Сравнителна характеристика на киселите млека

  • 7 920
  • 74
  •   1
Отговори
  • Мнения: 556
Предстои ни захранване с кис. мляко и се запитах кое да избера. Нямам възможност да намеря чисто домашно мляко за квасене и за това моля да не ми го препоръчвате. Намерих стара сравнителна характеристика от 2011. Има ли по-нова?


http://aktivnipotrebiteli.bg/%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%82/56/%D0%A2% … D0%BA%D0%BE-(2011)

http://www.dnevnik.bg/biznes/2011/01/01/1018324_sedem_firmi_sa_o … odstvo_na_kiselo/

Дотук май се спрях на Боженци. Вие кое купувате за децата?

# 1
  • Мнения: 2 052
Боженци въобще не е добър избор, съдържа сухо мляко.
За мен най-важно е млякото да е по БДС и да е 3,6% (важно е на малки деца да се дават пълномаслени млечни продукти). Аз давам Верея 3,6% по БДС.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 4 587
Точно това се канех да напиша на Боженци.

# 3
  • Мнения: 8 242
Боженци изобщо не е това, което беше..
Давам Верея или Домлян. Хармоника понякога за разнообразие. С други млека експерименти не си правя.

# 4
  • Мнения: 556
Мда, според тия класации е добро Боженци, но явно не е точно така.

# 5
  • Мнения: X
И аз давах Хармоника, като бяха по-малки, но сега спрях, защото цената му ми идва малко нанагорно.
Иначе е чудесно мляко, няма спор.
От масовите харесвам също Домлян, Родопея и Елена и такива купувам на децата. Верея ми е малко блудкаво и сладникаво, развалиха го и него.... Crossing Arms

# 6
  • Мнения: 8 242
Родопеята също я "кръщават" Simple Smile

Елената ми е кисела, иначе е хубаво млякото Simple Smile

# 7
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 568
верея

# 8
  • Мнения: 2 237
Аз най-много харесвам това, за мен е истинско:  Peace

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 152
Моето момченце си избра кафявото "На баба". Пробвали сме всички на пазара, но това явно му е вкусно. Не съм му налагала мое мнение. Още се и кърмим. Захранен е късно, а кисело мляко яде от 10м.
Остави детенцето само да си избере!

# 10
  • Мнения: 27 524
Табу взимаме, перфектно е!

С него подквасвам също за децата, аз си го ям него, че не обичам домашно  Grinning

Съдържанието на сухо мляко в киселите млека не е проблем и по никакъв начин не намалява качеството им  Simple Smile

В София взимам и едно от Враца, ама му забравих името  Crazy

# 11
  • Мнения: 8 242
Бор Чвор ми е зачеркнато от списъка много отдавна Simple Smile

# 12
  • Мнения: 1 359
Домлян или Боженци висок % масленост

# 13
  • София
  • Мнения: 15 303
Елена 3,6%.  Peace

# 14
  • Мнения: 27 524
Бор Чвор ми е зачеркнато от списъка много отдавна Simple Smile

Защо? То и Верея преди беше егати гадорията  Wink Табу е по БДС и млякото е перфектно. С него се получава перфекнто и гъсто кисело мляко, което говори за наличието на нужните бактерии и то в голямо количество. Какво повече?  Simple Smile

Но аз казвам за Табу и за сега, за преди и за Бор Чвор конкретно нищо не знам  Peace

Общи условия

Активация на акаунт