Имам нужда от съвет

  • 3 687
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 21 688
За какво да се развеждат, тя не планира да живее сама и да работи, а да отиде да живее с момчето в Германия. Ама то може още по-зле да е. Не ми звучи като авторката да знае език и да може да се оправя  в Германия. Явно и трябва мъж да я издържа, а този върши работа. Не виждам да има чувства нито към един от двамата.
Защо не излизате никъде авторке, сама не можеш ли да излизаш, да се запишеш на някакъв курс, да придобиеш някаква професия?

# 16
  • София
  • Мнения: 28 966
Авторке, защо си решила, че непременно трябва да си с мъж? Разведи се, защото този не е читав, но поживей сама, продължи образованието си, научи се сама да носиш отговорност за себе си...

# 17
  • Мнения: 21 688
Явно авторката е от среда, в която не е обичайно жените да си живеят сами, съдя по това, че момчето в Германия - полунепознат човек, с когото само са излизали - щял да говори с баща и да живее с нея.

Според мен е по-добре да си стои с тоя,  докато поумнее поне малко, че кой знае на какво ще попадне

# 18
  • Мнения: 2 013
Не мисля, че е добре да остава с него, скоро ще се окаже бременна и съвсем няма да може да се отдели...
Той е по-възрастен и вече има други амбиции - деца, работа. Знае, че е млада и ще иска да излиза и разнообразява и затова я държи изкъсо.
Вероятно се чувстваш зависима финансово, но си само на 20, на твое място бих се изнесла на каквото и да е квартира и бих си намерила работа, поне да имам време да си стъпя на краката. Ще имаш лишения и трудности, но няма да са вечно ако следваш определена цел и работиш по въпроса. Ако толкова не можеш да си платиш таксата за обучение може да помолиш за заем от близки, съмнявам се да не искат да ти помогнат.

# 19
  • Мнения: 582
Разведи се, започни работа и си пиши с момчето. Така хем ще се поопознаете, хем ще разбереш какво е да си самостоятелна. Тогава взимай решение дали да ходиш в Германия или не. Дори и баща ти да не одобрява развода, ще те подкрепи. Всеки нормален родител би искал детето му да е щастливо.

# 20
  • Мнения: 413
Не знам от колко преди брака сте били двойка явно е малко, щом като те спира това и това да правиш не ти трябва такъв човек от сега да ти казва какво да правиш.

# 21
  • Мнения: 4 034
Ако авторката е от етноса, в който бащите си продават дъщерите на този, който дава най-много крави, версаче анцузи или каквото там дават сега в това време, най много да и накърти канчето, че е избягала от мъжо, а не да я подкрепи...

# 22
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Разведи се, завърши образование и не бързай да се омъжваш втори път, преди да си напълно стъпила на крака и напълно сигурна в момчето си !

# 23
  • Мнения: 2 039
Първо говори със съпруга си ,какво точно искаш и от какво не си доволна.Не вярвам в днешно време някои да те е заключил в къщи.
Придобий някакво образование и поработи малко,за да си по-самостоятелна.И за бога не забременявай!!!

# 24
  • Мнения: 1 562
Няма лошо да поживее сама авторката. На 20 години живота е пред теб, после ще съжаляваш за всичките пропуснати възможности. Ама под възможности нямам предвид мъже, а придобиване на житейски опит, професия и реализация. Пък като знаеш, че вече не си финансово зависима можеш пак да се замислиш да търсиш подходящ мъж. Този, с който си в момента очевидно не е такъв щом не иска да се развиваш и да успееш.

# 25
  • Мнения: 6 839
Ясно е, че авторката е от друга среда, с други нрави.. на 20 даже стара мома са я взели.
Каквото и да кажем, няма да е релевантно в нейната действителност. Освен ако не се откъсне съвсем от средата си, ама дали й стиска..

# 26
  • СИ
  • Мнения: 4 403
Баси измислиците...! Даже и анкета има.         Stuck Out Tongue Closed Eyes

# 27
  • Мнения: 15 136
Чуш, конче, остави ни да коментираме Sunglasses

# 28
  • Great Britain
  • Мнения: 2 213
Фантасмагорий.

# 29
  • СИ
  • Мнения: 4 403
Чуш, конче, остави ни да коментираме Sunglasses

Какво ще коментирате? Разцветката на шалварите?        Smile

Общи условия

Активация на акаунт