Какво мислите за уличните котки и кучета?

  • 15 172
  • 673
  •   1
Отговори
# 30
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 306
Да, точно и манталитетът. Добре, че има и свестни хора, които отдават живота си на доброволчество..Аз също съм ставала свидетел на натровени и агонозиращи кучета на централна градска улица, където минават малки деца. Хората ги подминават, сякаш това е най- нормалната гледка на света. В такива моменти изпитвам желание да намеря психопата и да му направя нещо.
Като дете се бях натъкнала на една гледка, която ме потресе и шокира много дълбоко и още ме преследва след толкова години. Котка с примка на врата, обесена и с отрязани крайници. Детската ми психика не можеше да асимилира тази гледка. Що за изрод би направил нещо такова?
Та, манталитетът. Ами такъв ни е. Балкански. Ориенталски. Жалка картинка сме с циганските каруци и запенени, отровени кучета насред центъра на града. И вонящите контейнери със смесени боклуци.

Последна редакция: чт, 01 юли 2021, 23:43 от VickyTaylor

# 31
  • Мнения: 7 044
Абе тук всичките сте потресени от гледки на отровени кучета. Няма ли един, дето е станал свидетел, как улични кучета нападат хора, хвърлят се върху деца, няма ли потресени от такива гледки?!
Аз съм потресена, как на жена от съседния вход, майка й беше нападната и кракът и добре изгризан от улично куче, посред бял ден, на излизане от блока.
Потресена съм, как не смеех да се прибирам по тъмно, защото няколко глутници се събираха около блока ни и няколко пъти съм нападана, едва се измъквах.
 Потресена съм, как улично куче, скочи на дъщеря ми, когато беше съвсем малка и я захапа за ръкава на якето. Добре, че беше дебел и не успя да й направи нищо, освен уплахата.
Потресена съм как организирана глутница от 4 едри кучета нападаше и хапеше жени зад блока ни, включително и мен ухапаха, а от общинската фирма се правеха на ударени и не искаха да ги приберат. Два месеца се разправяхме. А това бяха много опасни, организирани кучета.
Потресена съм, колко хора убиха уличните кучета, вкл. и един професор.
Потресена съм колко хора се заразяват от кучешка тения и как страдат после, с множество операции.

Хуманен, означава човеколюбив, а не кучелюбив.
Както казах, обичам животните, израсла съм с породисти кучета, но мястото на уличните не е в градска среда, където са опасни за хората. И тази криворазбрана жалост, само увеличава популацията им.
Нямате ли такава към хората, към децата, които са потърпевши?!

Английските закони са много по-строги от нашите и се спазват!

Последна редакция: пт, 02 юли 2021, 00:07 от Diorela

# 32
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 306
Проблемът не е в кучетата, а в хората и държавата. Потрисате се не от каквото трябва, потрисайте се от управниците, че не правят нищо по въпроса.

# 33
  • Мнения: 12 564
Mama Ru как Лили е избягала от хотела?Аз съм виждала само по тв хотела на Силвия,не си спомням фамилията,известна е.Там котките бяха в нещо като големи клетки.
Не знам. Реално "хотелът", който ми бе препоръчан от няколко души, представлява къща тип вила на края на града, на практика под телевизионната кула. Спалнята и кабинета са мансардни и там са двете клетки на котетата. Да, просторни са, като апартаменти. Версията на стопанката на къщата е, че на втората нощ пуснала Лили да се разходи, но си легнала и забравила на падащо отваряне прозореца на долния етаж, който удобно е и до стъпалата. Та пак според тази жена, неизвестно как Лили се е промъкнала покрай Кане Корсото й, което не е издало и звук, скочила на гардероба и от там избягала през прозореца. 🤔
Оставихме си котето на 17.06, защото пътувахме рано сутринта на 18.06. Още помня сърцераздирателния му поглед "Защо ме оставяш?". Нямах избор, майка ми категорично отказа да остава у дома без нас, щяла да го изхвърли... На 21-и, на рождения ден на дъщеря ми, денят, в който навърши 10 години, в 17 часа ми позвъни да ми каже, че Лили е избягала през нощта на 18 юни. И имаше наглостта да предложи да пусна децата ми с нея да обикалят докато аз съм на работа. Да й поверя децата си, след като не успя да опази котето ни. Даде ни обяви за разлепим, нейна приятелка пусна вместо нея обява във фб, а два дена по-късно не върна паспорта на Лили, клетката й и ме мушна в ръката "наградата", която беше обявила от 50лв. да стояла в мен. Прибра си тоалетни, купички, капани и спря да я търси, а нас отпрати. Ходихме с децата, обикаляхме, но като нямаме кола и на онова място беше трудно. Трева до кръста, кучета... Така и не я открихме.

Последна редакция: пт, 02 юли 2021, 00:35 от Mama Ru

# 34
  • Мнения: 7 044
Ами да, защото милите 'доброволци" здраво са набъркали в кацата с меда и всеки път скачат да защитават уличните кучета, че да не свърши меда, в който бъркат с шепите. А по този начин блокират всички институции. Знам ли, кацата с меда може и да е още по-дълбока.

Що снимки бях направила на бременни улични кучета с каишки за кастрация. Какво да мисля, че наистина са кастрирани? Просто някой си е прибрал едни пари и само е нахлузил каишката...

# 35
  • Варна
  • Мнения: 36 807
Абе, какво да говорим, проблемът е сериозен, труден и бавен за решаване, защото се е трупал и усложнявал много време. И за кучетата ми е жал, и за хората. От общото съжителство страдат и двете страни.

За манталитета съм съгласна. На някои места още се толерира тричане на кучета, а малки бебета, цели котила се давят в реки и водоеми, какво да говорим повече...

# 36
  • Мнения: 32 364
За да има улични животни са виновни хората.
Масово се изхвърлят котки и кучета. Затова ги има. То и деца се изхвърлят, та какво остава за животни.
Няма контрол над това, няма наказания за такива хора, нито за такива, които измъчват животни.
Иначе си трябва задължителна кастрация, чипиране и контрол над хората, които имат животни.
С улични котки не съм имала проблеми, но виж с улични - да.
Масово изтребване - не мисля.
Може би на агресивните, а също и държавата трябва да направи приюти и всички улични кучета да са в приюти, а не по улиците да нападат хората.

# 37
  • Мнения: 802
Изумявам се на хора, които си мислят, че проблемът е конкретно в кучето/котката. Как може "Шаро" да не знае, че не трябва да хапе и да се събира по глутници?! Или как може котката да не знае, че не трябва да пишка пред входа?! Това са животински инстинкти и въпросът приключва там. Това са животни, които не са били обичани, обгрижвани, не знаят друго освен как да преживеят още един ден.
Това, че хората, от които се очаква да са разумните, крадат и са по-неадекватни от всяко животно е реалният проблем.
Как пък в нормалните европейски държави не видях едно улично или малтретирано куче/котка? Ако някъде има изоставено животно, то бива прибрано, обгрижено и му се намира дом. Има закони, мерки, така всеки си знае мястото и живее спокойно и пълноценно, въпросът е приключил отдавна там. Инциденти сигурно пак има, но са в пъти по-малко.
Тук всеки с по-малко мозък, изхвърля малки котенца и кученца наляво и надясно и си "решава" проблема. И после плаче, че са го ухапали подивели от глад животни.
Не може да мразиш нещо, което сам си създал.

# 38
  • Мнения: 1 212
Представям си ако се разровя какви практики ще открия в други страни. Тричането, за което никой не знаеше преди да стане скандалът, говори за манталитет на цял народ. Със сигурност това е причината, не липсата на наказание.
Mama Ru, прекрасна писанка, изключително безотговорно поведение на собственичката. Жалко, че не е имало наказание за нея.

# 39
  • Мнения: 12 564
ala.bala, кой да я накаже и как? И това ще върне ли котето? Та то реално никой не разбра, че котето е било при нея, освен, ако не го е чул от мен. Тя лично не пусна обява, приятелката й не посочи откъде е изчезнало котето, а кварталът е голям, 2/3 са къщи.

# 40
  • Мнения: 802
Представям си ако се разровя какви практики ще открия в други страни. Тричането, за което никой не знаеше преди да стане скандалът, говори за манталитет на цял народ. Със сигурност това е причината, не липсата на наказание.
Mama Ru, прекрасна писанка, изключително безотговорно поведение на собственичката. Жалко, че не е имало наказание за нея.
Манталитетът извинение ли е? Той в крайна сметка се предава от родители на деца, не се пръква ей така от нищото. Това първично поведение грам не е актуално вече и за щастие масово младите, образовани хора, така или иначе не го "изповядват". Ще му мине времето и на това, ама ще е хубаво да е по-скоро, че се излагаме.

# 41
  • Варна
  • Мнения: 14 555
Старица, разкъсана от домашния питбул. В цялото населено място няма нито едно регистрирано куче. Родна картинка.
В някои държави, отглеждането на агресивни породи кучета е ограничено.

Последна редакция: пт, 02 юли 2021, 10:32 от Viviana91

# 42
  • Мнения: 8 985
Не знам какво да кажа по темата.
За уличните животни ми е жал и им помагам с каквото мога.

За съжаление в нашата мила държава не виждам начин нещата да се оправят. Масово хората за ужасно прости, ограничени и жестоки, което е непреодолима комбинация.
Имаме някакви закони, но не се спазват, няма контрол. Много псевдо защитници на животните извличат огромни печалби не техен гръб.

Единствено кастрация, контрол за спазване на законите, истински наказания на нарушителите и не на последни място сериозни мерки за повишаване на културата на българина в тази насока. И след 100 години може и да сме по-добре.

# 43
  • Мнения: 12 922
В САЩ няма как да си вземеш котка например, без да е кастрирана. Знам от брат ми. Тук някаквите отговорни хора ловят бездомни кучета, отчитат кастриране и ги пускат пак некаастрирани. Домашните кучета даже не могат да ги регистрират, какво да говорим за кастрация.

Ако има повече контрол и санкции за злоупотребяващите, ще се получат нещата. Виждам го някъде към средата на 22-ри век най-рано.

# 44
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 306
Тук, където живея, има доста солени санкции за стопанина, ако някой се оплаче от агресивно куче, може да се стигне и до приспиване. Факт е, че живея тук от около 10г и досега не видях нито едно бездомно куче и нито едно домашно агресивно. Всички са повече от дружелюбни, дори породи като Питбул са доста лигави и не будят страх. Ако кучето е склонно да ухапе от страх и т.н., собственикът винаги предупреждава и го държи настрани. Рядкост е да видиш куче без повод извън специалните за целта заграждения, т.нар. кучешки площадки.

Общи условия

Активация на акаунт