Имам нужда от съвет

  • 3 673
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравейте! Пише ви момиче на 20 години, първо да започна от там,че съм омъжена от 8 месеца.Разликата между мен и мъжа ми е 11 години . Съжалявам,че се омъжих.. Даже не разбрах как стана , щях да уча и да живея при него , обаче семестриалните такси са високи.. Той после ми предложи и аз казах "Да" .. Това беше най- голямата ми грешка .. Мислех си ,че ще ми позволи да уча ,но не .. Завърших средно образование и това беше.. Той ходи на работа, аз си седя у дома, чистя, готвя това е.. Не ми дава и да работя ... Чувствам се като затворник.. Никъде не ходим нищо заедно не правим.. Аз съм млада и животът е пред мен , не заслужавам този живот , искам да съм независима , свободна .. Но имам брак с него .. Наистина не знам как се стигна до тук.. Преди да се омъжа бях при баща ми в Германия за месец му гостувах, там се запознах се с момче на 21 години излизахме беше хубаво. Но момчето един ден ми каза че иска да говори с баща ми и да живеем заедно, но аз се изплаших и се прибрах в България.. Това е моята история, съжалявам че не останах там момчето ме търси все още и иска да живее с мен , но аз как да постъпя? Имам брак, чудя се дали да се върна в Германия и да се събера с момчето и да поговоря с баща си? Имам нужда от съвет моля.

# 1
  • Мнения: X
Как не ти дава да работиш? Да учиш? Отиваш, намираш си работа и ще те спира сутрин да ходиш ли?

Не знам тая тема въобще реална ли е…

# 2
  • Мнения: 10
Въпросът е друг съжалявам,че се омъжих толкова рано чудя се да се развеждам ли ?

# 3
  • Мнения: 32 050
Ми разведи се де.
Щом си затворник и не ти се чисти и готви по цял ден, напусни го.
И внимавай със сключването на бракове. Не е същото като подпишеш с мобилен оператор.

# 4
  • Мнения: 5 316
И кат сте се оженили, да не те е вързал на повод за печката?

# 5
  • Мнения: 1 848
Нямате дете и това е ОК. Сядаш и говориш с него,Преди това си напиши нещата да ти минат през "молива" да не ти е каша.
1.Искам да уча,
2.искам да работя
3.искам свобода
искам....искам......ако не може да се срещнете посредата адиос амигос.
Млада си, на 20 г седиш затворник вкъщи!

# 6
  • Мнения: 2 941
Не знам как разбираш думата "свобода", като искаш да смениш съжителство с един мъж със съжителство с друг мъж, а всъщност и двамата не ги познаваш. Какво искаш всъщност, да учиш или да си омъжена? Отговорност за себе си можеш ли да поемаш, понеже свободата идва с отговорности, или търсиш някой да се грижи за теб и да те издържа, докато правиш само нещата, които са ти приятни? Това е принципно работа на баща ти, и то пак може да постави условия. Звучиш като яко да витаеш из облаците и грам да не знаеш къде се намираш. Разведи се, ама не скачай от къща в къща, защото сметката рано или късно идва и трябва да я платиш (говоря преносно, ако не е ясно).

Последна редакция: пн, 14 фев 2022, 10:05 от Melusine

# 7
  • София
  • Мнения: 23 109
Какъв е тоя зор да си непременно с мъж? Можеше да започнеш с образование, вместо с брак.

# 8
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
Поставяш ултиматум на твоя мъж и се стараеш да се развиваш личностно и да бъдеш щастлива, ама ако си мислиш, че като се разведеш и почнеш нова връзка това ще се случи - успех! Разбира се ако съпругът ти продължава да те потиска, отговорът е ясен, но си млада и вземи реши какво искаш от животът си в бъдеще, ама наистина.

# 9
  • София
  • Мнения: 8 000
Разведи се и се заеми с нещо по-смислено в живота, вместо да прескачаш от мъж на мъж.

# 10
  • Мнения: 354
Много бързо и лековато решаваш да се ожениш, после пък да се разведеш, после пък да заживееш с друго момче дето уж не се познавате много...
И да се разведеш - пак подобни решения ще вземеш.
Я постой още на печката и реши твърдо какво искаш.

