Медицински комплекс „Д-р Щерев” - тема 10

  • 11 569
  • 278
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 089
Добре дошли в новата тема за МК "Д-р Щерев" Simple Smile



Стари теми:


Работно време:
Понеделник – Петък: от 8:00 до 20:00 ч
Събота и Неделя: от 8:00 до 14:00 ч
Денонощен режим на работа: Родилно отделение, Гинекологично отделение, Спешен кабинет.



Контакти:
Телефон: 02/ 920 09 01
Адрес: гр. София 1330, ж.к. Разсадника
ул. Христо Благоев №25-31










Ами Буе център не работи вече

# 1
  • София
  • Мнения: 23 034
Аз пък 2016 г бях много по-доволна. Grinning

# 2
  • София
  • Мнения: 11 779
Аз пък 2016 г бях много по-доволна. Grinning

Ти ражда пандемично. Аз намазах и прическата сега 😁. Всеки ден идваше консултантката за кърмене, неонтолозите бяха много готини, чак и Дачева беше мила, ама аз си имам лаф с нея. Рехабилитацията беше добра. Раздвижване имаше още на първия ден което много помогна за бързо възстановяване.Организацията за изписването също беше добра.

Последна редакция: пт, 15 дек 2023, 21:36 от Мацето

# 3
  • София
  • Мнения: 23 034
Да ти кажа аз от нея и през 2016 г бях доволна, въпреки че нещо бяха наплашени майките от нея. Grinning

# 4
  • Мнения: 414
За изненада на всички четящи, аз пък бях изключително доволна от Григорова и от отношението й към мен. Билчев следеше бременността ми, но тъй като беше в отпуск, Манчев и Григорова ме израждаха. Тя ме прие долу в кабинета, тя ме заши след като ми направиха епизиотомия и смея да твърдя, че се е справила брилянтно. Дали заради самото раждане не знам,но 3 часа след като родих си разнасях бебето из стаята, а 1 седмца след раждането чистих прозорци вкъщи без грам дискомфорт 😁

# 5
  • София
  • Мнения: 2 702
Аз родих 2016 секцио по медицински причини, сега живи и здрави юни пак се очаква да родя и бих опитала нормално. Не бих избрала доброволно секцио и за мен е мистерия защо е толкова модерно.

# 6
  • София
  • Мнения: 11 779
Григорова беше и на моето спешно секцио, 2015та. Сега беше Манчев, заедно си израждат с д-р Коновалова, много смях имаше с него. Не съм обаче хич доволна от анестезиоложката... Пет пъти ме боде и беше ад... Д-р Николаев 2015та с бесни контракции ме уцели от първия път, тя сега ми обяснявашее гръбнака ми бил крив и сигурно съм имала болки в кръста... Никога през живота не съм имала... Ама сега гърба ме боли зверски.

# 7
  • София
  • Мнения: 23 034
Манчев е единственият, от който имам лоши спомени от 2016 г. Държа се абсолютно безобразно и три дни ревах след спешен преглед при него. Да не говорим, че си позволи да слага някакви диагнози без дори изследванията да са излезли...

# 8
  • София
  • Мнения: 11 779
Манчев е брутален... Мен юни ме прие за задържане, прегледа беше ужасен и на края ми каза " ами то е живо, предполагам това ви интересува". Но е факт че си има много фен пациентки и че не го сменят за нищо. Но на операцията поне му се прояви чувството за хумор.

# 9
  • Мнения: 4 586
Аз съм от фен пациентките, доволни от Манчев. Grinning Не ми е говорил така и винаги се е държал добре с мен. Даже, когато на бебето му спря сърцето, изглеждаше че искрено съжалява за загубата ми. Докато Билчев рече, случва се, природата си знае работата. Принципно е вярно, ама не е много приятно за бременна,току що разбрала, че е изгубила детето си. Обаче колкото и да съм фен на Манчев, няма как, смених го.

# 10
  • София
  • Мнения: 11 779
Не си само ти, имам две познати, не го сменят за нищо на света, както аз не сменям 🤷♀.

# 11
  • Мнения: 144
Мацето, не разбрах от вашият отговор дали темата тук е неподходяща за Инвитро коментари. Заглавието е доста общо, ако искате да засягате само раждания може да го смените.

Междувременно по темата инвитро някой завеждал ли е административно дело за трансфер на ембрион с лоша морфология? Според закона (променен тази година) това не се разрешава а при мен има 4 трансфера на ембриони само с много лошо качество. Това даже е признато писмено от ембриолозите в епикризата ми.

# 12
  • София
  • Мнения: 11 779
В Проблемното се обсъжда само ин витро, тук се обсъжда всичко, но повече раждане и проследяване на бременност. Там ще може да се включат момичета правили ин витро в болницата, тук както виждате сме повечето раждали.

# 13
  • Мнения: 144
В Проблемното се обсъжда само ин витро, тук се обсъжда всичко, но повече раждане и проследяване на бременност. Там ще може да се включат момичета правили ин витро в болницата, тук както виждате сме повечето раждали.

Не можах да намеря група за инвитро в Щерев, бихте ли ме насочили? Също е добре да промените името на групата тук на "Раждане в медицински комплекс др Щерев" или нещо по-актуално.

# 14
  • Мнения: 1 142
Мисля, че Мацето я беше споделила и в предната тема: https://bg-mam.ma/t/1396281

Съгласна съм, че общите имена са малко подвеждащи, но за Надежда примерно е по същия начин (има една тема в Проблемно забременяване, нещо от сорта на Пациентки на ЦРЗ Надежда, и една в здравни заведения: МБАЛ Надежда) и разделението е условно същото - в тази в здравни заведения се обсъждат главно бременност и раждане.

Иначе дали ще можеш да ги съдиш - едва ли. Презумпцията е според мен е, че трансфер се извършва със съгласието на пациента и дори ембрионите с ниско качество пак имат някакъв, дори минимален шанс да се развият. Т.е. едва ли има правно основание да се търси отговорност от тях. Знам и за други случаи, в които ембрионите са били с ниско качество и въпреки това са трансферирани. Явно си е политика на болницата. Аз преди няколко месеца прехвърлих два останали ембриона от Щерев в друга клиника, дори при прехвърлянето не са дали оценка на колегите си, казали са само че са добри. Живот и здраве след няколко месеца ще разбера дали е наистина така.

П.с. по темата за раждането - за пореден път се убеждавам колко субективно е всичко, когато си говорим за болници и лекари. Аз точно от д-р Николаев не съм доволна като анестезиолог. Не беше той на секциото ми, но в реанимация ми беше изписал някакво лекарство, което всички други се питаха защо ми е назначено, даже като се смениха другия анестезиолог каза да ми го спират преди да изтече банката, а и отношението му беше, да го кажа меко, несъобразено със ситуацията, в която се намирах.

# 15
  • Мнения: 483
Момичета, извинявам се за спама, но около Щерев има ли платен паркинг някъде  наблизо?

# 16
  • София
  • Мнения: 1 150
Момичета, извинявам се за спама, но около Щерев има ли платен паркинг някъде  наблизо?
От едната страна на болницата, където е централния вход, има паркинг пред блоковете, безплатен (районът не е нито в синя, нито в зелена зона), обичайно сме намирали място да спрем там. Спирали сме и на частния паркинг на самата болница, от обратната страна спрямо централния вход, по спомен беше безплатен за клиенти, нямам спомен имаше ли времево ограничение за престоя. Не се сещам за платен паркинг наблизо.

# 17
  • София
  • Мнения: 11 779
Паркинга на болницата е за служители само вече и за изписване на бебета. Но да, наоколо има много места за паркиране , винаги сме си намирали място.

2402 за д-р Николаев по скоро имам положително мнение защото ми уцели упойката от раз, докато с тази лекарка беше мъчение и още продължават болките в гърба, отделно май ни беше предозирала , че и двете с другото момиче повръщахме след упойката... Ама карай...

# 18
  • Мнения: 24
Здравейте,

Моля за вашето мнение и препоръки относно проследяване на бременност в Щерев и към кой доктор бихте ме насочили. Желанието ми е при този който се следя, при него да раждам и за предпочитане нормално (разбира се, ако всичко бъде наред Simple Smile )

# 19
  • София
  • Мнения: 23 034
Аз въпреки всичко си харесвам Александров с плюсовете и минусите му. Grinning

# 20
  • София
  • Мнения: 11 779
Здравейте,

Моля за вашето мнение и препоръки относно проследяване на бременност в Щерев и към кой доктор бихте ме насочили. Желанието ми е при този който се следя, при него да раждам и за предпочитане нормално (разбира се, ако всичко бъде наред Simple Smile )

Предпочитаните са Др Коновалова, д-р Арабаджи и д-р Певтичиев. Д-р Милчева също.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 702
Аз съм при Милчева в момента, добре се чувствам с нея. Била съм при Александров, не че не го харесвам, но той си е малко хард, в някакви моменти това е ок, но след доста проблеми имах нужда от мило отношение и за това избрах Милчева за тази бременност. Та зависи какво търсиш.

# 22
  • Мнения: 188
Аз се следя и ще раждам живот и здраве при д-р Певтичев. Супер съм доволна засега. Вдъхва ми определено доверие, има чувство за хумор и не претупва прегледите. Обяснява всичко подробно, също така си дава и вайбъра и телефона за комуникация и отговаря на същия ден! Препоръчвам го определено. За Коновалова съм чувала много добри отзиви, тя е дългогодишен лекар на болницата, но доколкото чувам напоследък е доста изтощена и изморена, не излиза от родилна зала. Мъжете АГ според мен по-добре владеят дадени ситуации и лично на мен ми вдъхват повече респект някак, не мога да го обясня точно.

Последна редакция: пн, 18 дек 2023, 20:16 от archimind

# 23
  • Мнения: 8 931
Получих препоръка за д-р Коновалова от Мацето и хиляди пъти съм й благодарна за нея. Няколко пъти бях хоспитализирана и мога да кажа, че получих много добро и мило отношение както от нея, така и от целия персонал на болницата. Без забележки съм и за раждането, Коновалова успя да пристигне за около 40 минути през нощта.
Имаше момент, в който исках да сменя болницата заради политиката за естествено раждане, но слава богу нещата са доста по-либерални към момента и се съобразиха с медицинските индикации за секцио, които имам.

За съжаление, впечатленията ми от Арабаджи не са позитивни. Мила е, но не бих станала нейн пациент.

# 24
  • Мнения: 181
Получих препоръка за д-р Коновалова от Мацето и хиляди пъти съм й благодарна за нея. Няколко пъти бях хоспитализирана и мога да кажа, че получих много добро и мило отношение както от нея, така и от целия персонал на болницата. Без забележки съм и за раждането, Коновалова успя да пристигне за около 40 минути през нощта.
Имаше момент, в който исках да сменя болницата заради политиката за естествено раждане, но слава богу нещата са доста по-либерални към момента и се съобразиха с медицинските индикации за секцио, които имам.

За съжаление, впечатленията ми от Арабаджи не са позитивни. Мила е, но не бих станала нейн пациент.

Здравейте, бихте ли споделили ( на лично съобщение или тук) какви са отзивите са д-р Арабаджи?

# 25
  • Мнения: 8 931
Виктория, не мога да бъде обективна за д-р Арабаджи, защото не съм била нейн пациент, а само съм имала прегледи при нея като дежурен лекар. Просто не би била моят избор за проследяващ и израждащ, въпрос на усещане е. Иначе се е държала мило и е отзивчива.

# 26
  • Мнения: 181
Виктория, не мога да бъде обективна за д-р Арабаджи, защото не съм била нейн пациент, а само съм имала прегледи при нея като дежурен лекар. Просто не би била моят избор за проследяващ и израждащ, въпрос на усещане е. Иначе се е държала мило и е отзивчива.

Да, а защо не са ви позивитни? Преглеждам темите сега назад и единствено дотук видях, че има много пациенти при нея. Което  е така. Чаках час при нея предния преглед...

# 27
  • Мнения: 8 931
Виктория, не мога да бъде обективна за д-р Арабаджи, защото не съм била нейн пациент, а само съм имала прегледи при нея като дежурен лекар. Просто не би била моят избор за проследяващ и израждащ, въпрос на усещане е. Иначе се е държала мило и е отзивчива.

Да, а защо не са ви позивитни? Преглеждам темите сега назад и единствено дотук видях, че има много пациенти при нея. Което  е така. Чаках час при нея предния преглед...
Трябва да вляза в много големи подробности, които не смятам, че са релевантни за друг освен за мен. Накратко нека кажа, че д-р Арабаджи на мен ми действа напрягащо вместо обратното.
По никакъв начин не оспорвам професионализма й, но не е моят тип лекар.

# 28
  • Мнения: 54
Аз се следя при д-р Арабаджи и съм доволна, първа бременност ми е.  Препоръча ми я една приятелка, която е раждала при нея преди година и няколко месеца. Според мен е много персонално, кой лекар ще ти допадне и ще се чувстваш спокойна с негo.

# 29
  • Мнения: 575
Аз се следя при д-р Коновалова по препоръка на моя позната. Доволна съм, допадна ми като специалист и човек. Не ми е дала телефона си, а аз от своя страна не съм го и искала, при необходимост се свързвам с регистратура и те предават. По телефона винаги ми се струва леко дръпната и съм имала едно затруднение с изписване на лекарство, но като цяло до този момент съм доволна.

# 30
  • Мнения: 95
някой има ли проблеми със сайта и онлайн запазване на час ..

# 31
  • Мнения: 469
някой има ли проблеми със сайта и онлайн запазване на час ..

Да, календара не се зарежда. Явно още не са вкарали графиците за 2024..

# 32
  • Мнения: 4 586
И на мен не ми зарежда часовете през сайта, но през регистрацията, където се виждат резултатите от изследванията може да се видят качените графици и да се запази час.

# 33
  • София
  • Мнения: 11 779
Правят някаква профилактика. През Джойстик става

# 34
  • Мнения: 8 931
От колцентъра казаха, че правят ъпдейти. Но аз успях вече да се логна и да запазя час, така че пробрайте отново. Може преди това да изчистите кеша.

# 35
  • Мнения: 19
Здравейте, някой има ли номера на д-р Милчева, на последния преглед не ми го даде, а ми трябва спешно.

# 36
  • Мнения: 255
Здравейте, някой има ли номера на д-р Милчева, на последния преглед не ми го даде, а ми трябва спешно.

Не, но в Щерев имат денонощен спешен кабинет, ако не успееш да се свържеш и имаш притеснения.

# 37
  • Мнения: 188
Здравейте, някой има ли номера на д-р Милчева, на последния преглед не ми го даде, а ми трябва спешно.
Пишете във фб групата " Пациентки на болница Щерев" . Там със сигурност някой ще го има и ще ви го даде.

# 38
  • Мнения: 483
Не мога да си обясня как е възможно да допускат придружители, особено на Феталните прегледи. За пореден път нямаше къде да седна и трябва да търпя наглите физиономии на мъжете, които някои бременни си водят. Да не говорим че дори не стават за да направят място. Миналата седмица бях на ФМ и няколко от господата кихаха и кашляха, други пък дами си довели и децата и мъжете. В 35 г.с. съм и вече 4 ден съм с тежък вирус, на легло, дори не мога да опиша и се моля да е наред всичко до края. Но отношението на болницата към бременните е безотговорно особено в този сезон.

# 39
  • София
  • Мнения: 11 779
Ами голяма простотия е това... Аз бях на косъм един път да се развикам пред кабинета за консултации за прием, нямаше места и жена в 9я месец стоеше права, а там аз и тя бяхме единствените бременни. Останалите бяха двойки за при репродуктивните лекари, забили носове в телефоните си, извикаха я жената да влиза иначе щях да овикам там.

За болните, то в здравна култура, аз от август ходех в болницата с маска, то е малко комън сенс да си сложиш маска в здравно заведение, по коридорите постоянно чувах кашлящи и някакви обсъждания кой бил с температура предната вечер... Напишете оплакване към болницата, белким наложат задължително носене на маски вътре, нищо че на вратата се казва.

# 40
  • Мнения: 188
Не мога да си обясня как е възможно да допускат придружители, особено на Феталните прегледи. За пореден път нямаше къде да седна и трябва да търпя наглите физиономии на мъжете, които някои бременни си водят. Да не говорим че дори не стават за да направят място. Миналата седмица бях на ФМ и няколко от господата кихаха и кашляха, други пък дами си довели и децата и мъжете. В 35 г.с. съм и вече 4 ден съм с тежък вирус, на легло, дори не мога да опиша и се моля да е наред всичко до края. Но отношението на болницата към бременните е безотговорно особено в този сезон.

Съжалявам за случилото се, но е малко глупаво да слагате всички придружаващи мъже под общ знаменател. За мен първия преглед по фетална морфология, на който за пръв път присъства и мъжа ми беше изключително емоционален и за двама ни. Табелката за маски стои на входа на болницата, факт, че не се спазва, но винаги можете вие да си слагате, щом ви е страх. А вирус може да се хване от абсолютно навсякъде, магазина, аптеката и тн., няма как да има гаранция, че е оттам, така че такива крайни изказвания, колко са нагли мъжете чакащи в болницата според мен са неуместни. Въпросът с отстъпването на място сте напълно права, но това е до възпитание. Прегледите по ФМ траят средно към 30 минути и нагоре, така че предвид, че има точен час, не знам как точно е имало чак такова стълпотворение. При мен е имало 1 двойка обикновено чакаща след нас. За репродуктивните е друго, но доколкото разбирам Вие сте 35 г.с и не ходите при такъв....

Последна редакция: пт, 12 яну 2024, 08:40 от archimind

# 41
  • Мнения: 575
Чак пък толкова голям проблем да са придружаващите не мисля. Нормално е да има двойки, това е момент и събитие и за двамата.
Точно на ФМ винаги е имало много места и не е лудница, лично аз не срещам нагли физиономии. Всеки е притеснен и тръпне в очакване за прегледа.

Здравната култура и възпитанието са нещо съвсем различно и няма общо с това, че болницата пуска придружители.

# 42
  • Мнения: 1 142
По времето, когато аз бях бременна не се допускаха придружители (грип, Ковид) на никой преглед. И аз много исках мъжа ми да идва с мен, ама нямаше как, спазвахме правилата. Обаче все се намираше някой тарикат да влезе (и аз съм стояла права с огромен корем докато чакам за ФМ, защото някой мъж е седнал и не става). А имаше един, който беше върха на наглостта - след като не го пуснаха вътре по време на прегледа, първо искаше доктора да прави ФМ на отворена врата, после през 3 мин отваряше вратата да пита какво става и накрая Калев трябваше да повиши тон. И не - нямаше проблем с бебето, че да е оправдано треперене и притеснение докато чакат второ мнение примерно.
Съгласна съм, че липсващите възпитание и здравна култура не са по вина на болницата, но съм съгласна и че в периодите с много вируси е добре да се ограничи достъпа на придружители.

# 43
  • София
  • Мнения: 11 779
Не виждам драма ако за всички просто важи правилото да се носи маска. Не че е панацея и че пак няма да се разболееш, ние и двамата с мъжа ми винаги бяхме с маска вътре, даже един път прекарахме и двамата 4 часа с маска че нали когато си на консултации + тонове + преглед.

# 44
  • Мнения: 5 089
Аз, като бях бременна и не ми ставаха на такива места, съм вдигала седящи мъже. “Оооо да извинете, не ви видях” Simple Smile а коремът ми беше като за близнаци 😄

# 45
  • Мнения: 1 142
Не виждам драма ако за всички просто важи правилото да се носи маска. Не че е панацея и че пак няма да се разболееш, ние и двамата с мъжа ми винаги бяхме с маска вътре, даже един път прекарахме и двамата 4 часа с маска че нали когато си на консултации + тонове + преглед.

Така е, но проблемът е, че повечето хора не слагат маска. Или слагат само на входа и после я махат, което е крайно безотговорно покрай бременни, и по принцип в болнични заведения.

# 46
  • Мнения: 54
Последният път като бях на тонове и консултация с АГ после, имаше сума ти мъже и бъдещи баби и никакви места за сядане... В крайна сметка един по един всички придружители станаха и не беше проблем. А за ФМ донякъде разбирам - това е емоция, която би било чудесно да се изживее с партньора, но възпитанието да направиш място на бременна жена, не трябва да се забравя. Grinning Та зависи от чакащите хора, според мен не е проблемът в болницата.

# 47
  • Мнения: 119
И на мен ми прави впечатление, че има много бъдещи баби и татковци и за пациентките няма места. Но няколко случая най-много ме възмущават на жени, които казват на мъжете си “седни де, защо не седнеш” при условие, че той не иска да сяда, неудобно му е, а на нея хич не й пука за другите пациентки. От болницата трябва да вземат мерки и за посетители и за маски, на самосъзнание не може да се разчита.

# 48
  • Мнения: 188
С цялото ми уважение в болницата не са падари, нито имат ресурс да сложат регулировчици по коридорите кой къде седи. Който се страхува слага маска и носи собствена отговорност за себе си. На други публични места, никой не задължава никого за маска. Тоест, хората, които имат притеснения и страхове взимат нужните мерки, за да се предпазят. Болницата може да бъде хулена при неизпълнение на медицински услуги. Не вярвам посетителите да са така нагли и ако бременна жена помоли да седне или й е тежко, някой да й откаже. Факт е, че много хора са несъобразителни, но при добра комуникация и молба нещата според мен се случват.

# 49
  • София
  • Мнения: 11 779
Маските обаче в болницата не са по желание, пише го и на вратата че трябва да си с маска вътре, при измерването на температурата пак се казва. По заповед болничните заведения имат право да наложат допълнителни мерки... Вече народа какво иска да прави и че не могат да са падари е друго. Всички АГта са с маски иначе

# 50
  • Мнения: 5
Здравейте някакво мнение за д-р Христина Сурчева

# 51
  • Мнения: 8 931
С цялото ми уважение в болницата не са падари, нито имат ресурс да сложат регулировчици по коридорите кой къде седи. Който се страхува слага маска и носи собствена отговорност за себе си. На други публични места, никой не задължава никого за маска. Тоест, хората, които имат притеснения и страхове взимат нужните мерки, за да се предпазят. Болницата може да бъде хулена при неизпълнение на медицински услуги. Не вярвам посетителите да са така нагли и ако бременна жена помоли да седне или й е тежко, някой да й откаже. Факт е, че много хора са несъобразителни, но при добра комуникация и молба нещата според мен се случват.
Болницата не може да сложи регулировчици по коридорите, но и още от входа се обявява носенето на маска като задължително. Съжалявам, но не разбирам в пика на грипния сезон желанието на хората да кашлят, кихат и разнасят всякакви вируси с оправданието - Който го е страх, да си сложи маска. Още повече на място с бременни, при които лечението е доста ограничено и разболяването нежелателно.

# 52
  • Мнения: 188
Момичета чета във фб групата на пациентки на болницата, че вече има консултант по кърмене. Понеже във фб имам доста познати в групата, които все още не знаят за бременността ми и не искам да пиша, някоя от вас ако има скоро родила и сблъскала се с консултанта може ли да даде повече инфо! Това е страхотна новина, че са обърнали внимание на това и ще се радвам ако някой може да разкаже повече.

# 53
  • София
  • Мнения: 11 779
Да, аз като бях беше там. Идва още на първия ден когато сте преместена в стая, показва пози за кърмене, изчаква да засуче бебето. Идва след това всеки ден, е на разположение да и се обадиш когато искаш ,както и след изписването от болницата можеш да и се обаждаш. Мисля че в също акушерка.

В групата във фейсбук можеш и анонимен пост да пускаш.

# 54
  • Мнения: 188
Да, аз като бях беше там. Идва още на първия ден когато сте преместена в стая, показва пози за кърмене, изчаква да засуче бебето. Идва след това всеки ден, е на разположение да и се обадиш когато искаш ,както и след изписването от болницата можеш да и се обаждаш. Мисля че в също акушерка.

В групата във фейсбук можеш и анонимен пост да пускаш.
Супер много ти благодаря за инфото. При мен ще е първо раждане, но преди четях истории как никой не помага и няма изобщо насоки за кърменето. Сега малко се успокоих. Явно са си взели бележка, че е нужен такъв специалист. А да ви попитам шишета за адаптирано мляко ако се наложи и първите дни няма още кърма вие ли си носите или има в болницата? Също, извинявам се ако спамя или задавам вече питани неща, но какви неща като багаж си носехте за престоя ?

# 55
  • София
  • Мнения: 384
Аз още преди 7 години ,когато раждах 1вото си дете там ,когато казах ,че искам да кърмя ми изпратиха акушерка ,която доста ми помогна за позите и за засукването .

# 56
  • Мнения: 54
Препоръчвам ти ако можеш да отидеш на ден на отворените врати, организират всеки месец и много подробно обясняват всичко. Най-добре е да се обадиш по телефона понеже искат предварително да се запишеш, а и датите не винаги ги обновяват в сайта.

За багажа: осигуряват всичко, трябва само джапанки, тоалетни принадлежности и зарядно да си носиш.

# 57
  • София
  • Мнения: 11 779
Всичко осигурява болницата за бебето и теб, даже и дамски превръзки за теб. За бебето също, само неща за изписването си носиш. Иначе 2015та като раждах имаше и тоалетни принадлежности, шампоан, балсам, душ гел, четка за зъби ей такива неща, вече не дават това .

# 58
  • Мнения: 8 931
При мен консултантката по кърмене дойде още в Реанимация, а самите акушерки после бяха много отзивчиви и помагаха на всички желаещи.
За багажа - аз влязох да раждам кажи-речи с ръце в джобовете. Носех си само джапанки, крем за лице и гримове, гребен и зарядно за телефона. На другия ден мъжът ми донесе лаптопа и цивилни дрехи, защото си стоях с тях в стаята - след толкова лежане в болницата ми беше омръзнало от нощници.

Единствено не съм доволна от храната след секцио. В Гинекологията където лежах преди беше доста окей, но след операцията два дни ми носеха само пакетирани кроасани, че другото било противопоказно. Не знам как кроасан е добре. Та реално още първата сутрин в болничната стая ходих да си купя кисело мляко и шоколад от кафето, а после мъжът ми донесе.

# 59
  • София
  • Мнения: 11 779
Аз още на първата сутрин също бегах до кафето, взех си капучино и кренвиршка 😂, че нали бях на диета три месеца и мечтаех за кренвиршка. И добре че отидох че щях да пукна на кроасан само. Интересно беше че от 4я етаж не ги пускаха да слизат до кафето а мен ме пускаха.

# 60
  • Мнения: 8 931
Аз още на първата сутрин също бегах до кафето, взех си капучино и кренвиршка 😂, че нали бях на диета три месеца и мечтаех за кренвиршка. И добре че отидох че щях да пукна на кроасан само. Интересно беше че от 4я етаж не ги пускаха да слизат до кафето а мен ме пускаха.
Аз бях на 4ти, но нямаше проблем. Само чаках да вземат бебето за нещо и забегвах на разходки - сигурно сто пъти ходих до кафето, аптеката. Стаята ми беше уютна, но мъничка и със скосен таван - банята беше по-голяма от стаята, та ме хващаше клаустрофобията да стоя по цял ден. Ако времето беше хубаво, сигурно и навън щях да излизам, но точно тогава беше снежно и с първите минуси.

# 61
  • София
  • Мнения: 11 779
Оо знам я тази стая, с голямата баня. с първото като раждах бяхме до тази стая, момичето от тази стая идваше при нас че и беше скучно. Тя се води самостоятелна, а аз бях във ВИП на първия етаж, което на вид беше далече от ВИП 😂, в тази стая съм лежала за задържане 2014/2015та, беше едно време стационар.

# 62
  • Мнения: 575
Дами, заслужава ли се да се посети инициативата Отворени врати и има ли значение в кой месец си?

Замислила съм се дали няма да ми е полезно ако има дати и свободни места, просто не знам в кой месец ще бъде най-подходящо.

# 63
  • Мнения: 414
Аз ходих през м. май, а родих през юли. Според мен си заслужава,не е дълго и натоварващо. Питаш каквото те интересува, в случай, че няма раждане водят да разгледате родилното и самата зала. На мен ми беше полезно, а и Биляна е много мила и забавна. Simple Smile
Дами, заслужава ли се да се посети инициативата Отворени врати и има ли значение в кой месец си?

Замислила съм се дали няма да ми е полезно ако има дати и свободни места, просто не знам в кой месец ще бъде най-подходящо.

# 64
  • Мнения: 54
Здравейте, в Щерев позволено ли е бащата да присъства на раждането?

# 65
  • Мнения: 469
Привет - имам записан час за БХС при доц. Чавеева. ФМ по същото време ли се случва или трябва отделно да запазя час?

# 66
  • София
  • Мнения: 11 779
Привет - имам записан час за БХС при доц. Чавеева. ФМ по същото време ли се случва или трябва отделно да запазя час?

БХС е кръвните изследвания които ще дадеш на предния ден в комбинация с прегледа който ще минеш при д-р Чавеева.

До колкото знам може вече баща да присъства при нормално раждане

Последна редакция: пн, 29 яну 2024, 19:10 от Мацето

# 67
  • София
  • Мнения: 384
Здравейте! Предстои ми 1вата фетална морфология и доц.Андреева ми записа час при д-р Д-р Цветослав Василев.
Имате ли впечатления от него ?
С първата бременност преди 7 години съм ходила само при доц. Чавеева.

# 68
  • София
  • Мнения: 11 779
Да, и ние ходихме на първата при него. Страхотен е, много лъчезарен и супер обяснява, обучаван е от доц Чавеева

# 69
  • София
  • Мнения: 384
Да, и ние ходихме на първата при него. Страхотен е, много лъчезарен и супер обяснява, обучаван е от доц Чавеева
Супер ! Благодаря!

# 70
  • Мнения: 430
Здравейте,

Какво ви е мнението за доктор Искилиева, става въпрос за първа фетална морфология и АГ ме записа при нея.

При Чавеева също имаше часове, но аз отказах - предния път ме прегледа стажант, тя само дойде за няколко секунди, видя бебето, каза всичко е ОК и това си беше... Харесвам я, ама не исках пак така да се случи.

Мерси!

# 71
  • София
  • Мнения: 11 779
Аз този път минах през Др Василев, д-р Калев и д-р Искилиева
 Най-доволна останах от нея, много внимание ми обърна, огледа всичко хубаво. От др Калев не останах хич доволна, не за друго, начина на комуникация не ми хареса

# 72
  • София
  • Мнения: 23 034
Нямам оплаквания от Искилиева и аз.

# 73
  • Мнения: 430
Мацето, sea.sea, много ви благодаря, дами! Simple Smile

Последна редакция: нд, 04 фев 2024, 09:22 от nat92

# 74
  • Мнения: 575
Аз също правих и бхс и втора фетална при нея. Огледа всичко по мое мнение, когато не се виждаше нещо ме пращаше да се разходя за да се раздвижи и бебчето, а после отново гледаше детайлно.
Нямам някакво уау мнение за нея, но досега е била внимателна и не мога да кажа нещо лошо.

# 75
  • Мнения: 656
Практика ли е на доц. Чавеева да не присъства на прегледа и той да се провежда от специализант? Имам записан час при нея, но се чудя дали да отида, ако няма да ме прегледа тя.

Също така при записването на час жената по телефона леко пасивно-агресивно ми обясни, че при тях 3та ФМ се провежда между 34 и 37 седмица, докато мен АГ ме праща в 32. На други места стандартно 3та ФМ е между 28 и 32 седмица, а на мен за малко да не ми запишат час, защото "съм искала" прекалено рано. Не смятам за нужно да трябва да се обяснявам на кол центъра (които не са медицински лица) за конкретни притеснения и какво искам да проследи точно този лекар, защото в моя случай трябва да се види нещо конкретно. Та, в този смисъл ако няма да ме гледа Чавеева, по-добре да си отменя часа отсега.

# 76
  • Мнения: 8 931
При мен третата ФМ беше между 31 и 34 г.с и доколкото разбрах това е стандартно.
Лично аз бих споделила на оператора от кол центъра защо искам конкретно при Чавеева без да изпадам в супер големи детайли. Изненадана съм, че са се държали неуважително - аз лично съм супер доволна от тях и много харесвам тази им услуга.

# 77
  • Мнения: 4 586
Аз също съм имала разговор с нелюбезна дама от кол центъра. Подадох оплакване и нещата се оправиха.
На мястото на Faerlina, бих писала на мейла на Щерев, защо за мен е толкова важно прегледа да бъде извършен от доц. Чавеева. Не мисля че някой от форума може да гарантира тя ли ще е на прегледа или не.

# 78
  • Мнения: 656
Това ми казаха по телефона 34-37, така пише и на сайта на няколко места, докато на други пише 30-34, дори и на една и съща страница: https://www.shterevhospital.com/bremennost/pregledi-pri-speciali … talna-morfologiya



Не съм сигурна, че дори да ми дадат гаранция по телефона/мейла, това изобщо ще стигне до лекарката в деня на прегледа ми, ако тя редовно не преглежда записаните пациентки лично. В крайна сметка аз записвам час при нея и питането ми тук е дали е честа практика, защото не желая да отида, да бъда прегледана от специализант и накрая да платя все едно ме е прегледал доцент.

# 79
  • Мнения: 575
Аз не съм била при нея досега, но доколкото съм чела тук и в групата във Фейсбук на прегледите се започва от специализант и след това се довършва от нея с цялостен оглед.

# 80
  • Мнения: 223
Blush  Ако кажете на асистента й ,че държите тя да бъде на прегледа със сигурност ще бъде !!!!

# 81
  • Мнения: 4 586
Дори и да е честа практика, пак не можем да знаем тя ли ще е или не. Ако го имате черно на бяло на мейла, че ще е тя, а на прегледа е стажант, казвате на касата, че няма да плащате за преглед от доцент щом не е била тя. Не съм гледала ценоразписа за фетална морфология скоро и не помня имаше ли разлика спрямо това кой е извършил прегледа.

# 82
  • Мнения: 656
Blush  Ако кажете на асистента й ,че държите тя да бъде на прегледа със сигурност ще бъде !!!!

При положение, че съм запазила час при нея, някакси е странно, че трябва изрично да кажа, че държа тя да присъства.

В ценоразписа на сайта, който е сканиран документ (не може да се търси в него с ctrl+F) не успях да намеря изобщо цена за този тип прегледи, по телефона ми казаха 250 лева, което е значително повече от другите места, които обмислям за ФМ.

Искам да си спестя главоболия и разкарване, защото ако чак на прегледа разбера, че няма да ме прегледа тя или ще "довърши" прегледа, теоретично няма да имам време да запазя час при друг специалист.

Почти със сигурност утре ще се обадя да откажа часа, такива вероятности и "евентуално" ще ме прегледа докторът, при когото съм запазила, не ми допадат като практика.

# 83
  • Мнения: 223
Да ,250 лв е ,но ще останете доволна ! Гарантирам Ви !
Blush  Ако кажете на асистента й ,че държите тя да бъде на прегледа със сигурност ще бъде !!!!

При положение, че съм запазила час при нея, някакси е странно, че трябва изрично да кажа, че държа тя да присъства.

В ценоразписа на сайта, който е сканиран документ (не може да се търси в него с ctrl+F) не успях да намеря изобщо цена за този тип прегледи, по телефона ми казаха 250 лева, което е значително повече от другите места, които обмислям за ФМ.

Искам да си спестя главоболия и разкарване, защото ако чак на прегледа разбера, че няма да ме прегледа тя или ще "довърши" прегледа, теоретично няма да имам време да запазя час при друг специалист.

Почти със сигурност утре ще се обадя да откажа часа, такива вероятности и "евентуално" ще ме прегледа докторът, при когото съм запазила, не ми допадат като практика.

# 84
  • Гр. София
  • Мнения: 184
Аз бях сега в петък на първа ФМ при Билчев - не съм доволна от него. Много пестелив в думите, мънка си под носа, нищо не му се разбира, за всичко го питах по 2 пъти да повтори... За около 15 мин беше цялата ФМ общо.

# 85
  • Мнения: 54
Аз бях сега в петък на първа ФМ при Билчев - не съм доволна от него. Много пестелив в думите, мънка си под носа, нищо не му се разбира, за всичко го питах по 2 пъти да повтори... За около 15 мин беше цялата ФМ общо.

Аз също съм при него и в началото не бях много доволна. Притесняваше ме тази негова пестеливост в думите и че прегледите са много бързи, включително първата ФМ. На втората обаче прегледът беше обстоен и продължителен, обясняваше какво гледа докато го гледа и отговаряше на въпросите, които имах. Мисля, че просто не се хаби, ако всичко е наред и си спазва протоколите на болницата. Задавайте си въпросите смело.

Последна редакция: нд, 04 фев 2024, 12:05 от Mandarina2023

# 86
  • София
  • Мнения: 11 779
Моята трета ФМ също беше 32ра, така че каквото пише на сайта няма значение.

При Василев също беше бърза първата ФМ, то тогава няма какво толкова да се оглежда, гледа се главно за синдромите и когато всичко е наред минава бързо.

# 87
  • Мнения: 656
На мен по телефона ми се обясни за 34-37 седмица и се направи опит да не ми бъде записан час, защото било "прекалено рано". По-късно видях несъответствията и на сайта.

# 88
  • Мнения: 1 142
Аз имах 5 ФМ по искане на Калев, защото бях с двуплодна бременност. Първата беше с БХС (11-13г.с), втората около 20г.с, после 28, 32 и 36, т.е. по веднъж месечно последния триместър. Предполагам, че на всяка е имало какво да се следи и не разбирам защо им е да обясняват, че 32г.с било рано. Явно наистина просто на някой от кол центъра му е бил крив ден.

# 89
  • Мнения: 8 931
На мен по телефона ми се обясни за 34-37 седмица и се направи опит да не ми бъде записан час, защото било "прекалено рано". По-късно видях несъответствията и на сайта.
Винаги има възможност за мискомуникация- където има хора, има и възможност за грешки, объркване и т.н . Звъннете отново или пишете мейл както са ви посъветвали. Пък ако не ви се занимава, просто се насочете към друга болница.

# 90
  • Мнения: 6
Здравейте,

Какво ви е мнението за доктор Искилиева, става въпрос за първа фетална морфология и АГ ме записа при нея.

При Чавеева също имаше часове, но аз отказах - предния път ме прегледа стажант, тя само дойде за няколко секунди, видя бебето, каза всичко е ОК и това си беше... Харесвам я, ама не исках пак така да се случи.

Мерси!

Да се включа и аз, правих БХС, първа и втора фетална при д-р Искилиева и мога да кажа само положителни неща. Отдели предостатъчно време, на първата ФМ особено и както казаха и по-горе, ме изпрати да се поразходя, за даи видим бебока от различни ъгли. Беше изключително детайлна, търпелива, обясняваше с подробности и отговори на всичките ми въпроси. Препоръча ми и специалист за породен от бремеността проблем (не конкретен лекар, а при какъв трябва да се иде).

Лично аз съм много по-доволна от нея, отколкото от следящата ме АГ и краткият ми опит с ендокриноложката им,.

# 91
  • Мнения: 414
Миналата година и трите ФМ правих при Чавеева и на трите ме е преглеждала тя, асистентката само пишеше на компютъра. Освен мен е преглеждала и останалите пациентки, не ми е направило впечатление да  излезе от кабинета. До колкото знам, преди време е била нейна честа практика и доста жени са се оплаквали, но явно вече само тя извършва прегледите.
Относно третата ФМ, това което др Чавеева ми обясни е че, има нови международни стандарти за извършване на прегледа и по тях вече е 34-37 г.с. Точно,когато трябваше да я правя се беше прибрала от конгрес и от тогава го въведоха. Аз за мое спокойствие си направих и една ФМ в 30 г.с на друго място,където също ме предупредиха, че последната ФМ вече ще е в 34-37г.с

# 92
  • Мнения: 54
Бях на трета ФМ при доктор Искилиева - много е мила и любезна, внимателно ни прегледа и отговори на всички въпроси. Бебка се беше скрила с ръцете и ме кара да се въртя насам-натам 20 минути, но без ефект. 😄 Предните два прегледа си ги правих при доктор Калев, който е страхотен, така се вълнува все едно е негово бебе. Този път нямаше часове и затова ходих при доктор Искилиева.

# 93
  • Мнения: 469
Все пак не ми е съвсем ясно за първата фетална морфология.
Познати следени в други болници ми казват, че първо се правела феталната и на база резултатите от нея следва прегледа с изследванията за БХС в рамките на 2-3 дни. В Щерев изглежда, че отсъства това като официален преглед. За 11-13 седмица са написали само БХС с утразвуково изследване на плода. Това замества ли ефективно първата фетална?
https://shterevhospital.com/bremennost/pregledi-pri-specialist-p … -fetalna-medicina

# 94
  • Мнения: 255
И аз съм много доволна от доктор Калев. Толкова много внимание ни обърна и ни даде много полезна информация, за въпроси, по които имахме притеснения. Има невероятен подход към хората - успокоява, шегува се, предразполага и оглежда бебчето много внимателно. Дори няколко пъти ми го снима, просто за да ми даде по-ясна снимка на личицето.

