Любители на Котки - Тема 131

  • 27 679
  • 763
  •   1
Отговори
# 720
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 525
Топче го мъкнехме навсякъде с нас, беше свикнал от бебе, с Ушатото няма да е по-различно, ще свикне надявам се, няма на кого да разчитаме иначе, а и не бих се доверила на някого.
Татко е на гости, Ушко цял ден е бил с него, не е излязъл от скривалището си.Joy Та горкия ми баща е излязъл, че да не притеснява котката, а той мрази котки! Уж, нали.....Joy Като се прибрахме заварихме една гальовна и мила котка, само ни притеснява и ходи след нас.

# 721
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 246
Като причина да не се кастрира котка по настоятелен съвет от ветеринар мисля, че е недоверието - кастрацията е по-скъпа и причинява грижи за някакъв период от време, т.е. нарушава се комфорта на "родителите". Съседът ми има разкошна породиста котка, която пускаше да скита из двора и по улиците, забременяваше редовно по два пъти в годината. Едвам го склонихме с колежката му да кастрира животинката.

Стейси, каква е цената на почистването на зъбките?

Таня,  Дано има късмет животинчето да оздравее.

Имало и някакъв спрей, който се пръскал на венците на котката и предотвратявал образуването на зъбен камък. Сега са го поръчали и чакам да пристигне.
Моля ти се, непременно да пишеш за спрея - име, откъде може да се купи и всякакви други полезни подробности. Така съм се наплашила с този зъбен камък.

Много поздрави на всички от Рафаела.
Много поздрави и от Нала



# 722
  • Варна
  • Мнения: 6 321
Коте, цената ще напиша в сряда, като заведа Мага. Забравих да питам. Но знам, че върви около 35-40 лв. в нашата клиника.
Сега обаче ще бъде при друг ветеринар.

# 723
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 246
Е, не е висока.  Аз си мислех към стотина лева Stuck Out Tongue Closed Eyes

# 724
  • Мнения: 60
Тaня67, знам и е така, но човека ми заяви, че не ги иска. Още като му звъннахме и първото което попита беше "Можете ли да тръгнете веднага?". При нас се изхвърлят ужасно много животни и бебета и стари, така че се решихме да го вземем. Хич не съм очаквала да е лесно и не е, но не съжаляваме. Правим всичко каквото трябва и се молим всичко да е наред. Днес бяхме на спешен кабинет и там й помогнаха да пишка и ми показаха и на мен как да го правя. Тръгнаха ми сълзите като я слушах как мячеше. С нас е едва от вчера, но всички вече я обожаваме. Ако до утре сутринта не е акала трябва да я заведа отново. След малко ще й давам да яде и ще я масажирам. Надявам се да си свърши работата Hug

# 725
  • España
  • Мнения: 342
Fireheart, дано се справите с отглеждането на бебето. Къде сте в Испания? Ние живеем в малко село и осиновяването на Лиса стана бързо и лесно чрез съученичка на дъщерята

# 726
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 178
Fireheart, стискам палци утре да похвалиш  Нала 🤗
NoProblems, благодаря за съвета за ориза. Снощи само ги сварих сърцата, но ще пробвам следващия път да им направя супичка. Иначе пухкавите лапички са на малката мишка- Сусамчето. Имаме си и Сиси- сестричката и- две белички общо🙄😁 А Беки е кравайчето- тя вече е улегнала котана😚

# 727
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 525
Браво, адмирации за вас.
Трудно е, но ще се справиш, намокри леко памучно тампонче и масажирай, пишкат почти веднага, с изхождането е трудно.
Бях намерила 3 бебета и се грижих няколко дни за тях, ставане през два часа, топлене на мляко и т.н., ветеринарите са ви обяснили, действайте, ще стане, много се радвам за малката душица. Друг вариант, който ми препоръчаха ветеринарите е намирането на майка-кърмачка, моите ги прие, но шанса да ги отхвърли е голям, цял живот ще помня добрината на непознатото момиче.

Последна редакция: вт, 16 апр 2019, 07:16 от Ивекс

# 728
  • Варна
  • Мнения: 224
Ивекс, смях се с глас като прочетох за Ушко и баща ти 🤣. Значи така, а, изнизъл се човекът, да не притеснява котето 🤣. Ех, как успяват да влезнат под кожата дори и на най-големите стоици. Да го нагушиш и намачкаш "притеснения".
Котьо, веднага като пристигне, ще си кажа всичко, обещавам. Тя Нала си е една истинска кралица - лъвица Simple Smile
Стейси, стискам палци на Магито отсега и да мине леко и безаварийно.
Bubalesa, 😳, моя грешка, моля те пусни им когато можеш данъци да се запозная и да им се порадвам, please.

За рибешката тема, мъжът ми непрекъснато им дава рибешки глави, а аз се чудя как да ги скрия, че дори и Бобо ръфа рибешка глава, той, дето отказва рибешко филе и абсолютно всякаква човешка храна. Има нещо в тия рибешки карантии, което ги влече. Хайде, аз на моите ги крия и не давам, но уличните дето ядат от боклука нямат шанс. Добре, че котето на Arwen88 все пак е имало хора, които да се погрижат за него.

fireheart, мога само да ви изпращам положителна енергия и да чета внимателно съветите на по-опитните и знаещи. Нямам опит с малки котета, моите си дойдоха отраснали и нали изпокастрирах всичко наоколо, сега бебета йок. Нала е супер сладко име за котенце, сега проверих в Гугъл, на арабски означава "първа глътка вода в пустинята" или "обожавана" при африканските племена. Прекрасно име, да порасне голяма като на Котьо.

Зуки Су, браво на Бегинс. Той не може да направи връзката, че всички тези гадости, дето са му се изтресли на главата (буквално), са за негово добро. И понеже вече се е освестил и очевидно се възстановява, явно е дошъл моментът да се "изкаже" по въпроса за всичкото това ръчкане и разнасяне. А и щом ръмжи и свива ушите и прави локвички, ехааа.... Скоро, много скоро ще си имаме Билбо без яка. Не си писала как е раната, но предполагам, че е спокойна и няма подувания, че окото е чисто и че се храни нормално.
Според теб откъде идва тази влага по вратлето му? Ако е от водата когато пие, защо не пробвате да сложите в толетната някоя купа по-нависоко, така че да не загребва вода, докато пие? Не знам дали е въобще реалистично, но само това ми идва наум. Нацелувай го, смръдльото беладжиев, голям боец се оказа.

Много прегръдки за всички пухове в темата Sparkling Heart, много им се радваме у дома, особено като има снимки. Отивам да снимам малкия бяс да го постна.

Ето ги с Грозньо на терасата. Само да кажа, че терасата е ниска и непрекъснато се качват и скачат от нея, вече пета година без аварии.

Последна редакция: вт, 16 апр 2019, 08:17 от NoProblems

# 729
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 437
Добро утро от Чума Лиса Simple Smile

# 730
  • София
  • Мнения: 16 202
С тези зъбки е по-скоро Пума Лиса Simple Smile

# 731
# 732
# 733
  • Мнения: 5 372
Моите маци още се страхуват от мен. Как могат да го преодолеят това?

# 734
  • Мнения: 1 760
С времето ще свикнат. Трябва да са сигурни, че са в безопасност. При някои котки става по-бързо при някои по-бавно.

Общи условия

Активация на акаунт