# 11
  • Мнения: 14 956
И моята мама се е омъжила за татко на 20, докато е следвала, завършила е и си работи по специалността. Ама и мама, и татко са интелигентни българи. Сори, ако звуча злобно.

# 12
  • София
  • Мнения: 23 109
Авторке, ти изобщо влюбена ли си в мъжа ти или просто е трябвало да се омъжиш на тази преклонна възраст?
Хич не ми звучиш влюбено, явно при вас е важно всяка връзка да е с брак.

# 13
  • Мнения: 3 138
Трябват повече опции в анкетата. Разведи се! Но не се събирай с момчето!

# 14
  • Мнения: 10 998
Разведи се, тоя брак е бил грешка. Объркала си се, не си убила човек, мъжът ти ще го преодолее.

# 15
  • Мнения: 21 586
За какво да се развеждат, тя не планира да живее сама и да работи, а да отиде да живее с момчето в Германия. Ама то може още по-зле да е. Не ми звучи като авторката да знае език и да може да се оправя  в Германия. Явно и трябва мъж да я издържа, а този върши работа. Не виждам да има чувства нито към един от двамата.
Защо не излизате никъде авторке, сама не можеш ли да излизаш, да се запишеш на някакъв курс, да придобиеш някаква професия?

# 16
  • София
  • Мнения: 28 782
Авторке, защо си решила, че непременно трябва да си с мъж? Разведи се, защото този не е читав, но поживей сама, продължи образованието си, научи се сама да носиш отговорност за себе си...

# 17
  • Мнения: 21 586
Явно авторката е от среда, в която не е обичайно жените да си живеят сами, съдя по това, че момчето в Германия - полунепознат човек, с когото само са излизали - щял да говори с баща и да живее с нея.

Според мен е по-добре да си стои с тоя,  докато поумнее поне малко, че кой знае на какво ще попадне

# 18
  • Мнения: 2 001
Не мисля, че е добре да остава с него, скоро ще се окаже бременна и съвсем няма да може да се отдели...
Той е по-възрастен и вече има други амбиции - деца, работа. Знае, че е млада и ще иска да излиза и разнообразява и затова я държи изкъсо.
Вероятно се чувстваш зависима финансово, но си само на 20, на твое място бих се изнесла на каквото и да е квартира и бих си намерила работа, поне да имам време да си стъпя на краката. Ще имаш лишения и трудности, но няма да са вечно ако следваш определена цел и работиш по въпроса. Ако толкова не можеш да си платиш таксата за обучение може да помолиш за заем от близки, съмнявам се да не искат да ти помогнат.

# 19
  • Мнения: 580
Разведи се, започни работа и си пиши с момчето. Така хем ще се поопознаете, хем ще разбереш какво е да си самостоятелна. Тогава взимай решение дали да ходиш в Германия или не. Дори и баща ти да не одобрява развода, ще те подкрепи. Всеки нормален родител би искал детето му да е щастливо.

# 20
  • Мнения: 405
Не знам от колко преди брака сте били двойка явно е малко, щом като те спира това и това да правиш не ти трябва такъв човек от сега да ти казва какво да правиш.

# 21
  • Мнения: 4 019
Ако авторката е от етноса, в който бащите си продават дъщерите на този, който дава най-много крави, версаче анцузи или каквото там дават сега в това време, най много да и накърти канчето, че е избягала от мъжо, а не да я подкрепи...

# 22
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Разведи се, завърши образование и не бързай да се омъжваш втори път, преди да си напълно стъпила на крака и напълно сигурна в момчето си !

# 23
  • Мнения: 2 039
Първо говори със съпруга си ,какво точно искаш и от какво не си доволна.Не вярвам в днешно време някои да те е заключил в къщи.
Придобий някакво образование и поработи малко,за да си по-самостоятелна.И за бога не забременявай!!!

# 24
  • Мнения: 1 473
Няма лошо да поживее сама авторката. На 20 години живота е пред теб, после ще съжаляваш за всичките пропуснати възможности. Ама под възможности нямам предвид мъже, а придобиване на житейски опит, професия и реализация. Пък като знаеш, че вече не си финансово зависима можеш пак да се замислиш да търсиш подходящ мъж. Този, с който си в момента очевидно не е такъв щом не иска да се развиваш и да успееш.

# 25
  • Мнения: 6 702
Ясно е, че авторката е от друга среда, с други нрави.. на 20 даже стара мома са я взели.
Каквото и да кажем, няма да е релевантно в нейната действителност. Освен ако не се откъсне съвсем от средата си, ама дали й стиска..

# 26
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Баси измислиците...! Даже и анкета има.         Stuck Out Tongue Closed Eyes

# 27
  • Мнения: 14 956
Чуш, конче, остави ни да коментираме Sunglasses

# 28
  • Great Britain
  • Мнения: 2 208
Фантасмагорий.

# 29
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Чуш, конче, остави ни да коментираме Sunglasses

Какво ще коментирате? Разцветката на шалварите?        Smile

# 30
  • Мнения: 1 798
И на мен ми се струва пързалка. Не вярвам в днешно време да има 20годишни момичета, които така да кротуват. Те сегашните мацки бият момчетата.....

# 31
  • Мнения: 14 956
Чуш, конче, остави ни да коментираме Sunglasses
Какво ще коментирате? Разцветката на шалварите?        Smile
Ми да, ИСЛ май бяха пуснали рокли с десен на шалвари.

# 32
  • София
  • Мнения: 8 000
И на мен ми се струва пързалка. Не вярвам в днешно време да има 20годишни момичета, които така да кротуват. Те сегашните мацки бият момчетата.....
Има, от малцинствата. От вратата за печката и толкова. Ясно е, че ако произлиза от по-нормална среда, няма веднага да търси друг, който да я отглежда.

# 33
  • СИ
  • Мнения: 4 406

Има, от малцинствата. От вратата за печката и толкова. Ясно е, че ако произлиза от по-нормална среда, няма веднага да търси друг, който да я отглежда.


Има, да... Обаче едва ли могат да пишат така.      Wink

# 34
  • Мнения: 1 798

Има, от малцинствата. От вратата за печката и толкова. Ясно е, че ако произлиза от по-нормална среда, няма веднага да търси друг, който да я отглежда.


Има, да... Обаче едва ли могат да пишат така.      Wink
Точно това щях да пиша и аз, а и са малко тези със средно образование.

# 35
  • София
  • Мнения: 28 782
Има изключително грамотни "туркини" в България. Много по-грамотни от 90% от пишещите във форума.

# 36
  • Мнения: 1 798
Викаш грамотни, но наивни, че на 20 да търпи такова отношение. И вместо да се чуди как да започне работа, или да учи, тя се чуди дали да скочи,,от трън та на глог ". Понеже не е сигурно какво/кой я чака в Германия.

Искам да питам авторката, колко време е била заедно с мъжът си, преди да сключат брак?

# 37
  • СИ
  • Мнения: 4 406

Има изключително грамотни "туркини" в България. Много по-грамотни от 90% от пишещите във форума.


Грамотните туркини не се различават по нищо от всяка една ококорена и образована българка. Някои даже не знам и защо се водят туркини. Турски не знаят и ходят до Турция само за разходка и пазарлък. Само имената им са различни. Познавам и една, която не обича да се обръщат към нея с турското ѝ име. Всички познати и приятели се обръщаме към нея с български вариант на името.

# 38
  • София
  • Мнения: 35 227
Като гледам капацитета на Авторката, опеката на възрастен е добре дошла.

# 39
  • Мнения: 14 956
Затова е омъжена за 11 год.по-възрастен.

# 40
  • София
  • Мнения: 35 227
Мхм, идеално ѝ е.

# 41
  • София
  • Мнения: 28 782
Скрит текст:

Има изключително грамотни "туркини" в България. Много по-грамотни от 90% от пишещите във форума.

Грамотните туркини не се различават по нищо от всяка една ококорена и образована българка
Скрит текст:
. Някои даже не знам и защо се водят туркини. Турски не знаят и ходят до Турция само за разходка и пазарлък. Само имената им са различни. Познавам и една, която не обича да се обръщат към нея с турското ѝ име. Всички познати и приятели се обръщаме към нея с български вариант на името.
Ето с това не съм съгласна. Средата оказва много голямо влияние.

# 42
  • София
  • Мнения: 12 873
Хич не е добре даже, не и ако не иска да си остане с детското мислене при съпругът-татко. За жена, която се цели в по-възрастен, е добре да е зряла, иначе обикновено става зависима и подчинена.

# 43
  • Мнения: 14 956
Скрит текст:

Има изключително грамотни "туркини" в България. Много по-грамотни от 90% от пишещите във форума.

Грамотните туркини не се различават по нищо от всяка една ококорена и образована българка
Скрит текст:
. Някои даже не знам и защо се водят туркини. Турски не знаят и ходят до Турция само за разходка и пазарлък. Само имената им са различни. Познавам и една, която не обича да се обръщат към нея с турското ѝ име. Всички познати и приятели се обръщаме към нея с български вариант на името.
Ето с това не съм съгласна. Средата оказва много голямо влияние.
Ами то цитираните туркини и българки са точно в правилна среда. Споменавам и българките, защото и сред тях се среща в гимназиален етап да се оглеждат от кого да родят преди 20, вместо къде ще е най-добре да учат.

# 44
  • Мнения: 363
Разведи се, щом не ти е добре със твоя мъж. Обаче какъв е тоя зор да се събраш веднага да живееш с друг?! Разведи се, започни работа, запиши висше. Направи нещо за себе си, на 20г. живота е пред теб, мъжа с главно М ще дойде по някое време.

# 45
  • Мнения: 1 600
Даже не разбрах как стана , щях да уча и да живея при него , обаче семестриалните такси са високи.. Той после ми предложи и аз казах "Да" ..

Урок номер едно от книгата за пораснали жени, ако се събираш с мъж само за да ти решава проблемите, единственото което ще получиш от него са още и по-големи проблеми.
Ако беше моя дъщеря щях да ти пепоръчам следното, развод, записване в университет с поносими такси, живеене на общежитие и работа. И когато вече си държиш живота в ръце, тогава бракове и деца.

# 46
  • Мнения: 32 050
Разведи се, щом не ти е добре със твоя мъж. Обаче какъв е тоя зор да се събраш веднага да живееш с друг?! Разведи се, започни работа, запиши висше. Направи нещо за себе си, на 20г. живота е пред теб, мъжа с главно М ще дойде по някое време.

Авторката не знае дали я боли, сърби, дали и се учи, дали и се живее с мъж.
Въобще много бело по устата.
За шамари е, но той живота ще я ошамари.

# 47
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 391

Има изключително грамотни "туркини" в България. Много по-грамотни от 90% от пишещите във форума.


Грамотните туркини не се различават по нищо от всяка една ококорена и образована българка. Някои даже не знам и защо се водят туркини. Турски не знаят и ходят до Турция само за разходка и пазарлък. Само имената им са различни. Познавам и една, която не обича да се обръщат към нея с турското ѝ име. Всички познати и приятели се обръщаме към нея с български вариант на името.
Извинявам се, но колко ще да е грамотна една жена, ако не говори майчиния си език?

# 48
  • Мнения: 10
Здравейте , отново благодаря на всички за отговорите и съветите ,които ми дадохте.. Да от турски произход съм, имала съм приятели преди но както казахте от вратата до печката и обратно.. Така съм свикнала от малка да седя у дома , но вече ми омръзна .. Говорих с мъжа си казах му че искам да се прибера при майка ми за няколко дни да помисля на спокойствие какво ще правя и какво не.. Той каза,че ако ще ходя да не се връщам повече.. Та решението ми е да се прибера на село при мама , говорих с баща ми , който е в Германия както казах той ми каза,че ще ми намери работа и ще ми помогне с каквото може .. Няма да бързам да се обвързвам отново това ще ми е урок ..

# 49
  • София
  • Мнения: 35 227
То щото е тъй им дават на туркините, аха…
Напред- назад и отново.

# 50
  • Мнения: 1 600
Винаги е радващо, когато бг мама успее да оправи живота на някого за по-малко от 24 часа и то на Св. Валентин Wink

# 51
  • Мнения: 4 019
Е стига само теми дето "бие ме, ама няма да го напускам" поне една да зарадва коментиращите, пък ако ще да е пързалка Grinning

# 52
  • Мнения: 2 749
А всъщност някои хора вече са си взели решение и просто искат да го валидират чрез мнението на други хора. Или имат нужда от много малко подбутване.
Но все пак си е сила мамата де 😂

# 53
  • София
  • Мнения: 35 227
Анкета има все пак Joy

# 54
  • Мнения: 10
Надявам се най- доброто за мен да предстои от тук нататък .. Също така силно се надявам кармата да не ме намери след време..

# 55
  • Мнения: 32 050
Аууу, ти да видиш. ЖДНБ.
Турска мома вярваща в карма.
Съсипаха я тая държава Joy

# 56
  • Мнения: 10
Аууу, ти да видиш. ЖДНБ.
Турска мома вярваща в карма.
Съсипаха я тая държава Joy


Защо вие не вярвате ли какво като съм турска мома?

# 57
  • Мнения: 32 050
Абе вярвам, вярвам, че две неща са безкрайни: вселената и човешката глупост, но за първото не съм сигурна.

Ся остава да кажеш, че ще одиш да помедитираш и падам от стола Joy

# 58
  • Great Britain
  • Мнения: 2 208
Винаги е радващо, когато бг мама успее да оправи живота на някого за по-малко от 24 часа и то на Св. Валентин Wink
Това е мега култ.

# 59
  • Мнения: 12 360
Доста груби коментари или поне от позиция на превъзходството прочетох..
20-годишно девойче от турски произход и от село, не е като българска принцеса в София. Манталитетът, възпитанието са им различни. И да, отиват в града и завършват средно масово момичетата от турски произход. Някои знаят прекрасно български и пишат по-грамотно от доста българчета, други едва говорят български. При тях обаче все още го няма това да живеят с мъж без брак, не се гледа с добро око днес с един, утре с друг опит да трупа. Жените работят. В зависимост къде живеят и квалификацията, която имат, ама не са мързеливи. Има лекари, медицински сестри, учителки, счетоводителки, шивачки, закуски и т.н. Някои работят на полето, тютюн, животновъдство... Много от мъжете са в Германия на гурбет. За съжаление там са в капсуловани общности.
Авторке, ако приемаш съвети - разведи се и измоли от вашите да те пуснат да учиш в университет. Избери си нещо, което ти е на сърце и учи. И умната, не бързай да се обвързваш, но и не се хвърляй на "живот". Учи, пътувай, забавлявай се. Ще срещнеш мъж, който да е на твоето ниво и той няма да ти пречи да учиш/ работиш, защото няма да се чувства по-малко от теб. Комплексираните мъже, едва избутали средно или без, се страхуват от умни и образовани жени. Умният и образован мъж ще е щастлив да има до себе си умна и образована жена. Мирогледът се променя.