# 95
  • Мнения: 483
Все пак не ми е съвсем ясно за първата фетална морфология.
Познати следени в други болници ми казват, че първо се правела феталната и на база резултатите от нея следва прегледа с изследванията за БХС в рамките на 2-3 дни. В Щерев изглежда, че отсъства това като официален преглед. За 11-13 седмица са написали само БХС с утразвуково изследване на плода. Това замества ли ефективно първата фетална?
https://shterevhospital.com/bremennost/pregledi-pri-specialist-p … -fetalna-medicina
То това е първата или ранна фетална - бхс и ултразвуковия преглед.

# 96
  • София
  • Мнения: 11 779
Джелато първо се дава кръв в Щерев и на следващия ден е ултразвуковия преглед (феталната). Комбинират се двата резултата и се издава документ който обобщава резултатите

Мен пък Калев така ме стресира, че после и Коновалова и Искилиева се чудеха как е възможно такива неща да говори на бременна... Имах явно аз много високи очаквания към него, тъй като ме беше преглеждал извънредно при аборта ми предната година и бях много доволна от отношението, но при ФМ беше различно...

# 97
  • Мнения: 188
Здравейте, мами. В момента съм 16 г. с. На бхс и първа фетална всичко мина ок. При Калев бях за тях, тогава той не даде индикации за пол. Днес сутринта имах контрола при Певтичев, при когото се следя. Той каза, че бебето прави всичко възможно да не се види пола. Даде индикации за момиче, но не беше сто процента сигурен. Каза, че така му се струва. На втора фетална ще съм чак началото на март, а на преглед при Певтичев април. Пренатален тест така и не правих, защото не ме и посъветваха. Бихте ли ми казали при вас кога се разбра пола и възможно ли е да излезе нещо друго след месец? Също какви витамини пихте. Каза ми днес да си купя комбинирани каквито избера, но не даде конкретика за марка и се обърках. 🙏🤗

# 98
  • Мнения: 8 931
Не съм пила никакви витамини за бременни и като цяло не съм фен на комбинирани витамини от този тип. По време на бременността приемах само фолиева киселина, магнезий, желязо и алфалипоева киселина.

# 99
  • Мнения: 575
При мен пола не се виждаше нито на ранната фетална, нито на прегледа след това. Успяхме да го видим едва в 19 седмица, но АГ ми каза, че ще трябва да го потвърдят и на феталната, която се падаше 21 седмица. АГ предположи, че е момиче така потвърди и Искилиева. Сега съм 25 седмица и АГ отново каза, че ще бъде момиче.

За витамини пиех до 16гс фолиева, след което започнах магнезий.  При мен витамините са ок спрямо изследвания и ми казаха, че ако искам мога да взема комбинирани за да поддържам нивата в момента, но нямам препоръка кои точно. От познати и тук съм срещала препоръки за pregnacare.

# 100
  • Мнения: 255
При мен много рано, може би в 14-та заподозряхме пола и после само се потвърди. Но е въпрос на това да застане правилно. Иначе винаги има шанс да не са видели, най-сигурно е като го родиш Simple Smile

Витамини - аз пия прегнакер, не съм ги спирала от началото и биозин мама за имунитет. Питах дали трябва нещо друго, за сега казаха не.

# 101
  • Гр. София
  • Мнения: 184
При мен полът се видя на първата ФМ, в 12+1 🙂 Лекарят каза с 90% вероятност.

# 102
  • Мнения: 414
На мен в 8 г.с, Калчев ми каза, че е момче и изобщо не ми се вярваше,защото беше много рано. Чавеева потвърди пола на първата ФМ в 12г.с. Simple Smile

# 103
  • Мнения: 188
Ох, момичета, благодаря за отговорите. Имам чувството, че всички около мен знаят в пъти по-рано. Дано вече март ми кажат на сто процента....

# 104
  • Мнения: 223
И при мен се видя ,че е момче в 12 седмица.
На мен в 8 г.с, Калчев ми каза, че е момче и изобщо не ми се вярваше,защото беше много рано. Чавеева потвърди пола на първата ФМ в 12г.с. Simple Smile

# 105
  • Мнения: 54
И при мен доктор Калев на първата ФМ каза момиче с 90% сигурност (и позна☺)

# 106
  • Мнения: 430
Здравейте,

Тези от вас, които са били на фетална морфология при доктор Искилиева - пускаха ли прудружители на прегледа вътре?

Вчера звънях на Кол центъра да го питам, отговорът беше - зависи от деня, зависи от положението, зависи от лекаря. Аз съм ранен сутрешен час, предполагам няма да има чакащи и да е хаос.

Мерси!

# 107
  • София
  • Мнения: 23 034
Не мога да отговоря на въпроса как е сега с присъствието на бащата, но според мен като цяло сутрин е най-натоварено.

# 108
  • Мнения: 8 931
И трите пъти бях при Искилиева, и трите пъти мъжът ми беше с мен. Колцентърът не можаха да ми потвърдят дали е възможно - казаха както прецени лекарят. Той дойде с мен и нямаше проблем. Ходехме сутрин - аз записвах възможно най-ранни часове - първите две защото и аз работех, както и той и ги съобразявах и с нашия график.
Това са единствените прегледи, на които е бил мъжът ми и честно казано той се вълнуваше повече от мен. За мен просто беше важно да ми потвърдят, че всичко е наред, не съм държала нито на снимки, нито на нищо. Но Искилиева пусна такива като предложи да занесем и флашка да ни ги качи. Не съм се възползвала.

# 109
  • Мнения: 430
Много благодаря! Simple Smile

Аз също много ще се радвам да присъства, затова записах ранен час, с предната бременност беше Ковид пандемията и не пускаха никого на нито един от прегледите. Хайде, дано имаме късмет! Simple Smile

# 110
  • Мнения: 575
Моят час беше в 9.30 в средата на януари и нямаше проблем да влезе и таткото. Разбира се попитах я дали има възможност да присъства и тя не възрази. Единствено когато ми каза, че ще е необхофимо да ми мери шийката с вагинален го помоли да излезе.

На БХС също бях при нея тогава също нямаше проблем да влезе и той.

# 111
  • Мнения: 54
Aз бях при нея наобяд, около 13:00 и пак пусна таткото да влезне. Simple Smile

# 112
  • Мнения: 430
Благодаря на всички за дадената информация!

Аз бях днес сутринта, много приятна дама е, но за съжаление работи с една медицинска сестра в екип, която беше ужасно груба и антипатична...

Както и да е, важното е, че ни пусна и двамата заедно и че всичко е наред с бебо!

Късмет на всички!

# 113
  • София
  • Мнения: 11 779
Висока и слаба нали? Ако е тази, съседка ми е, в блока като ме срещне ме поздравява, в болницата се прави че не ме познава 😂... Пълна Кукавица

# 114
  • Мнения: 430
Да, да, същата откачалка...

Викна ме да ми мери кръвното, държа се ужасно, после като питах може ли придружител си измрънка под носа едва да я разберем и само посочи на кой стол трябвало да се седне, след това я нямаше на прегледа, дойде накрая, пита докторката дали е видяла информацията, която беше записала от мен предварително тя - понеже имам няколко операции и като започнах да обяснявам на Искилиева, ме прекъсваше и отговаряше вместо мен... Grinning Grinning

# 115
  • Мнения: 8 931
Мдаа. Тази жена ми се скара 5 пъти за 15 минути в 8.30 сутринта - включително защо не знам, че кръвното го мерят и на двете ръце едновременно.

# 116
  • Мнения: 430
Ужасно... Пречи на Искилиева само така, а тя се оказа много готина и спокойна...

За какво ти се скара, още недоумявам как така си позволяват да повишават тон на пациенти, които са ги избрали, чакат си реда, тихи са и си плащат за углугите им...

# 117
  • Мнения: 8 931
Ужасно... Пречи на Искилиева само така, а тя се оказа много готина и спокойна...

За какво ти се скара, още недоумявам как така си позволяват да повишават тон на пациенти, които са ги избрали, чакат си реда, тихи са и си плащат за углугите им...
Отдавам го на характер. Винаги има такива хора.
Сестрата на ЛЛ на детето е същата - кисела, намръщена, не се трае. На всичко отгоре му е съпруга. Жал ми стана за този благ човечец - хем вкъщи, хем на работа с тази прелестна Горгона.

Отдавна вече не се впечатлявам, усмихвам се и продължавам да се държа любезно. Аз съм там за малко, но те живеят със себе си цял живот, така че не съм аз тази, на която й е тежко Simple Smile

# 118
  • Мнения: 430
Много хубаво го изказа, супер! Simple Smile

# 119
  • Мнения: 575
Даа и аз бях с тази предният път. След като ми измери кръвното и се върнах пред кабинета да чакам, казах на ММ "предната сестра беше много мила, а тази е ужасна"🤣
Той също го усети като му посочи троснато синьото столче където да седне.

# 120
  • Мнения: 430
Grinning Grinning ...

Явно и троснатите изречения са й едни и същи към всички ни....

# 121
  • София
  • Мнения: 384
Здравейте!
Включвам се пак с един въпрос.
До сега съм била пациент само на доц . Андреева (следила съм бременност при нея и ми е правила секцио 2017г.).
Днес бях на преглед и вече не мога да я посещавам ,трябва да се запиша на женска консултация.
Тя ми каза да се запиша при д-р. Ивелина Опрова.
Аз я помня от 2017 година, беше на специализация при нея. Днес пак беше в кабинета.
Нямам някакво особено  мнение за жената ,но нещо не ми вдъхва доверие. Можете ли да дадете мнение ?

Иначе,след доста четене тук ,съм се бях спряла на др.Милчева.

# 122
  • Мнения: 181
Привет,
Инжидентно съм била при нея два пъти. Първия останах доволна, втория не. Не мога да дам друго мнение, много млада ми се вижда също. За репродуктивен специалист ли ще я посещавате или за следене на бременност?

Здравейте!
Включвам се пак с един въпрос.
До сега съм била пациент само на доц . Андреева (следила съм бременност при нея и ми е правила секцио 2017г.).
Днес бях на преглед и вече не мога да я посещавам ,трябва да се запиша на женска консултация.
Тя ми каза да се запиша при д-р. Ивелина Опрова.
Аз я помня от 2017 година, беше на специализация при нея. Днес пак беше в кабинета.
Нямам някакво особено  мнение за жената ,но нещо не ми вдъхва доверие. Можете ли да дадете мнение ?

Иначе,след доста четене тук ,съм се бях спряла на др.Милчева.

# 123
  • София
  • Мнения: 384
Привет,
Инжидентно съм била при нея два пъти. Първия останах доволна, втория не. Не мога да дам друго мнение, много млада ми се вижда също. За репродуктивен специалист ли ще я посещавате или за следене на бременност?

Здравейте!
Включвам се пак с един въпрос.
До сега съм била пациент само на доц . Андреева (следила съм бременност при нея и ми е правила секцио 2017г.).
Днес бях на преглед и вече не мога да я посещавам ,трябва да се запиша на женска консултация.
Тя ми каза да се запиша при д-р. Ивелина Опрова.
Аз я помня от 2017 година, беше на специализация при нея. Днес пак беше в кабинета.
Нямам някакво особено  мнение за жената ,но нещо не ми вдъхва доверие. Можете ли да дадете мнение ?

Иначе,след доста четене тук ,съм се бях спряла на др.Милчева.

За следене на бременност.

# 124
  • Мнения: 181
Мисля, че не тя не проследява бременност.

# 125
  • Мнения: 188
Привет,
Инжидентно съм била при нея два пъти. Първия останах доволна, втория не. Не мога да дам друго мнение, много млада ми се вижда също. За репродуктивен специалист ли ще я посещавате или за следене на бременност?

Здравейте!
Включвам се пак с един въпрос.
До сега съм била пациент само на доц . Андреева (следила съм бременност при нея и ми е правила секцио 2017г.).
Днес бях на преглед и вече не мога да я посещавам ,трябва да се запиша на женска консултация.
Тя ми каза да се запиша при д-р. Ивелина Опрова.
Аз я помня от 2017 година, беше на специализация при нея. Днес пак беше в кабинета.
Нямам някакво особено  мнение за жената ,но нещо не ми вдъхва доверие. Можете ли да дадете мнение ?

Иначе,след доста четене тук ,съм се бях спряла на др.Милчева.

За следене на бременност.

Ако не си доволна случайно от тази , иди при Певтичев! Няма да съжаляваш според мен!

# 126
  • София
  • Мнения: 384
Мисля, че не тя не проследява бременност.

В сайта я няма при проследяващите да,но Андреева при нея ме прати 😀

# 127
  • София
  • Мнения: 11 779
Не знам дали и в групата във фейсбук сте писали, но и някой там беше споменал че доц Андреева го е изпратил при нея. Явно и зареждат пациенти, все пак от някъде трябва да тръгне. Дайте и шанс, те младите лекари са доста мотивирани. Аз съм супер доволна от д-р Валериева, тя е от младите, мисля че беше на д-р Александров специализант, също за д-р Доленска имаше супер отзиви, тя беше специализант на д-р Коновалова.

# 128
  • Мнения: 181
Не мисля, че срещу 80 лв  за 5 минути, толкова траят прегледите им е ок да си опитен заек.

# 129
  • Мнения: 4 586
Никога не са ми траели по 5 мин. прегледите в Щерев.

# 130
  • София
  • Мнения: 384
Не знам дали и в групата във фейсбук сте писали, но и някой там беше споменал че доц Андреева го е изпратил при нея. Явно и зареждат пациенти, все пак от някъде трябва да тръгне. Дайте и шанс, те младите лекари са доста мотивирани. Аз съм супер доволна от д-р Валериева, тя е от младите, мисля че беше на д-р Александров специализант, също за д-р Доленска имаше супер отзиви, тя беше специализант на д-р Коновалова.

Не съм писала аз там .
Може ли да помоля да ми изпратите линк към фейсбук групата:)

# 131
  • София
  • Мнения: 11 779
Напишете в търсачката Пациентки на АГ болница Д-р Щерев

# 132
  • Мнения: 188
Прегледите никога не са били 5 минути аз също потвърждавам. Валериева ми е правила колпоскопия преди 2 години, беше супер внимателна и изчерпателна. При Доленска наскоро попаднах по случайност на спешен кабинет, защото имах леко зацапване, а Певтичев не беше на смяна. Също супер внимателна, подробна и отзивчива. С много добри впечатления съм от тях. За раждане от други приятелки освен Певтичев имам много добри отзиви за Коновалова, Арабаджи.

# 133
  • Мнения: 181
Прегледите никога не са били 5 минути аз също потвърждавам. Валериева ми е правила колпоскопия преди 2 години, беше супер внимателна и изчерпателна. При Доленска наскоро попаднах по случайност на спешен кабинет, защото имах леко зацапване, а Певтичев не беше на смяна. Също супер внимателна, подробна и отзивчива. С много добри впечатления съм от тях. За раждане от други приятелки освен Певтичев имам много добри отзиви за Коновалова, Арабаджи.
[/quote

Ами явно само при мен е така. За това се и отказвам оттам.

# 134
  • Мнения: 60
Да, да, същата откачалка...

Викна ме да ми мери кръвното, държа се ужасно, после като питах може ли придружител си измрънка под носа едва да я разберем и само посочи на кой стол трябвало да се седне, след това я нямаше на прегледа, дойде накрая, пита докторката дали е видяла информацията, която беше записала от мен предварително тя - понеже имам няколко операции и като започнах да обяснявам на Искилиева, ме прекъсваше и отговаряше вместо мен... Grinning Grinning

Абсолютно същата история и с нас онзи ден. И се разсърди, че не знам, че трябва и на двете ръце едновременно да мери кръвно, разсърди се и че мъжът ми иска да остане. 😒 Като си притеснен и те посрещне тоз индивид, не става по-добре...

# 135
  • Мнения: 60
Моят час беше в 9.30 в средата на януари и нямаше проблем да влезе и таткото. Разбира се попитах я дали има възможност да присъства и тя не възрази. Единствено когато ми каза, че ще е необхофимо да ми мери шийката с вагинален го помоли да излезе.

На БХС също бях при нея тогава също нямаше проблем да влезе и той.
На първата ФМ ли ви мери шийката?

# 136
  • Мнения: 575
Не, на 2-та в 21 г.с.

# 137
  • Мнения: 469
Привет, момичета. Може ли мнения от някоя родила преждевременно? Все още ли насочват към Майчин Дом или Токуда ако бебето се роди преди 35та навършена седмица? Попадна ми стара дискусия по темата, пак от този форум.
Доколкото разбирам преди не са имали денонощна неонатална грижа и като цяло ако раждането е преди 35та или са близнаци, практиката била да пренасочват. Все още ли е така?

# 138
  • Мнения: 8 931
От 27 г.с бях с риск от преждевременно раждане и няколко пъти лежах в Щерев заради това. Преди 32 г.с. обикновено те насочват към МД, обаче уговорката ми с АГ беше, ако стане нещо, първо отивам в Щерев и вече по тяхна преценка и според ситуацията ме изпращат в МД.
Мен от нищо не ме беше страх, само от престой в МД и се радвам, че устисках. Говори с лекаря си и се разберете в кой случай какво правите. Знам, че всичко е относително - зависи и от самото бебе и неговото развитие и т.н.

# 139
  • Мнения: 1 142
По спомен от 2021г. Щерев имат второ ниво неонатология, т.е. би трябвало да могат да се грижат за бебета родени след 32г.с. и с тегло над 1200/1500гр, не помня с точност кое от двете. Но както like_smoke каза, ако лекарят прецени може да насочи пациента другаде.

# 140
  • Мнения: 5 089
Детенцето на моя близка беше родено преждевременно и ги насочиха към неонатологията на педиатрията (проф Иван Митев)

# 141
  • Мнения: 12
Здравейте!
Включвам се пак с един въпрос.
До сега съм била пациент само на доц . Андреева (следила съм бременност при нея и ми е правила секцио 2017г.).
Днес бях на преглед и вече не мога да я посещавам ,трябва да се запиша на женска консултация.
Тя ми каза да се запиша при д-р. Ивелина Опрова.
Аз я помня от 2017 година, беше на специализация при нея. Днес пак беше в кабинета.
Нямам някакво особено  мнение за жената ,но нещо не ми вдъхва доверие. Можете ли да дадете мнение ?

Иначе,след доста четене тук ,съм се бях спряла на др.Милчева.


Здравей. Аз се следя при д-р Опрова. Като цяло съм доволна от нея. Обяснява ми всичко, каквито и въпроси да имам ми отговаря. Понякога е малко хаотична и разсеяна, но аз си ходя с въпросите записани предварително и си я питам 😄. Отговаря и по Вайбър, случвало се е да й пиша, винаги се страе да отговаря своевременно. Като цяло нямам оплаквания от нея Simple Smile

# 142
  • Мнения: 469
Здравейте, утре съм на първа фетална и не мога да си намеря място от вълнение. Някой може ли да ми даде насока излезлите БХС резултати дали са ок? Масово мерните единици са за МоМ, а не намирам читав калкулатор да ги обърна.

# 143
  • Мнения: 575
По спомен сами по себе си тези резултати не дават еднозначно становище, а се съобразяват с още различни показатели и по формула се изчисляват рисковете. Ако има по-запознати нека ме поправят.
Успех утре 🍀

# 144
  • София
  • Мнения: 11 779
По спомен сами по себе си тези резултати не дават еднозначно становище, а се съобразяват с още различни показатели и по формула се изчисляват рисковете. Ако има по-запознати нека ме поправят.
Успех утре 🍀

Точно така, утре заедно с показателите от ехографа

# 145
  • Мнения: 6
Здравейте,

В новият ценоразпис на болницата не мога да намеря цената на секцио по желание за здравноосигурени пациенти. Дали вече не е същата като за секцио по медицински причини ?

# 146
  • Мнения: 1 142
Аз даже виждам, че вече си е написано "цезарово сечение по желание" в ценоразписа:
Скрит текст:

# 147
  • Мнения: 941
Здравейте, какво е мнението ви за д-р Билчев, добър специалист ли е, може ли да му се има доверие. Питам, понеже преди два месеца имах вакуум аборт при доктора, при който ходя (от провинцията съм). Цикъла ми закъсняваше след аборта и отидох на преглед, доктора ми каза, че имам удебелена лигавица, която ще се изхвърли с цикъла и спомена за полип и евентуална хистероскопия. Притесних се много и реших да направя и друга консултация, избрах болница Щерев, а на д-р Билчев попаднах случайно (той се съгласи да ме прегледа веднага). Д-р Билчев също каза, че имам удебелена лигавица, която с цикъла ще се махне. Понеже не спомена нищо за полип, го попитах дали има такъв, той каза, че няма или че не мисли, че има (нещо такова).
То е ясно, че ще отида на преглед след цикъла, който още чакам да дойде 🙏(все още пия дуфастона). Но се чудя да сменям ли лекаря и в крайна сметка кой е прав.
На прегледа д-р Билчев каза, че имам много добър яйчников резерв (това не знам как го разбра, сигурно има някаква по-специална апаратура).

# 148
  • Мнения: 414
Аз следих бременността си при др. Билчев и съм много доволна от вниманието и отношението,което получих. Много е спокоен и изчерпателен, отговаря на всички въпроси и не претупва.Налагало се е да го търся извънредно и винаги е бил на линия. Скоро ми предстои профилактичен преглед и отново ще го посетя.

# 149
  • Мнения: 223
Апаратурите в Щерев са доста добри ! Можете да имате доверие на лекарите ,които работят там , разбират много добре работата си !
Здравейте, какво е мнението ви за д-р Билчев, добър специалист ли е, може ли да му се има доверие. Питам, понеже преди два месеца имах вакуум аборт при доктора, при който ходя (от провинцията съм). Цикъла ми закъсняваше след аборта и отидох на преглед, доктора ми каза, че имам удебелена лигавица, която ще се изхвърли с цикъла и спомена за полип и евентуална хистероскопия. Притесних се много и реших да направя и друга консултация, избрах болница Щерев, а на д-р Билчев попаднах случайно (той се съгласи да ме прегледа веднага). Д-р Билчев също каза, че имам удебелена лигавица, която с цикъла ще се махне. Понеже не спомена нищо за полип, го попитах дали има такъв, той каза, че няма или че не мисли, че има (нещо такова).
То е ясно, че ще отида на преглед след цикъла, който още чакам да дойде 🙏(все още пия дуфастона). Но се чудя да сменям ли лекаря и в крайна сметка кой е прав.
На прегледа д-р Билчев каза, че имам много добър яйчников резерв (това не знам как го разбра, сигурно има някаква по-специална апаратура).

# 150
  • Мнения: 941
А има ли момичета, които са имали проблем с идването на цикъла след аборт ?

# 151
  • Мнения: 1 456
Здравейте. Наскоро някой да е ходил на фетална морфология при д-р Ралица Милчева?

# 152
  • София
  • Мнения: 11 779
Че тя не прави фетална морфология до колкото знам.

# 153
  • Мнения: 1 456
Благодаря, маце. Заблудила съм се. От предишни мнения, останах с впечатление, че Чавеева е много добра, но за нея не виждам свободни часове. Какво смятате за Искилиева? Някой бил ли е при нея? Виждам доста свободни часове във онлайн приложението.

Извинявам се за въпроса от незнание. Как гледат бебето на ФМ? С коремен или вагинален ехограф?

# 154
  • Мнения: 469
Здрасти Фрида, при Чавеева има един час за 25.03. не знам за кога точно ти трябва.
За Искилиева също съм чувала хубави отзиви, лично не съм била при нея.
Прегледа става с коремен ехограф.

# 155
  • Мнения: 1 456
Благодаря, Джелато. На 25ти ще съм в началото на 10тата гс. и ще ми е рано.

# 156
  • София
  • Мнения: 2 672
Момичета, кое приложение гледате за часове при феталните специалисти? На сайта не излизат за тях или аз не гледам, където трябва?

# 157
  • Мнения: 469
ParaSiempre гледам в joystick профила си. Ако нямаш име и парола за него звънни в делничен ден или посети рецепция.

# 158
  • София
  • Мнения: 2 672
Благодаря 🌸

# 159
  • Мнения: 60
Ами аз бях писала миналия месец за прегледа при Искилиева. Първо, че сестрата, която работи с нея е способна да те изнерви дори само като помислиш за нея месец след посещението там 😒 А самата лекарка може да е добър специалист да, но беше абсолютен Стоун фейс, както се казва на български 😁 Никаква приветливост, никакво отношение към пациента, за съжаление. Не пожела да каже пола, като дори ми се тросна при зададения въпрос. Иначе я гледах на видеото в Щерев и ми се видя много приятна, но.. Сега всеки си има лоши дни, но пак не мога да разбера подобно никакво отношение към бременна при първата ѝ ФМ. И съответно реших, че няма да се върна за втората ФМ там и записах за Марковс при Димитрова.
Здрасти Фрида, при Чавеева има един час за 25.03. не знам за кога точно ти трябва.
За Искилиева също съм чувала хубави отзиви, лично не съм била при нея.
Прегледа става с коремен ехограф.

# 160
  • Мнения: 4 586
В Джойстик часовете се виждат и могат да се запазват и без да имаш профил. За Чавеева, доколкото знам трудно се запазва час. Най-добре е да се провери кога пускат графика за следващия месец и да се провери веднага, след като е наличен.

# 161
  • София
  • Мнения: 2 672
А при д-р Чавеева още ли има голям шанс да не е тя на целия преглед, а някой специализант?

# 162
  • Мнения: 469
А при д-р Чавеева още ли има голям шанс да не е тя на целия преглед, а някой специализант?

Моята фетална при нея беше преди 2 седмици. Понеже имаше някакви спешни тежки случаи наистина прегледа го започна специализант (час по-късно от запазения, което чувам че било постижение за скорост).
След 20 минути някъде дойде и Чавеева и повтори всички направени измервания, потвърди пола подозиран от специализанта, отговори ни на всички въпроси. Като цяло не се почувствах претупана или пренебрегната, напротив. Все едно имахме два прегледа.

# 163
  • София
  • Мнения: 11 779
Аз съм била с баткото при Чавеева а с малкото при трима, Василев , Калев и Искилиева. Най-доволна останах от Искилиева, може да е малко по резервирана, но при мен много щателно гледаше всичко и ми обърна много внимание и за мен лично се справи доста по добре от Калев. Василев е симпатичен, мил, нямам забележки към него.

# 164
  • София
  • Мнения: 1 718
Фрида, аз правих три фетални при Искилиева и едно доплерово изследване. След 3-ти месец, дори на ранната фетална, се гледа с коремен ехограф. Докторката прави подробен преглед и обяснява внимателно. На моменти може да е малко дръпната, но гледа да си свърши работата докрай. Един път уредът не беше съвсем в ред и ме вика втори път, но гледа каквото може да се види, дори при тези неизправности.
За съжаление на късната ФМ ми позна интраутеринна ретардация, потвърдена и от друго място. Имаше значение за назначаване на навременно секцио и в крайна сметка синът ми се роди с ниско тегло, но не лежа в кувьоз, а и не се знаеше колко още можеше да издържи така ако се кара до термин...
Този риск беше посочен още в ранната ФМ  със шанс да се случи 1/20. Направете тези изследвания преди ранната ФМ, много са важни да сте подготвена и да се наблюдавате.

