Раздяла с властна жена

  • 4 717
  • 127
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 021
Много обичам такива прекасни, жертвоготовни бачкатори, детегледачи, домашни майстори, мъже на сърцето и духа, попаднали в лапите на алчна жена, която ги изсмуква и оставя недолюбени и употребени, тръгващи си сал с гащи и бормашина Simple Smile Heart

# 16
  • Мнения: X
Има ли и други, като мен с властни жени контролиращи ви изцяло живота?
Има. Един от тях се казва Генко Гинкин. Дядо Вазов го е описал чудесно.

# 17
  • Мнения: 2 094

И нещо прекалено бял се изкарваш, пък нея чисто черна. Сигурна съм, че истината е някъде по средата.

Да , на мъже герои-жертви ( но само в техните очи ) не се връзвам . Може и за жената да е по-добре раздялата .

# 18
  • София
  • Мнения: 35 326
Иска да се чупира, ама не му стиска.

Какво като е мъж? Жените се държат по същия начин тук, като разтягат локуми колко са онеправдани, пък те бели и добри.

# 19
  • Мнения: 22 523
Разведете се официално, уточнете си отговорностите и задълженията всеки един от вас към децата и това е.

За жените, невярващи, че има и такива мъже...ами има. И в немалък процент попадат на точно такива жени. С вечни оплаквания, мрънкане и какво ли още не. Имам два примера пред себе си такива.

# 20
  • Мнения: 6 791
Загуби ме на как тя е виновна, че ти си я последвал. Сори, обаче избора е бил твой, едва ли си имал опрян в главата пистолет. И как тръгваш и взимаш всичко, което ТИ си купил. Защо нейните деца, които живеят в дома и ползват това всичко не са ли и ТВОИ? Как помниш всичко, което ти си купил? Аз примерно не помня дали аз или мъжа ми сме купили пералня, телевизор, за мен е доста дребнаво това.

Последна редакция: чт, 19 авг 2021, 16:06 от Radeva-87

# 21
  • Мнения: 6 280
Е какво толкова се чудите, все пак има и такива мъже. Отдадени, грижовни, но най-вече търсещи точно някоя такава да ги управлява, щото те самите са нерешителни. Иначе ако бях аз на негово място, щях да я ползвам по предназначение известно време след което да я разкарам като се увеличат претенциите.... Ааа сега се сетих, тва май вече това съм го правил Simple Smile

# 22
  • София
  • Мнения: 8 028
Уж прочетох темата, но не разбрах в какво се състои проблемът? Реално авторът се е изнесъл, живеят разделени. Оттук насетне, ако са достатъчно зрели хора, поддържат куртоазни отношения, срещи за приемо-предаване на децата, разходите по банков път и толкова. Доколкото разбирам, децата са малки, така че водещи ще са правилата на жената, когато са при нея.

# 23
  • Мнения: 12 922
На мен не ми е ясна историята. Ти вършиш всичко в къщи, ходиш и на работа 250 часа месечно, а тя какво прави? Гледа през прозореца дали съседа простира? Не е реалистично това описание, едностранно е. Дай поне едно основание тя да ти е толкова сърдита, освен това, че и двамата сте властни и контролиращи, а знаем, че два остри камъка брашно не мелят.

# 24
  • Мнения: 46 602
Е какво толкова се чудите, все пак има и такива мъже. Отдадени, грижовни, но най-вече търсещи точно някоя такава да ги управлява, щото те самите са нерешителни. Иначе ако бях аз на негово място, щях да я ползвам по предназначение известно време след което да я разкарам като се увеличат претенциите.... Ааа сега се сетих, тва май вече това съм го правил Simple Smile
Има. Но в този случай ми се струва, че не е такъв. Вдин послушен мъж никога няма да посмее да си остави разпилени нещата след него. Няма да посмее и да казва какъв да е режимът на 2-годишното дете, ако го вижда само за кратко вечер.
Представи си, че ти си вкъщи и гледаш децата, нагодил си ги към някакъв удобен за тях и теб режим и вечерта жена ти се прибира и започва - защо не са яли в толкова, защо не са спали еди кога си, искам като си дойда да лягат, за да не ми пречат и т.н. Ако наистина работи по толкова, колкото казва, той не познава навиците и нуждите на децата си, затова и няма адекватна представа, но се опитва да налага някакви дочути модели.

# 25
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 186
И аз не разбирам - ако авторът прави всичко, така както казва, защо съпругата ще го сравнява, ще му казва - цитирам него - че нищо не правел вкъщи, ще му казва, че само на нея разчитал, че е мамино синче, че тя не му е майка... Нещо не се връзват нещата.

Може да пускаш пералня и прахосмукачка, ама сигурно с двеста кандърми... Дали пък, авторе, наистина не си мамино синче и на жената вече да й е писнало да върви подире ти и да ти дава наставления?!

Моят мъж, ако гледа децата, не просто да знае как, ако домакинства, както казваш, и тези всички работи, защо ще недоволствам, ще сравнявам?! Поставям се на мястото й и си мисля, че нещата не са точно така, както ги представяш...

# 26
  • Мнения: 1 314
Не разбирам. Как властва над теб тая жена?

# 27
  • София
  • Мнения: 13 017
Авторе, какъв беше толкова зорът да се събираш с жена, която не те иска, и с която имате коренно различни представи за живота? Жънеш си собствената реколта. Вместо да се пънеш да я правиш нещо, което не е, помисли за вариант, в който тези деца, които сте ги направили заедно, ще могат да растат относително нормално.

# 28
  • Мнения: 18 384
Познавам такива двойки, 2 броя, тъй че вярвам на автора. Абее... късно е вече. Тя каквато такава, нали си си тръгнал?
И аз съм твърдо за дневния режим на двегодишно, но хора всякакви. Пред нашия блок едни купонясват с бебета и малки деца до 1-2 ч. среднощ, та нищо не ме учудва.
Като си си тръгнал, поддържай мирни отношения заради децата и това е. Сам си си виновен, следващия път мисли повече с... правилната глава. Joy

# 29
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 355
И аз не разбирам - ако авторът прави всичко, така както казва, защо съпругата ще го сравнява, ще му казва - цитирам него - че нищо не правел вкъщи, ще му казва, че само на нея разчитал, че е мамино синче, че тя не му е майка... Нещо не се връзват нещата.

Може да пускаш пералня и прахосмукачка, ама сигурно с двеста кандърми... Дали пък, авторе, наистина не си мамино синче и на жената вече да й е писнало да върви подире ти и да ти дава наставления?!

Моят мъж, ако гледа децата, не просто да знае как, ако домакинства, както казваш, и тези всички работи, защо ще недоволствам, ще сравнявам?! Поставям се на мястото й и си мисля, че нещата не са точно така, както ги представяш...
Аз не познавам мъж,който да шета сам, ако има кой друг да върши тази работа. Просто седи и чака да назрее момента, в който на жената ще ѝ писне от хаоса. Има и едни, които чистят като лисицата с опашката. Пуснал прахосмукачка, прахът по мебелите и петната по пода си седят. Измил чиниите, ама гъбата с верото, мазните следи и остатътицето от храна си седят в мивката. Изтъркал плочките в банята, ама котления камък по батерията си седи, а за почистване на сифона не е и чувал. И си избий от главата, че това всичко ще о прави в един ден. Днес само прахосмукачката и чиниите и вече се е изкривил от чистене.  

Не разбирам. Как властва над теб тая жена?
Обича своя ред, не неговия.

Общи условия

Активация на акаунт