Неангажиращи отношения

  • 28 852
  • 190
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 127
И аз не мисля, че при авторката е само неангажиращ секс. Не с всичките си сексуални партньори съм имала връзка, като тези, с които е било неангажиращо, изобщо не съм ги и мислила, когато се чуем и видим, тогава.
С последния такъв, обаче, 3-4 месеца се убеждавахме един друг, че всичко е неангажиращо, нямаме връзка, няма и да имаме. Иначе, залепени по 24 часа, аз не се прибирам у нас, спя при него, всяка свободна минута - заедно, ако не - пишем си. Него, вече, го мислех. И резултатът е, че вече съвсем официално споделяме едно легло.
Това, което искам да кажа, е че стигне ли се до премисляне на "ама то сега ангажиращо ли е, не е ли", значи поне за една от страните вече има влагане на емоция.

# 46
  • Мнения: 673
Може да има страхотно привличане между двамата, но ситуацията да е такава, че да нямат бъдеще заедно.
А кой определя бъдещето им, ако не самите те?
И това значи ли, че като нямат бъдеще заедно значи връзката е неангажираща? Тоест - ангажираща връзка = ще се женим, неангажираща връзка = нищо не си обещаваме? Ами то по тази логика повечето връзки са неангажиращи, защото няма гаранция за общо бъдеще.

# 47
  • Мнения: 6 737
Може да има страхотно привличане между двамата, но ситуацията да е такава, че да нямат бъдеще заедно.

Това искрено ме развесели като мнение от мъж. Не вярвах, че има и мъже, склони към такива мелодрами.

# 48
  • пловдив
  • Мнения: 208
Бях почти сигурна, че Зайчето няма да остане само с 1-2 преспивания с Кумчо. Неангажиращо щеше да е, ако бяхте останали на този етап. Вече си вървите към връзка, иначе нямаше да пускаш темата.
Имате ли някакви уговорки? Обсъждали ли сте как виждате отношенията си?
Аз не ги виждам никак. Наслаждавам се на момента. Това е. Нямаме уговорки никакви. Аз по-скоро имам уговорка със себе си да приключа нещата скоро. Например, до лятото.
Наслаждавай се и аз така правя , но моите уговорки със себе си продължават с години... Хубаво ми е, като наркотик ми е:))  Успех на теб:)

# 49
  • Мнения: 1 121

Аз мисля, че всеки е свободен да решава как е добре за него лично. Но щом питаш - съгласен съм с твоето мнение по въпроса.
Относно коментарите един приятелски съвет - категоричността, особено в осъждане на различния, е типичен признак за напреднала възраст. Да се сеща, който може Wink 

# 50
  • Мнения: X
Скрит текст:
От днешна гледна точна, не бих си причинила подобно нещо.Звучи ми като:
"Сам/а съм, тъпо ми е, скучно ми е, не ми се седи сам/а, ама ...няма нищо добро на хоризонта.Затова, и ти ставаш.За малко секс, за запълване на времето, докато се появи Тя/Той.".
Точно така разсъждавах дълги години. И двамата разведени с деца. Аз си гледах моето дете и такава връзка ме устройваше. Всеки в своя дом, повече приятели отколкото любовници. Без ангажименти, без дълбоки емоции. Но се появи Той, и другата страна прие много тежко "раздялата" ни. Оказа се, че през годините ме е приел за даденост и както се казва, не ме пусна "без бой". Винаги в такава уж несигурна връзка има наранени.

# 51
  • Мнения: 3 694
Може да има страхотно привличане между двамата, но ситуацията да е такава, че да нямат бъдеще заедно.
А кой определя бъдещето им, ако не самите те?
И това значи ли, че като нямат бъдеще заедно значи връзката е неангажираща? Тоест - ангажираща връзка = ще се женим, неангажираща връзка = нищо не си обещаваме? Ами то по тази логика повечето връзки са неангажиращи, защото няма гаранция за общо бъдеще.
Да нямат бъдеще означава да няма никакъв възможен начин да заживеят заедно. По много и различни причини. На прима виста се сещам за крещяща разлика в годините, за непреодолимост на расови или религиозни причини, за невъзможност да се съберат в една страна или един град, който се сети за други, може да допълни списъка.

# 52
  • Мнения: 5 258
Когато има любов няма невъзможни неща.Уверявам ви.

# 53
  • Мнения: 15 619
Може да има страхотно привличане между двамата, но ситуацията да е такава, че да нямат бъдеще заедно.
А кой определя бъдещето им, ако не самите те?
И това значи ли, че като нямат бъдеще заедно значи връзката е неангажираща? Тоест - ангажираща връзка = ще се женим, неангажираща връзка = нищо не си обещаваме? Ами то по тази логика повечето връзки са неангажиращи, защото няма гаранция за общо бъдеще.
Да нямат бъдеще означава да няма никакъв възможен начин да заживеят заедно. По много и различни причини. На прима виста се сещам за крещяща разлика в годините, за непреодолимост на расови или религиозни причини, за невъзможност да се съберат в една страна или един град, който се сети за други, може да допълни списъка.
Това, по мое мнение, са измислици за оправдание. Една единствена причина има да не живееш с някого -  не искаш. Ония отгоре са ти по-напред в стълбицата на приоритетите и желанията. Това - каквото с него, такова и без него...

# 54
  • Мнения: 4 577
Когато има любов няма невъзможни неща.Уверявам ви.
Ами ако си много влюбен в човек със зависимост? Или примерно имаш дете, а човекът отсреща ти казва, че не може да си се представи в ролята на втори баща? Ако ти искаш да си в големия град, а той иска да си прави биоферма на село? Ако за него няма друг път, освен чужбина, а ти предпочиташ да си останеш в БГ? Ако искаш свои деца, а човекът не може или не желае да има? Или по каквато и да е друга причина усещаш, че не можеш да живееш с този човек, че разлика в разбирания, начин на живот, основни желания ще доведе неминуемо до раздяла? И въпреки това има много силни чувства?

# 55
  • Мнения: 18 638
Майната им на чувствата, ако нещо сериозно не ми изнася. Аз искам И спокойствие Simple Smile

# 56
  • Мнения: 5 258
Когато има любов няма невъзможни неща.Уверявам ви.
Ами ако си много влюбен в човек със зависимост? Или примерно имаш дете, а човекът отсреща ти казва, че не може да си се представи в ролята на втори баща? Ако ти искаш да си в големия град, а той иска да си прави биоферма на село? Ако за него няма друг път, освен чужбина, а ти предпочиташ да си останеш в БГ? Ако искаш свои деца, а човекът не може или не желае да има? Или по каквато и да е друга причина усещаш, че не можеш да живееш с този човек, че разлика в разбирания, начин на живот, основни желания ще доведе неминуемо до раздяла? И въпреки това има много силни чувства?
1. ЗАВИСИМОСТ - трабва да имам някакви умствени и психични дефицити , че да допусна да се влюбя и изобщо да се занимая с такъв
2. Не се представя като баща - губи ме, любовта изчезва, ако я е имало, защото такива хора си личат и щеше да ме отблъсне  преди да се влюбя
3. Град/село - въпрос на приоритети. Ако любовта ни е приоритет, ще намерим вариант .
4.БГ/чужбина - равносилно на предходното
5.Деца - инвитро, осиновяване и т.н.т. Ако не желае то разбираме какви да причините и ги отстраняваме.
6. Няма как да имам продължително дълго време силни чувства при такава разлика в разбиранията ни за живот.

# 57
  • Мнения: 4 577
Това, което исках да кажа е, че наличието на чувства само по себе си съвсем не е достатъчно за отстраняване на някакви обективни пречки за създаване на устойчива връзка. И е хубаво да се слуша и разума, а не да се убеждаваме, че има ли любов всичко е възможно. Ако ти можеш толкова добре да си контролираш чувствата - супер, но в живота се случва и друго. Ето например ситуацията на авторката - много голяма възрастова разлика. Най-вероятно ще избере да си тръгне от тези отношения, но това не означава, че тя или партньорът й няма да изпитат чувства и да ги боли от раздялата. А пък неангажиращите връзки не предполагат да те боли. Имам приятел, чиято голяма любов се ожени за друг. След няколко години се разведе и се върна към него. Имаха пак връзка, но той реши сам за себе си, че не може да е втори баща на детето й. Ами разделиха се, но това не означава, че не е имало чувства. Познавам и бездетна двойка, в която жената не можеше да приеме осиновяване и те се разделиха. Та това не са неща, които можеш да си наложиш насила в името на любовта. Даже е много по-добре, ако ги осъзнаеш и си тръгнеш, без да насилваш себе си или другата страна да взима кардинални решения в разрез със собствената си същност.

# 58
  • Мнения: 162
Това, което исках да кажа е, че наличието на чувства само по себе си съвсем не е достатъчно за отстраняване на някакви обективни пречки за създаване на устойчива връзка. И е хубаво да се слуша и разума, а не да се убеждаваме, че има ли любов всичко е възможно. Ако ти можеш толкова добре да си контролираш чувствата - супер, но в живота се случва и друго. Ето например ситуацията на авторката - много голяма възрастова разлика. Най-вероятно ще избере да си тръгне от тези отношения, но това не означава, че тя или партньорът й няма да изпитат чувства и да ги боли от раздялата. А пък неангажиращите връзки не предполагат да те боли. Имам приятел, чиято голяма любов се ожени за друг. След няколко години се разведе и се върна към него. Имаха пак връзка, но той реши сам за себе си, че не може да е втори баща на детето й. Ами разделиха се, но това не означава, че не е имало чувства. Познавам и бездетна двойка, в която жената не можеше да приеме осиновяване и те се разделиха. Та това не са неща, които можеш да си наложиш насила в името на любовта. Даже е много по-добре, ако ги осъзнаеш и си тръгнеш, без да насилваш себе си или другата страна да взима кардинални решения в разрез със собствената си същност.
Много добре ме разбра! Simple Smile За себе си - дадох си сметка, че наистина вече не е неангажиращо, но това не променя факта, че е невъзможно. Та съм на същия извод - ще се наслаждавам на момента. После ще му мисля. То даже и няма какво да му мисля, де. Просто ще приключи.

# 59
  • Мнения: 184
В подобна ситуация съм в момента. Не сме говорили открито какви са ни отношенията, мислех че се подразбира - и двамата след края на 5 годишни връзки, живеем на два часа един от друг.

Явно това беше грешка (да не се разберем отначало за какво става въпрос) и аз доста бързо се изнервих от държането му, като не съм сигурна дали просто е задник или се държи като такъв, за да ми покаже, че не иска нищо сериозно...вместо да ми го каже в очите.  Tired

Та в момента съм на вълна приключване, но не знам как да процедирам. Малко детинско ми се струва просто да спра да му отговарям на съобщенията без обяснение (по принцип си пишем непрекъснато всеки ден от няколко месеца). От друга страна сигурно е тъпо и да му се обяснявам. Как се процедира в такива случаи без излишно драматизиране?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт