Родителите в България

  • 22 951
  • 316
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 14 654
Не се сещам за нито едно 5-годишно, което да предпочита возенето в количка пред карането на колело, а и не съм виждала из Европа масово да се возят 5-годишни в колички.

# 76
  • Мнения: 22 036
Преувеличават се годините Янечек. До 3-4 ги возят. Аз също не съм виждала 5 годишно, освен ако не е с проблем или в голям парк, където ги возят не точно с колички, а с нещо като ...... "карт" нямам дума на БГ за това.
По кварталните градинки от 3 годишни са по колелата и тротинетките, точно както и в България. Става дума за това, че като ти се наложи е по-удобно и няма нужда да се повдигат вежди.

# 77
  • София
  • Мнения: 12 374
Много забавна тема. Няма рецепта за добър родител - както няма рецепта за добър човек, брак, кариера, живот и прочие. Това, което за Х може да представлява върхът на перфектното родителствуване, за мен може да е ужасен ужас. И обратното.

Линкът на Уиш ме подсети, че каквото и да правим (или не правим), има голяма вероятност децата ни да сметнат, че сме се издънили като родители. Дали ще ни го кажат, вече е друг въпрос.

Любимият ми поет, Филип Ларкин, го е формулирал ясно и кратко, макар и малко нецензурно за нежния слух на бгмамата:

            This be the verse

They fuck you up, your mum and dad.
They may not mean to, but they do.
They fill you with the faults they had
And add some extra, just for you.

But they were fucked up in their turn
By fools in old-style hats and coats,
Who half the time were soppy-stern
And half at one another's throats.

Man hands on misery to man.
It deepens like a coastal shelf.
Get out as early as you can,
And don't have any kids yourself.

Philip Larkin

# 78
  • Мнения: 30 802
Както и за всички други неща, разликата между "добър" и "лош" не е в това, което правиш, а в това, което НЕ правиш. Тоест- тайната е в неправенето, другото са подробности.

# 79
  • Мнения: 2 309
Tаис, Laughing истина е!

# 80
  • Мнения: 3 371
2. Преди месец, стоейки пред един магазин, станах свидетел на шумен разговор между майка и дъщеря ( около 7-ми клас): дъщерята се оплакваше от готовата храна, която ядеше майка и, обясни как за нищо не става тази храна и изпсува; майката не коментира по никакъв начин поведението и, изпрати я да се прибира вкъщи.

Сериозно ли седна да слушаш какво си говорят майка и дъщеря? Направо не е истина.... Stop

Ами ако са били леля и племенничка Mr. Green

# 81
  • Мнения: 337
В темите от типа "Добър родител ли е българинът?", "Простак ли е българинът", "Неграмотен ли е българинът" и т.н. винаги съм се чудела кой по дяволите е този българин, от когото така се стремим да се разграничим? Mr. Green

# 82
  • Мнения: 6 214
Кой е добър родител ще се разбере, когато косите ни побелеят. И пак не е гаранция дали изобщо нещо е наша заслуга.  Mr. Green Може просто децата да са ни готини.

# 83
  • Мнения: X
Кой е добър родител ще се разбере, когато косите ни побелеят. И пак не е гаранция дали изобщо нещо е наша заслуга.  Mr. Green Може просто децата да са ни готини.
+1. На края ще излезе "добри деца, ама не случха с родители".  Laughing

# 84
  • София
  • Мнения: 12 374
Кой е добър родител ще се разбере, когато косите ни побелеят. И пак не е гаранция дали изобщо нещо е наша заслуга.  Mr. Green Може просто децата да са ни готини.
+1. На края ще излезе "добри деца, ама не случха с родители".  Laughing
И аз плюс едно  Laughing

Аз съм лош родител. Ето, признах си и ми олекна. А какво ще излезе от щерката, ще ви кажа след 20-30 години.

# 85
  • Мнения: 18 601
Какво значи добър родител ли е БЪЛГАРИНА?
Това е супер относително и не зависи от народност, а от много други фактори.

# 86
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 406
Сирената до септември (доскоро) возих 5г ми в количка, защо защото трябваше да взимам другите ми две деца пеша от началното училище. Нищо странно не виждам. В наше село си се возат в колички докато тръгнат на училище на 5г. И две деца (бебе и на 2г; после на 1г и на 3; 2 и 4; 3 и 5г ) съм возила в количка за породени за да взимам най-голямото.

Явно за България може да е странно незнам, но иначе трябва две деца да нося, а третото (пак малко тогава) за ръка да държа. Деда знам може да ме прави лош родител, че не тичам и дърпам децата ми за вървят пеша  Laughing

Последна редакция: пн, 14 мар 2016, 15:28 от GI

# 87
  • Мнения: 30 802
Странно е, защото в нормални условия би трябвало на 5г. детето да ходи само, а и учениците сами да се прибират...ама ти не живееш точно в нормални условия, а май в хипер-урбанизирана среда, нали?

# 88
  • Мнения: 7 325
Ако учениците са под 12 год. не могат да си тръгнат сами от училище.

# 89
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 406
Сирената, на село живея.
Училището е на 15 мин пеша, но учениците ми бяха малки (тук тръгват на 4-5г) и трябва родител да ги прибира. Явно децата ти са с голяма разлика или още малки или имаш и помощници и не ти се е налагало да излизаш с три малки деца наведнъж.
На 5г може само да ходи естествено и ходи, но ми се налагаше да имам количка за да седне и да успея да стигна навреме за другите ми деца след като сме разгледали мравки и тревички по пътя.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт