Мама малки дрешки стяга, а ЮНСКО бебе в корема се протяга

  • 35 388
  • 730
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 165

Момичета, тормози ме алергия, която се изразява в обострен синузит и кашлица. Кашлицата минава само с противоалергични  които сега не мога да пия и съм се примирила, или като се оправи времето, обаче единият синус ужасно ме боли. Дайте идея с какво да го "омагьосам".  

Моята ЖК ми позволи да си пия кларитина, защото и аз съм с алергии и някои дни не се оцелява без него. Просто да не прекалявам. Wink

# 691
  • athina
  • Мнения: 524
ТОЙ не обича самолети и не би се качил.За имената няма проблем ние сме със сключен граждански брак и детето получава неговите имена автоматично.

# 692
  • Мнения: 350
ТОЙ не обича самолети и не би се качил.За имената няма проблем ние сме със сключен граждански брак и детето получава неговите имена автоматично.

Поне след разправиите с осигуровките - това няма да го мислиш. Едно предемство за на това да имаш брак - не само да ревем, че спират детските. Айде открих един плюс  Laughing А иначе съм сигурна, че не само той ти липсва на теб, а и ти на него. Сигурно е лошо точно сега на най-вълнуващите мигове да е далеч. Но после като се съберете ще ви е още по-хубавко.

Пуснах на 30°, щото на повечето дрешки пишеше 30-40, само на 1 пишеше 50. Простирам и после ще гладя мънинки коконски одежди.

# 693
  • athina
  • Мнения: 524
Със сигурност си липсваме много един на друг,но нямахме друг избор и смятаме че сме взели правилно решение.
За прането-все още нищо не съм прала и смятам тези дни да се заема с това.Смятам,че 30-40градуса са достатъчни-така или иначе дрешките се гладят после.Към какъв прах се насочихте?Аз си взех ТЕО БЕБЕ смятам и шампоан такъв да взема.
Ние детски няма да получаваме защото ако представя бележка от неговата работа,ще ни изкарат много богати,пък това,че едвам ще се справяме с тези средства въобще не ги интересува.

# 694
  • Мнения: 26
Здравейте момичета ! Simple Smile
Честити бебчета на Деси_29 и Катериче! Да са живи и здрави и спокойнички !   bouquet
От 3 дни съм се заровила в багаж и пренареждам. Правя място за нещата на бебка и вадя дрешки за новородено от Елея.Всичко си имам, само един комплект за изписването поръчах. От утре почвам да пера, на 40° със Сано Максима ,от Елея съм си свикнала така.
Хубав ден!  Hug 

# 695
  • Мнения: 410

Оле, подсетете ме - обсъждали сме го, но се омотах - 30° достатъчни ли са за пране на бебешорските (после ще ги гладя?


ето една много интересна статия по темата http://woman.-spam082-/n/kak-se-perat-dreshkite-na-novorodeno.27893.html

аз с багажа от болницата съм готова още преди 2 седмици...като че ли съм предусещала,че по-късно няма да имам възможност да си взема всичко необходимо...щом влязох в 7-ми месец не ме оставяше намира мисълта,че трябва да я подготвя...

браво на мамите,които вече перат дрешки за бебоците...аз си нямам още нито една дрешка  Weary бях купила само една бяла шапчица и ръкавички преди време. Шапчицата е първата дрешка-тук прочетох,че е хубаво да е шапчица.Ръкавичките взех за болницата,доста мами ми препоръчаха да ги пъхна при памперсите за болницата,не всяка болница разполага с ръкавички  за новородените и до колкото разбрах се драскали...та горещо ми препоръчаха да си подготвя..

# 696
  • Мнения: 23
Честито на всички мами чиито бебоци са нямали търпение за срещата Flowers Bouquet Flowers Bouquet
Май само аз се притеснявам че бебка ще бъде едричка в 34гс е 2.4кг, доки ме предупреди че ако продължава с това темпо да едрее може да се наложи секцио, ама все пак е мн относително с тези измервания на една позната и казваха че бебчо върви малък и в 38гс и казаха едва 2.9-3кг а се роди 3.95кг   Wink Ох направо ви разбирам всички които сте в ремонт, и в нас вс е кочина я някви кабели тръби, бои.. #Cussing out #Cussing out дано малката си изчака кротко термина  preggo че не виждам скоро да се оправим
За тези които нямат брак знаете ли каква процедурата с признаването? Ситуацията при нас е такава че по лична карта адреса ми е другаде но настоящия си е тук вкъщи и се чудех къде се води бебето и дали не трябва да сменя личната карта ? Мерси предварително   bouquet
За тези които още са на тема покупки в аико има намаление на бебешки неща Simple Smile

# 697
  • София
  • Мнения: 565
Добре дошли на всички нови бебчета, много да радвате мама и тати.



Май само аз се притеснявам че бебка ще бъде едричка в 34гс е 2.4кг, доки ме предупреди че ако продължава с това темпо да едрее може да се наложи секцио, ама все пак е мн относително с тези измервания

Това наистина ме изненада. В края на 33 седмица бебка я измериха около 2.3 кг и казаха, че е напълно нормален размер и към термина си ще е към 3.2- 3.4 кг, което също е стандартно тегло- нито малко, нито голямо. На теб при същите мерки са ти казали, че е едричко, че и чак секцио????? Може ли още някой да сподели колко са големи бебенцата им в тези седмици, че откровено ме учуди това разминаване  newsm78

# 698
  • Мнения: 23
абе то и аз се учудих ама... newsm78 newsm78 ама и аз  не уточних че може да има напредвид това че за 2 седмици е качила почти 500гр  Naughty другата седмица съм при лекаря при който ще раждам ще видим какво ще каже той  Rolling Eyes

Не знам при вас как е но забелязвам че направо умирам за розови нешица, по принцип съм чоевк който мрази розовото и бях се заклела че няма да обличам дъщеря си в розово а сега след като прегледах покупките 90% от тях са розови не знам бебка ли ме кара като видя някоя розова рокличка все едно гледам
Скрит текст:
сладолед
с който понякога се усещам че прекалявам Mr. Green Пусти му хормони мисля че ще полудея  Grinning Grinning Grinning

Последна редакция: ср, 13 май 2015, 15:56 от Dillzz

# 699
  • Мнения: 1 849
Привет, момичета! Аз не пиша много често поради липса на време... Wink
Честити първи бебчета в темата!  bouquet Да са живи и здрави за радост на мама и тати! Hug
Гледам вчера е бил един активен родилен ден, явно наистина бебевалежът започна. Дано обаче да не продължи с това темпо, че до юни всички ще сме родили. Laughing
Ние се измъчихме с нашия ремонт, но днес вече смело мога да заявя, че всичко е готово, почистено, изпрала съм всичко за бебчо и дори съм си стегнала чантата за болницата, защото вече ми остана много малко и се притеснявах да не се наложи мъжът ми в крачка да събира багажи.  Crazy Дрешките ги прах на 60 градуса, защото няма да имам нито време, нито желание да гладя всичко, а и според това, което чета, като че ли гладенето не се препоръчва особено от гледна точка на алергиите. Peace Препоръчаха ми ръчна помпа на Томи Типи и на Авент и исках да помоля, ако някой има опит с някоя от тези две марки да се изкаже компетентно, защото ценово разликата е осезаема.  Rolling Eyes Иначе се чудя какви превръзки и колко от тях да си купя.  newsm78
Взела съм си 2-3 книжки и чета за раждането, за да се подготвя психически, защото си мисля, че болката може да бъде много брутална в един момент. Ама то не ми остава още много време, дано успея да прочета всичко и да се подготвя поне малко! Намерих и две теми по въпроса тук във форума, ако на някой му е интересно, ето ги
- http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=98119.0;all
- http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=315811.150
Скрит текст:
Не знам до каква степен това би помогнало, но на мен ми действа успокояващо да чета, че и други жени са минали през това и са оживяли!  Laughing Извинявам се, че съм малко крайна, ама такова шубе ме тресе от всичко - от болките, от упойката, от разкъсвания, от секцио по спешност, абе от всичко, което се случва в момента, в който влизаш в болницата...  Sick
Да не говорим, че идея си нямам кога точно да ходя там, за да не ме приемат твърде рано и после да раждам 2-3 дни. Предпочитам да си седя в къщи до последно. И без друго болницата е на 10 минутки от нас.

# 700
  • София
  • Мнения: 2 670
Ако болницата, в която раждаш е общинска е добре да имаш макар и временна регистрация в града, децата се водят по адрес на майката. Акта за раждане е от града, където родиш, независимо от адресните регистрации. Еднократната помощ за дете се изплаща от социалните по постоянен адрес. Дано съм била полезна, макар и на кратко, че тези дни нямам време за писане, само ви чета редовно, а и нещо ми е нервно и депресирано, та не съм добра компания.

# 701
  • Мнения: 636
Голям бебевалеж настъпи  Heart Eyes
Аз съм си още 2в 1 ничо , че по термин бях първа -25ти май  . Никакви индикаций за раждане нямам и май бебо ще си дочака датата за секцио .
В къщи колкото повече ремонтираме , слагаме плочки и така нататък толкова по разхвърляно става  Shocked Направо ужас . И така като гледам ММ ще чисти и подрежда окончателно преди да ни изпишат  hahaha, но поне напредваме лека полека с ремонта .
Днес си изпрах килимите , че им се каня от много време а гледам няма да вали цяла седмица .
Дрешките ги прах на 40 градуса после ги гладих ако Ви мързи да гладите е хубаво на 60 градуса да се пускат . Преди да ги изпера пуснах една празна пералня на 90 градуса за дезинфекция , че ММ се занимава с разни сервизни работи и големи машини и неговите дрехи обикновено са в масла , бензин и тем подобни и реших да пусна една празна пералня преди това .
Топлото време много ме мъчи направо слънчасвам , на вън е около 30 градуса аз ги усещам като 40 поне.

# 702
  • Мнения: 401
Момичета имам проблем, днес цял ден чувствам болка от пъпа в дясно, ако някой е чувствал нещо такова моля да сподели, че ме е страх за бебка, не друго....😢

# 703
  • Мнения: 955
Ellle, на твоето мишле поставяха ли и ваксина? Знам, че на по-рано родените бебчета в  някои клиники не се поставят веднага, а се изчаква да мине оптеделен период от време.
Бити са й всички ваксини, може би малко по-късно, но са бити по време на престоя в болницата - ФКИ, БЦЖ, HB vax.
За размерите на бебчовците - не им се връзвайте толкова. Няколко дена преди да родя ме гледаха и казаха, че бебето е около 2 кг. Роди се 2320. Важно е всички органи да са развити, а с размерите ще наваксат бързо. Синът ми също се роди мъничък - 2800 в 38 г.с. Първите месеци наддаваше по 1800 и още първия месец надмина другите бебета, които се родиха по- големички. Михаела сега също е много лакома и видимо е наедряла  Heart Eyes.
Дрешките пера на 40 и след това гладя.
При нас май коликите взеха да се обаждат и да ми мъчат принцесата, ама да видим как ще ги борим  #2gunfire.

# 704
  • Мнения: X
Честито на всички мами чиито бебоци са нямали търпение за срещата Flowers Bouquet Flowers Bouquet
Май само аз се притеснявам че бебка ще бъде едричка в 34гс е 2.4кг, доки ме предупреди че ако продължава с това темпо да едрее може да се наложи секцио, ама все пак е мн относително с тези измервания на една позната и казваха че бебчо върви малък и в 38гс и казаха едва 2.9-3кг а се роди 3.95кг   Wink Ох направо ви разбирам всички които сте в ремонт, и в нас вс е кочина я някви кабели тръби, бои.. #Cussing out #Cussing out дано малката си изчака кротко термина  preggo че не виждам скоро да се оправим
За тези които нямат брак знаете ли каква процедурата с признаването? Ситуацията при нас е такава че по лична карта адреса ми е другаде но настоящия си е тук вкъщи и се чудех къде се води бебето и дали не трябва да сменя личната карта ? Мерси предварително   bouquet
За тези които още са на тема покупки в аико има намаление на бебешки неща Simple Smile

Аз пък бях на консултация онзи ден - малкият мъж беше 2800 в 35 седмица, докторът каза,че е нормално.От утре съм в 9 месец та ми препоръча повече разходки и секс всеки ден Wink за по-бързо и лесно раждане.
Преди пет години, когато родих първото си дете, нямах брак. Бащата дойде и с личната карта записахме бебето. Води се на адреса, на който се водя аз,не на адреса на таткото. Сега вече имаме брак, но аз не съм сменяла нито адрес, нито фамилия, та предполагам пак ще си е на моя си адрес по лична карта

Мимко , можеш ли да ми кажеш от кое филмче е мадамата от аватара ти, че моето момче я видя и дава зор да му свалям филма bowuu

Общи условия

Активация на акаунт