Познай коя е книгата - 15

  • 59 310
  • 781
  •   1
Отговори
# 765
  • София
  • Мнения: 44 317
Антиутопия и дистопия е едно и също, сещам се авторката и филмираната поредица, сещам се тази книга, коя трябва да е, но още не съм я чела.

# 766
  • Мнения: 910
Щом си се досетила, напиши я Blush И аз не съм чела Червеното пиано от вчерашната загадка.

# 767
  • София
  • Мнения: 44 317
Малко прекалено дедуктивно ще е това познаване, през филмите, към автора, към предполагаемата книга Simple Smile

# 768
  • Мнения: 910
Прекалено, ама при липса на друго... Предлагам да изчакаме до довечера и ако няма друг познал или досетил се, да напишеш до кое заглавие си достигнала с дедукция Grinning

# 769
  • София
  • Мнения: 44 317
Да, става (и без друго в момента и готовност да пускам текстове нямам), въпреки че като гледам, аз каквито книги чета и пускам загадки, май не влизат в полезрението на останалите пишещи и сигурно ще е поредната загадка без отговор. Та не знам има ли смисъл.

# 770
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 286
винаги има смисъл. така се "вижда" и другото, онова, което остава извън полезрението на човек.

не съм попадала на червеното пиано, но откъсът ми хареса и може би ще я прочета.

и тази "дистопия" ми звучеше малко като фентъзи, може би и на нея ще дам шанс. Simple Smile

# 771
  • София
  • Мнения: 44 317
Ок, щом не ви е скучно така - става... пък може да се окаже, че мисля в грешната посока, но силно се съмнявам.

# 772
  • Мнения: 910
Не смятам, че нещо, свързано с книги, може да е скучно. Човек може да си припомни емоции от четена книга или да си набележи за  четене някоя, откъс от която е харесал. Или да се окаже, че е съвременния Шерлок Холмс Blush

# 773
  • София
  • Мнения: 6 156
"Дивергенти"?

# 774
  • София
  • Мнения: 44 317
Цитатите - не Simple Smile категорично, Дивергенти съм ги чела Simple Smile

Последна редакция: ср, 16 май 2018, 16:26 от Angel_Dust

# 775
  • Мнения: 910
Не е Дивергенти. Grinning

# 776
  • София
  • Мнения: 44 317
Та... Дивергенти трябва да е филма - Вероника Рот съответно авторката.... и това да е първата книга от новата поредица - Смъртни белези.
Аз лично чакам да излязат всички книги (ако може и на бг) и тогава да ги чета. Скоро гледах, че на английски се е появила втората...
Бубче - предполагам, че си я чела - как е книгата - по-добре ли от Дивергентите?

# 777
  • София
  • Мнения: 6 156
Аз си признавам, че не дочетох поредицата, но цитатът със смъртта на майката някак ми напомни за филма.

# 778
  • София
  • Мнения: 44 317
Спунк - ако предпочиташ ти пусни нова загадка.
Ако Бубчето каже, че това е отговора.

# 779
  • Мнения: 910
Да, това е книгата. Grinning Прочетох я, също толкова добра като Дивергенти, но и толкова различна! Много ми хареса и с нетърпение чакам следващата част.

Общи условия

Активация на акаунт