Неангажиращи отношения

  • 28 857
  • 190
  •   1
Отговори
  • Мнения: 162
Здравейте... Интересно ми е да попитам някога имали ли сте неангажиращи отношения? Какво точно са представлявали? Не говоря за "секс и чао", а по-скоро отношения, които знаете, че нямат перспектива, т.е. невъзможно е да се развият в нещо повече, но същевременно ви е много приятно с човека отсреща, споделяте си, не се виждате само за секс - съществува и приятелство освен страст. Споделени интимни моменти не само в сексуален план, но и чисто романтични. Да прекарвате часове, понякога дни заедно, като в някои случаи дори и без секс. Обаче без привързване, без обвързване... Например, може да прекарате няколко дни заедно, но след това всеки се връща в ежедневието си и може да не се чуете 2-3 дни. До следващия път. Та случвало ли ви се е и в този случай брои ли се за неангажиращи отношения? Също така всеки е свободен да бъде както и с когото си иска през останалото време.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 951
Не, не се е получавало при мен. Рано или късно започна да се усеща ревност - понякога от негова, понякога от моя страна. Бяхме много добри приятели, така се случи, че почти живеехме заедно. Но не исахме компанията да знае и да говори, поне докато не уточним какво ще правим занапред. Краят беше повече от ужасен, не поддържаме никакъв контакт.


И много се съмнявам при други хора да проработи, особено ако са приятели и са свикнали да си споделят, да се търсят, когато имат нужда от подкрепа, примерно...

# 2
  • Мнения: 2 143
Като прескочиш 35 и децата ти поотраснат, ще има много такива "Неангажиращи отношения"

# 3
  • София
  • Мнения: 28 705
Имах такива като студентка. Даже предпочитах такива. С много хубави спомени съм от този период.

П.П. 2-3 дни не е голям период. И при сериозни отношения спокойно може да не се чуете/видите толкова време.

# 4
  • Мнения: 162
Честно казано това са ми първите такива "неангажиращи отношения". И преди си го представях само секс и чао, но сега съм на съвсем различно мнение. Беше ми любопитно и други да споделят своя опит. Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 24 839
Здравейте... Интересно ми е да попитам някога имали ли сте неангажиращи отношения? Какво точно са представлявали? Не говоря за "секс и чао", а по-скоро отношения, които знаете, че нямат перспектива, т.е. невъзможно е да се развият в нещо повече, но същевременно ви е много приятно с човека отсреща, споделяте си, не се виждате само за секс - съществува и приятелство освен страст. Споделени интимни моменти не само в сексуален план, но и чисто романтични. Да прекарвате часове, понякога дни заедно, като в някои случаи дори и без секс. Обаче без привързване, без обвързване... Например, може да прекарате няколко дни заедно, но след това всеки се връща в ежедневието си и може да не се чуете 2-3 дни. До следващия път. Та случвало ли ви се е и в този случай брои ли се за неангажиращи отношения? Също така всеки е свободен да бъде както и с когото си иска през останалото време.

Да, случва се- заблуждават се, че не се ангажират, взимат най- приятното и доброто от отношенията, всеки е свободен да прави каквато иска и след кратко време единият се оказва и привързан, и обвързан с мисли, че и Флюбен.
По- често е жената, която се осеферва и почва да страда, и да се чуди как да направят лек завой отношенията.

# 6
  • Мнения: 4 016
Имала съм такива, рано или късно един от двамата се влюбва. При мен беше в повечето случаи той, а не аз. С повечето съм прекъснала контакти, имам един с който поддържаме много топли отношения, там аз се бях влюбила. Отдавна няма нищо между нас и никакви чувства от моя страна, просто ни е приятно да се чуваме и виждаме, но това е единичен случай, всички останали такива връзки са ми завършвали трагично...

# 7
  • Мнения: X
О да, имал съм "неангажиращи отношения" - само секс, по нейна инициатива и с ясната уговорка, че е неангажиращо. При последните такива "неангажиращи отношения" откарахме към 5 години и накрая сериозно си мислех дали да не пробвам с нея за постоянно. Добре, че не го направих Simple Smile

Разказвал съм я тази история. Няма да я повтарям, за да не досаждам на хората тук.

Между другото връзката Ви с чичкото-колега, кръстен остроумно "Кумчо Вълчо" от един от хората, писали по темата, се развива точно по предречения тогава начин. Очаквам следващата Ви тема да бъде "обичам го, имаме ли бъдеще", а по-следващата "да си ходя ли". 

# 8
  • On the sea
  • Мнения: 1 849
Имала съм една такава, не беше само секс -  излизахме заедно, ходехме на плаж, аз оставах в тях, той оставаше в нас от време на време и накрая резултатът беше - влюбени. Но впоследствие се наложи да се разделим той в друга държава, аз в друг град, преживяхме го с времето. В момента сме обвързани( с други половинки), но все още се чуваме по телефона, споделяме си, като се засечем и нашият град и се виждаме, като цяло си останахме добри приятели, но до там.

# 9
  • Мнения: 8 909
Честно казано това са ми първите такива "неангажиращи отношения". И преди си го представях само секс и чао, но сега съм на съвсем различно мнение. Беше ми любопитно и други да споделят своя опит. Simple Smile

А кой е инициаторът на тези "неангажиращи отношения"? Защото струва ми се, че не си ти

# 10
  • Мнения: 162
Честно казано това са ми първите такива "неангажиращи отношения". И преди си го представях само секс и чао, но сега съм на съвсем различно мнение. Беше ми любопитно и други да споделят своя опит. Simple Smile

А кой е инициаторът на тези "неангажиращи отношения"? Защото струва ми се, че не си ти

Не знам какво разбирате под "инициатор". Просто така се случи, имах желание за нещо такова след дълга и болезнена връзка, опитах и не съжалявам. Много се притеснявах да не възникнат чувства от моя страна, но с облекчение открих, че от моя страна всичко е на "приятелска основа". Даже по-скоро забелязвам такива от другата страна, но човека е достатъчно голям, за да се оправя сам с емоциите си, не аз да ги мисля и така.

# 11
  • Мнения: 8 909
Ами, тогава карайте си така, твоята позиция е ясна - придържай се към нея и се забавлявай.
Но ми се струва, че имаш интерес към въпросния човек извън сексуалните ви отношения и приятелството. Времето ще покаже.

# 12
  • София
  • Мнения: 17 592

С една дума казано: не.
Само за секс - да.
Неуспешна връзка да регресира обратно към приятелство (ако преди това то е съществувало) - а.
Връзка, ама без връзка... това някак не го разбирам.

# 13
  • Мнения: 673
Ами то описаното си е връзка, само дето го отричате и двамата, от страх ли , от нежелание за ангажираност ли. Никой не е казал, че връзките са с обещание за дълъг съвместен живот или пък с ангажимент към другия.

# 14
  • Мнения: 5 258
Авторке, не се заблуждавай, ако не беше хлътнала нямаше да я има тази тема.

# 15
  • София
  • Мнения: 4 131
Неангажираща връзка, по скоро бих имала такава. Всеки си прави каквото си иска и излиза с който иска и т.н. и се виждаме само когато можем. А секс според обстоятелствата и как го чувстваме.

Връзка само за секс, такива съм имала много като тийнейджърка, сега не мисля, че ще имам или бих имала, защото се познавам и знам, че ще хлътна и след това ще остана наранена/разочарована.

Последна редакция: вт, 23 яну 2018, 12:24 от Alis_in_wonderland

# 16
  • София
  • Мнения: 24 839
Неангажираща връзка, такива съм имала много като тийнейджърка, сега не мисля, че ще имам или бих имала, защото се познавам и знам, че ще хлътна и след това ще остана наранена/разочарована.

Връзка само за секс, по скоро бих имала такава.

А, къде е разликата? newsm78

# 17
  • София
  • Мнения: 4 131
Неангажираща връзка, такива съм имала много като тийнейджърка, сега не мисля, че ще имам или бих имала, защото се познавам и знам, че ще хлътна и след това ще остана наранена/разочарована.

Връзка само за секс, по скоро бих имала такава.

А, къде е разликата? newsm78

Обърках ги....да по скоро неангажираща бих имала, защото там секса може да не е на първо място и да излизаме в началото като приятели, а с времето евентуално да се получат нещата.
До колкото ако е само секс, винаги възникват поне при моите връзки чувства от моя/негова страна и после става сложно и винаги единият е наранен.

# 18
  • Мнения: X
Здравейте... Интересно ми е да попитам някога имали ли сте неангажиращи отношения? Какво точно са представлявали? Не говоря за "секс и чао", а по-скоро отношения, които знаете, че нямат перспектива, т.е. невъзможно е да се развият в нещо повече, но същевременно ви е много приятно с човека отсреща, споделяте си, не се виждате само за секс - съществува и приятелство освен страст. Споделени интимни моменти не само в сексуален план, но и чисто романтични. Да прекарвате часове, понякога дни заедно, като в някои случаи дори и без секс. Обаче без привързване, без обвързване... Например, може да прекарате няколко дни заедно, но след това всеки се връща в ежедневието си и може да не се чуете 2-3 дни. До следващия път. Та случвало ли ви се е и в този случай брои ли се за неангажиращи отношения? Също така всеки е свободен да бъде както и с когото си иска през останалото време.
Не съм имала, не ми се е случило явно...
От днешна гледна точна, не бих си причинила подобно нещо.Звучи ми като:
"Сам/а съм, тъпо ми е, скучно ми е, не ми се седи сам/а, ама ...няма нищо добро на хоризонта.Затова, и ти ставаш.За малко секс, за запълване на времето, докато се появи Тя/Той.".

Лично на мен, би ми било обидно някой да ме възприема така.
А аз пък не съм фен на безсперспективна загуба на време, без значение дали става дума за връзка, работа, хоби или друго.Всяка "стъпка" в тоя живот трябва да има добър резултат, за мен.Животът е толкова кратък....та допълнително да губя от него в безсмислени "каузи".



# 19
  • Мнения: 18 644

Никога не бих се навила на подобна връзка с човек, към когото имам силни чувства.

# 20
  • Мнения: 19 985
Аз винаги се ангажирам с човека, хората, които допускам по един или друг начин до себе си. Така че съвет не мога да дам, неангажиращи връзки за мен не съществуват. Или се обвързвам с един човек емоционално, с мисли, физически или не се занимавам изобщо.
С годините установих, че все по-малко хора допускам до себе си и все по-малко хора ме интересуват, това ми спестява доста енергия и време.

Зайче Байче, ти си с дилемата с колегата, нали? Simple Smile Всички връзки са ангажиращи, дори и тези, които твърдят и искат да не са.

# 21
  • Мнения: 18 644
Е, не е така. Ако трябва да се поразсееш след тежка раздяла, нищо лошо няма да поизлезеш с някой, с когото не планираш дълбокото си остаряване. Ако не искаш да живееш с мъж, няма нужда да си все сама, пак можеш да си излизаш и да се забавляваш с някого. Какво му е лошото, ако няма да хлътнеш с двата крака,. НО човек трябва да се познава.

# 22
  • Мнения: 19 985
Това пак е ангажимент, има интеракция, няма как да кажеш, че е само за забавление, именно там се създава емоционален ангажимент.

# 23
  • Мнения: X
За начало неангажираща е най-добре. Тогава се виждат истински нещата.
Иначе, то е една любов, едни драми.

# 24
  • Мнения: 294
Имала съм такива отношения в студентските ми години и беше супер, но с времето нещата се променяха от моята или от другата страна и не бяха точно неангажиращи. Преди 3 години прекратих една връзка, голяма любов и мъка беше, та след време имах точно такива неангажиращи отношения. Приятно прекарване на времето, секс, виждане тук таме... Тук таме стана през ден, всеки ден и т.н.т. Аз обаче знаех, че нямаме бъдеще. Човека се влюби и прекратихме. Та стигам до извода, че неангажиращи отношения има само за по 1 нощ, повече от това си става рано или късно ангажиращо Simple Smile

# 25
  • пловдив
  • Мнения: 208
да, имала съм - но винаги единия поне единия се влюбва, в моя случай бях аз прецаканата ....няма как да имаш връзка със секс, излизания, тел.разговори и да останеш безразличен....

# 26
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Да, такива са ми последните връзки. Не желая сериозни обвързвания, съжителства, брак. Искам само приятелства и забавления, без ангажименти. Единственото, което не мога да приема е паралелни сексуални връзки... Това е на този етап.

# 27
  • София
  • Мнения: 146
Имала съм период на такива връзки (точно три, полузастъпващи се) в рамките на две години след приключване на 6-годишна връзка и преди да срещна човека, с който съм сега. Още в началото съм била сигурна, че с тях връзка абсурд да имам, ама стават за... мхм... и що не. И трите ми такива връзки са били освен сексуални и силно приятелски, но се виждахме рядко - по 3-4 пъти в месеца и при трите една от страните в даден момент започва да си мисли що пък да не стане и нещо повече, да се виждаме по често и т.н. въпреки предварителните настроения и уговорки, и при тримата имаше драми в дадени моменти, но и пък и с тримата се разделихме в добри отношения. Та принципно съм “за” такива отношения, стига да съумеете да пазите граници и да няма наранени и разочаровани. А вече ако неангажиращите отношения са пробни ангажиращи (нещо като trial-версия да видиш дали даден продукт става) ама по завоалиран начин си е друго нещо.

# 28
  • Мнения: 5 259
Бях участник в такава връзка, официално приета за неангажираща, но аз разбира се бях много влюбена. Изтърпявах някак периодите на внезапно изчезване, които не знаех колко ще продължат - дни, месеци... Бях предупредена за тях и че не трябва никога да го поставям под въпрос или да го коментирам. Трябваше да се държа, сякаш ми е все едно и сякаш ако живота ни срещне случайно отново, добре. Справих се. Мисля, че не показах как по време на внезапните изчезвания, първите дни не можех да спя и да се храня, буквално изпадах в черна дупка.
Това е най-интересната и най-романтичната ми връзка. От моя гледна точка. Но наистина като че ли работи само когато си много млад. После с възрастта всичко придобива едни такива прагматични черти и романтиката потъва в канала.

# 29
  • Мнения: 162
Много интересни отговори. И интересни гледни точки. Simple Smile Благодаря ви за интересното включване по темата! Определено сте ми полезни с опита си.

# 30
  • На Марс
  • Мнения: 8 718
Неангажираща връзка, по скоро бих имала такава. Всеки си прави каквото си иска и излиза с който иска и т.н. и се виждаме само когато можем. А секс според обстоятелствата и как го чувстваме.

Връзка само за секс, такива съм имала много като тийнейджърка, сега не мисля, че ще имам или бих имала, защото се познавам и знам, че ще хлътна и след това ще остана наранена/разочарована.

Връзка само за секс това ме навежда на страхотна бизнес идея - "Вибратор лъхащ на рикия" Simple Smile

# 31
  • Мнения: 3 231
Зайко Байко спи с Кумчо Вълчо. То беше ясно. Иначе...

Съдбата на неангажиращите връзки е:
1. Стават ангажиращи при съгласие от двете страни
2. Разпадат се, когато стане ясно, че само единият иска да е НЕангажираща

Неангажиращите връзки са по дефолт неравновесни, дисбалансирани състояния. Именно по тази причина неустойчиви - т.е. рано или късно си намират равновесието в едната от двете крайни точки - или се разпадат, или еволюират в пълномащабни връзки.

Да, такива са ми последните връзки. Не желая сериозни обвързвания, съжителства, брак. Искам само приятелства и забавления, без ангажименти. Единственото, което не мога да приема е паралелни сексуални връзки... Това е на този етап.
хахаха Simple Smile "не сме обвързани, ама не прави секс с друга, моля!"  

на това ли му викате "неангажиращо"???

Последна редакция: вт, 23 яну 2018, 17:54 от nofelet

# 32
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Под "неангажиращо" имам предвид без очаквания за развитие в посока съжителство или брак. Иначе аз не ревнувам, но разбера ли за заигравки е край... Също както и към мен има такива очаквания.

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 412
Според мен една такава връзка те дърпа назад да си намериш нормални отношения с мъж на твоята възраст. И времето си минава, а тук е ясно, че бъдеще нямаш. Освен това темата започна да спя ли веднъж с него... Да задоволя ли нагона си... Виж сега до къде стигна. Не искам да казвам нищо и сама можеш да се сетиш къде може да стигне.

# 34
  • Мнения: 2 143
Пффф! Пак се включвам - с нежелание.
Такова животно като неангажираща връзка няма. Има, но се свежда до Чук и Бег. Всичко останало вече е ангажимент.
Накратко ако не се обаждате или получите обаждане за едно бързо в обедната почивка примерно - вече е ангажираща.

# 35
  • Мнения: X
Такова животно като неангажираща връзка няма. Има, но се свежда до Чук и Бег. Всичко останало вече е ангажимент.
Накратко ако не се обаждате или получите обаждане за едно бързо в обедната почивка примерно - вече е ангажираща.
В такъв случай има сериозни нюанси в тази "ангажираност". Ако позволите личен пример - в неангажиращата връзка съм си позволявал след примерно 1 или 2 години връзка да се вкисна покрай нова година и да си изключа телефона за 2 седмици. И като си го включих си продължихме откъдето бяхме стигнали преди това. Докато в последната ми връзка, много преди да стане на брак още, като ми падна батерията за 1 час половинката ми беше изтрещяла от притеснение и беше звъняла на всичките ни общи познати и приятели. Аналогично и аз много се ядосвам, а понякога и притеснявам, когато не си чуе телефона (който е все на без звук, защото не знаеше как да си изключи пищенето на вайбъра и подобните апликации).

За мен първият вариант е силно неангажираща връзка, защото нямам усещането да съм заедно с друг човек, той да е някаква неделима част от живота ми или дори да е някаква особено съществена част.

Докато при ангажиращата връзка имам усещането, че животът ми вече не принадлежи само на мен и не мога да си правя каквото си искам с него, а принадлежи и на друг, както и на плода от тази връзка. И ако бих направил някоя простотия като нищо, ако съм само аз (примерно да тръгна да качвам насред зима, през нощта и подпийнал, някой планински връх в снега), то сега премислям и премервам всяко свое действие или бездействие не само как ще се отрази на мен, но и как ще се отрази на другите две същества, които са свързани с мен. Несравним е ангажиментът с първия вариант.

# 36
  • София
  • Мнения: 24 839
Под "неангажиращо" имам предвид без очаквания за развитие в посока съжителство или брак. Иначе аз не ревнувам, но разбера ли за заигравки е край... Също както и към мен има такива очаквания.

Дори не мога да си представя връзка, която започва с идеята за брак.......освен в крайна ситуация на цъкащ биологичен часовник.
Винаги са ми били чужди и предупрежденията от вида " не търся сериозна връзка"- че ти и да я търсиш, като нямаш обект, който да те привлича, че и ти него също достатъчно, че в един момент да почувствате нужда от по- голяма близост и ангажираност, няма да ти се получи нищо.
-



# 37
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз говоря за ситуация, в която и двете страни са наясно, че до брак няма да се стигне. Примерно защото вече са били и не плануват да си го причиняват отново. Или поне не в обозримо бъдеще.
Ето Краси например писа, че такава връзка за нея не би представлявала интерес. Само че с Краси имаме различен опит.

# 38
  • Мнения: 5 647
Бях почти сигурна, че Зайчето няма да остане само с 1-2 преспивания с Кумчо. Неангажиращо щеше да е, ако бяхте останали на този етап. Вече си вървите към връзка, иначе нямаше да пускаш темата.
Имате ли някакви уговорки? Обсъждали ли сте как виждате отношенията си?

# 39
  • Мнения: 162
Бях почти сигурна, че Зайчето няма да остане само с 1-2 преспивания с Кумчо. Неангажиращо щеше да е, ако бяхте останали на този етап. Вече си вървите към връзка, иначе нямаше да пускаш темата.
Имате ли някакви уговорки? Обсъждали ли сте как виждате отношенията си?
Аз не ги виждам никак. Наслаждавам се на момента. Това е. Нямаме уговорки никакви. Аз по-скоро имам уговорка със себе си да приключа нещата скоро. Например, до лятото.

# 40
  • София
  • Мнения: 24 839
Аз говоря за ситуация, в която и двете страни са наясно, че до брак няма да се стигне. Примерно защото вече са били и не плануват да си го причиняват отново. Или поне не в обозримо бъдеще.
Ето Краси например писа, че такава връзка за нея не би представлявала интерес. Само че с Краси имаме различен опит.

Е, трябва и да уточним ситуацията, разбира се- аз приех, че говорим за хора, които не са се женили още и всичко им предстои.
За вече миналите веднъж по реда си, е донякъде друго, но пак не виждам как предварително мога да кажа на човека, че ми е за забавление и съм сигурна, че не бих изпитала по- сериозни чувства.
Може би, защото никога не съм виждала смисъл от интимности с мъж, който не ме привлича достатъчно.

# 41
  • Мнения: 3 695
Може да има страхотно привличане между двамата, но ситуацията да е такава, че да нямат бъдеще заедно.

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 412
Бях почти сигурна, че Зайчето няма да остане само с 1-2 преспивания с Кумчо. Неангажиращо щеше да е, ако бяхте останали на този етап. Вече си вървите към връзка, иначе нямаше да пускаш темата.
Имате ли някакви уговорки? Обсъждали ли сте как виждате отношенията си?
Аз не ги виждам никак. Наслаждавам се на момента. Това е. Нямаме уговорки никакви. Аз по-скоро имам уговорка със себе си да приключа нещата скоро. Например, до лятото.

Не, че се бъркам, но тоя момент продължава няколко месеца, а това скоро е след 6 месеца. Някак си тия критерии за времето на мен не ми се вързват какво ти ги описваш и ми се струва, че си се увлякла и не искаш това да приключва. Което ме навежда на мисълта, че вече има чувства.

# 43
  • Мнения: 5 647
И аз мисля, че има чувства, но тя не иска да си признае сама на себе си. А секс без чувства при жените е толкова рядко явление и ако случаят беше такъв, нямаше да се пуска вече втора тема.

# 44
  • Мнения: 320
И аз съм на мнението на absurT. Наистина, каквато и да е ситуацията, как може човек да гарантира, че ще изпита или няма да започне да изпитва определени чувства? Нали всяка връзка започва като "несериозна" със забавления и секс, а не с обещания за бъдещето...

Според мен хората, които си казват директно или намекват, че искат такива отношения са страдали в предишни връзки и се самозаблуждават, че така няма да са пак наранени. Или пък някакви серийни кръшкачи, които си имат друга връзка и се застраховат, че ако има промяна в другия те ще могат да се измъкнат обидени с едно "Е, нали се разбрахме без чувства". Много удобно!

# 45
  • Мнения: 2 127
И аз не мисля, че при авторката е само неангажиращ секс. Не с всичките си сексуални партньори съм имала връзка, като тези, с които е било неангажиращо, изобщо не съм ги и мислила, когато се чуем и видим, тогава.
С последния такъв, обаче, 3-4 месеца се убеждавахме един друг, че всичко е неангажиращо, нямаме връзка, няма и да имаме. Иначе, залепени по 24 часа, аз не се прибирам у нас, спя при него, всяка свободна минута - заедно, ако не - пишем си. Него, вече, го мислех. И резултатът е, че вече съвсем официално споделяме едно легло.
Това, което искам да кажа, е че стигне ли се до премисляне на "ама то сега ангажиращо ли е, не е ли", значи поне за една от страните вече има влагане на емоция.

# 46
  • Мнения: 673
Може да има страхотно привличане между двамата, но ситуацията да е такава, че да нямат бъдеще заедно.
А кой определя бъдещето им, ако не самите те?
И това значи ли, че като нямат бъдеще заедно значи връзката е неангажираща? Тоест - ангажираща връзка = ще се женим, неангажираща връзка = нищо не си обещаваме? Ами то по тази логика повечето връзки са неангажиращи, защото няма гаранция за общо бъдеще.

# 47
  • Мнения: 6 745
Може да има страхотно привличане между двамата, но ситуацията да е такава, че да нямат бъдеще заедно.

Това искрено ме развесели като мнение от мъж. Не вярвах, че има и мъже, склони към такива мелодрами.

# 48
  • пловдив
  • Мнения: 208
Бях почти сигурна, че Зайчето няма да остане само с 1-2 преспивания с Кумчо. Неангажиращо щеше да е, ако бяхте останали на този етап. Вече си вървите към връзка, иначе нямаше да пускаш темата.
Имате ли някакви уговорки? Обсъждали ли сте как виждате отношенията си?
Аз не ги виждам никак. Наслаждавам се на момента. Това е. Нямаме уговорки никакви. Аз по-скоро имам уговорка със себе си да приключа нещата скоро. Например, до лятото.
Наслаждавай се и аз така правя , но моите уговорки със себе си продължават с години... Хубаво ми е, като наркотик ми е:))  Успех на теб:)

# 49
  • Мнения: 1 121

Аз мисля, че всеки е свободен да решава как е добре за него лично. Но щом питаш - съгласен съм с твоето мнение по въпроса.
Относно коментарите един приятелски съвет - категоричността, особено в осъждане на различния, е типичен признак за напреднала възраст. Да се сеща, който може Wink 

# 50
  • Мнения: X
Скрит текст:
От днешна гледна точна, не бих си причинила подобно нещо.Звучи ми като:
"Сам/а съм, тъпо ми е, скучно ми е, не ми се седи сам/а, ама ...няма нищо добро на хоризонта.Затова, и ти ставаш.За малко секс, за запълване на времето, докато се появи Тя/Той.".
Точно така разсъждавах дълги години. И двамата разведени с деца. Аз си гледах моето дете и такава връзка ме устройваше. Всеки в своя дом, повече приятели отколкото любовници. Без ангажименти, без дълбоки емоции. Но се появи Той, и другата страна прие много тежко "раздялата" ни. Оказа се, че през годините ме е приел за даденост и както се казва, не ме пусна "без бой". Винаги в такава уж несигурна връзка има наранени.

# 51
  • Мнения: 3 695
Може да има страхотно привличане между двамата, но ситуацията да е такава, че да нямат бъдеще заедно.
А кой определя бъдещето им, ако не самите те?
И това значи ли, че като нямат бъдеще заедно значи връзката е неангажираща? Тоест - ангажираща връзка = ще се женим, неангажираща връзка = нищо не си обещаваме? Ами то по тази логика повечето връзки са неангажиращи, защото няма гаранция за общо бъдеще.
Да нямат бъдеще означава да няма никакъв възможен начин да заживеят заедно. По много и различни причини. На прима виста се сещам за крещяща разлика в годините, за непреодолимост на расови или религиозни причини, за невъзможност да се съберат в една страна или един град, който се сети за други, може да допълни списъка.

# 52
  • Мнения: 5 258
Когато има любов няма невъзможни неща.Уверявам ви.

# 53
  • Мнения: 15 619
Може да има страхотно привличане между двамата, но ситуацията да е такава, че да нямат бъдеще заедно.
А кой определя бъдещето им, ако не самите те?
И това значи ли, че като нямат бъдеще заедно значи връзката е неангажираща? Тоест - ангажираща връзка = ще се женим, неангажираща връзка = нищо не си обещаваме? Ами то по тази логика повечето връзки са неангажиращи, защото няма гаранция за общо бъдеще.
Да нямат бъдеще означава да няма никакъв възможен начин да заживеят заедно. По много и различни причини. На прима виста се сещам за крещяща разлика в годините, за непреодолимост на расови или религиозни причини, за невъзможност да се съберат в една страна или един град, който се сети за други, може да допълни списъка.
Това, по мое мнение, са измислици за оправдание. Една единствена причина има да не живееш с някого -  не искаш. Ония отгоре са ти по-напред в стълбицата на приоритетите и желанията. Това - каквото с него, такова и без него...

# 54
  • Мнения: 4 577
Когато има любов няма невъзможни неща.Уверявам ви.
Ами ако си много влюбен в човек със зависимост? Или примерно имаш дете, а човекът отсреща ти казва, че не може да си се представи в ролята на втори баща? Ако ти искаш да си в големия град, а той иска да си прави биоферма на село? Ако за него няма друг път, освен чужбина, а ти предпочиташ да си останеш в БГ? Ако искаш свои деца, а човекът не може или не желае да има? Или по каквато и да е друга причина усещаш, че не можеш да живееш с този човек, че разлика в разбирания, начин на живот, основни желания ще доведе неминуемо до раздяла? И въпреки това има много силни чувства?

# 55
  • Мнения: 18 644
Майната им на чувствата, ако нещо сериозно не ми изнася. Аз искам И спокойствие Simple Smile

# 56
  • Мнения: 5 258
Когато има любов няма невъзможни неща.Уверявам ви.
Ами ако си много влюбен в човек със зависимост? Или примерно имаш дете, а човекът отсреща ти казва, че не може да си се представи в ролята на втори баща? Ако ти искаш да си в големия град, а той иска да си прави биоферма на село? Ако за него няма друг път, освен чужбина, а ти предпочиташ да си останеш в БГ? Ако искаш свои деца, а човекът не може или не желае да има? Или по каквато и да е друга причина усещаш, че не можеш да живееш с този човек, че разлика в разбирания, начин на живот, основни желания ще доведе неминуемо до раздяла? И въпреки това има много силни чувства?
1. ЗАВИСИМОСТ - трабва да имам някакви умствени и психични дефицити , че да допусна да се влюбя и изобщо да се занимая с такъв
2. Не се представя като баща - губи ме, любовта изчезва, ако я е имало, защото такива хора си личат и щеше да ме отблъсне  преди да се влюбя
3. Град/село - въпрос на приоритети. Ако любовта ни е приоритет, ще намерим вариант .
4.БГ/чужбина - равносилно на предходното
5.Деца - инвитро, осиновяване и т.н.т. Ако не желае то разбираме какви да причините и ги отстраняваме.
6. Няма как да имам продължително дълго време силни чувства при такава разлика в разбиранията ни за живот.

# 57
  • Мнения: 4 577
Това, което исках да кажа е, че наличието на чувства само по себе си съвсем не е достатъчно за отстраняване на някакви обективни пречки за създаване на устойчива връзка. И е хубаво да се слуша и разума, а не да се убеждаваме, че има ли любов всичко е възможно. Ако ти можеш толкова добре да си контролираш чувствата - супер, но в живота се случва и друго. Ето например ситуацията на авторката - много голяма възрастова разлика. Най-вероятно ще избере да си тръгне от тези отношения, но това не означава, че тя или партньорът й няма да изпитат чувства и да ги боли от раздялата. А пък неангажиращите връзки не предполагат да те боли. Имам приятел, чиято голяма любов се ожени за друг. След няколко години се разведе и се върна към него. Имаха пак връзка, но той реши сам за себе си, че не може да е втори баща на детето й. Ами разделиха се, но това не означава, че не е имало чувства. Познавам и бездетна двойка, в която жената не можеше да приеме осиновяване и те се разделиха. Та това не са неща, които можеш да си наложиш насила в името на любовта. Даже е много по-добре, ако ги осъзнаеш и си тръгнеш, без да насилваш себе си или другата страна да взима кардинални решения в разрез със собствената си същност.

# 58
  • Мнения: 162
Това, което исках да кажа е, че наличието на чувства само по себе си съвсем не е достатъчно за отстраняване на някакви обективни пречки за създаване на устойчива връзка. И е хубаво да се слуша и разума, а не да се убеждаваме, че има ли любов всичко е възможно. Ако ти можеш толкова добре да си контролираш чувствата - супер, но в живота се случва и друго. Ето например ситуацията на авторката - много голяма възрастова разлика. Най-вероятно ще избере да си тръгне от тези отношения, но това не означава, че тя или партньорът й няма да изпитат чувства и да ги боли от раздялата. А пък неангажиращите връзки не предполагат да те боли. Имам приятел, чиято голяма любов се ожени за друг. След няколко години се разведе и се върна към него. Имаха пак връзка, но той реши сам за себе си, че не може да е втори баща на детето й. Ами разделиха се, но това не означава, че не е имало чувства. Познавам и бездетна двойка, в която жената не можеше да приеме осиновяване и те се разделиха. Та това не са неща, които можеш да си наложиш насила в името на любовта. Даже е много по-добре, ако ги осъзнаеш и си тръгнеш, без да насилваш себе си или другата страна да взима кардинални решения в разрез със собствената си същност.
Много добре ме разбра! Simple Smile За себе си - дадох си сметка, че наистина вече не е неангажиращо, но това не променя факта, че е невъзможно. Та съм на същия извод - ще се наслаждавам на момента. После ще му мисля. То даже и няма какво да му мисля, де. Просто ще приключи.

# 59
  • Мнения: 184
В подобна ситуация съм в момента. Не сме говорили открито какви са ни отношенията, мислех че се подразбира - и двамата след края на 5 годишни връзки, живеем на два часа един от друг.

Явно това беше грешка (да не се разберем отначало за какво става въпрос) и аз доста бързо се изнервих от държането му, като не съм сигурна дали просто е задник или се държи като такъв, за да ми покаже, че не иска нищо сериозно...вместо да ми го каже в очите.  Tired

Та в момента съм на вълна приключване, но не знам как да процедирам. Малко детинско ми се струва просто да спра да му отговарям на съобщенията без обяснение (по принцип си пишем непрекъснато всеки ден от няколко месеца). От друга страна сигурно е тъпо и да му се обяснявам. Как се процедира в такива случаи без излишно драматизиране?  newsm78

# 60
  • Мнения: 76
Сядаш, слагаш картите на масата и говорите. Ако ти каже, че не иска нищо сериозно, а ти искаш връзка, приключвате и всеки по живо по здраво.

# 61
  • Мнения: 36 004
От друга страна сигурно е тъпо и да му се обяснявам. Как се процедира в такива случаи без излишно драматизиране?  newsm78

не се обясняваш, просто питаш
успех!

# 62
  • Мнения: 3 695
Та в момента съм на вълна приключване, но не знам как да процедирам. Малко детинско ми се струва просто да спра да му отговарям на съобщенията без обяснение (по принцип си пишем непрекъснато всеки ден от няколко месеца). От друга страна сигурно е тъпо и да му се обяснявам. Как се процедира в такива случаи без излишно драматизиране?  newsm78
Защо искаш да приключваш отношенията? Не вярвам двата часа път да са проблем

# 63
  • Мнения: 162
След като се държи така неприятно защо изобщо се виждаш с него? Имам предвид кое те привлича? Аз, например, не мога да изпитам сексуално привличане ако преди това не съм изпитала привличане на друго ниво. Не си представям само да правя секс с някой, а той да се държи грубо с мен. Секса трябва да бъде удоволствие - нежност, целувки, галене, мили думи... Понякога страстно и грубо. Но никога грубо като отношение - тоест умишлено пренебрегване и т.н.

# 64
  • Мнения: 184
Сядаш, слагаш картите на масата и говорите. Ако ти каже, че не иска нищо сериозно, а ти искаш връзка, приключвате и всеки по живо по здраво.
не се обясняваш, просто питаш
успех!

Да, това ще направя. Тъпото е, че трябва да е по телефона, но не знам кога ще се виждаме пак.

След като се държи така неприятно защо изобщо се виждаш с него? Имам предвид кое те привлича? Аз, например, не мога да изпитам сексуално привличане ако преди това не съм изпитала привличане на друго ниво. Не си представям само да правя секс с някой, а той да се държи грубо с мен. Секса трябва да бъде удоволствие - нежност, целувки, галене, мили думи... Понякога страстно и грубо. Но никога грубо като отношение - тоест умишлено пренебрегване и т.н.

Не бих казала грубо или пренебрежително, по-скоро като не сме само двамата, се държи все едно съм братовчедка му.
Издразнена съм, че съм объркана - ако беше 100% секс, си представям следното - петък вечер - какво ще правиш уикенда, да се видим и т.н. а не да ми пише всеки ден и да ми обяснява за семейството си и бла бла.
От друга страна онзи ден се виждаме с общи приятели и се държи все едно няма нищо между нас, при все че всички знаят, малко беше все едно умира от страх да не го избъзика някой нещо или знам ли.
Та явно ще питам, защото в момента съм повече издразнена, отколкото наслаждаваща се на момента.  Laughing

# 65
  • Мнения: 162
Сядаш, слагаш картите на масата и говорите. Ако ти каже, че не иска нищо сериозно, а ти искаш връзка, приключвате и всеки по живо по здраво.
не се обясняваш, просто питаш
успех!

Да, това ще направя. Тъпото е, че трябва да е по телефона, но не знам кога ще се виждаме пак.

След като се държи така неприятно защо изобщо се виждаш с него? Имам предвид кое те привлича? Аз, например, не мога да изпитам сексуално привличане ако преди това не съм изпитала привличане на друго ниво. Не си представям само да правя секс с някой, а той да се държи грубо с мен. Секса трябва да бъде удоволствие - нежност, целувки, галене, мили думи... Понякога страстно и грубо. Но никога грубо като отношение - тоест умишлено пренебрегване и т.н.

Не бих казала грубо или пренебрежително, по-скоро като не сме само двамата, се държи все едно съм братовчедка му.
Издразнена съм, че съм объркана - ако беше 100% секс, си представям следното - петък вечер - какво ще правиш уикенда, да се видим и т.н. а не да ми пише всеки ден и да ми обяснява за семейството си и бла бла.
От друга страна онзи ден се виждаме с общи приятели и се държи все едно няма нищо между нас, при все че всички знаят, малко беше все едно умира от страх да не го избъзика някой нещо или знам ли.
Та явно ще питам, защото в момента съм повече издразнена, отколкото наслаждаваща се на момента.  Laughing
От колко време се виждате и на колко години сте?

# 66
  • Мнения: 3 695
Когато има любов няма невъзможни неща.Уверявам ви.
Някои майки поставят желанието на децата над любовта.

# 67
  • Мнения: 162
Когато има любов няма невъзможни неща.Уверявам ви.
Някои майки поставят желанието на децата над любовта.
И не само това. Има хиляди ситуации, които правят една връзка невъзможна.

# 68
  • Мнения: 1 346
Имала съм такива, рано или късно един от двамата се влюбва. При мен беше в повечето случаи той, а не аз. С повечето съм прекъснала контакти, имам един с който поддържаме много топли отношения, там аз се бях влюбила. Отдавна няма нищо между нас и никакви чувства от моя страна, просто ни е приятно да се чуваме и виждаме, но това е единичен случай, всички останали такива връзки са ми завършвали трагично...
..и този един от двамата става жертва на тези отношения...при мен е било същото /страдание/ и вече не се ловя на това хоро!

# 69
  • Мнения: 76
Гръмпи, тези разговори не са за по телефона. По-добре говори, когато се видите на живо.

# 70
  • Мнения: 184
От колко време се виждате и на колко години сте?

2 месеца и 30 ... на такива дърти години, можеше да е по-директен.  Grinning

Гръмпи, тези разговори не са за по телефона. По-добре говори, когато се видите на живо.

Да, но може да е след 2 седмици...а на мен не ми се преструва.

# 71
  • Мнения: X
Може просто човека още да не знае къде да поеме. А ти да го притискаш, и това да го плаши.

# 72
  • Мнения: X
Аз имала две такива и то със сериозно ангажирани. Приключвали ли са с нараняване на другия, който въпреки всичко е бил сериозно ангажиран с друг човек. И в двата случая мъжете с които имах подобни взаимоотношения имаха деца и съпруги. И въпреки всичко хлътнаха в даден етап. Но все пак не бяха готови за ангажиращи отношения с други жени. И накрая си даваш сметка че всичко опира до качествения секс.
Сега си давам сметката, че с единия от тях съм имала най готините сексуални преживявания. Но ако трябваше да споделя живота си с него ... абсурд!

# 73
  • Мнения: X
Е сега ще те разчекнат, че си била с ангажирани ...
От моя гледна точка, браво, всички сте се радвали по някакъв начин на взаимоотношенията, в един момент се променят и така. Живот.

# 74
  • Мнения: X
Е сега ще те разчекнат, че си била с ангажирани ...
От моя гледна точка, браво, всички сте се радвали по някакъв начин на взаимоотношенията, в един момент се променят и така. Живот.

Аз не живея с мнението на другите. Това е моя живот и аз си преценявам как да го живея. Точно това аз разбирам като неангажираща връзка. А именно взаимоотношения с човек, без да му се бъркаш в личния живот и по възможност без той да ти се бърка в твоя. За съжаление не се получава дори и в тези връзки. По тази причина тези връзки вече не съществуват.
В момента вече 7-8 години съм с човек в ангажиращи взаимоотношения и чакаме второ дете. Е бога ми нито един от двамата не си е помислил че нещо му липсва и не търси нищо навън от семейния живот.

# 75
  • пловдив
  • Мнения: 208
Е сега ще те разчекнат, че си била с ангажирани ...
От моя гледна точка, браво, всички сте се радвали по някакъв начин на взаимоотношенията, в един момент се променят и така. Живот.

Аз не живея с мнението на другите. Това е моя живот и аз си преценявам как да го живея. Точно това аз разбирам като неангажираща връзка. А именно взаимоотношения с човек, без да му се бъркаш в личния живот и по възможност без той да ти се бърка в твоя. За съжаление не се получава дори и в тези връзки. По тази причина тези връзки вече не съществуват.
В момента вече 7-8 години съм с човек в ангажиращи взаимоотношения и чакаме второ дете. Е бога ми нито един от двамата не си е помислил че нещо му липсва и не търси нищо навън от семейния живот.

e ти от къде си сигурна? може да гарантираш за себе си . При положение, че ти си вършила същите неща с обвързани мъже с деца....голяма е вероятността и на теб да се случи

# 76
  • Мнения: X
Е сега ще те разчекнат, че си била с ангажирани ...
От моя гледна точка, браво, всички сте се радвали по някакъв начин на взаимоотношенията, в един момент се променят и така. Живот.

Аз не живея с мнението на другите. Това е моя живот и аз си преценявам как да го живея. Точно това аз разбирам като неангажираща връзка. А именно взаимоотношения с човек, без да му се бъркаш в личния живот и по възможност без той да ти се бърка в твоя. За съжаление не се получава дори и в тези връзки. По тази причина тези връзки вече не съществуват.
В момента вече 7-8 години съм с човек в ангажиращи взаимоотношения и чакаме второ дете. Е бога ми нито един от двамата не си е помислил че нещо му липсва и не търси нищо навън от семейния живот.

e ти от къде си сигурна? може да гарантираш за себе си . При положение, че ти си вършила същите неща с обвързани мъже с деца....голяма е вероятността и на теб да се случи
Когато намериш човека, повярвай ми че не ри трябва друг. Да гарантирам не само за себе си, а и за човека с който съм споделила почти 8 години от живота си.
Във взаимоотношенията сме достатъчно открити, за да споделим и тези неща един с друг. Ако той има нужда от секс или неангажираща връзка някъде извън семейството ни, той е достатъчно честен и открит със мен за да го каже.

# 77
  • Мнения: 15 619
Е сега ще те разчекнат, че си била с ангажирани ...
От моя гледна точка, браво, всички сте се радвали по някакъв начин на взаимоотношенията, в един момент се променят и така. Живот.

Аз не живея с мнението на другите. Това е моя живот и аз си преценявам как да го живея. Точно това аз разбирам като неангажираща връзка. А именно взаимоотношения с човек, без да му се бъркаш в личния живот и по възможност без той да ти се бърка в твоя. За съжаление не се получава дори и в тези връзки. По тази причина тези връзки вече не съществуват.
В момента вече 7-8 години съм с човек в ангажиращи взаимоотношения и чакаме второ дете. Е бога ми нито един от двамата не си е помислил че нещо му липсва и не търси нищо навън от семейния живот.

e ти от къде си сигурна? може да гарантираш за себе си . При положение, че ти си вършила същите неща с обвързани мъже с деца....голяма е вероятността и на теб да се случи
Когато намериш човека, повярвай ми че не ри трябва друг. Да гарантирам не само за себе си, а и за човека с който съм споделила почти 8 години от живота си.
Във взаимоотношенията сме достатъчно открити, за да споделим и тези неща един с друг. Ако той има нужда от секс или неангажираща връзка някъде извън семейството ни, той е достатъчно честен и открит със мен за да го каже.
Те, ония съпруги, и те така ... Намерили човека.

# 78
  • София
  • Мнения: 24 839

Във взаимоотношенията сме достатъчно открити, за да споделим и тези неща един с друг. Ако той има нужда от секс или неангажираща връзка някъде извън семейството ни, той е достатъчно честен и открит със мен за да го каже.

Е, от какъв зор да ти каже, че има нужди извън теб, при положение че е решил да бъдат задоволени неангажиращо?
За да ти даде коз в ръцете, който да използваш в подходящ момент? newsm78
И не иде реч за честност и откритост, а за глупост и егоизъм, защото признанието за изневяра може и да облекчава душевните терзания на прелюбодееца, но действа като клизма с горещо желязо на потърпевшия.

# 79
  • Мнения: X
Luna и absurt аз живея моя живот, а не вашия.. така че ако обичате не се месете в моя.
Намерете си коректни мъже, за който не е проблем коректните и открити взаимоотношения

# 80
  • Мнения: 15 619
Luna и absurt аз живея моя живот, а не вашия.. така че ако обичате не се месете в моя.
Намерете си коректни мъже, за който не е проблем коректните и открити взаимоотношения
Е, как точно се намесвам аз в твоя живот!?
Не съм се неангажирала със съпруга ти, с теб също...

# 81
  • София
  • Мнения: 24 839
Luna и absurt аз живея моя живот, а не вашия.. така че ако обичате не се месете в моя.
Намерете си коректни мъже, за който не е проблем коректните и открити взаимоотношения
Че, кой се опитва да живее твоя живот?
Ти пишеш по темата и ние пишем- защо се газираш? newsm78

# 82
  • пловдив
  • Мнения: 208
Ама моля ви се оставете жената да си мисли, че нейният е различен от тези с които се е е...ала. Той е единствен и неповторим. Само на хората мъжете търсят нея... Сериозно не мога да си представя , че си вярва. Иначе сме те оставили...

# 83
  • Мнения: 5 258
Абе колелото се завърта,  за  това добре е да не правим това което не искаме да се случи и на нас. Никога ама никога няма как да се хвана с женен мъж, не за неангажираща ами за никаква връзка.

# 84
  • Мнения: 3 231
Малиш е пълен смях.

1. Чукала женени мъже с деца и накрая като решила да спре, си внушава, че тия били "хлътнали", щото новината не им се усладила. Че кой обича да му спират секса, ма?
2. Убедена, че мъжът ѝ си няма някоя странична за секс, забравяйки как жените на мъжете, които в миналото е чукала, са мислели същото за въпросните мъже.

И отделно:

Под "неангажиращо" имам предвид без очаквания за развитие в посока съжителство или брак. Иначе аз не ревнувам, но разбера ли за заигравки е край... Също както и към мен има такива очаквания.
Явно влагаме разлчен смисъл в думата "ангажимент". От мига, в който очаквам някоя да чука само мен и тя очаква да чукам само нея... това си е ангажираща връзка. Ти вече си "ангажиран", поел си някакъв "ангажимент"... В този смисъл липсата на планове за брак, деца и общ дом не правят една връзка "неангажираща".

Обещанието към някоя, че ще ми е ексклузивен секс партньор и съответно аз на нея... ми е съвсем съвсем ангажиращо.

# 85
  • Мнения: 2 143
Не е. Ако секса не те доведе до зависимост. Такава каквато имаш в семейството.
Секса е секс - домашния уют е друго. И колкото по-рано го осмислиш толкова по-лесно ще понесеш евентуалните познания за страничните забежки на жена ти с треньора по карате на сина ти... примерно.

# 86
  • Мнения: 1 346
Luna и absurt аз живея моя живот, а не вашия.. така че ако обичате не се месете в моя.
Намерете си коректни мъже, за който не е проблем коректните и открити взаимоотношения
Можеш да напишеш само за себе си, че го обичаш, че не му изневеряваш....Не можеш да гарантираш за него! Нещата са много сложни и ти не можеш да знаеш дали и той като теб  намерил във вашата връзка точно това, което е искал! В един момент може да се дръпне от теб и ще пишеш после в друга тема - за ясновидството! Там много жени споделят същите истории, как години наред са били много обичани, са допълвали един друг и после мъжът се е дръпнал и ходят по врачките...години наред...искат да разберат, какво е станало...Никоя от тях не е подозирала, че на мъжа й нещо не му се изнася!  

# 87
  • Мнения: 1 121
Как пък една не се намери да каже нещо добро на момичето (: Малиш) - примерно че си е взело поука от житейския опит и е намерило мъжа на живота си. Без да познавате човека всички скочихте, както някой предвиди още след първото и включване.
Иначе пишете как имало и свестни мъже, но някоя като се похвали, всички се засилват да я убеждават че се заблуждава. Много мъка, много нещо тука.

# 88
  • пловдив
  • Мнения: 208
Ми как да й пишем хубави неща, пишем й истината... Всичко в живота се връща като бумеранг, когато най-малко очакваш... нека да не се заблуждавайте момичето. Майка е...а толкова котенца каквато тя е била на 18-19 дебнат...

# 89
  • Мнения: 162
Вероятността да се случи е голяма независимо била ли е или не с женени мъже. В пет годишна връзка бях готова да се закълна, че никога не са ми изневерявали, докато един красив следобед не ми се срина света. Към днешна дата, разбира се, не бих го изживяла така драматично. Simple Smile Но в никакъв случай вече не съм склонна да вярвам в моногамията. Че даже и в моята.

# 90
  • Мнения: 1 346
И аз съм го преживяла..същото! Човекът е бил щастлив с мен, много влюбен, били сме с него едно цяло, сме се допълвали във всичко...., имали сме едно и също хоби, много сме пътували, сме се развличали.....Но в един прекрасен момент съм разбрала, че всичко това е било само в моята глава /илюзии/! Той си е тръгнал от мен без обяснения и приказки...От там нататък живее без да ме търси по какъв-то и да е било повод......Добре, че не съм му родила дете!

# 91
  • Мнения: X
Не знаеш колко различни причини има, може човек да е принуден да тръгне, живота да го запрати къде ли не и да не може да те потърси. Не значи, че не мисли за теб.

# 92
  • Мнения: 1 346
Не знаеш колко различни причини има, може човек да е принуден да тръгне, живота да го запрати къде ли не и да не може да те потърси. Не значи, че не мисли за теб.
Този, който мисли за теб, винаги ще намери повод да ти напише поне СМС в рода „Как си?“ или „Честито ти рожден ден“....при сегашните тел., интернет..и прочее.

# 93
  • Мнения: 3 231
Вероятността да се случи е голяма независимо била ли е или не с женени мъже. В пет годишна връзка бях готова да се закълна, че никога не са ми изневерявали, докато един красив следобед не ми се срина света. Към днешна дата, разбира се, не бих го изживяла така драматично. Simple Smile Но в никакъв случай вече не съм склонна да вярвам в моногамията. Че даже и в моята.
Както и от предишната ѝ тема, така и от сегашната си правя заключението, че става дума за типичен синдром на посттравматичен стрес. Зайчето си мисли, че това, което прави, я лекува. Напротив - забива се по обратната спирала на цинизма. Няма да се излекуваш така от тая изневяра. Лошото е, че компенсиращо ще нараниш и други хора. Но от това пак няма да се почувстваш по-добре. Иди и поговори със специалист. Във форума не сме.

# 94
  • Мнения: X
 "неангажиращи отношения" - ела, че ми е тъпо в момента... пляс пляс и чао... не е за мен това.

# 95
  • На Марс
  • Мнения: 8 718
Абе колелото се завърта,  за  това добре е да не правим това което не искаме да се случи и на нас. Никога ама никога няма как да се хвана с женен мъж, не за неангажираща ами за никаква връзка.

живота е шарен и "никога" е много крайно понятие ...

# 96
  • Мнения: 18 644
Защо да е крайно, ако човек се познава? И аз не съм и никога не бих се хванала с женен. Самата мисъл ми е мега противна.

# 97
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 295
Не,не съм имала и не искам да имам такива отношения.

# 98
  • На Марс
  • Мнения: 8 718
Бе то и аз не бих се хванал с женен поради простата причина че си падам по жени.

но казвайки никога човек предизвиква съдбата ... аз преди си виках никога повече с тая кикимора и ко стана имаше и втори път.

имах приятел който казваше "никога френска кола, бяла двуврата и бензин" та си купи пежо 106 по рецептата горе Simple Smile

# 99
  • Мнения: 1 121
Хора, които във всяко изречение употребяват "винаги" или "никога" са колебливи натури по принцип. Безмислено е да им се връзва човек на приказките.
Питайте психоложките по форума, ако не вярвате Wink

# 100
  • Мнения: X
Боже, вдигнали сте тази тема, точно когато ми трябва. Имам нужда от съвет. Аз имам сериозна връзка от две години. От една се опитваме за бебе. Новият колега, който се опитва да ме свали за такава ”неангажирана” връзка е по -малък от мен, вече женен с дете.  Абсолютно нечестно и неморално е да му ”вържа”, обичам приятеля си, да не говорим, че от другата страна има намесено дете. Отговорите ми досега е твърдо ”не”, но.... не мога да спра да мисля за този човек. Единственото нещо, което куца в моята връзка е сексът. От самото начало си караме на малко секс, макар че на мен не ми стига. Кога ще е изморен, кога ще го боли нещо. Винаги аз съм инициатор на ”нашите” моменти, като най- често чувам - Не сега, нека после- което после последните месеци все не идва. Чувствам, че с това неудовлетворение има опасност да изневеря, което просто ще е край. А не искам да провалям връзка, в която всичко друго е наред.
От другата страна е детето, коетое намесено. Той казва, че неговата жена го е хващала преди в изневяра. Но това не би намалило евентуалната ми вина към нея, ако нещо се случи. Не искам да мисля за него, не искам и нищо такова да се случва, но се улавям как си мисля какво ли би било. Той е млад и може да ми даде сексът, който ми липсва. От друга страна това е нещо много грозно-изневярата. Моля ви, посъветвайте ме как да спра да го мисля. Как да бъда по- твърда в не-то, щом на мен самата ми се иска?

# 101
  • Мнения: 18 644
След като и двамата искате, абсурд да не стане. Това е.

# 102
  • Мнения: 36 004
нищо подобно
ако здравият разум на анонимната победи нагона, няма да стане

Анонимна, трудно ще ти бъде да спреш да го мислиш щом всеки ден ти е пред очите

# 103
  • Мнения: 3 695
Боже, вдигнали сте тази тема, точно когато ми трябва. Имам нужда от съвет. Аз имам сериозна връзка от две години. От една се опитваме за бебе. Новият колега, който се опитва да ме свали за такава ”неангажирана” връзка е по -малък от мен, вече женен с дете.  Абсолютно нечестно и неморално е да му ”вържа”, обичам приятеля си, да не говорим, че от другата страна има намесено дете. Отговорите ми досега е твърдо ”не”, но.... не мога да спра да мисля за този човек. Единственото нещо, което куца в моята връзка е сексът. От самото начало си караме на малко секс, макар че на мен не ми стига. Кога ще е изморен, кога ще го боли нещо. Винаги аз съм инициатор на ”нашите” моменти, като най- често чувам - Не сега, нека после- което после последните месеци все не идва. Чувствам, че с това неудовлетворение има опасност да изневеря, което просто ще е край. А не искам да провалям връзка, в която всичко друго е наред.
От другата страна е детето, коетое намесено. Той казва, че неговата жена го е хващала преди в изневяра. Но това не би намалило евентуалната ми вина към нея, ако нещо се случи. Не искам да мисля за него, не искам и нищо такова да се случва, но се улавям как си мисля какво ли би било. Той е млад и може да ми даде сексът, който ми липсва. От друга страна това е нещо много грозно-изневярата. Моля ви, посъветвайте ме как да спра да го мисля. Как да бъда по- твърда в не-то, щом на мен самата ми се иска?
Връзка, в която секса куца или изобщо го няма, не е читава. За една голяма част от жените секса не е много важен, но ти явно не си от тях. Помисли колко време можеш да изкараш с толкова малко секс, като имаш в предвид, че ще става все по-зле. Решението е твое, само ти давам насоки за мислене.
Колкото до другия, това че е млад изобщо не означава, че е добър в секса. Съвсем сериозно ти го казвам. Нещо се случва с младите мъже, не се наемам да гадая причината, но загубват интерес към секса. Колкото и невероятно да ти звучи, мъжете между 40 и 50 са по-добри от тези 30-40. По-младите предполагам, че са още по-зле.

# 104
  • Мнения: 15 619
Манекена е прав. Връзка, в която няма секс, хеле пък още преди да са дошли децата... Сигурна ли си, че цял живот искаш да я откараш по този начин?
Женени колеги бол, ама и те едни цветя, ако са като тоя...

# 105
  • Мнения: 5 258
И  аз съм на същото дереже. Все му се спи или нещо го боли ...

# 106
  • Мнения: 4 577
Ако направиш нещо с колегата, ще бъде глупаво и после ще се самообвиняваш. Вариантите да охладиш страстите са или да напуснеш, или съвсем директно да го отрежеш. Да му кажеш в прав текст, че не се занимаваш с женени мъже, да престане с флирта и после да спазваш задължително дистанция и да го режеш, ако продължава с "невинни" шегички. Явно в момента показваш, че те привлича, дори и да си казала не. Но основният ти проблем е твоята връзка. "Само сексът не върви" въобще не е  "само". Колкото и да си вложила в тази връзка, помисли дали това искаш. С деца, ангажименти и битовизми, нещата ще стават по-зле. Чувството, че не си достатъчно желана и неудовлетворението ще растат.

# 107
  • Мнения: 3 695
И  аз съм на същото дереже. Все му се спи или нещо го боли ...
Верно ли? Боже, къде ги намирате такива мъже?

Последна редакция: нд, 15 апр 2018, 16:48 от Manekena

# 108
  • На Марс
  • Мнения: 8 718
Единственият начин да се отървеш от изкушението е да му се отдадеш ...

# 109
  • Мнения: 15 619
Единственият начин да се отървеш от изкушението е да му се отдадеш ...
Допълвам мнението на колегата тука....
Или да го погледнеш от друг ъгъл. Не като изкушение, а като поредния мунчо.

# 110
  • Мнения: X
Благодаря на всички за отговорите. Опцията със ”отдаването” няма начин да я приема. Ако е само за мен е ок, но там е намесено дете. Винаги съм била на мнение, че третият човек не е виновен, но сега както съм от другата страна.... Не знам, просто не мога да си представя да се мешам в чуждо семейство. Поне колегата си е честен, не минава с дежурните оправдания, че не се разбират или нещо друго. В прав текст си казва, че иска секс със мен, но жена си обича и се разбират. Сега, че е мунчо, за да ѝ изневерява е така. Въпросът е аз как да постъпя, че да предотвратя бъдещото развитие и най- вече да си сложа на мен спирачки. Усещам се, че ако реши да действа директно (докосване, целувка) ще се поддам. Няма как да го избягвам и има вероятност във почти всеки момент да останем само двамата. Не знам какво ще правя. Ще разчитам на разума ми, а и се опитвам и на него да говоря, че може да изгуби много. Обяснявам, че може майката да поиска развод и да не си вижда детето, давам му примери, че жена му се грижи за него и го обича. Надявам се, че няма да поддам и ще успея да задържа нещата в нормата.
А за моята връзка... И двамата правим компромиси, разбираме се добре и сме на една вълна за всичко друго. Ясно е, че секса е голям проблем. Той ми казва, че преди не е бил така, че е изнервен и идва оттам. Не знам какво да правя.

# 111
  • Мнения: 3 695
А за моята връзка... И двамата правим компромиси, разбираме се добре и сме на една вълна за всичко друго. Ясно е, че секса е голям проблем. Той ми казва, че преди не е бил така, че е изнервен и идва оттам. Не знам какво да правя.
Изнервен, изнервен... колко време е изнервен? Хич пък ли не му минава? Нещо не ми се връзва поведението му с нерви. А ти ще можеш ли цял живот да живееш с вечно изнервен човек? Каквато и да е причината, в една двойка секс трябва да има и то честичко.

# 112
  • София
  • Мнения: 17 814
На скромното мнение съм, че на жените сексът не им е важен, докато го има.
При вечно изморен и изнервен партньор, който обича да ти повтаря, че преди не е било така, е въпрос на време нещо да се случи.
Дали ще кривнеш или просто ще ти дотегне самият човек или от лоялност ще останеш, но ще започнеш да го асоциираш с нежеланието му- въпрос на характер.

# 113
  • Linz
  • Мнения: 11 619
На жените секса не им е важен при липсата на провокатор наоколо. А при наличието на такъв- може постоянно да не достига.

# 114
  • Мнения: 3 231
Много добре казано, Сарания. Сетила се Анонимната, че ѝ липсва секс, като започнал да се навърта онзи наоколо... Иначе Анонимната няма какво да я посъветва човек. То е ясно, че тя много добре разбира, че тази изневяра ще съсипе връзката ѝ по един или друг начин. Абсолютно наложително е да се прекъснат контактите с въпросния мераклия. Иначе рано или късно ще си легнат. А Анонимната просто не е такава жена и след като си легнат, нейната връзка ще висне във въздуха. Вината от лъжата ще ѝ отрови нейния собствен въздух, дори и мъжът ѝ никога да не разбере. Познавам няколко жени, които изневериха на мъжете си на етап преди деца. Всичките след това се разделиха с мъжете си, без в нито единия случай мъжът да е разбрал за изневярата. Общото в аргументацията им бе именно това "Как да създам семейство с мъж, на когото съм изневерявала още на толкова ранен етап? Искам да съм с мъж, когото толкова силно да обичам, че дори да не ми мине през акъла да спя с други".

Категоричен съм, че анонимната ще съсипе връзката си с тази изневяра. Ако това е, което целиш, лягай си с мераклията. Абсолютно ефикасен начин една жена тотално да намрази връзката си, е да изневери.

Една жена пита ли във форум дали да изневери или как да се предпази да не изневери, в никакъв случай не трябва да изневерява. Тази игра е за друг тип жени. Те теми не пускат и мнения, съвети и хорски приказки не ги вълнуват.

# 115
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Като прескочиш 35 и децата ти поотраснат, ще има много такива "Неангажиращи отношения"

Верно ли? Хаха Simple Smile Да смея ли да се надявам и аз ...звучи готино обаче

# 116
  • Мнения: 3 695
Много добре казано, Сарания. Сетила се Анонимната, че ѝ липсва секс, като започнал да се навърта онзи наоколо... Иначе Анонимната няма какво да я посъветва човек. То е ясно, че тя много добре разбира, че тази изневяра ще съсипе връзката ѝ по един или друг начин. Абсолютно наложително е да се прекъснат контактите с въпросния мераклия. Иначе рано или късно ще си легнат. А Анонимната просто не е такава жена и след като си легнат, нейната връзка ще висне във въздуха. Вината от лъжата ще ѝ отрови нейния собствен въздух, дори и мъжът ѝ никога да не разбере. Познавам няколко жени, които изневериха на мъжете си на етап преди деца. Всичките след това се разделиха с мъжете си, без в нито единия случай мъжът да е разбрал за изневярата. Общото в аргументацията им бе именно това "Как да създам семейство с мъж, на когото съм изневерявала още на толкова ранен етап? Искам да съм с мъж, когото толкова силно да обичам, че дори да не ми мине през акъла да спя с други". Категоричен съм, че анонимната ще съсипе връзката си с тази изневяра. Ако това е, което целиш, лягай си с мераклията. Абсолютно ефикасен начин една жена тотално да намрази връзката си, е да изневери.
Една жена пита ли във форум дали да изневери или как да се предпази да не изневери, в никакъв случай не трябва да изневерява. Тази игра е за друг тип жени. Те теми не пускат и мнения, съвети и хорски приказки не ги вълнуват.
И какво ще я посъветваш? Да се примири и да заживее без секс? Така само ще удължи агонията си, все някога ще дойде момент в който ще й се прииска секс и пак ще изневери. Дали сега, или по-късно, та май е по-добре сега. И дано да попадне на знаещ и можеш мъж.

# 117
  • Мнения: 2 013
Въпросът е аз как да постъпя, че да предотвратя бъдещото развитие и най- вече да си сложа на мен спирачки.

За да си сложиш по-лесно спирачки помисли и над следните аспекти:
- той все пак ти е колега. От това негативите могат да бъдат много по-големи и да повлияят на работата ти (доходите ти);
- правите опити за бебе, а този колега явно е шавлив по принцип. Не пренебрегвай рисковете с полово-предаваните болести (за които все ме подиграват в този форум), но те се предават не само по полов път. С други думи има риск за здравето ти.

Относно начини за рязане - пълен ignore. Ако те заговори за нещо, започни да говориш за твоя приятел, не зная точно конкретните ситуации.

# 118
  • Мнения: 3 231
Да си оправи сексуалния живот с мъжа си или да смени мъжа си. Но не и да му изневерява. Изневярата ще сложи край на връзката ѝ и ще се чувства много виновна от това. Ще се чувства виновна години след като ще са се разделили. И тя ще е виновна. Защото вместо да работи за благоденствието на връзката си, всъщност е работила за разрухата ѝ.

Ако обича мъжа си и наистина вижда в него стабилен партньор, трябва да постави въпросите на масата и да стигнат заедно и с разбиране един към друг къде е коренът на сексуалните им проблеми (той обикновено е много далеч от леглото Simple Smile и не е сексуален сам по себе си и за да бъде открит трябва едно просто нещо - искреност. всеки да си каже какво мисли и чувства без игрички и премълчаване). Ако успеят да оправят нещата, прекрасно.

Ако не успеят, да се разделя с мъжа си и да се чука с когото и както си иска. Включително и колегата с жената и детето.

Всичко това казвам, защото тя твърди, че иска да съхрани връзката си. Ако иска да я разруши, тогава други съвети ще ѝ дам Simple Smile

Последна редакция: пн, 16 апр 2018, 16:09 от nofelet

# 119
  • ES
  • Мнения: 2 172
Изнервеността на мъжа ти да не би да идва от проблеми в финансите или работата, това много влияе на либидото на мъжете. Но май разбирам, че от както е с теб е така. И една година правене на опити за бебе...
Ако той осъзнава, че секса е голям проблем и двамата правите компромиси, той ще е съгласен ли с постоянни неангажиращи връзки на жена си? От друга страна проблемът може и да е в това, че не е много сексуален и няма кой знае какъв опит, но ако те обича и иска да живеете заедно живота си, ще се помъчи да се промени.
За колегата не мисли, чак вече го разведе. Явно и там правят компромиси, щом жена му си е още с него и знае за похожденията му. Проблемът, както и някой каза по-напред, е, че работите заедно, това няма как да не рефлектира върху отношенията, да не говорим, че това в един колектив не се толерира.

# 120
  • Мнения: 162
Видях, че сте "възкресили" тази стара тема Grinning Обещах след няколко месеца продължението с "Кумчо Вълчо" на тези, които предрекоха сълзи, разбити сърца, влюбвания и т.н. Случи се следното - завършихме проекта, по който работихме заедно успешно. Отношенията не попречиха на работата. След което започнахме да се виждаме още по често, да излизаме,да се забавляваме и като цяло беше романтично и красиво. Имаше даже 1-2 месеца, в които се чувствах влюбена. После нещо ми "прещрака" и въпросния човек започна да ми става скучен, тръпката изчезна и сега се виждаме от време на време за по кафе.
Happy end. Simple Smile

P.S. Но определено тръпката, която изживях си заслужаваше.

# 121
# 122
  • Мнения: 3 695
Поздравления и от мен на Зайчето. Така се прави.

# 123
  • Мнения: 162
Мда, беше хубаво. Но на този етап искам да бъда сама, да се порадвам на свободата си и да осмисля предишната си връзка. Пък и разбрах, че такива неангажиращи отношения се изчерпват бързо като не виждаш потенциал за развитие.

# 124
  • Мнения: X
Зайчето, мъжко момиче - опознахте се, и кой от къде е ...

# 125
  • Мнения: 10
Дами, какво ви привлича най-много в неангажиращите връзки? Да бъдете с хубав мъж, повече секс, факта че е неангажиращо, да ви помага финансово, емоцията от общуването или нещо друго...

# 126
  • Мнения: 162
В този случай мен ме привлече първо чисто сексуално въпросния мъж, а след това емоцията от общуването. Просто с него не беше възможно друго освен неангажираща връзка. Но като цяло за себе си разбрах, че неангажиращите връзки не ми допадат, защото бързо се изчерпват и омръзват.

# 127
  • Мнения: 3 695
В този случай мен ме привлече първо чисто сексуално въпросния мъж, а след това емоцията от общуването. Просто с него не беше възможно друго освен неангажираща връзка. Но като цяло за себе си разбрах, че неангажиращите връзки не ми допадат, защото бързо се изчерпват и омръзват.
Ами ангажиращите връзки не се изчерпват?

# 128
  • Мнения: 162
За мен само секс е като да играеш игра, на която да стоиш на едно и също ниво и нищо да не се променя. За мен това е скучно

# 129
  • Мнения: 2 785
За мен само секс е като да играеш игра, на която да стоиш на едно и също ниво и нищо да не се променя. За мен това е скучно

Скучно е защото сексът е скучен.

# 130
  • Мнения: 19 985
Не само, защото сексът е скучен. Сексът може да е супер. Но и той писва бързичко, ако човекът насреща е просто секс-играчка.

Винаги има значение с кого и защо се прави секс.

# 131
  • Мнения: 10
Какво трябва да е положението, за да не омръзва?

Не само, защото сексът е скучен. Сексът може да е супер. Но и той писва бързичко, ако човекът насреща е просто секс-играчка.

Винаги има значение с кого и защо се прави секс.

# 132
  • Мнения: 19 985
Какво трябва да е положението, за да не омръзва?

Не само, защото сексът е скучен. Сексът може да е супер. Но и той писва бързичко, ако човекът насреща е просто секс-играчка.

Винаги има значение с кого и защо се прави секс.
Нещо зад инструмента – душа му викат някои.

# 133
  • Мнения: 3 695
Какво трябва да е положението, за да не омръзва?
За да не омръзва, трябва да се мислят нови сексуални практики, а и това като омръзне, се сменят партньорите. Последното е гаранция, че никога няма да омръзне.

# 134
  • Мнения: 19 985
А някои могат и квартирите да сменят. За разнообразие.

# 135
  • Мнения: 3 695
А някои могат и квартирите да сменят. За разнообразие.
Правилно, местата също трябва да се сменят. Ние сме ходили на хотел само за смяна на обстановката.

# 136
  • Мнения: 19 985
Нали? Особено, ако знаеш кой плаща наема, кой кум, кой сват и кой на булката брат. Wink

# 137
  • Мнения: 3 695
Нали? Особено, ако знаеш кой плаща наема, кой кум, кой сват и кой на булката брат. Wink
Какво значение има кой плаща наема, хотела или каквото и да е? Важното е купон да има.

# 138
  • Мнения: 19 985
А, има, има значение. Я питай жена си. :>

# 139
  • ES
  • Мнения: 2 172
Басила, Манекенът е ходил на хотел с жена си.

# 140
  • Мнения: 166
Имала съм неагангажиращи отношения. Бях приключила дълга връзка и исках с нещо да се разсейвам. По едно време усетих, че започнах да изпитвам чувства, но бързо ми мина. Беше много хубаво и ми помогна да мина през доста кофти период от живота ми

# 141
  • Мнения: 3 695
Басила, Манекенът е ходил на хотел с жена си.
Баси, и това ли не приемате за нормално? Хората с чужди жени ходят по хотелите, що аз да не мога да отида със съпругата?

# 142
  • Мнения: 3 231
Но като цяло за себе си разбрах, че неангажиращите връзки не ми допадат, защото бързо се изчерпват и омръзват.
А според мен неангажиращата връзка не е връзка. Това са on-off отношения, които най-често продължават спорадично докато и двамата са необвързани. Също така могат да прекъсват докато единият или двамата са във връзка и после отново да се възстановяват, ако в даден момент двамата отново са свободни. Да не говорим, че много неангажиращи "връзки" продължават и след като единият или двамата са се обвързали.

Аз имам партньорка за секс, с която поддържахме подобна "връзка" повече от 10 години. "Връзката" се възстановяваше винаги щом и двамата бяхме свободни. И наставаше тишина, когато бяхме обвързани. Но в моя случай никога никой нито е имал, нито си е въобразявал, че може да има чувства. Просто секс. Чисто и просто.

# 143
  • Мнения: 162
Но като цяло за себе си разбрах, че неангажиращите връзки не ми допадат, защото бързо се изчерпват и омръзват.
А според мен неангажиращата връзка не е връзка. Това са on-off отношения, които най-често продължават спорадично докато и двамата са необвързани. Също така могат да прекъсват докато единият или двамата са във връзка и после отново да се възстановяват, ако в даден момент двамата отново са свободни. Да не говорим, че много неангажиращи "връзки" продължават и след като единият или двамата са се обвързали.

Аз имам партньорка за секс, с която поддържахме подобна "връзка" повече от 10 години. "Връзката" се възстановяваше винаги щом и двамата бяхме свободни. И наставаше тишина, когато бяхме обвързани. Но в моя случай никога никой нито е имал, нито си е въобразявал, че може да има чувства. Просто секс. Чисто и просто.

Да, хората са различни. Аз, например, не изпитвам такова удоволствие от секса, когато няма тръпка, влюбване... Няма ги хормоните, които да пораждат емоцията от телесния контакт.

# 144
  • Мнения: 19 985
Басила, Манекенът е ходил на хотел с жена си.
Е, тъй де. Той е свикнал и без това да плаща наем. Laughing

Пробвала съм така наречени неангажиращи отношения. По-скучно нещо няма. 1-2-3 пъти и дотам. Машиналност, стерилност (като отношение, не като дезинфекция), липса на тръпка, все едно общуваш с неодушевен предмет. По-добре да си взема вибратор.

# 145
  • Мнения: 3 732
Не знаеш колко различни причини има, може човек да е принуден да тръгне, живота да го запрати къде ли не и да не може да те потърси. Не значи, че не мисли за теб.
Това е оправдание за страхливци.
Толкова ли не би могъл тръгналия си да даде знак че с него всичко е наред?
Има един лаф: "Да подминеш жена на улицата с която си спал е все едно да отидеш на църква и да ритнеш камбаната!"
Та всички изминали години и всичко дадено от жената - те нищо ли не значат?


Неангажиращите връзки не са за мен. Хлътвам бързо и после ме боли.

# 146
  • Мнения: 1 121

Та всички изминали години и всичко дадено от жената - те нищо ли не значат?


По-подробно може ли? В съседна тема ваша съфорумничка пишеше, че жената трябва да получава. Съгласен съм с нея. Жената взима, а не дава.

# 147
  • Мнения: 3 732
Аз съм на мнение, че и двамата партньори трябва да дават и получават.

В моя случай натъртвам на даването защото по една или друга причина моето даване е било повече от това на мъжа.

Коя е другата тема?

# 148
  • Мнения: 1 121
"трябва" е една думичка, много приличаща на "ако". Много неща "трябват", но малко от тях се случват.
Освен това до ден днешен не съм срещнал човек, който да каже че не е дал повече той.
Другата тема - трябва да потърся, забравих коя беше. Май тази за разведените пенсионери/ки.  И там така - много давали и късно разбрали, че трябвало да вземат.

# 149
  • Мнения: X
Не знаеш колко различни причини има, може човек да е принуден да тръгне, живота да го запрати къде ли не и да не може да те потърси. Не значи, че не мисли за теб.
Това е оправдание за страхливци.
Толкова ли не би могъл тръгналия си да даде знак че с него всичко е наред?
Има един лаф: "Да подминеш жена на улицата с която си спал е все едно да отидеш на църква и да ритнеш камбаната!"
Та всички изминали години и всичко дадено от жената - те нищо ли не значат?


Неангажиращите връзки не са за мен. Хлътвам бързо и после ме боли.

Ами случи ми се, заминах за друг град, и не можах да я открия после, да я питам как е, да и се извиня, че не и се обадих. Тежи ми. Но се случват и такива неща, факт. Страх не е имало, по-скоро липса на опит с връзките. Бяхме се разбрали да няма чувства, тя го беше приела, но изпитваше нещо. После осъзнах, че всъщност това е било нещо много истинско, а аз съм се дърпал като пълен глупак. И защо, защото е била от смесено семейство... Още ме боли за това.

# 150
  • Мнения: 5 647
Това "бяхме се разбрали без чувства" ми звучи малко като научна фантастика. Чувствата не могат да се контролират или поне е доста трудно, особено при жените.  За мъжете е ясно - при тях нагонът е водещ, чувства се появяват евентуално, но не много сигурно, на един по-късен етап. И въобще в една такава уж неангажираща връзка, пак оставяш частица от себе си и от емоциите си. Може да е много хубаво всичко, но ми се струва и изтощаващо, особено пък при връзки, продължаващи дълго време. Все нещо ще ти трепне под лъжичката, няма как и продължавайки да търсиш този човек,  мисля си, че има някакви наченки на чувства. Неангажиращи могат да бъдат само за мъжете, жената винаги оставя частица от чувствата си.

# 151
  • Мнения: X
Трудно е без чувства, наистина. По-скоро го възприемам, като "без собственически" отношения. И аз и тя бяхме свободни и не си звъняхме а въпроси - къде си, с кого си... Беше много хубаво, дори красиво. Някои хора няма да го разберат, но аз го преживях.

# 152
  • На Марс
  • Мнения: 8 718
Една неангажираща връзка може да сработи само ако двамата са щастливо женени любовници, инак единият винаги страда - макар и да не го показва. Лично мое мнение по наблюдения Simple Smile

# 153
  • Мнения: 15 619
Щастливо женени любовници!?  Joy  Т'ва някакъв нов термин като "щастливите кокошки" от птицеферма ли е?

# 154
  • Мнения: 5 647
Баси, колко сме назад с мат’рЯла. До преди малко си мислех, че само тия дет са нещастни и имат проблвми в брака си, прибягват до любовници, а то какво излезе 🤣🤣🤣🤣

# 155
  • Мнения: 3 231
Любовницата е онази част от пъзела, която прави животът на мъжа абсолютно завършен. Ако е подбрана правилно, разбира се. Ако не, цялата картинка рухва.

# 156
  • На Марс
  • Мнения: 8 718
Любовницата е онази част от пъзела, която прави животът на мъжа абсолютно завършен. Ако е подбрана правилно, разбира се. Ако не, цялата картинка рухва.

Картинката рухва ако си избрал грешния партньор. Любовница/любовник под път и над път Simple Smile

# 157
  • Мнения: 162
Не е вярно. Чувствата МОГАТ да се контролират. Когато имаш уговорка без чувства и влюбване, възможно е единия леко да залитне, но тази уговорка веднага го "коригира". Поне при мен е така.

# 158
  • Мнения: X
Не мога да разбера, защо мъжа/жената да не могат да се насладят на секса, ей така, Неангажиращо. Трябва ли да правим секс, само ако ще се женим? Или щом правим секс с друг, край, голяма грешка, разбихме семейство, ужас. Не са ли това предразсъдъци?

# 159
  • Мнения: 15 619
Не мога да разбера, защо мъжа/жената да не могат да се насладят на секса, ей така, Неангажиращо. Трябва ли да правим секс, само ако ще се женим? Или щом правим секс с друг, край, голяма грешка, разбихме семейство, ужас. Не са ли това предразсъдъци?
Са, не са, какво значение има за теб?
 Аз, лично, просто ей така, без излишни ангажименти, си се наслаждавам на чашка бира вечер, в жегите, или на леден бъркоч с мента. Плащам и се кефя. Ник(ви ангажименти!   И никой не ми пречи. Ама тя и бирата не участва в никакви междуличностни отношения, дето се иска близост, пък близостта е ангажимент.
 На тебе кой ти пречи неангажиращо да си се наслаждаваш на секса си, щом не щеш ангажименти?

# 160
  • Мнения: 19 985
Разбира се, че са (предразсъдъци). Въпросът е кой какво търси и намира в неангажиращите отношения.
Всеки е свободен да се оножда с когото и както си иска. Тялото си е негово.
Аз се опасявам се, че тук става въпрос за фетиша на "забранения плод". Загаджят се, заженят някои. И им се прииска нещо чуждо, защото нали, те вече са в някаква граница, норма вкарани. Simple Smile

Най-голямата свобода е, когато можеш да избереш сам собствените си граници.

Аз коментирам от собствената си гледна точка. Никога не съм си отдавала ни свободата, ни тялото в собственост на друг (направи ми впечатление, че по-горе се говори за чувство за собственост). Поради това и не съм изпитвала нужда от компенсации на свободи чрез неангажиращи отношения. Съответно съм привлякла и такъв човек към себе си. Ако не желаем да се ангажираме, просто няма да сме един с друг и ще сме си самодостатъчни, всеки с избора си на спорадични връзки и сексуални отношения.

Ако на някого му харесва да си играе игрички, да се крие, да търси адреналин в нещо толкоз прозаично като секс от време на време, ок, щом го кефи. Всички сме с филмите си.

# 161
  • Мнения: 2 013
Не мога да разбера, защо мъжа/жената да не могат да се насладят на секса, ей така, Неангажиращо. Трябва ли да правим секс, само ако ще се женим? Или щом правим секс с друг, край, голяма грешка, разбихме семейство, ужас. Не са ли това предразсъдъци?
Всеки човек е различен. Аз например съм гнуслива Simple Smile Не е поза. Странно е, но съм такава. Всякакви миризми ме отблъскват. Просто ти давам друга гледна точка.

# 162
  • Мнения: X
Не мога да разбера, защо мъжа/жената да не могат да се насладят на секса, ей така, Неангажиращо. Трябва ли да правим секс, само ако ще се женим? Или щом правим секс с друг, край, голяма грешка, разбихме семейство, ужас. Не са ли това предразсъдъци?
При щъркелите мисля, че имаше мъжко и женско за цял живот и не се сменят. За останалите видове животни няма предразсъдъци.

Последна редакция: пн, 30 апр 2018, 23:50 от Анонимен

# 163
  • Мнения: 10
Е жената няма ли да се чувства евтина като е в неангажираща връзка предимно за секс? Аз поне така си мислех, че стоят нещата. Ама май друго е дошло на мода...

# 164
  • Мнения: X
Нещо продава ли се?

# 165
  • Мнения: 30 802
Не мога да разбера, защо мъжа/жената да не могат да се насладят на секса, ей така, Неангажиращо. Трябва ли да правим секс, само ако ще се женим? Или щом правим секс с друг, край, голяма грешка, разбихме семейство, ужас. Не са ли това предразсъдъци?

Могат, има си секс играчки - никакъв ангажимент, освен да им зареждаш батериите и да ги поизмиваш със сапун. А, имаш предвид секс с друг човек...не, не може. Винаги има някаква връзка.

Впрочем точно неангажиращите отношения най-много ангажират. Имаш човек, дето хем иска да си вее коня, хем от време на време да трябва да си го вписваш в програмата. Ми за мен е прекалено много мислене. Или е 100%, или 0%. Има и по средата - сериозна връзка, която също клони към 100% или нула%, в някакъв срок - не безкрайно.

# 166
  • Мнения: 4 577
Е жената няма ли да се чувства евтина като е в неангажираща връзка предимно за секс? Аз поне така си мислех, че стоят нещата. Ама май друго е дошло на мода...
Зависи какво търси жената в определен момент. На 20+ ми се е случвало да изпитвам силно привличане към мъж, който не мисля за подходящ за сериозна връзка. Бяхме заедно около два месеца и нещата по естествен път отминаха. Иначе с мъж, към когото изпитвам чувства, би било много унизително да се съглася на неангажиращи отношения.  Сега на 40+, въпреки че съм разведена, не изпитвам
желание за "само секс".

Последна редакция: вт, 01 май 2018, 12:11 от TafTaf

# 167
  • Мнения: 30 802
Абе 2 месеца е едно, ама има такива, дето 10 години стоят на повикване, че в някои случаи и перат. Но не могат да изискват нищо от Него. Той е неангажиран. И те, на теория, макар че реално всеки мъж си е ангажимент, щото краде от времето, прекарано със себе си.

# 168
  • Мнения: 574
Неангажиращи връзки, ама.....доправило ми се секс в 11 ч вечерта, ама къде да вървя да го търся сега, или пък в 7 сутринта... Мога ли да имам постоянно някого на повикване където и когато ми е удобно? Друго си е да се пресегнеш...и хоп - готово! Иначе харесвам неангажиращите връзки, но те никога не са такива и за двете страни, за съжаление. Винаги в едната страна се пораждат някакви чувства, лошо няма, ако се развият нещата, но ако са поначало обречени (обвързани хора) е доста гадно.

# 169
  • Мнения: 2 785
Получава се ако двамата са приятели и се познават от достатъчно време. Между приятели става чудесен секс.

# 170
  • Мнения: 30 802
Неангажираща връзка във фантазиите: Срещате се във Виена. След 6 месеца - в Рио. Романтика, концерти, лукс и класа, след това всеки си живее живота.

Реалност: БГ мачото иска да си има женичка, която да го чака с мусака и секс да олаби жилата, а през останалото време да не го търси и той да си ходи на риба.

# 171
  • Мнения: 5 647
Получава се ако двамата са приятели и се познават от достатъчно време. Между приятели става чудесен секс.

Абсурд! Не мога и да си го представя дори.

# 172
  • Мнения: 2 785
Получава се ако двамата са приятели и се познават от достатъчно време. Между приятели става чудесен секс.

Абсурд! Не мога и да си го представя дори.

Нужна е известна зрялост, но се получава. От опит го казвам.

# 173
  • Мнения: 19 985
Получава се ако двамата са приятели и се познават от достатъчно време. Между приятели става чудесен секс.
Това е нонсенс.
Първо – мъж и жена приятели само. Ако не са гей винаги в един момент ще се стигне до секс.
Второ – чудесен секс между приятели – само като си представя да правя секс с някой от приятелите си мъже и вече не ми се прави секс по принцип.
Приятелството е асексуално. Вече, ако някой го влече да прави секс с приятелите (мъж с жена, жена с жена, мъж с мъж) си щото е по-удобно, мързи ги да търсят други партньори, а и нали си се познават, това вече е друга бира и лично за мен е изкривяване. Rolling Eyes

# 174
  • Мнения: 2 785
Както казах - нужна е известна зрялост и особен житейски хоризонт.

# 175
  • Мнения: 5 647
Както казах - нужна е известна зрялост и особен житейски хоризонт.

По-скоро изкривеност. Ами някак не мога да приема приятелите си за секс обекти и не, защото съм незряла, а просто ми се струва странно. За мен прителството е нещо, което не мога да разваля със секс.

# 176
  • Мнения: 15 960
Неангажираща връзка с готвене, пране и чистене? Стига бе, наистина ли жени се хващат на това?

# 177
  • Мнения: 2 785
Няма правилно и грешно в случая.

# 178
  • Мнения: 19 985
Аз нямам претенция да съм моралистка, като цяло съм толерантна към сексуалните избори на всеки. Но предпочитам някои категории и граници да се запазват. Не обичам нещата да се размиват и всичко да е един "безкраен празник".
Е, тогава гарантирано идва скуката, досадата, вече нищо не е интересно, агх колко сме преситени. Търсим силни усещания. Simple Smile И тогава пък идва цинизмът, така наречената разкрепостеност и как беше "особен житейски хоризонт". Ами, то в един момент друго не остава. Ако си пробвал и минал всички граници, нормално е да се поизчерпат усещанията.

Някак хигиената в отношенията (независимо сексуални или чисто приятелски), лично за мен е по-удобна и неангажираща. Ако мога да перифразирам "чисти ......, добри приятели". Simple Smile

# 179
  • Мнения: 30 802
Мерилото за правилно и грешно е skin in the game. Ако някой получава облаги, но няма skin in the game, това го прави потенциално безчестен и способен да навреди.

И парадоксално, има едни хора, които толкова силно се стремят да те убедят, че сексът е нищо работа, приятелско ръкостискане направо, че си личи как всъщност им е доста важна и търсена екстра и най-вероятно страдат от недостиг и прибягват до хищнически стратегии и натиск.

В смисъл, доста е съмнителен човек, който уж е разкрепостен и на ти със секса, обаче накрая опира до обслужване от приятели и нещо не може да стигне до романтичен партньор.

Последна редакция: вт, 01 май 2018, 14:06 от The Siren of Titan

# 180
  • Мнения: 15 619
Както казах - нужна е известна зрялост и особен житейски хоризонт.
Който не иска да се ангажира, а да ползва за час, два, плаща. На професионалисти. И те като си свършат работата, кой откъдето е и няма драми, и няма ангажименти.
Приятелството, все съм си мислела, че е на друга база. Grinning

# 181
  • Мнения: 2 785
Както казах - нужна е известна зрялост и особен житейски хоризонт.
Който не иска да се ангажира, а да ползва за час, два, плаща. На професионалисти. И те като си свършат работата, кой откъдето е и няма драми, и няма ангажименти.
Приятелството, все съм си мислела, че е на друга база. Grinning

Тукашните професионалистки не струват. Иначе е вариант, спор няма.

# 182
  • Мнения: 30 802
Вижте ся, не оставате човека да се похвали коя БГ старлетка опъва и я е убедил, че и тя е "пич" и да не го търси за повече, ами да се радва, че е опрашена от такъв разкрепостен.

Освен ако под "приятели" не се има предвид еднополови, щото напоследък имало такава мода, при сексуален глад - bromance. Та може BCN това да има предвид под определен светоглед и разкрепостеност - да не ти пука с мъж ли го правиш или с жена. И дали приятелят е Иванка...или Пешо...

# 183
  • Мнения: 15 619
Както казах - нужна е известна зрялост и особен житейски хоризонт.
Който не иска да се ангажира, а да ползва за час, два, плаща. На професионалисти. И те като си свършат работата, кой откъдето е и няма драми, и няма ангажименти.
Приятелството, все съм си мислела, че е на друга база. Grinning

Тукашните професионалистки не струват. Иначе е вариант, спор няма.
Е, хубаво де! Ама как мислиш, тука ли, в майчинския форум, е мястото да се жалваш баш от професионализма на професионалистите и липсата на някои други, дето не са професионалисти, ама и те ти липсват?

# 184
  • Мнения: 30 802
Мисля, че BCN всъщност би трябвало да мине вече на другия бряг. Някак по-културно и арт ми се струва. Като за човек като него хетеро сексът направо не е стилен. То си е банална работа, с дъх на овулация и фертилитет, има и по-фини практики.

Трябва да се замисли за имиджа си и още тази вечер да се преоформи като гей. Може и да му донесе повече успех в индустрията.

# 185
  • Мнения: 2 785
Нищо не ми липсва. Има с кого да правя секс. Споделям впечатления.

# 186
  • Мнения: 19 985
Бе той да се вижда и опрашва с когото си иска. Стига да не ми "спуска" за особено оригинални и зрели безразборните опрашвания. Соре, ама за мен е чиста липса на хигиена. Предимно вътрешна, външната ще я приема за отличителна черта на артистичната бохема. Simple Smile

# 187
  • Мнения: 2 785
Нищо не спускам. Предлагам гледна точка.

# 188
  • Мнения: 19 985
Всички ние предлагаме гледна точка. Това е идеята.
Аз просто давам леко приземяващ ракурс на "колко е яко да сме готини". Wink
Играла съм го тоя филм. Ако те е страх от отношения с хора, това е отличен вариант – сексът с непознати е убежище за собствената ни липса на желание за ангажимент. Пускаш душа, водата измива тялото, а секс-партньорът се стича бавничко в канала.

# 189
  • Мнения: 1 121

 Аз, лично, просто ей така, без излишни ангажименти, си се наслаждавам на чашка бира вечер, в жегите, или на леден бъркоч с мента. Плащам и се кефя. Ник(ви ангажименти!   И никой не ми пречи. Ама тя и бирата не участва в никакви междуличностни отношения, дето се иска близост, пък близостта е ангажимент.
 

А аз се наслаждавам на 3-4 чашки домашна сливова до печката в планинска хижа, в ледена зимна нощ. И нищо не плащам, приятеля, с когото си имаме приказка я е донесъл Simple Smile Също без ангажименти  Laughing

# 190
  • Мнения: 17 407
Свободата не изключва  емоционална ангажираност, тя предполага  избор без  очаквания, естествен ход на събитията. Трудно се получава, оттам идат разочарованието, фалшът, несподелените размисли, страсти,  желания и клишета от сорта на "нека не си разваляме семействата''
Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт