Сравнителна характеристика на киселите млека

  • 7 923
  • 74
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 483
Купувам от млекарницата "Добрев" 3.6%, а в събота взимам и 3 буркана истинско мляко от еко ферма "Елата" на фермерския пазар на Римската стена.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 301
а "На баба" е вси4ко друго само не и кисело мляко...как ще ми седи в хладилника доста след срока си на годност и няма и няма вкисване....дали купувам подобен "гъст" боклук  Naughty ....то от километър си ли4и колко бацилус булгарикус има  Close  -нула
 
 Stop

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 152
nevvy, свекърва ми кваси мляко с него?!

# 33
  • София
  • Мнения: 7 170
Синята Верея, по-хубаво от него не мога да харесам. Квася и домашно мляко пак с Верея и се получава идеално.
И защо го няма в анкетата?

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 744
"Домлян" 3,6% по БДС купувам за цялото семейство.

# 35
  • Мнения: 11 921
Купувам  Верея 4% и Домлян, в краен случай ако няма от тях Пършевица.

# 36
  • Мнения: X
Аз купувам Пършевица - 2.9% или Верея - 3.6 по БДС

# 37
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Синята Верея, по-хубаво от него не мога да харесам. Квася и домашно мляко пак с Верея и се получава идеално.
И защо го няма в анкетата?
И у нас е така.  Peace

# 38
  • Мнения: 51
Преди купувахме Табу или Домлян по БДС. От известно време в квартала има една сливенска млекарница Рикас и купуваме оттам. Не е по БДС, но ако забравя да го прибера веднага в хладилника, веднага излиза доста цвик, а два дена след като се отвори, вече е осезаемо по-кисело. От време на време купувам и Верея. Пак по БДС. Преди купувахме Боженци и ми се струваше много истинско, но сега като го опитам, има вкус на кремче и изобщо не прилича на мляко.

# 39
  • Мнения: 4 876
Аз най-много харесвам това, за мен е истинско:  Peace

Елби по БДС не съм виждала  newsm78
Купувам Елби, Оранжева Верея. Хармониката е 2 лв. и ми идва скъпо.

# 40
  • Мнения: 113
Аз залагам на БДС-а на ЕлБи.
А във фирмения им магазин, когато е сезон имат и овче и козе кисело мляко (последното ми смърди ужасно, като на коза де, и затова не ме кефи).
И овчите им кашкавал и сирене са си като едно време. Абе само мога да ги хваля аз Simple Smile А и са в пъти по-евтини отколкото във веригите. БДС-а им е 83 ст., а не-БДС 74, овчето сирене е 9.20 лв./кг!
Като се чета, звуча като реклама, ама наистина ме кефят  Laughing

# 41
  • Мнения: 720
И аз не съм виждала Елби по БДС в магазините!
Намирам само обикновеното им 2%, а на сайта по-горе виждам, че са два отделни продукта #Crazy същевременно по състав са еднакви.

Иначе го обожавам, страхотно е на вкус и си личи, че е истинско.

# 42
  • София
  • Мнения: 23 158
И аз не съм виждала Елби по БДС в магазините!
Елби е държавно предприятие, май единственото останало. Според вас какво е млякото, освен по БДС. Контролът там е жесток и ежедневен. Казвам го, защото първата братовчедка на мъжа ми работи от 20 години във видинския клон.

Аз купувам само оранжевата Верея.

# 43
  • Мнения: 4 081
от години купуваме само Верея и толкова съм свикнала с вкуса му, че другие марки са ми като друг вид храна...

# 44
  • Мнения: 113
Май не са много държавни... не знам.
БДС-а им го взимам от фирмения магазин на пазара Ситняково. Бях питала имат ли и други магазини. Имали общо три в София - още един в Надежда и един в Младост, но не помня адреси. Може другия път да питам и ще кажа. Иначе разликата в цената на продуктите им там и във веригите е огромна. Кравето сирене няма и 9 лв., а във веригите е поне по 12 и нещо  #Crazy

И аз не съм виждала Елби по БДС в магазините!
Според вас какво е млякото, освен по БДС.
имат 3.6% бдс и небедеесно,  и 2% бдс и не-бдс Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт