Какво мислите за уличните котки и кучета?

  • 15 167
  • 673
  •   1
Отговори
# 45
  • СИ
  • Мнения: 4 403
Трябва ли да ги изтребят за да не се мъчат? Видях с очите си 2 агонизиращи отровени кучета. Отвратителна гледка е. Редно ли е да ги "изчистят" веднъж завинаги?

Агресивните и злобни помияри нападащи на глутница, трябва да бъдат премахвани.
Миналата година един познат в чудо се беше видял. Майка му не смеела да отиде да хвърли боклука. Били я нападали и хапали на няколко пъти група махленски кучета. Хранели ги около кофите за боклук и те съответно охранени, злобни и агресивни. Ходил до общината, писал няколко пъти... Ама не можело, ама не ставало, ама това, ама онова. Търси тази организация, търси друга организация... Ама те кученцата не са виновни... А пък кученцата по 20-30 килограма. Колко ѝ трябва на една стара жена, че да ѝ изкарат акъла. И в махалата в чудо се били видели. И малки деца гонели и хора на велосипеди минаващи по улицата... С една дума, неприятно. Та една неделя привечер, нагостили кученцата с малко кренвирши и после направо ги натоварили в контейнера за боклук. Ама защо трябва да е така? Общините са го обърнали на бизнес това, с уличните кучета.

# 46
  • Варна
  • Мнения: 14 555
Жал ми е за неглижирани, домашни  животни. Някои подивявят от липса на елементарни грижи-вода и храна. Животното е отговорност, не каприз и аксесоар към имот.
Преди години майка ми беше нахапана от дом.куче. Раните бяха дълбоки. Не подаде жалба. Познаваме собственика. Той лично го умъртви и се извини. Здравият разум надделя.
В цивилизованите държави всички агресивни животни се умъртвяват. Рискът е преценен.

Последна редакция: пт, 02 юли 2021, 13:49 от Viviana91

# 47
  • Мнения: 2 375
В Испания няма бездомни кучета. Ако се появи някое веднага подават сигнал и го прибират. Може би е по добре така.

# 48
  • Мнения: 650
Категорично поне кучетата нямат място в града. Бургас е единственият град в България, в който няма бездомни кучета, което показва, че може, стига да има желание. Има котки, ама не съм чувал някой да е ухапан или изяден от котка. Има съответно и повече велосипедисти.

# 49
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 334
Слава Богу във Варна от години не съм виждала глутница улични кучета.Котки има много.
Жал ми е за бездомните животни.
Но от кучета се страхувам.
Против съм обаче да бъдат изтребвани,особено по жесток начин.Това е отвратително.
Би трябвало да има някакви приюти.

# 50
  • Мнения: 41 800
Котките са много по-малко вредни от кучетата. Ядат птички, ама и мишки, та нека си живеят. Но с бездомните псета нещо трябва да се направи, защото са опасни. Даже и някое да е "много кротко" минаващо дете или жена не го знае и не може да разчита на това.
И се съмнявам, че популацията на уличните помияри се захранва от изхвърлени кучета, защото аз на улицата оцеляло породисто куче не съм виждала. Бездомните са си от порода "улична превъзходна", самоселекционирала се след много поколения естествен подбор.

# 51
  • Мнения: 2 375
И в приютите е като обратно броене. Ако никой не го вземе ще го приспят.
Котки имахме много зад блока в София. Гледах ги как си играят и са много сладки, но бяха напълнили входа с бълхи.  Майка ми е на първия и има куче. И каишки (от миризливите) не помагаха.

Последна редакция: пт, 02 юли 2021, 14:52 от _silence_

# 52
  • Мнения: 8 985
Котките са много по-малко вредни от кучетата. Ядат птички, ама и мишки, та нека си живеят. Но с бездомните псета нещо трябва да се направи, защото са опасни. Даже и някое да е "много кротко" минаващо дете или жена не го знае и не може да разчита на това.
И се съмнявам, че популацията на уличните помияри се захранва от изхвърлени кучета, защото аз на улицата оцеляло породисто куче не съм виждала. Бездомните са си от порода "улична превъзходна", самоселекционирала се след много поколения естествен подбор.

Значи си в голяма заблуда.
Има и породисти изхвърлени. И то доста често се срещат.
Като им омръзне "подаръка" или пък се окаже, че не слуша като робот, както са си представяли. И като не успеят да го пробутат на никой друг, много хора прибягват до пускане на свобода.

В основната си част популацията на уличните кучета и котки се захранва именно от наш мил и роден Ганьо, който не си кастрира животните, но после не му се носи отговорност за тях и му е най-лесно да ги изостави на близкия завой.

По групите за животни е някакъв ад в момента на размножителния сезон.

Колкото и да кастрират по приютите, никога няма да се справим, ако няма санкции и не се промени мисленето на мнозинството.

И в приютите е като обратно броене. Ако никой не го вземе ще го приспят.
Котки имаме много зад блока в София. Гледам ги как си играят и са много сладки, но бяха напълнили входа с бълхи.  Майка ми е на първия и има куче. И каишки (от миризливите) не помагаха.

Не е голяма философия да се обезпаразитят тия котки. А ако има нужда и самия вход да се обработи от съответните служби.
Само желание за решаване на проблема трябва да има!

# 53
  • Мнения: 41 800
И щом се лъжа къде са уличните сетери, булонки, немски овчарки, чау чау, добермани, ротвайлери, кокери и прочее?

# 54
  • Мнения: 2 375
При нас сложиха железни капаци на всички мазета и до там с котките. Никой не искаше да се занимава с обезпаразитяване, кастриране и тн. То си трябва някой да се напрегне, за да се реши "проблема".

# 55
  • Мнения: 2 886
И щом се лъжа къде са уличните сетери, булонки, немски овчарки, чау чау, добермани, ротвайлери, кокери и прочее?
Изхвърлена булонка съм виждала, няма толкова тъжна гледка: мръсна, цялата в бодли. Преди няколко месеца опитах да спася умиращо от глад куче, което не можеше да стои на краката си от слабост. Според ветеринарите от Клиниката за дребни животни към Тракийския Университет - чист дратхаар. Разболяла се, идиотът решил просто да я изхвърли на улицата, да умира без храна и вода. Можеше да оцелее, ако беше по-силна и не толкова изнемощяла...
От 10 дни ново куче пред блока, изхвърлено през нощта. Три нощи ви и обикаля, тичайки, вече явно разбра, че е изоставено и спря да търси. Толкова за кучетата и хората.

Последна редакция: пт, 02 юли 2021, 15:02 от Djaky

# 56
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 306
Изхвърлените породисти трудно оцеляват. Най- много да се размножат, колкото да увеличат популацията и до там. Законът на джунглата, оцелява по- силният.
Породистите животни са по- податливи на заболявания и отделно не са свикнали на сурови условия.

# 57
  • Варна
  • Мнения: 36 807
Обичам кучета. Ако си е мое, без значение породисто или не, гледам и се грижа. Две имах дотук, чакам детето да поотрасне още някоя и друга година и сигурно пак ще си вземем. Нямам нищо против данъците ми да се вдигнат с 10-15% примерно, които да отиват за приюти и зоополиция, но наистина да отиват там, а не да пълнят нечии джобове. За съжаление, не сме узрели още за такива неща явно...

# 58
  • София
  • Мнения: 19 418
Жал ми е за тях, аз си имам един вече 16-годишен котьо, прибран от двор на кръчма (роден в центъра, не че по характер много му личи)
Дори ми е жал за гълъбите, на които наскоро преградиха подпокривното. Вече 3 седмици се опитват да влязат там, дали не са останали малки гълъбчета... Мръсотия правят, знам, обаче ми е жал, изгониха ги от къщите им, къде да мътят.
Знам, че за някои хора са "летящите плъхове", веднъж спасих един млад гълъб, паднал в нашата баня и сума народ се изредиха да ме предупреждават колко са вредни. Но той си отлетя.

Последна редакция: пт, 02 юли 2021, 18:22 от Cuckoo

# 59
  • Мнения: 9 016
Наясно съм, че проблемът с уличните животни е заради хората. Това, че дадено животно е кастрирано не го прави неагресивно. От години сме потърпевши заради улични кучета, които се събират в групи. Сутрин рано и след стъмване е рисково, ако си сам - определено трябва да се оглеждаш и отваряш очите на 4.
Пускали сме жалби до Екоравновесие директно, както и през Общината. Идват, отчитат дейност и казват - ми, те са кастрирани, не можем да ги приберем.
И така ние си плащаме данъци, но нямаме права.

Та агонизиращите кучета са резултат от безхаберни власти - просто хората са взели нещата в свои ръце. Не е правилно, но ако трябва да избираш между семейството си и улично куче 25 кг...

Общи условия

Активация на акаунт