Масово съхнене на дървета

  • 3 672
  • 116
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 3 970
Алчността на производителите и търговците се подхранва от нашата алчна консумация. Колкото повече купуваме пластмаса, дрехи, мебели, електроника, и т.н. толкова повече се произвежда и продава.
Но не забравяй, че нашата консумация пък се подхранва от техните реклами и умишлено заниженото качество на техните производства.
Рекламата е грандиозен инструмент. Това филмче много увлекателно разказва прастарата история. Предполагам, че сте го гледали, старичко е.

# 106
  • Мнения: 1 591
В този сезон се забелязват най-добре сухите дървета. През късната пролет и ранното лято склопът на гората е прекалено гъст и ги скрива, а зимата по обясними причини няма как да се различат. А конкретно за тази година - имаше някакви поражения върху овощните дървета след обилните дъждове през м.май. На много от тях изгоря листната маса в горната част на короните. Вкъщи напълно изсъхнаха листата на крушата и засега се надявам, че догодина ще избият пак и че дървото не е загубено. Останалите овощни култури също пострадаха, но в по-малка степен.

# 107
  • Мнения: 6 895
pitam2 при мен стана така с една върба. После забелязах кълвачите, дупките по кората и като дръпнах кората ми стана ясно, че повече върбата няма да я бъде. Сега се чудя къде да сложа едно дръвче, трябва ми за люлката и кое няма да има проблеми.

# 108
  • София
  • Мнения: 1 749
При нас боледуват черешите.През изминалите 2 год след узряване на плода,листата пожълтяха за няколко дни и още през юли дърветата се оголиха,както в късна есен.Тази година нямаше плод,но листата не са пожълтели още.Все си мисля,че има връзка с АМ Струма,която е на 1клм.в права линия.т.е.изгорели газове.

# 109
  • Мнения: 6 895
Тази година и никакви джанки няма .  Може догодина д аима и от двете Simple Smile

# 110
  • Мнения: 1 620
Миналата година нямахме ябълки, а до нас магистрала няма. Сега дърветата са претрупани. По-миналата година имаше пак страшно много ябълки, направихме страхотен домашен оцет, още имаме от него.
Тази година имаме само една круша на едно старо дърво. В другата градина една млада круша е претрупана с плод.

# 111
  • Мнения: 6 895
да , има много ябълки и грозде. Аз много се надявам на тиквите , че толкова обичам есен с тикви Simple Smile

# 112
  • София
  • Мнения: 1 749
По принцип дърветата не раждат всяка година еднакво.Тази година няма череши и джанки,крушите също са по-малко.Това е нормално.Не е нормално ранното окапване на листата.Имам съсед агоном.Неговото мнение е,че черешите боледуват в района.Обнадеждена съм,че тази година се задържаха листата.Дано да са преболедували и да да се възстановят.

# 113
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 350
А при нас диви джанки имаше, брахме доволно, не забелязвам фрапантни промени. Дървета съхнат колкото и други години, пейзажът се променя и това е нормално, хубаво е да има кой да премахва изсъхналите дървета и това му е всичкото.

# 114
  • Мнения: 6 895
ние тук си пишем, но днес се появи статия за липсата на пеперуди . няма да превеждам в гугъл и затова слагам в скрит текст за който би искал лично да прочете, но няма нищо различно от това, което ние си пишем тук
А по българската телевизия гледах едно предаване за пчелите и за спецификите на българската пчела, която е пчела която се е напаснала оптимално на местните характеристики и поради това има оптимални свойства и продуктивност и издръжливост на местните условия. Ако нещата се изменят , то тя не е напасната на промените със съответните негативи .

# 115
  • Мнения: 1 245
Ами и бръмбари, и пеперуди, както и всякакви пчели ги е хванала липсата. Особено при първите два разреда всички едри видове.
Има едни малки сини пеперудки много обичащи да кацат по торове и всичко влажно в количества, както и аналогични на тях кафяво-оранжеви, те си присъстват. Разни дребни вредители всякакви ги има - примерно бегачи и ковачи, молци, бълхи, както и мухи, оси и стършели. Даже са много нахални и се завират близо до къщите и вътре.
Не виждам изобщо бръмбари бегачи(без житните), сечковци, златки/цялата група листороги бръмбари, както и всички по-големи пеперуди. И мравките не се мотаят навсякъде както преди.

# 116
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 350
Вчера ходих на разходка из дивото и беше пълно с пеперуди, а в градината има доста пчели ¯\_(ツ)_/¯, изглежда че просто закъсняха с появата си тази година заради по-кофти пролет.

Общи условия

Активация на акаунт