Имам нужда от съвет

  • 3 672
  • 63
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 600
Даже не разбрах как стана , щях да уча и да живея при него , обаче семестриалните такси са високи.. Той после ми предложи и аз казах "Да" ..

Урок номер едно от книгата за пораснали жени, ако се събираш с мъж само за да ти решава проблемите, единственото което ще получиш от него са още и по-големи проблеми.
Ако беше моя дъщеря щях да ти пепоръчам следното, развод, записване в университет с поносими такси, живеене на общежитие и работа. И когато вече си държиш живота в ръце, тогава бракове и деца.

# 46
  • Мнения: 32 050
Разведи се, щом не ти е добре със твоя мъж. Обаче какъв е тоя зор да се събраш веднага да живееш с друг?! Разведи се, започни работа, запиши висше. Направи нещо за себе си, на 20г. живота е пред теб, мъжа с главно М ще дойде по някое време.

Авторката не знае дали я боли, сърби, дали и се учи, дали и се живее с мъж.
Въобще много бело по устата.
За шамари е, но той живота ще я ошамари.

# 47
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 391

Има изключително грамотни "туркини" в България. Много по-грамотни от 90% от пишещите във форума.


Грамотните туркини не се различават по нищо от всяка една ококорена и образована българка. Някои даже не знам и защо се водят туркини. Турски не знаят и ходят до Турция само за разходка и пазарлък. Само имената им са различни. Познавам и една, която не обича да се обръщат към нея с турското ѝ име. Всички познати и приятели се обръщаме към нея с български вариант на името.
Извинявам се, но колко ще да е грамотна една жена, ако не говори майчиния си език?

# 48
  • Мнения: 10
Здравейте , отново благодаря на всички за отговорите и съветите ,които ми дадохте.. Да от турски произход съм, имала съм приятели преди но както казахте от вратата до печката и обратно.. Така съм свикнала от малка да седя у дома , но вече ми омръзна .. Говорих с мъжа си казах му че искам да се прибера при майка ми за няколко дни да помисля на спокойствие какво ще правя и какво не.. Той каза,че ако ще ходя да не се връщам повече.. Та решението ми е да се прибера на село при мама , говорих с баща ми , който е в Германия както казах той ми каза,че ще ми намери работа и ще ми помогне с каквото може .. Няма да бързам да се обвързвам отново това ще ми е урок ..

# 49
  • София
  • Мнения: 35 227
То щото е тъй им дават на туркините, аха…
Напред- назад и отново.

# 50
  • Мнения: 1 600
Винаги е радващо, когато бг мама успее да оправи живота на някого за по-малко от 24 часа и то на Св. Валентин Wink

# 51
  • Мнения: 4 019
Е стига само теми дето "бие ме, ама няма да го напускам" поне една да зарадва коментиращите, пък ако ще да е пързалка Grinning

# 52
  • Мнения: 2 749
А всъщност някои хора вече са си взели решение и просто искат да го валидират чрез мнението на други хора. Или имат нужда от много малко подбутване.
Но все пак си е сила мамата де 😂

# 53
  • София
  • Мнения: 35 227
Анкета има все пак Joy

# 54
  • Мнения: 10
Надявам се най- доброто за мен да предстои от тук нататък .. Също така силно се надявам кармата да не ме намери след време..

# 55
  • Мнения: 32 050
Аууу, ти да видиш. ЖДНБ.
Турска мома вярваща в карма.
Съсипаха я тая държава Joy

# 56
  • Мнения: 10
Аууу, ти да видиш. ЖДНБ.
Турска мома вярваща в карма.
Съсипаха я тая държава Joy


Защо вие не вярвате ли какво като съм турска мома?

# 57
  • Мнения: 32 050
Абе вярвам, вярвам, че две неща са безкрайни: вселената и човешката глупост, но за първото не съм сигурна.

Ся остава да кажеш, че ще одиш да помедитираш и падам от стола Joy

# 58
  • Great Britain
  • Мнения: 2 208
Винаги е радващо, когато бг мама успее да оправи живота на някого за по-малко от 24 часа и то на Св. Валентин Wink
Това е мега култ.

# 59
  • Мнения: 12 360
Доста груби коментари или поне от позиция на превъзходството прочетох..
20-годишно девойче от турски произход и от село, не е като българска принцеса в София. Манталитетът, възпитанието са им различни. И да, отиват в града и завършват средно масово момичетата от турски произход. Някои знаят прекрасно български и пишат по-грамотно от доста българчета, други едва говорят български. При тях обаче все още го няма това да живеят с мъж без брак, не се гледа с добро око днес с един, утре с друг опит да трупа. Жените работят. В зависимост къде живеят и квалификацията, която имат, ама не са мързеливи. Има лекари, медицински сестри, учителки, счетоводителки, шивачки, закуски и т.н. Някои работят на полето, тютюн, животновъдство... Много от мъжете са в Германия на гурбет. За съжаление там са в капсуловани общности.
Авторке, ако приемаш съвети - разведи се и измоли от вашите да те пуснат да учиш в университет. Избери си нещо, което ти е на сърце и учи. И умната, не бързай да се обвързваш, но и не се хвърляй на "живот". Учи, пътувай, забавлявай се. Ще срещнеш мъж, който да е на твоето ниво и той няма да ти пречи да учиш/ работиш, защото няма да се чувства по-малко от теб. Комплексираните мъже, едва избутали средно или без, се страхуват от умни и образовани жени. Умният и образован мъж ще е щастлив да има до себе си умна и образована жена. Мирогледът се променя.

Общи условия

Активация на акаунт