Мама малки дрешки стяга, а ЮНСКО бебе в корема се протяга

  • 35 395
  • 730
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 165
Честито на всички мами чиито бебоци са нямали търпение за срещата Flowers Bouquet Flowers Bouquet
Май само аз се притеснявам че бебка ще бъде едричка в 34гс е 2.4кг, доки ме предупреди че ако продължава с това темпо да едрее може да се наложи секцио, ама все пак е мн относително с тези измервания на една позната и казваха че бебчо върви малък и в 38гс и казаха едва 2.9-3кг а се роди 3.95кг   Wink Ох направо ви разбирам всички които сте в ремонт, и в нас вс е кочина я някви кабели тръби, бои.. #Cussing out #Cussing out дано малката си изчака кротко термина  preggo че не виждам скоро да се оправим
За тези които нямат брак знаете ли каква процедурата с признаването? Ситуацията при нас е такава че по лична карта адреса ми е другаде но настоящия си е тук вкъщи и се чудех къде се води бебето и дали не трябва да сменя личната карта ? Мерси предварително   bouquet
За тези които още са на тема покупки в аико има намаление на бебешки неща Simple Smile

Аз пък бях на консултация онзи ден - малкият мъж беше 2800 в 35 седмица, докторът каза,че е нормално.От утре съм в 9 месец та ми препоръча повече разходки и секс всеки ден Wink за по-бързо и лесно раждане.
Преди пет години, когато родих първото си дете, нямах брак. Бащата дойде и с личната карта записахме бебето. Води се на адреса, на който се водя аз,не на адреса на таткото. Сега вече имаме брак, но аз не съм сменяла нито адрес, нито фамилия, та предполагам пак ще си е на моя си адрес по лична карта

Мимко , можеш ли да ми кажеш от кое филмче е мадамата от аватара ти, че моето момче я видя и дава зор да му свалям филма bowuu
Аз ще я изпреваря и ще кажа, че ми е любим - Херкулес, на Дисни. Wink

Последна редакция: ср, 13 май 2015, 21:27 от Немезида

# 706
  • Мнения: X
Хиляди благодарности!!!Такова чудене падна...

# 707
  • Мнения: 2 286
Здравейте.

Днес каква прекрасна разходка, кафенце, обяд и пак разходка си спретнахме Party Party .
Много съм доволна и уморена. Че после и с малкия понавъртяхме километраж.

Немезида, Гергана_в, много благодаря. Тъй като от след обяда ме боли ужасно много, отива и към ухото, челюстта и окото, утре ще ходя да ме прегледа доки.

Dillzz , и аз бях напълно, 100% против розово. А от как забременях все по розовко се заглеждах и много се притеснявах, тъй като за момченце се подготвях Laughing . Сега си купувам розово и лилаво - каквото ми харесва Heart Eyes
За болницата - всяка е различно. В някои след раждането бащата отива при нотариус и си взима бележка. В Шейново си имат лице, което заспива бебетата като майките и татковците отиват заедно.

# 708
  • Мнения: 519
И на мен разходката ми дойде многооо добре...като разглобена съм....

# 709
  • Мнения: 519
Между другото ме боли опашката....нормално ли е???? Embarassed newsm78 #Crazy
Не се филмирам!!! Rolling Eyes

# 710
  • Мнения: 33
Здравейте, момичета! Вчера бях на преглед и бебка е вече 2.900 кг в 36 седмица. Вече съм 10 кг +.
Бебешите дрешки ги изпрах на 40 градуса и ги изгладих. И нашите са предимно розови.  Grinning
Предната седмица заради хемоглобина ми - 107, ми изписаха Малтофер Фол. Е, спрях го. Такава диария ме хвана, чее....   Stop
Последните два дни се възползвам от хубавото време и се разхождам на слънчице следобед.

Това е засега от мен! Приятна вечер!  Hug

# 711
  • София
  • Мнения: 5 193
Я, пък ти диария от Малтофер. Казват, че запича.  Mr. Green

# 712
  • Мнения: 33
Да, нали .... Ама четох страничните ефекти и пише - гадене, диария или запек.  Grinning  Та мен ме е хванала диарията, защото започна на следващия ден като го взех за първи път. Продължих да го приемам докато се усетя, че е от него. Откакто го спрях нямам вече проблем.

# 713
  • София
  • Мнения: 5 193
Да взема и аз да го пробвам тогава  Laughing

# 714
# 715
  • София
  • Мнения: 48
Привет, маминки!

Оле, оле, от 2 дена не съм писала/чела, а си имаме две нови бебчета  Heart Eyes
   
Катериче, да ви е живичка и здравичка малката принцеска, много да ви слушка и радва!  Heart Eyes Радвам се, че се чувстваш добре и се възстановяваш бързо! Стискам палци за кърмата и скоро да си се гушкате с принцеска вкъщи!  Hug

Честито и на мама Dessy_29, да им е жив и здрав бебчо, а на мама бързо възстановяване!

Фотонче, много мерси за инфото! Simple Smile Записах си аз вече час за алерголог (не само, че виждам, че е полезно за раждането, но е и хубаво да знае човек от какво е алергичен).

Ellle, и аз благодаря за това, че си намерила време за нас! Намирам разказа ти по-скоро за позитивен, даже за доста насърчаващ и окуражителен… аз лично ти се възхищавам за това, че въпреки всички перипетии, си успяла да запазиш такова самообладание… макар, че само ти си знаеш какво ти е било и как си се чувствала… Hug  В крайна сметка, наистина най-важен е крайният резултат – малка сладка принцеса и безкрайно щастлива мама! Heart Eyes Браво на Миши за апетита, стискам палци бързо да се отървете от коликите! Hug

Тedi8811,
Скрит текст:
много правилно си разбрала Simple Smile да не ти казвам, че ми премериха кръвното ей така, помежду другото, защото така или иначе чаках доста да дойде док да „разчете“ записа на тонове. А за цикъла си абсолютно права, но виж как при теб са го изместили с 10 дни  newsm78 А аз малко се разочаровах, защото в началото по цикъл терминът ми излезна на 31ви май, но още на ФМ (21 г.с.) мацката ми обясни, че е с 1 седмичка по-малка, и заради удължения цикъл терминът ми е на 06.06. А сега доки обяснява, че даже може след 6ти  Confused абе, в крайна сметка, каквото такова. То ясно, че когато беба реши, тогава ще излезе. И аз съм като теб, хич не ми се струва, че скоро ще раждам Simple Smile и магнезия спрях, а почти нямам контракции. Само дето на теб не ти е останало много  Simple Smile хихихи, като е решил бебочко, нека си изчака датата  Heart Eyes
Блазе ти за килимите! Аз уж все чакам да дойдат поне 2-3 последователни слънчеви и топли дни, ама по-скоро се подмотавам  Laughing та, докато се наканя (с тази прогноза) сега ще си чакам пак другата седмица  Grinning

Geri ATHINA
, милата ти Sad не мога да си представя какво ти е... И аз като Mimko ще се осмеля да полюбопитствам, че още в самото начало като разбрах, че ТМ няма да е при теб, все се канех и си мислех да те питам: ти в крайна сметка как и защо се реши да раждаш в БГ? (предварително се извинявам, надявам се не те притеснявам)

Dillzz, (а също се отнася и за мамите, които са се притеснили за теглото на бебоците) въобще не се тревожи, и ние в 34та бяхме 2300гр (и си мислех „яяя, колко сме големи“), а след 20тина дни се оказа, че бебка е наддала едва 300гр.  Мислех си и очаквах, че ще е станала поне 2800-2900гр, та изведнъж и аз се попритесних, че сега пък е мъничка… но както и другите мами споменаха, ехографът въобще не измерва теглото на бебе, дава супер приблизителни стойности (при мен на бележките пише с отклонение +/- 300гр… може да си представиш колко са точни). Знам за скорошен случай (при цялата тази „развита“ технология), където лекарите казали на майката, че бебе ще се роди 3300гр, а се родило 3900гр.

Hailie, и на мен никога не ми казват кг, аз си гледам на бележката (не знам как се казва точно) с измерванията, която ми дават след всеки ехограф Simple Smile Хич да не ти пука, важното е, че всичко е наред  Heart Eyes
И аз съм със синузит, преди време много ми помагаше затоплена торбичка, в която има морска сол, но не знам сега можеш ли да слагаш такива неща. А наскоро като бях настинала и се мъчех 2 седмици, най-накрая си направих капките на д-р Михайлов от мед и лайка (те най-вече ми помогнаха):
Скрит текст:
"лайка- 1 с.л. + мед 1 ч.л. + вода 100 г. Вари се докато остане наполовина. Прецежда се, изстисква се през марля или тензух- 5- 6 пъти по 3- 4 капки." Аз си капках по 1 капка сутрин, обед и вечер, и пак останах много доволна.

За пране – мисля да почна от другата седмица (може и този уикенд). Прах - Сано Максима.

За срещатаGrinning ама, разбира се, че ще има много и различни мнения, и няма как с такива анкети  да стане бърза и лесна организация Peace да не споменавам, че за мен всички дати бяха удобни, и претенции за място нямах, но нямах опция да избера повече от 2  Simple Smile отказах се да обяснявам и да предлагам нещо, че моето заприлича малко на… „Като ми пееш Пенке ле, кой ли те слуша“  Joy  радвам се, че сте се събрали днес, и аз можех да дойда, стига да знаех по-рано, де, но едва сега прочетох  Simple Smile но пък никой не ми е виновен Peace ще се присъединя, здраве и живот, с бебоците  Hug

Спокойна вечер на всички коремчета, както и на щастливите и развълнувани мами с мънички прекрасни бебочета!

# 716
  • athina
  • Мнения: 524
ЧЕРВЕНА ПАНДИЧКА-писала съм в по-предни теми,но ще споделя пак.Първо в Гърция трябваше да платя 3000 евро за раждането и второ има голямо бягане по институции за оформяне на документите на детето и тъй като аз нямаше да мога да бягам по инстанции трябваше ММ да отсъства от работа за да ги оправя.При финансовата криза в която се намира Гърция ММ не може да си позволи да отсъства от работа-която може да се нарече добра.Пък и заради проблеми в началото на бременността и аз останах без работа и само на една заплата е трудно да се отдели такава сума за едно раждане,и помощ нямаше да имам,не,че ме е страх все пак близнаци съм гледала,но както се оказва сега правилно решение сме взели.Та на кратко това е нашата история.Трудно ни е далеч един от друг в този съдбовен за нас момент,но здраве да е така осъзнаваме колко много се обичаме и как не можем един без друг.
ЛЕКА НОЩ НА ВСИЧКИ!!!

# 717
  • Мнения: 350
gergamelka Има време за дрешки - не се тревожи. Аз купих много малко неща по 1-2 бодита, ританки и ромперчета - съвсем скромно, но нали не мога много да обикалям - а и по-добре, че всичко ще ми хареса, а пък те ги израстват бързо.
Dillzz Ако нямате брак - просто таткото трябва да е в болницата като записват имената на дететнце. За адреса не мога нищо да кажа - 100% взима твоя адрес, но не съм запозната дали настоящ или постоянен. Питай в онази счетоводната тема - трябва да знаят.
Половината ми неща са розови, а другите са жълти, зеленки и други. Не съм се втилясала чак толкова в розовото. ММ повече клони към розово и лиливо за дрехи, но не и за останалите неща.
Jana Ina Браво за ремонта!!!  Аз пък относно осведомеността за раждането и болницата действам противоположно на теб. Нищо не чета, не искам да знам - настроила съм се, че ше вляза и ще се справя някак си. Иначе и мен ме е страх от много неща. Но като не се вглъбявам в предстоящото, ми е по-спокойно. Настроила съм се да слушам лекаря и толкоз.
magi_sveta  Hug Я по-ведро!  Hug
Ellle Йеей темите започват да се променят! Браво на малката, че расте и се храни добре!
tedi8811  Не се тревожи, нали бебчето не е от най-големките - най-добре е да си дочака секциото.
gergana_v хахаха, ох милото дете! От Херкулес е! Ама сте се справили виждам .... Дано му е харесало.
desyy1Нормално е и мен ме приболява понякога. Друг път пък както си седя и получавав режеща болка вдясната страна на кръста. Нещо си натискат бубетата - не се тревожи.

Аз днес се преработих май, но никой не ми даде медал. След като снощи поспах само 3-4 часа. Днес прах, гладих, нареждах - скрих ония стари неща дето свекървата ми пробута Laughing Laughing Много съм горда със себе си. Бях и до къщата на родителите ми - нали скоро се изнесох - та като отидох се оказа, че нямаше никого и им сготвих 1 манджа и почистих малко - свикнала съм си така. Утре май трябва да си почина, че в момента кръста ме стяга малко. Уж ми се доспа, но.... Като нищо ще се ококоря след 2 часа, затова ще поседя още и преглеждам телевизора Simple Smile
Всеки ден си гледам корема да не е паднал - но май няма индикации. В петък съм на доки и май вече ще трябва да поговорим за раждането. Да видим какво ще го измислим Rolling Eyes Все пак имам около 25 дни до термин. Леле, главата не ми го побира, че след броени дни животът ми ще се преобърне. Толкова бързо мина времето. Луда работа..

 
ОТ ФБ групата : buggibang си има бебче - момиче, 2820кг, 48 см, родила се е на 13.05, естествено раждане.
Да е жива и здрава бебата, а мамето бързо да се възстановява.

Последна редакция: чт, 14 май 2015, 03:36 от ~Mimko~

# 718
  • Мнения: 519
Добро утро коремчера!!!
Днес ще бъде един прекрасен слънчев ден!!! приятно кафенце от мен за сега  bouquet  bouquet  bouquet!!!

# 719
  • Мнения: 252
Имаме си бебче на мама buggibang ето и поста от ФБ
И такааа, който залагал залагал:) На 13.05.2015 в 22:30ч се роди нашата втора дъщеричка. 2820кг и 48 см. Малко избърза в последния ден на 36г.с, но стана бързо и лесно с естествено раждане. Утре ще я видя и ще ви кажа и име:) Успех на всички, които им предстои.
 
Пожелавам и много щастие с малката принцеса.  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

Последна редакция: чт, 14 май 2015, 12:26 от polq107

Общи условия

Активация на акаунт