко на куп?! Laughing

А, днес захраних с...не знам дали телешко или свинско Joy Вчера поръчах на ММ да му смелят кайма и той взел смес 50/50. И днес правих мусака и изсипах в тенджерата половината количество. И веднага се усетих, че никой не я е омесил. Та, не знам телешко или свинско дадох Grin Знам само, че яде доста малко. Храних го аз с лъжичката...

# 744
  • Мнения: 466
Барбалена, аз дадох cod, търсих haddock, но нямаше в този магазин. Не ги знам на Бг как се казват, аз нищо не разбирам от риба, гади ми се само при мисълта за нея и за това се омъжих за любител рибар…. Но за детето купувам от магазина, защото са минали санитарен контрол. Много знам ММ какви глисти яде 😕  По съвет на ММ реших да захраня с бяла риба, че е по-лека, по-нататък ще дам и червена. Според него скумрията не е подходяща за деца, но гледам в групата по ЗВБ захранват с нея, но аз съм паника с алергиите. Иначе 1-2 пъти седмично ще давам, колкото и да ми се повдига.
Тук някой ме инфлуенсна за Нинджа зимата и съм повече от доволна. Това е създадено за такива анти кулинари, като мен. ММ ми прави на кабапченца месото, сестра ми направи кюфтенца от риба и всичко е по пликове във фризера. Само вадя и пускам на пара с някой зеленчук, става много бързо. Като чета какви манджи въртиш,  направо се чудя как успяваш с 2 деца.

# 745
  • Мнения: 1 228
Ох , ще си позволя да напиша нещо преди да ви изчета и после ще се върна да добавям по темите , но не се сдържах.Попитайте майките си дали и как са ви въвеждали глутен , млечни , мед , кисело мляко , ЗАХАР и други подобни.Не вярвам само моята майка да е била най - невежата , но ми е сподяла , че по мое време - родена съм 92-ра година изобщо не се е тръбяло за опасност от глутен и други.НЕ отричам , че сега има повече информация , но това , че менталното развитие  ще се повлияе от глутена ми звучи като поредната измислица на някой си  педиатър , без да искам да обидя някой тук в темата.Аз не се имам са малоумна като съм захранена със сокчета, глутен и другите му там работи , а вярвам и вие не сте ментално изостанали , защото ядете пшеница и ръж.Нищо личко към никой , но прекалено много се набляга на това да се стресират родителите .....както и да им св казва по какви схеми да се водят , например бебе на 7 месеца да яде 170гр заешко 😡
И сега да се редактирам и да добавя:
Вещичке и аз мисля , че е от зъби , или по - точно болящи венци.Може според мен да даваш сирене след маслото.Аз днес  ай -накрая сложих за обезсоляване , ама все забравям за товя масло да го добавям , че след него да дойде сиренето :/
Милото не можах да вида добре снимката на малката:/ Иначе щом има вятър - да , по - добре си и слагай чувалчето.Аз обикновено веднака като се прибера я проверява  дали не е потна и така преценявам примерно , че и е било добре навън облечена по определен начин .
Лизи,  не започват ли да се заиграват с нвщо сами децата? Във фвйса споделих за картонени чаши , пластмасови капаци , ще добавя още музикални кубове , просто чорапи , дистанционно са доста занимателни за Ади.Просто като те слушам и не знам, нормално кошмари да имаш   ,ти нямаш грам спокойатвие.Пробва ли нещо да си гризкат вместо пюре , може пък да помогне за захранването , знам ли ....
И последно да се похваля на ЗБВ мамите - днес импулсивно дадох коричка - тя си я хвна отхапа голямо парче , докато кажа,че е много и се опитам да го извадя от устата вече беше започнала да си го дъвче и си глътна без проблем.
Берри Аделина последно я  мериха , че е порастнала само около половин см , а дрехите омаляха.Ясно е , че е грешка или в предното или в сегашното измерване.Не се филмирай.Освен това при проблеми с хипофизата или с растежа като цяло обикновено се получава  някакво несъравмерие ако това е , за което си чела и си се притеснила.

Последна редакция: ср, 08 мар 2023, 00:48 от Орехче

# 746
  • Асеновград
  • Мнения: 1 377
От много време ви чета и все нямам време да пиша един роман😂😂.

Орехче мисля че си права, даже забелязвам че повечето млади майки сега сме на едно мнение за това, даже искаме донякъде да ги захранваме като едно време, толкова ни е писнало от глупости и стриктно въвеждане на различни групи храни в определени месеци, и сакън да не дадеш нещо по рано или пък в по-голямо количество.
Аз например захранвам както ми дойде и както го усещам за правилно. Педиатърката изобщо не я слушам, само и викам да, да, и си правя каквото знам. Взимам си информация от различни източници и проучвания и горе долу по тях се водя. А забелязали ли сте как на повечето бурканчета пише 4+м 5+м 6+м, мнооого рядко виждам 8+м, демек всичките алергени според производителите на бебешка храна трябва да са въведени до 6-тия 7-мия месец.. което пък също ми се вижда крайно. Всичките ягоди, малини, къпини, боровинки, касис, и всички берита са в пюрета за 4-5м 🤷🏻😅. Верно СЗО препоръчва ранното въвеждане на алергени ама чак пък толковаа, остана само ядките да са след година според тях.😂
Тери е на 7м и половина (без няколко дни) и вече съм въвела глутен, млечни, жълтък, месо, сега предстои риба. На готови пюрета сме основно, но правя и домашни, като сега започвам да му готвя и супички които пасирам със сухари да стане гъста консистенцията. Засега слава богу нямаме алергична реакция.
Глутен въведох с коричка хляб, и после сухари, днес даже за пръв път яде попара, много му хареса. Друго като зърнена култура съм давала спелта(сухари и в пюре), просо (в пюре и в бебешко зрънчо), елда мисля тези дни да дам че все я забравям.
От млечните започнах с кисело мляко, много му хареса, почти всеки ден яде по малко, даже като забравя да дам жълтък в пюрето го смесвам с 2л кис.мляко и си го хапва.Днес и вчера му дадох обезсолено сирене, също му хареса, както и добавих малко масло днес за пръв път в попарата. Утре ще ходя да търся гхий.
От месото съм въвела пилешко, пуешко, заешко, и малко телешко от едно пюре не не му хареса та май и него ще го правя на супа😁.
Жълтък вече давам по половинка, и то не всеки ден защото забравям.😅
От зеленчуците почти всички съм въвела, дайте идеи какво да е следващото.😁🥦🥒🫑🥕🧅🥔🍠 За летните плодове май ще изчакам да дам пресни.
Лук също слагам за супичките, както и магданоз и копър, добавям и малко сол и пипер по една щипка. 🧂

 Майка ми също не помни да са се пазили едно време така от глутен и млечни, както месо и т.н. Каза само че са знаели (98-ма година) че прясното мляко се въвежда възможно най-късно. Иначе аз съм от децата на 90-те когато майка ти ти слагаше една лъжица захар в кока-колата за да се разгазира..🤣🤣🤣🫣.

Последна редакция: ср, 08 мар 2023, 01:13 от Yana.GG

# 747
  • Мнения: 3 332
Орехче моята майка ме е захранила с копривена чорба. А тя я прави и със сирене и застройка, освен насрочения хляб вътре. Медицинска сестра е. Всъщност е започнала на 2,5м със сокче, на 3м плодово пюре и като стигнала на 4м до зеленчуковото пюре ми е дала супата и съм минала на обща храна. Каза, че е едно време такива глупости със захранването като сега е нямало. На етърва ми сестра и има момиче на 16г, а третото и е на 5г, смя се, че каката я е захранила с пилешка супа, а за малката си била играла по новите правила докато не и било писнало.

# 748
  • Мнения: 931
Честит празник Мами! Ние имаме пробило зъбче! 🥰

Относно глутена и това с менталните проблеми на мен лично ми звучи абсурдно и както стана ясно, аз го въвеждам глутена преди 8я месец. Споделих какво са ми казали във връзка с това, че педиатърът на Милото, също е казал от 8я месец.

По нашите ширини захранване с коричка хляб си е било стандарт 😅, пък не сме глупав народ.

# 749
  • Мнения: 320
И аз съм така захранена и големия ми син така е захранен, в началото се филмирах с Ники как да го захранвам и какво да правя. Е и на мен ми писна, спазвам основните правила, като да му предложа първо белите меса, да не давам все още мляко ( въпреки ме той яде само кашите на Слънчо, които са с обикновено сухо мляко). Вчера от салатата му поусмусах една краставичка и беше голяма щастие. Супички също му правя и ги сгъстявам или с ориз, фиде или със сухар. Майка ми умираше да се шегува с мен, че колкото повече остарявам ( вече съм на преклонната възраст от 34 г. 🤪🤪🧑🦳🧑🦳🧑🦳🧑🦳) толкова повече изперквам.
За протеина иначе вчера питах ЛЛ, и ми каза, че 8-10% е достатъчно. С ММ ми направихме сериозна калкулация за заготовките и установихме че за 180 гр порция, слагаме 135-145гр зеленчуково пюре + 40-45 гр заготовка

Общи условия

Активация на акаунт