Да се стяга ЮНСКАТА дружина, че навлязохме в последната третина!

  • 27 684
  • 744
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 197
Здравейте мами, от доста време не съм писала, но си ви чета редовно.
Dietka, и аз съм се спряла на тази помпа на Чико, или другия вариант е на Авент. Мислех помпата и шишетата ми да са на една марка. Ще чакам и аз отзиви за помпата на Чико, дано някоя мама я е пробвала.
y_a_n_a, и аз съм го чувала това за безплатното следене на тоновете. Даже май бях разбрала, че може да ходиш всеки ден, но някъде към края на бременността, 1-2 седмици преди термин. Мисля скоро да посетя отворените врати там и ще питам. Ти в МБАЛ ли лежа? И къде мислиш да раждаш?
Eva_Beva, как може да се чувстваш не-секси, ти си една от най-сладките бременни, които съм виждала  Hug  На нас секса също не ни е забранен, но от известно време не сме го практикували. С всеки изминал път мен ме е все повече страх и не мога да се отпусна, само се "ослушвам" за някаква болка, все внимавам да не сме много буйни, и това притеснение ми убива всякакво удоволствие, а и на ММ също  Tired
d o v e, на мен поне това с пиенето на глюкозата не ми беше гадно, пиеш много сладка вода. Не че е вкусна, но надигнах шишето и почти наведнъж я изгълтах. Поне аз не съм имала странични ефекти, както мисля Канари беше писала. Не са ми бучали ушите и никакви други неразположения не съм усетила от глюкозата. Отидох в 8ч, първия път ми взеха кръв от вената направо и за редовните изследвания кръв и урина да ми пуснат. Бях си купила глюкозата от аптеката, но се прибрах в къщи, че съм близко, там си направих разтвора и го изпих. Отидох 1 час след като изпих глюкозата, взеха ми кръв вече от пръста, и след още един час пак отидох и пак ми взеха от пръста, т.е. три пъти ми взимаха кръв - веднъж от вената и два пъти от пръста. Резултата беше готов същия ден, след още 1-2 часа отидох да си го взема. Четири пъти ходих до лабораторията, така че си подбери най-близката до вас лаборатория, мисля че във всяка лаб. го правят това изследване  Peace
Okiaz, от къде ги намери тия лигавничета?

Последна редакция: нд, 24 мар 2013, 00:36 от Аничкаа

# 721
  • Мнения: 185
Добро утро момичета, дано днес времето да се оправи.

demi_m, при мен работи пиенето на студено прясно мляко на малки глътки. Можеш да си вземеш  2% за да не ти стане тежко ако го пиеш вечер.

alex__n, и на мен ще ми  е интересно какво ще каже лекаря за бенката защото и аз имам две под гърдите за сега са се разширили но болка нямам само сърбеж. Просто реших да ида на лекар след раждането.

# 722
  • Мнения: 79
Добро утро! Слънчева неделя желая на всички пупенца!  newsm51

# 723
  • Мнения: 0
Здравейте мами  Hug Ох много съм зле емоционално тези дни  Cry Незнам дали е точно нерви но все ми се плаче и ми е кофти настроението, все си мисля че правя или казвам нещо лошо , и това е че никой не ме разбира все ми казват че се лигавя,но не е така...незнам дали е нормално на вас случва ли ви се нещо подобно ? Confused Искам да минава вече, дано е нормално... на вас пожелавам много усмивки и да сте здравички  Hug А аз дано се оправя скоро...
Мила, това сигурно се дължи на хормоните от бременността. Аз пък точно обратното, приятелите завиждат на мъжа ми, че съм била голям пич и хич не съм се държала като бременна. Всичко минава след раждането ще видиш!!!!

# 724
  • Мнения: 5 393
Добро утро.

Цената на спокойният ми сън през нощта е, че не мога да поспивам до по-късно сутрин. 10 ч. е максимума, след което трябва да стана до тоалетна. Но пак е по-добре от ставането по нощите.
Вчера имахме гости и обсъждахме имена, цялата азбука обсъдихме, голям смях беше. Оказа се, че половинката си има "таен" списък с около 10тина имена Crazy Laughing

Относно настроенията- промени нямам засега.
10кг съм качила, не ме притесняват, предишния път наддавах точно по същият начин, влязох в болницата +16.

# 725
  • Мнения: 0
Mimi.87  Hug благодаря ти дано мине  Praynig Много се радвам, че другите мами не са така, защото е отвратително  Heart Eyes Цунки по коремчетата и пожелавам на която мама и има нещо бързо да минава   bouquet  bouquet  bouquet

# 726
  • Мнения: 2 515
КоледнаЗвезда не се притеснеявай, наистина си е от хормоните Simple Smile Аз си мислех, че подобни изблици ще ме пропуснат, ама онзи ден на работа изпаднах в истеричен смях, който премина в рев и колежките седяха и се чудеха да ме прегръщат ли, да ми се смеят ли  Joy И съм станала една раздразнителна.. само да ми каже някой нещо дето не ми харесва и избухвам  ooooh! Взех да броя до 10 преди да си отворя устата, че иначе ще има сърдити  Laughing
За секса, аз много се притеснявам, все си мисля, че нещо ще стане и не мога да се отпусна, ужасно е Sad А и се чувствам изключително непривлекателна, като се погледна и виждам просто един барбарон, и това хич не е секси  Embarassed
Иначе вчера от много ''гнездене'' едвам мърдам, крака, ръце, гръб, кръст, всичко ме боли  Crossing Arms Затова днес се намърдвам на дивана и нищо няма да правя  bye

# 727
# 728
  • Мнения: 804
Коледна звезда, и аз бях в такова настроение до преди две-три седмици - отдадох го на хормоните. Сега вече не мисля, че никой не ме разбира и не плача, но съм една нервна - всичко ме дразни. Знам, че и този период ще отмине  Hug
Dietka, за помпата на Чико нямам отзиви, но за тази на Томи Типи в два магазина ми казаха, че давала много дефекти и имали непрекъснато рекламации. На мен приятелка ще ми даде механичната на Томи Типи, каза че е много доволна и се учуди на въпроса ми дали й е правила проблеми. Явно е до късмет. Мисля да пробвам с нея и ако имам нужда от повече цедене да си взема някоя електрическа.
Ние със секса "нямаме" проблеми, просто защото не го практикуваме . Първо имахме забрана до 4ти емсец от бременността, после опитахме веднъж, но нещо не се получи както трябва. Аз се пазя, таткото ме пази, абе то се получава едно пазене, а не секс  Embarassed А и не се чувствам особено привлекателна - качила съм 7 килограма общо, но ми е тежко.

Благодаря на всички, които споделихте мнения за броя на чаршафчетата, бяха ми много полезни  Hug А мислите ли да слагате обиколници още като се роди бебче или като порасне малко и се размърда повече?

# 729
  • Мнения: 1 656
момичета, някой боли ли го вдясно под реброто? Като отлепено на моменти, днес пак се събудих със силни болки, които започват от реброто и към стомаха. Не мога да мръдна от болка. Чудя се малката ли ме рита или да търся друга причина?

# 730
  • София
  • Мнения: 56
момичета, някой боли ли го вдясно под реброто?

Аз имам същия порблем от време на време. Там сега са ти жлъчката и черния дроб. Ако не е непрекъсната болка (при мен понякога боли и по един час и нещо), значи просто е опряло я глава, я крак в някой от двата органа #Crazy

Кофти работа са тези болежки. Гледам, не само аз се чувствам като разглобена, ама ще търпим. Още малко остана Laughing

Прегръдки за всички кореми  bouquet

# 731
  • София
  • Мнения: 1 714
За помпата- аз не ъсм чувала за тази на Чико,но и не съм се интересувала-нали ми дадоха една на авент, затова не коментирам. Иначе знам,че Адел е доволна от Томи типи. Нея явно вируса още я мори,дано се оправи бързо, иначе щеше да се квлючи с мнение.

За секса- не сме го правили от август и да ви кажа аз лично се чувствам отлично- никакво, ама никакво желание нямам, половинката също- него го е страх да ме погали, камо ли за друго. Разбира се, не е гаранция, че не си го търси другаде, но ние сме много отворено семейство,така че това не ни е проблем, бих разбрала нуждите му, макар че той твърди, че покрай всички хубави неща, които ни очакват, изобщо не му дреме за друго.

При мен проблема с кръста е, че ме заболява точно в седнало и легнало положение зверски,освен в узправено,ако ходя. Затова колана ми е незаменим. Снощи легнах без него и с такава болка се събудих след 5 мин, че веднага го сложих- и моментално ме облекчи. Браво на тази мама, дето става да пишка само 2 пъти-завиждам-аз ставам минимум 3,най-често 5, понякога,ако не спя съм стигала и до 8. А новото 20 е,че едната дама се е заселила на дебелото ми черво и яко рита-болката е ужасна, режеща и първоначално направо бях решила, че нещо не е наред, ама после се усетих какво е...

# 732
  • Мнения: 81
Здравейте тумбаченца..Тук е голям бахър,очертава се зимен ден май.Относно болките под ребрата,аз миналата седмица имах жестоки под лявото ребро,но даже цяла опасваща болка,точно на кръста вляво.Умирах от болки,изплаших се много,тръгнах по уролози и нефрлолози.Нищо ми нямало,казаха интеркостална невралгия,каквото и да значи.Лекарката каза,някакъв усукан нерв.Е,след 2 дни ми мина,и помен няма сега.Споко,стискайте зъби още малко,и нашето време идва....

# 733
  • София
  • Мнения: 39

За секса- не сме го правили от август и да ви кажа аз лично се чувствам отлично- никакво, ама никакво желание нямам, половинката също- него го е страх да ме погали, камо ли за друго. Разбира се, не е гаранция, че не си го търси другаде, но ние сме много отворено семейство,така че това не ни е проблем, бих разбрала нуждите му, макар че той твърди, че покрай всички хубави неща, които ни очакват, изобщо не му дреме за друго.

Това все едно аз съм го писала  Joy Joy Joy
Момичета благодаря за съветите за киселините ,взех от аптеката някакви хапчета за дъвкане.Иначе пробвам с газирана вода, със студено мляко,има ефект през деня, но през нощта нищо не ме спасява.Ще мине и това Simple Smile
Хубав ден пожелавам на всички   bouquet

# 734
  • София
  • Мнения: 1 714
Деми,хапчетата ако не помагат за през нощта-пробвай с гавискона,и спи на висока възглавница-леко повдигната.и вечеря-2-3 часа преди сън.мисля,че мн помагат тези основни неща Wink

Общи условия

Активация на акаунт