# 60
  • Мнения: 10
Доста груби коментари или поне от позиция на превъзходството прочетох..
20-годишно девойче от турски произход и от село, не е като българска принцеса в София. Манталитетът, възпитанието са им различни. И да, отиват в града и завършват средно масово момичетата от турски произход. Някои знаят прекрасно български и пишат по-грамотно от доста българчета, други едва говорят български. При тях обаче все още го няма това да живеят с мъж без брак, не се гледа с добро око днес с един, утре с друг опит да трупа. Жените работят. В зависимост къде живеят и квалификацията, която имат, ама не са мързеливи. Има лекари, медицински сестри, учителки, счетоводителки, шивачки, закуски и т.н. Някои работят на полето, тютюн, животновъдство... Много от мъжете са в Германия на гурбет. За съжаление там са в капсуловани общности.
Авторке, ако приемаш съвети - разведи се и измоли от вашите да те пуснат да учиш в университет. Избери си нещо, което ти е на сърце и учи. И умната, не бързай да се обвързваш, но и не се хвърляй на "живот". Учи, пътувай, забавлявай се. Ще срещнеш мъж, който да е на твоето ниво и той няма да ти пречи да учиш/ работиш, защото няма да се чувства по-малко от теб. Комплексираните мъже, едва избутали средно или без, се страхуват от умни и образовани жени. Умният и образован мъж ще е щастлив да има до себе си умна и образована жена. Мирогледът се променя.

Благодаря за съвета ти ❤️

# 61
  • Paris, France
  • Мнения: 14 143
sibsi9, бракът ти е огромна грешка, грешка на младостта, но понеже още не си бременна и нямате дете, бърз развод те устройва идеално. Не зная родното ти семейство как гледа на този брак и дали са получили някакви облаги от мъжа, които да трябва да връщате ако ти поискаш развод.

Въртят се малцинства. Ако си туркиня е странно, че родителите ти са се съгласили да се ожениш и да не работиш, нито учиш. Повечето туркини, с които учех преди 30-35 години заминаха да следват висше или да работят и никоя не се ожени преди 22-23 годишна възраст, освен една, която забременя, но емигрираха и след децата и ипотеката тръгна да учи. Не познавам български турчин, който да си е спрял жената да учи или работи.

Ако си ромка е леко различно. И те учат и работят, но някои техни групи са по-консервативни и затворени и поради високата откупна цена на булката разводите са сложни и конфликтни. Ако си ромка е странна възрастовата ви разлика, но няма значение.

Разбирам, че част от мотивите да се ожениш са икономически. Пишеш, че си искала да учиш в града, в който той живее. Баща ти не можеше ли да те издържа? Длъжен е до 25г ако учиш и не си женена.

Преди да заговориш на мъжа ти за развод е нужно да знаеш къде ще идеш след развода. Родителите ти ще те приемат ли обратно?

Ако мъжът ти и семейството му са склонни към дрязги и насилие, в никакъв случай не му говори за раздяла и развод! Първо говори с вашите и направо го напусни тихомълком. Идеалното е да имаш свидетели, че не ти разрешава да учиш или работиш. Има организации, които ще ти помогнат да го напуснеш. При конфликт може да си следващата жертва, за която четем в медиите. Може жива да не останеш или да останеш без зъби.

Прави ми впечатление, че опциите, които си дала в гласуването са все да си с един мъж или друг. Опция да останеш сама няма ли? Не може ли да се разведеш, но да поработиш, да учиш, да идеш в Германия за 1-2 години, но без да се събираш с момчето веднага. За мене:

1. Да не се развеждам. - лоша опция, защото си с него от 8 месеца и вече искаш друг. Възрастовата разлика е огромна.

2. Да се събера с момчето. - не го познаваш, може да се окаже бетер мъжа ти, а в Германия ще е още по-трудно да си отстояваш правата.

И следващия път си постави всичките условия преди да се жениш и първо поживей с мъжа без граждански брак! Това е възможно и при турци и роми, само с традиционна сватба.

# 62
  • Мнения: 2 227
И двата отговора на анкетата са "Да насъпя мотиката".
Разликата е само на чия територия.

# 63
  • Мнения: 1 245
Донякъде аргументи за отиване при момчето в Германия, са сигурно да получи друг официален защитник, да е под неговата опека и на неговото семейство, и по този начин да избегне конфликти със сегашния, набеден за бъдещ бивш мъж. Те нещата при някои малцинства са по-сложни, трудно се прилагат нашите виждания и мерки спрямо тях.

Общи условия

Активация на акаунт