Сравнителна характеристика на киселите млека

  • 7 921
  • 74
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 832
Аз купувам Елена и Елби. Моя близка работи в лаборатория, където ги изследват млеката, тя ми каза че тези двете са с най-голмо съдържание на лактобацили. За боженци съм чувала, че има сухо мляко, а за Верея, че има малко лактобацили, така че ги отбягвам. Пършевица много не ми харесва на вкус, малко прекалено е кисела за мен. Иначе знам, че е истинско млеко.

# 46
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 318
Елена купувам по принцип и ползвам за квасене, когато имам домашно прясно мляко.

# 47
  • Мнения: 7 034
За малката купувам Домлян 3,6% по БДС. Захраних с кисело мляко след като навърши 1 годинка.  Peace

п.п. Верея по БДС на мен не ми харесва.  Confused

# 48
  • София
  • Мнения: 695
И на мен не ми харесва Верея   Rolling Eyes

Купувам най-често Ханско, Елена и Домлян. По морето имаше и едно друго Русалка, ако не се лъжа, което много ни допадна, както и Здравец. Сега като ви прочетох ще потърся това Елби да го опитаме.

Захраних с мляко на Хармоника, но 6-7 месеца по-късно и малкия премина на нашите млека.

# 49
  • Мнения: 388
Ел би или Розова Елена.

# 50
  • Мнения: 202
Купувам само Елби от по-известните марки.  Иначе на Елит са много качествени всички млечни продукти, но ги няма навсякъде, аз знам само за една млекарница в Борово, отскоро и в Т-маркет. Който живее близо до Красно село, на ул. Хубча има една млекарница на Алфатар, там също има много хубаво кисело мляко, а прясното направо е като истинско, хваща каймак и може да направиш извара от него.

# 51
  • Мнения: 1
Миналият семестър карах упражнения по биохимия и асистентката, която ми ги водеше, каза, че са правили експеримент наскоро - изследвали са съдържанието на киселите млека в магазините и резултатите са показали, че "Верея" било сравнително по-малко изкуствено от другите.

# 52
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
За мен само Елена се доближава на вкус и качество до киселото мляко, което помня от дете.

# 53
  • София
  • Мнения: 168
Купувам кисело мляко ''Елит''. Вкусно е, разваля се бързо, не държи с месеци като някои млека. (Поне съм чувала, че истинското, заквасено мляко, се разваля бързо.)
Пише, че е по български стандарт.

# 54
  • Мнения: 100
Дадох кисело мляко след годинката.
Аз съм се спряла на Ел Би 3,6%. За жалост не винаги намирам по БДС.

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 1 007
Аз купувам на Братя Даскалови по БДС.
Винаги вземам само по БДС. Единствено за Елена правя компромис да не е Simple Smile

Последна редакция: пн, 03 мар 2014, 21:30 от *ashley*

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Боженци въобще не е добър избор, съдържа сухо мляко.


И когато го купувах в едни от първите пъти преди  3 години открих в кофичката отпадък, черен на цвят, може би пластмаса или нещо прегорено при запечатването, още с отварянето се виждаше и престанах да го купувам за много дълго време(бях бременна тогава). Сега мъжът ми сменя елена, домлян (което не видях в списъка, а е страхотно), верея и от време на време купува боженци, не го ям!

# 57
  • Някъде там
  • Мнения: 886
Аз купувам само на Домлян и Ралица!!! Е докато стигна до тях опитах всички възможни млека и накрая се убедих, че тези две млека са най-добри като качество  Peace

# 58
  • Мнения: 15 379
Ел Би купувам аз, за мен е най-хубавото.

# 59
  • София
  • Мнения: 749
Много харесвам Ханското 2% по БДС. Елена и Елби също.
А в момента в хладилника имам жълта Верея по БДС с изтекъл срок на 15-02. Нищичко й няма видимо.

Общи условия

Активация на акаунт