# 165
  • Мнения: 188
Здравейте, имах 2 фетални при д-р Калев. Изключително доволна съм и от двете. И двата прегледа бяха по над 50 минути. Абсолютно детайлно гледаше всичко и отговаряше  на всички въпроси. За мен е много добър специалист. Не знам защо има негативни мнения. Относно останалите специалисти без съмнение според мен и те са супер.

# 166
  • Мнения: 1 211
Аз също при моята бременност имах две фетални при Калев (едната , която беше повторна след друг специалист) и една при Чавеева. Тя видя още на втората лек проблем с бъбрека, които на последната дори едвам се виждаше. Много е добра, но и от Калев съм изключително доволна, той винаги би ми бил втори избор след нея ако имам тази възможност.

# 167
  • Мнения: 1 456
Здравейте. Не се ориентирам в ценоразписа. Знаете ли колко е първата ФМ + БХС?
Забравих да попитам и дали мога да вляза в кабинета с придружител, който не е бащата?

# 168
  • София
  • Мнения: 1 718
При Искилиева може да се води придружител. Цените са променени от 2023. Ако се обадите на телефона на Щерев, дават финансова информация.

# 169
  • Мнения: 1 456
Благодаря, Лейди. При Искилиева записах час, но искам за друго да подосаждам още Relaxed

Следя се при Ралица Милчева. Тя ми даде дълъг списък с изследвания, които трябва да направя, но не съм сигурна дали държи да ги направя в тяхната лаборатория всичките или да дам кръв за БХС там само? Благодаря предварително Flowers Hibiscus

# 170
  • София
  • Мнения: 1 718
И аз се следях при д-р Милчева. Изследванията може да се направят навсякъде, но ако е в тяхната лаборатория, директно ги прибавят към електронното ти досие и всеки от лекарите там може да ги отваря и гледа.
БХС трябва да е там, защото на ФМ се тълкуват стойностите спрямо техните таблици.

# 171
  • Мнения: 256
Здравейте, ако някой е ходил на преглед при д-р Василева( мамолог-хирург), може ли да сподели впечатления? Благодаря

# 172
  • Мнения: 188
Здравейте, ако някой е ходил на преглед при д-р Василева( мамолог-хирург), може ли да сподели впечатления? Благодаря

Да, бях миналата седмица за първи път при нея. С много добри впечатления съм, обяснява подробно и не претупва прегледа.

# 173
  • Мнения: 256
Здравейте, ако някой е ходил на преглед при д-р Василева( мамолог-хирург), може ли да сподели впечатления? Благодаря

Да, бях миналата седмица за първи път при нея. С много добри впечатления съм, обяснява подробно и не претупва прегледа.

Благодаря за отговора!

# 174
  • Мнения: 414
Здравейте, някоя от вас скоро да е посещавала аква сектора? Иска ми се да отидем с бебето на плуване и търся отзиви. Благодаря Simple Smile

# 175
  • Мнения: 1 456
Здравейте. Когато си записвах час на регистратурата за ФМ, ми казаха, че трябва да пусна кръв за БХС в същия ден. Това добре, но в сайта прочетох, че трябва да си пусна кръвта преди ФМ, а аз записах час сутринта и не ми се идва в Щерев да кажем в 8, за да чакам два часа резултат преди да вляза на ФМ.
Въпросът ми е не може ли да пусна кръвни иследвания ден преди ФМ или след нея? Наистина ли изследванията трябва да са готови до часа на ФМ или и може и след това?

# 176
  • София
  • Мнения: 23 034
Преди нея трябва да са готови.

# 177
  • София
  • Мнения: 2 672
Аз съм на ФМ на 22-ри април и ми казаха на 21-ви да пусна кръвните за БХС.

# 178
  • Мнения: 469
Също пуснах БХС деня преди феталната. Моя час за фетална беше на обяд и щеше да ми е по-удобно да не се разкарвам два поредни дни, но АГ си ми каза да дойда предния ден, за да сме сигурни че всичко ще е излязло.

# 179
  • Мнения: 1 456
Благодаря за отговорите. Да разбирам ли, че в деня на теста трябва да кажа за какво съм дошла на регистратурата и няма да имам никакъв плоблем?

# 180
  • Мнения: 575
Няма значение дали е преди деня или в същия. Ако отидеш предният ден просто си взимаш номерче за лабораторията и те ти пускат каквото трябва, а на прегледа специалиста по ФМ си ги проверява и въвежда. Ако си в същия ден и часа за ФМ е на обяд, задължително отиваш рано в 8 и когато отидеш в лабораторията казваш, че е необходимо излседванията да са готови до обяд, защото имаш час.

# 181
  • Мнения: 54
Кога започнаха да ви следят тоновете в Щерев?

Аз си проследявам от самото начало бременността там. Последно бях на преглед в 28 седмица, следващо посещение за късна фетална морфология е записано за 33 седмица. В сайта им пише "След 28-а г.с. към редовната месечна женска консултация на всеки две седмици започва да се мониторира сърдечната дейност на плода – т.нар. запис на сърдечни тоновe (NST)"  

На мен не ми казаха нищо такова.

# 182
  • Мнения: 575
Следя се при Др. Коновалова и ми назначи тонове от 28-ма седмица. Каза ми, че тогава очакваме бебчето да е над 1 кг и трябва да ги почнем.

Моята 3-та фетална е в 35 седмица.

# 183
  • София
  • Мнения: 11 779
28ма седмица, също при д-р Коновалова.

# 184
  • София
  • Мнения: 2 672
Момичета, и аз избрах при д-р Коновалова да се следя (засега само един преглед съм минала, че съм едва в 8 г.с.) - доволни сте от нея, нали? 🙂 Щом сте си още при нея, предполагам, че да, но да питам все пак 😀

# 185
  • София
  • Мнения: 11 779
Две деца родих при нея, за мен е най-добрата в болницата за проследяване и раждане. Дано останете и вие доволна

# 186
  • Мнения: 575
Аз още се следя, но живот и здраве и аз ще родя при нея. Доволна съм и не съм съжалила за избора си.

# 187
  • Мнения: 8 931
И от мен глас за д-р Коновалова. Бях с рискова бременност от 26 г.с. и няколко пъти лежах в болницата, но всичко мина наред благодарение и на нея. Спокойна е, без излишна захаросаност или драматизъм, каквато имат някои лекари. Единствено ми беше досадно, че до последно ме навиваше да раждам естествено въпреки някои противопоказания, с които исках да се съобразя. Но в крайна сметка дойде светкавично за спешното секцио, въпреки че беше през нощта.

# 188
  • Мнения: 14
Случайно някой да знае трябват ли ми някакви документи за раждането. Още не е дошъл моментът, но наближава, а още не знам какви документи трябва да подготвя.

Здравейте!
Включвам се пак с един въпрос.
До сега съм била пациент само на доц . Андреева (следила съм бременност при нея и ми е правила секцио 2017г.).
Днес бях на преглед и вече не мога да я посещавам ,трябва да се запиша на женска консултация.
Тя ми каза да се запиша при д-р. Ивелина Опрова.
Аз я помня от 2017 година, беше на специализация при нея. Днес пак беше в кабинета.
Нямам някакво особено  мнение за жената ,но нещо не ми вдъхва доверие. Можете ли да дадете мнение ?

Иначе,след доста четене тук ,съм се бях спряла на др.Милчева.


Аз се следях при Опрова и смело мога да твърдя, че поне при мен всичко беше повече от супер. При нея са ми и двете ин витро процедури. При първата забременях и Опрова още в 8ма седмица видя, че нещо не е наред. Та благодарение на нейните наблюдения не се налагаше да чакам дълго и направих аборт по медицински причини. При втората процедура също всичко ми беше при нея и вече съм в 33та седмица, като тя ме следи до края на 6ти месец. После ме препрати към проследяващ, който изражда. Аз лично съм повече от доволна, винаги обяснява подробно, изключително мила и адски търпелива. Препоръчвам я с две ръце

# 189
  • София
  • Мнения: 11 779
Всичко ще ви приготвят документално 36та седмица и вече за раждането отивате с лична карта само.

# 190
  • София
  • Мнения: 2 702
На мен ми казаха тонове след 30 седмица веднъж на две седмици, след 36 седмица веднъж на седмица. Следя се при Милчева. ФМ след 35 седмица, в моето меню в joystick няма опция фетална морфология за запазване на час, много странно.

# 191
  • Мнения: 1 456
Да, преди седмици 2/3 имаше, но после го махнаха.

# 192
  • Мнения: 19
Здравейте, има ли майка родила наскоро в Щерев, интересува ме как стоят нещата с кърменето там, имат ли помпи, какво осигуряват, помагат ли за кърменето?

# 193
  • Мнения: 188
Здравейте, има ли майка родила наскоро в Щерев, интересува ме как стоят нещата с кърменето там, имат ли помпи, какво осигуряват, помагат ли за кърменето?
Здравей, не съм раждала все още ,но ми предстои раждане там лятото живот и здраве. От това, което знам е,че помпи дават , макар че аз по-скоро бих си ползвала лична, защото ме е гнус. Относно кърменето- има вече всеки ден там работещ консултант по кърмене и следродилна грижа и възстановяване- Деси Певтичева. Говорих с нея на един форум и общо взето беше казала ,че няма нужда да се купува нищо предварително, че всичко дават там-откъм помпи и неща за детето, но вече всяка майка си преценя. Аз лично ще се подготвя може би с протектори и подложки за гърдите. За помпа все още се чудя какво да правя, гнус ме е малко да ползвам общи, в същото време нямам идея с кърменето какво ще стане и ще потръгне ли изобщо и да купя някоя наслука също ми е странно, особено скъпа....в големи дилеми съм относно това.

# 194
  • Мнения: 19
А как всъщност се осъществява срещата с нея, доплаща се отделно или си влиза в пакета?
Здравейте, има ли майка родила наскоро в Щерев, интересува ме как стоят нещата с кърменето там, имат ли помпи, какво осигуряват, помагат ли за кърменето?
Здравей, не съм раждала все още ,но ми предстои раждане там лятото живот и здраве. От това, което знам е,че помпи дават , макар че аз по-скоро бих си ползвала лична, защото ме е гнус. Относно кърменето- има вече всеки ден там работещ консултант по кърмене и следродилна грижа и възстановяване- Деси Певтичева. Говорих с нея на един форум и общо взето беше казала ,че няма нужда да се купува нищо предварително, че всичко дават там-откъм помпи и неща за детето, но вече всяка майка си преценя. Аз лично ще се подготвя може би с протектори и подложки за гърдите. За помпа все още се чудя какво да правя, гнус ме е малко да ползвам общи, в същото време нямам идея с кърменето какво ще стане и ще потръгне ли изобщо и да купя някоя наслука също ми е странно, особено скъпа....в големи дилеми съм относно това.

# 195
  • Мнения: 188
Тя е на разположение там всеки ден на всички родили. Нищо отгоре не се заплаща. Това си е услуга на болницата, която си е включена. Доколкото знам впоследствие има опция да бъде повикана и за домашни консултации, но тогава вероятно вече се заплаща.

# 196
  • София
  • Мнения: 11 779
Да, Деси е страхотна. Имат много хубави помпи електрически за кърмене, в стаите има и стерилизатор, ама аз не я ползвах че си имах моя двойна на Медела, тяхната е единична, така че ако имате ваша си я вземете, мен ми беше от голяма полза че бебето не сучеше ефективно.

# 197
  • Мнения: 188
Да, Деси е страхотна. Имат много хубави помпи електрически за кърмене, в стаите има и стерилизатор, ама аз не я ползвах че си имах моя двойна на Медела, тяхната е единична, така че ако имате ваша си я вземете, мен ми беше от голяма полза че бебето не сучеше ефективно.

Би ли споделила какви са помпите в болницата и евентуално каква ти би препоръчала, тъй като имаш опит?

# 198
  • София
  • Мнения: 11 779
Ето това са, даже може с отстъпка от аптеката да си ги вземете. Иначе Меделата е супер, но ако трябва да взимам пак бих взела хендсфри Mom cozy

# 199
  • Мнения: 941
Крайно разочарована и потресена  съм от некомпетентността на д-р Билчев в Щерев, обърка удебелена лигавица със задържана кръв в матката след аборт.
Сега като ги гледам снимките от преди месец (не съм лекар), но наистина трябва да си мега зле да не можеш да ги разграничиш двете и се чудя що за репродуктивен специалист трябва да си и то в клиника, която се води добра. Просто нямам думи!

# 200
  • Мнения: 4 586
Бонди, ако бях на твое място, бих насочила оплакването си към болницата, като бих предоставила медицинската документация  с която разполагам.

# 201
  • Мнения: 941
Мини, и какво ще спечеля от това, само ядове и разправии.
А и от първия преглед нямам амбулаторен лист, само снимките и към тях прикрепено нещо като разчитане на стойностите.

# 202
  • Мнения: 4 586
Според мен можеш много повече да спечелиш оплаквайки се в клиниката, отколкото оплаквайки се тук. Аз съм подавала жалба към Щерев по имейл и смятам, че само спечелих от нея.

# 203
  • София
  • Мнения: 572
С жалби към болницата нищо няма да направите, към Медицински надзор!

# 204
  • Мнения: 941
С жалби към болницата нищо няма да направите, към Медицински надзор!
А те какво ще направят ?

# 205
  • София
  • Мнения: 11 779
Как така без амбулаторен лист? Поискайте си копие. Ако се регистрирате в Е здраве всичко е качено. Аз имам от всички прегледи в Щерев информация там.

# 206
  • Мнения: 941
Ами не ми е дал амбулаторен лист, ще пробвам да се регистрирам в Е здраве, да видим.
Но така или иначе не виждам какво ще постигна и на арменския поп да се оплача.
Казвам го тук, с идеята да помогна на други момичета.

# 207
  • София
  • Мнения: 1 718
И аз от всички прегледи съм имала амбулаторен лист, с изключение един път, когато отидох по спешност, но тогава нямаше нужда от никаква манипулация и нещо специално, само бърз преглед.

# 208
  • Мнения: 469
Мисля че зависи от лекаря. На мен Юнакова не ми даваше амбулаторен, ако не си го поискам.

# 209
  • Мнения: 255
Здравейте,

Днес дадох стерилна урина и кръв за кръвни изследвания. Казаха ми, че ако в урината има нещо, резултатът ще излезне до 3 дни. Това означава ли, че и кръвните ще се забавят? Обикновено до това време са излезнали и сега се притеснявам защо ги няма.

# 210
  • София
  • Мнения: 11 779
Не, излиза си когато е готово

# 211
  • Мнения: 255
Ами всъщност не, от кол центъра ми потвърдиха, че излизат заедно резултатите. Много се очудих, така че е добре да се има предвид, че едното може да забави другото. В крайна сметка при мен излязоха днес следобяд, заради анализа на урината. Мерси за отговора все пак Simple Smile 
Не, излиза си когато е готово

# 212
  • Мнения: 575
По принцип 1 нещо ако не е излязло, резултатите не се показват. Вариант има да се обадиш и да ти дадат данни за проверка директно в системата на цибалаб и там да си видиш всичко.

# 213
  • Мнения: 1 456
Здравейте. Следя се при д-р Милчева и тя ми каза да си запазя час за нея, но ако няма такъв да отида и просто да се регистрирам, за да знае, че съм там. Някой така правил ли е? Става дума да ми каже, ако нещо по тези изследвания не е ОК. Когато отидох на преглед миналия път, на една жена чакаща в коридора и каза че изследванията и са наред и да не чака излишно. Предполагам нещо такава трябва да се случи и в моя случай?

# 214
  • София
  • Мнения: 11 779
Явно са променили в системата нещата, излизаха ми отделно преди

Фрида ако става въпрос само за изследвания що не звъннеш на кол центъра и да кажеш да ти върне обаждане? Иначе съм ходила при д-р Коновалова много пъти без час, регистрирам се и ме вика между пациенти

# 215
  • Мнения: 1 456
Ами останах с впечатление, че моя доктор не иска да звъни, а да коментира наживо. Тя каза, че може да ми се обади в "спешен случей", аз така запомних.

# 216
  • Мнения: 181
Да, искат да идеш да си платиш естествено. По телефона безплатни консултации не се дават.

# 217
  • Мнения: 1 456
Тоест ще ми искат пак цената на стандартният преглед за консултацията, 80лв? Тогава не може ли да отида в друга седмица, например след две, когато ще имам нужда от преглед?

# 218
  • Мнения: 255
С моята следяща за разчитате на резултати звъня по телефона на кол
Центъра, те предават на нея и тя връща обаждане когато и е удобно. Това е стандартна практика.
Предполагам е имала предвид, че звъненето е в краен случай, ако тръгнеш да и звъниш директно на нея на личния номер .
Ами останах с впечатление, че моя доктор не иска да звъни, а да коментира наживо. Тя каза, че може да ми се обади в "спешен случей", аз така запомних.

# 219
  • София
  • Мнения: 11 779
За разчитане на изследвания никога не съм ходила, винаги ми е казвала да звънна , аз звънях само ако видя нещо отклонение.

# 220
  • Мнения: 188
Пълни глупости са, никой никого не кара да плаща за цял преглед за разчитане на изследвания. На информация звъните и молите да ви върне лекарката обаждане, винаги предават, ако й нямате личен телефон- обикновен с друг доктор аз по вайбър комуникирам ,пращам там резултати и той отговаря в рамките на деня..Ако е нещо рутинно само,за да ви разчете дори не виждам смисъл да се разкарвате до болницата и да чакате за прием....Зависи разбира се за какво точно остава дума...

# 221
  • Мнения: 9
Момичета, помагайте, моля ви!
Онзи ден ми беше последната фетална морфология при доц. Чавеева, ама ме хвана неподготвена, че ще е последна в 32г.с, очаквах последната да е в 36г.с. Та, като чух се вцепених, заради предишни проблеми в по-късни седмици, но ме увери че няма място за притеснение и има вяра на доцента при когото ще раждам, живот и здраве.  Проблемът е, че поиска да се свържа с нея след раждането, да и изпратя снимки, което повтори няколко пъти, пък аз изобщо не се сетих да я попитам за номера и или как точно да се свържа с нея по вайбър. На някого случвало ли му се е да поддържа връзка с доц. Чавеева и да има нейн контакт? Искам и да и подаря нещо, което все още обмислям, защото искам да е с повече смисъл. Та, вие как сте процедирали в такава ситуация? Не искам да си запзвам час, без да имам нужда, за да не ощетя момиче което наистина има нужда, моите часове ги записваше самата тя. Просто е уникален човек и съм и адски благодарна за всичко и искам да и се отблагодаря по някакъв начин. Надявам се да можете да ми помогнете със съвет или нейн контакт. Извинявайте за глупавия въпрос, ако разводнявам темата,  втори ден не мога да спя и по цял ден го мисля.

# 222
  • Мнения: 19
Здравейте, има ли някоя раждала мама наскоро в Щерев, не ми е ясно каква е разликата в стаите, как става свиждането с таткото, кога трябва и с кого да уточня в каква стая искам да бъда, дали да е при мен детето и т.н? Също така списък за родилното кога ще получа?

# 223
  • Мнения: 575
Списък за родилното и избор на стая би трябвало да се случи при попълването на документите на консултацията за хоспитализация след 36-та седмица. Аз съм другата седмица и ще разбера повечко детайли, но от денят на отворените врати разбрах, че има двойни и тройни стаи, за които не се доплаща и единична и вип стая, за които се заплаща допълнително. Разликата между единична и вип е, че във випа може да има придружител. За посещенията не помня точно май беше всеки ден от 17 или 18, през останалото време багаж може да се донесе като се предава на санитарка.

# 224
  • Мнения: 8 931
Ще имате консултация за раждане и там ще попълните документация с уточнение за стаята. Самостоятелна и ВИП стая могат да се ползват, ако са свободни към момента на раждането. Във ВИП стаята баща или друг роднина може да остане през цялото време, в самостоятелната идва както са часовете за свиждане. Лично аз много се радвам, че бях в самостоятелна, тъй като държа на лично пространство и сама си стисках палци да има свободна.

Бебето го носят сутрин в 6.30 и го взимат вечер към 23 ч. Ако искате да е при вас през нощта, просто ги уведомявате. Аз исках да се наспивам и то спеше при другите бебоци. През деня го взимат за преглед от педиатър, а аз го оставях и извън този час, тъй като слизах до кафето, аптеката, на разходка.

# 225
  • Мнения: 469
А кога бащата може да види детето ако не изберем ВИП стая?  На самото изписване, при следващия час за визитация или се прави някакъв реверанс с посещенията ако примерно раждането стане точно след часа за визитация?

# 226
  • София
  • Мнения: 11 779
Веднага след раждането го вижда. И вече като идва на посещения също

# 227
  • София
  • Мнения: 384
Преди 7 години имаше час за посещение и сутрин и следобеда...
Много неприятно така с един час

# 228
  • Мнения: 430
Много хубаво, че са позволили отново да има свиждания.

Първото ми дете го родих по ковид време. На консултацията, където се попълват документите, си резервирах самостоятелна стая.

Родих секцио и на следващия ден от реанимацията 2 момичета бяхме резервирали самостоятелна стая. Тъй като другото момиче имаше проблем, й казах да я взима тя (налагаше й се да е сама повече отколкото на мен).

Оказа се, че изписват друго момиче от друга самостоятелна стая и просто ме оставиха в реанимация, докато тя си тръгне и изчистят стаята (тогава пускаха някакви машини, заради вируса и се бавеше повече).

Качиха ме към обяд, но важното е, че намериха вариант да имам и аз самостоятелна стая.

Беше малка и точно до стаята на бебетата и мястото на сестрите, но беше удобно и супер, а бебето си беше с мен през цялото време.

Имам въпрос към мамите, които са искали да бъдат с партньора си на раждането - четох, че вече и в Щерев дават да идва мъжът с майката и да е с нея, и докато текат контракциите, и по време на самото си раждане, така ли е (знам, че е само за естествено раждане)? А при секцио (ако се наложи) как е - може ли да чака с майката, докато я подготвят и после да изчака да мине раждането, за да види бебето или не?

Мерси!

# 229
  • София
  • Мнения: 23 034
Мъжът ми още през 2016 г присъстваше на секциото ми, после 2021 г не можа заради Ковид.

# 230
  • Мнения: 430
Какво значи присъстваше - беше вътре на операцията с вас или чакаше с вас, докато влезете и после отвън?

# 231
  • Мнения: 255
Присъствието на партньора се заплаща 300 лева мисля, но трябва да бъде обсъдено и уговорено със следящия/израждащия лекар. Включително до колкото разбрах и на секцио може да присъства, стига да няма усложнения. Но не знам какво всъщност включва присъствие - дали седи през цялото време с вас докато родите и по време на раждането, или само по време на раждането.

# 232
  • Мнения: 430
Много благодаря, ще попитам и за двата варианта, дано дават. Simple Smile

# 233
  • София
  • Мнения: 23 034
Какво значи присъстваше - беше вътре на операцията с вас или чакаше с вас, докато влезете и после отвън?

Беше вътре в операционната зала, тогава не сме плащали нищо допълнително, но беше преди 8 г, айде, за да сме точни 8 години без 2 дни. Grinning

# 234
  • Мнения: 430
На няколко места и видеа за Щерев видях, че има опция за присъствие, но пишеше - индувидуална родилна зала, което ме навява на мисълта, че говорят за естествено раждане.

Какво става обаче за секциото е въпросът в наши дни :Д Надявам се да може и за двете опции, искам този път да пробвам естествено раждане, но ако не се получи или се наложи друго, пак да може да съм с придружител. Надявам се. Simple Smile

# 235
  • София
  • Мнения: 11 779
Не разрешават бащата да е с теб докато чакате за секциото. Но пък е малко време , аз два часа имах до секциото, толкова ми беше скучно че заспах 😆.

Аз иначе бях заявила самостоятелна но нямаше, даже нямаше никакви стаи, и избора ми беше да чакам в реанимация да се освободи тройна или ВИП и избрах ВИП. ВИП стаите са минали малко покрай ВИП, те са стария стационар на първия етаж, даже бях в стаята в която лежах за задържане преди 9г, ама самите стаи не са нищо особено, но имат мек диван от който не станах 5 дни, даже спах на него че на болничното легло ми беше адски неудобно и спането и ставането. Иначе е спокойно и тихо и си идва мъжа когато иска на посещение.

# 236
  • Мнения: 430
Мацето, благодаря ти Simple Smile

Тоест да разбирам, че както си и мислех, опцията за придружител е само за естествено раждане, а секциото е както си беше и по ковид - отиваш си сутритна сам, настаняват те, подготвят те, идва операцията и после в реанимация, тоест свиждания и срещи чак в стаята на другия ден?

Във ВИП стаите не се съобразяват с часовете за свиждане, така ли, могат да идват, когато поискат?

# 237
  • София
  • Мнения: 11 779
Нат ноември беше точно така, само че веднага след операцията идва мъжа ти, показват му бебето и се снимате и свиждания на следващия ден след реанимация. Преди 8г като раждах и в реанимация можеше визити. Това което много ме издразни този път е че не водят бебето в реанимация.

Да, във Вип може даже и да спи мъжа ти при теб, да идва тръгва когато си поиска. Моя не е спал че имаме и по голямо дете, даже само два пъти дойде да ме види завалията 😆

# 238
  • Мнения: 430
И ние сме с малко дете, та предполагам и при нас ще е сложно със свижданията хаха, ама пък по-добре, отколкото да замъкнем и децата там, ще стане лудница...

Не носят бебета в реанимация да, аз раждах 2021 и пак не ги носеха, само идваха лекари от детското да дават инфо как са.

# 239
  • Мнения: 19
А при естествено раждане, разрешават ли веднага да се сложи детето на гърда? И правилно ли изчислявам, че ако искаш таткото да присъства 300лв, а ако искаш Вип стая 300×3, тоест 1200лв допълнително?

# 240
  • Мнения: 575
Вип стаята мисля, че беше 190лв. на вечер, което е цената за родилка + придружител, а за самото присъствие на бащата по време на раждането се плаща 300лв. еднократно

# 241
  • София
  • Мнения: 11 779
Д-р Коновалова знам че подкрепя първи контакт при нормално раждане. Обсъдете го със следващия ви АГ

# 242
  • София
  • Мнения: 2 702
Преди 7 години на мен ми направиха секцио по спешност, докато ме подготвяха, което стана скорострелно, макс половин час, мъжът ми чакаше някъде, после беше с мен и като ме вкарваха вече в операционната Александров го попита влиза ли и той, но го хвана шубето и остана пред врата и ни видя като ни изкараха. Сега пак ще се пробвам за естествено раждане и той има желание да присъства, аз обаче още не съм питала лекарката. Сега съм при Милчева и не ми изглежда добре настроена към бащите 😃😃😃 Александров беше доста кул с бащите.

Последна редакция: чт, 18 апр 2024, 07:26 от koikoii

# 243
  • София
  • Мнения: 23 034
И при мен Александров пита ще влиза ли. 😃

# 244
  • Мнения: 23
Известно време се чудех, но реших да споделя моето преживяване от уж обикновен АГ преглед в "Щерев", който направих при д-р Милчева, заради добрите коментари тук за нея. За всички тези години, в които посещавам гинеколози, по-грубо, на границата на арогантно отношение и по-грубиянски и ужасен преглед не съм имала. Изключително неприятен, много болезнен. Голямо разочарование беше срещата с Милчева и съжалявам, че не си тръгнах още по време на безумния разговор, който води с мен. Приключих със сигурност с тази болница, а на Милчева ѝ пожелавам успех и умения да си контролира настроенията. Защото е лекар. И за да не вреди.

# 245
  • Мнения: 15
А при естествено раждане, разрешават ли веднага да се сложи детето на гърда?
И на мен това ми е интересно. Не се следя в Щерев и би било на когото попадна за раждането. Ако имате впечатления и от други лекари там.
Прочетох по-нагоре, че бебето може да си е при теб, ако поискаш, за което доста се радвам Blush

# 246
  • Мнения: 188
Известно време се чудех, но реших да споделя моето преживяване от уж обикновен АГ преглед в "Щерев", който направих при д-р Милчева, заради добрите коментари тук за нея. За всички тези години, в които посещавам гинеколози, по-грубо, на границата на арогантно отношение и по-грубиянски и ужасен преглед не съм имала. Изключително неприятен, много болезнен. Голямо разочарование беше срещата с Милчева и съжалявам, че не си тръгнах още по време на безумния разговор, който води с мен. Приключих със сигурност с тази болница, а на Милчева ѝ пожелавам успех и умения да си контролира настроенията. Защото е лекар. И за да не вреди.

Ако искате наистина да опишете случката е добре да дадете детайли и да опишете по-ясно ситуацията. Иначе написаното звучи само като нападка без реална информация....

# 247
  • София
  • Мнения: 11 779
А при естествено раждане, разрешават ли веднага да се сложи детето на гърда?
И на мен това ми е интересно. Не се следя в Щерев и би било на когото попадна за раждането. Ако имате впечатления и от други лекари там.
Прочетох по-нагоре, че бебето може да си е при теб, ако поискаш, за което доста се радвам Blush

В Щерев раждането е с избор на екип, не можеш ей така на когото попаднеш.

# 248
  • Мнения: 23
Във форума има много мнения и споделени впечатления. Трудно ще бъде да поискате всеки подробно да описва защо е написал мнение. Моето даже е доста меко казано, спрямо отношението.

Аз споделям моя опит. Ако исках да разкажа подробности, може би щях. Ваш избор е как ще приемете споделеното. Добрите мнения като реклама ли ги възприемате? Да, може и да са реклама в някои случаи, но в някои случаи е просто споделен опит. Ето на този принцип, аз споделям своя.

Известно време се чудех, но реших да споделя моето преживяване от уж обикновен АГ преглед в "Щерев", който направих при д-р Милчева, заради добрите коментари тук за нея. За всички тези години, в които посещавам гинеколози, по-грубо, на границата на арогантно отношение и по-грубиянски и ужасен преглед не съм имала. Изключително неприятен, много болезнен. Голямо разочарование беше срещата с Милчева и съжалявам, че не си тръгнах още по време на безумния разговор, който води с мен. Приключих със сигурност с тази болница, а на Милчева ѝ пожелавам успех и умения да си контролира настроенията. Защото е лекар. И за да не вреди.

Ако искате наистина да опишете случката е добре да дадете детайли и да опишете по-ясно ситуацията. Иначе написаното звучи само като нападка без реална информация....

# 249
  • Мнения: 15
А при естествено раждане, разрешават ли веднага да се сложи детето на гърда?
И на мен това ми е интересно. Не се следя в Щерев и би било на когото попадна за раждането. Ако имате впечатления и от други лекари там.
Прочетох по-нагоре, че бебето може да си е при теб, ако поискаш, за което доста се радвам Blush

В Щерев раждането е с избор на екип, не можеш ей така на когото попаднеш.
Така ли Flushed значи все пак трябва да си избера лекар, другия път ще питам и гинеколога ми дали има препоръки там :/

# 250
  • Мнения: 1 456
Здравейте! АГ- тата в Щерев работят ли по ЗК? От сайта останах с впечатление, че не. Обаче днес реших да се посетя гинеколожката в близкото до мен МЦ, където исках да се запиша на ЖК. Ами жената ми спомена, че д-р Ралица Милчева работи по ЗК и вече ме е регистрирала като бременна. Това супер, ама защо д-р Милчева не ми е споменала, че работи и по ЗК и, че имам право на 3 безплатни ехографии, не знам. За всичко до тук съм си платила като на частно Rage Ами колкото и тъпо да звучи - искам си безплатните ехографии.

Иначе, числех да кажа, че тя е била най-добрият гинеколог до сега в живота ми.

# 251
  • Мнения: 188
Здравейте! АГ- тата в Щерев работят ли по ЗК? От сайта останах с впечатление, че не. Обаче днес реших да се посетя гинеколожката в близкото до мен МЦ, където исках да се запиша на ЖК. Ами жената ми спомена, че д-р Ралица Милчева работи по ЗК и вече ме е регистрирала като бременна. Това супер, ама защо д-р Милчева не ми е споменала, че работи и по ЗК и, че имам право на 3 безплатни ехографии, не знам. За всичко до тук съм си платила като на частно Rage Ами колкото и тъпо да звучи - искам си безплатните ехографии.

Иначе, числех да кажа, че тя е била най-добрият гинеколог до сега в живота ми.

Абсолютно никой в Щерев не работи по здравна каса. Болницата е изцяло частна. Най-добре се обадете на информация и попитайте конкретно, но аз поне така знам.

# 252
  • Мнения: 255
Доктор Милчева в Щерев работи като частник, а не по здравна каса. Много доктори работят на няколко места и в зависимост от болницата приемат или не приемат по здравна каса. В случаят с час на болница Щерев, няма как да очаквате да ви прегледат по здравна Каса, както и лабораторията им не работи със здравната каса и си плащаш всичко. Така че вероятно сте се подвела.

# 253
  • Гр. София
  • Мнения: 184
Здравейте! АГ- тата в Щерев работят ли по ЗК? От сайта останах с впечатление, че не. Обаче днес реших да се посетя гинеколожката в близкото до мен МЦ, където исках да се запиша на ЖК. Ами жената ми спомена, че д-р Ралица Милчева работи по ЗК и вече ме е регистрирала като бременна. Това супер, ама защо д-р Милчева не ми е споменала, че работи и по ЗК и, че имам право на 3 безплатни ехографии, не знам. За всичко до тук съм си платила като на частно Rage Ами колкото и тъпо да звучи - искам си безплатните ехографии.

Иначе, числех да кажа, че тя е била най-добрият гинеколог до сега в живота ми.

Аз съм чувала, че д-р Билчев в Щерев следи по здравна каса. Аз бях при него на първа ФМ, стори ми се, че е добър лекар, но мноооого пестелив на думи.

# 254
  • Мнения: 1 456
Аз не съм се подвела. На мен така ми обясниха в кварталната държавна поликлиника, че не могат там да ме следят и това беше. Звънях в болница Щерев и там ми казаха същото като вас, че са само на частно. Ами не знам кой е крив и кой прав и не искам да нищя историята, искам само и единствено да си получа полагащато ми се, тей като съм си платила здравните вноски.

# 255
  • Мнения: 8 931
При здравноосигурени пациенти се ползват клинични пътеки, които се покриват от здравната каса, ако се наложи хоспитализация и отделно вече се доплаща за самия престой друга сума. За неосигурени тези цени са други. Казвам го тъй като ми се е налагал болничен престой.
Но при прегледите не се покрива нищо от ЗК. Ако имате допълнително здравно осигуряване, може да си вземете фактура и те да ви го покрият от пакет Проследяване на бременност.

Струва ми се, че заблудата идва по-скоро от държавната поликлиника, която сте посещавала. Няма как самите Щерев да ви кажат, че са изцяло частни пък Милчева да си работи по ЗК самосиндикално, но при вас да прескочи.

# 256
  • Мнения: 1 456
Like_Smoke, благодаря за коментара Flowers Hibiscus Не бях чувала за тази програма. Ще разгледам какви са условията и се надявам и докторката да ми разясни и тя. Аз съм здравноосигурена отскоро понеже дълго време бях в чужбина и на моменти живота тук ми е много объркващо.

# 257
  • Мнения: 5 089
Тези 3 безплатни ехографа са части от програмата Майчино здравеопазване. Редът е следният: отива се при личен лекар, той дава направление за тази програма и се отива при избран гинеколог, работещ с касата, който ще следи бременността по тази програма. 3 ехографа звучат смешно, но някои лекари гледат всеки път на ехограф безплатно по тази програма, както беше и при мен. Не в Щерев.

# 258
  • Мнения: 54
Наистина ли нищо не минава по Здравна Каса в Щерев? Защото в страницата им с документи за прием пише "Какво да носите със себе си? • Направление за хоспитализация (Бланка на МЗ и НЗОК №7) – в случай, че приемът е по линия на НЗОК и постъпването е планово"

Както и в ценоразписа имат цени за раждане "за здравноосигурени" и за "самофинансиращи се"

# 259
  • София
  • Мнения: 11 779
Можеш да си свалиш е здраве апликацията и там се вижда всичко. Прегледите от Щерев при мен излизат като платени. Нещо са се объркали в държавната, явно тях са видели, няма как др Милчева да ви е завела като проследяващ АГ по ЗК , най малкото сигурно не сте и дали направление за това

# 260
  • Мнения: 8 931
Наистина ли нищо не минава по Здравна Каса в Щерев? Защото в страницата им с документи за прием пише "Какво да носите със себе си? • Направление за хоспитализация (Бланка на МЗ и НЗОК №7) – в случай, че приемът е по линия на НЗОК и постъпването е планово"

Както и в ценоразписа имат цени за раждане "за здравноосигурени" и за "самофинансиращи се"
ЗК покрива клинични пътеки за хоспитализация и раждане. За здравноосигурени цените се формират на база тези пътеки плюс допълнителни такси/разходи на самата болница. За неосигурени, крайните суми са по-големи, защото не ползват тези пътеки.
Примерно аз влизам в болница за 5 дни по клинична пътека. ЗК покрива фиксирана сума за този период, аз доплащам отделно допълнителни разходи на болницата.

# 261
  • София
  • Мнения: 1 718
Фрида, аз се следих при д-р Милчева на частно и правих и трите си ФМ в Щерев. Доволна бях. Нищо не се покрива от НЗОК. За сметка на това, можеш да се запишеш в една от големите болници по ЗК - МД, Шейново, и там да си направиш прегледите, които ти се полагат по ЗК. За рискова бременност са 5, с ехографии.
Аз така направих и в последствие се наложи да раждам в МД заради интраутеринна ретардация. Не беше доктора ми по ЗК, а най-добрият там, но предимство беше че ми имаха цялото досие в болницата, с изследванията и придружаващи заболявания.

# 262
  • Мнения: 941
Здравейте! АГ- тата в Щерев работят ли по ЗК? От сайта останах с впечатление, че не. Обаче днес реших да се посетя гинеколожката в близкото до мен МЦ, където исках да се запиша на ЖК. Ами жената ми спомена, че д-р Ралица Милчева работи по ЗК и вече ме е регистрирала като бременна. Това супер, ама защо д-р Милчева не ми е споменала, че работи и по ЗК и, че имам право на 3 безплатни ехографии, не знам. За всичко до тук съм си платила като на частно Rage Ами колкото и тъпо да звучи - искам си безплатните ехографии.

Иначе, числех да кажа, че тя е била най-добрият гинеколог до сега в живота ми.

Аз съм чувала, че д-р Билчев в Щерев следи по здравна каса. Аз бях при него на първа ФМ, стори ми се, че е добър лекар, но мноооого пестелив на думи.
Не знам колко е добър д-р Билчев, но на мен ми обърка задържана кръв в матката, с удебелена лигавица. Не знам какъв лекар си, за да го объркаш. Даже сега като гледам снимките от този преглед, ако тогава разбирах, сама щях да разбера, че греши.
Имам пост малко по-назад, описала съм по-подробно за случая ми.

# 263
  • Мнения: 30
Здравейте! В средата на месец Май съм за първи път на преглед при д-р Юнакова. Може ли мнение за нея, освен консултация има ли и преглед при нея?

В клиниката посещавам ендокринолог до момента, д-р Яначкова, от щаято съм много доволна.

# 264
  • Мнения: 5 089
Тук ще ти кажат, че в тази тема се коментира частта с проследяване и раждане в Щерев, но аз да си кажа. Юнакова е нашият ангел ❤️ благодарение на нея си имаме нашия син, а скоро се връщам и за бебче номер две. Има и преглед, и консултация. Успех ❤️

# 265
  • София
  • Мнения: 11 779
Би трябвало и преглед да включи, не вярвам че ще е без. Иначе е добър специалист ама е малко по директна в изказванията си.

Ехаа Стоунче хайде , от раз да е втория път 🤗

# 266
  • Мнения: 749
И нашият ангел е също доц. Юнакова.
Радваме се на две шестмесечни чудеса, благодарение на нея.

# 267
  • Мнения: 5 089
Леле, Coconut.water, кога мина това време?? Сякаш вчера си разменихме с теб лс по повод предстоящия ти БХС 🤦🏻‍♀️ много да са ти здрави дечицата ❤️
Маце, благодаря ти! Първият път всички стана в рамките на по-малко от година. Дано и този път имам такъв късмет.

# 268
  • Мнения: 469
Привет, насочиха ме за допълнителна консултация с д-р Евтимова понеже бебчето все още има горна празна вена в 20гс. Знае ли някой как се запазва час при нея? Днес сутринта ми казаха че графика й за май месец не е излязъл. Не я виждам в електронната система обаче, може би по телефона през рецепция става записването?

# 269
  • Мнения: 4 586
Нямам личен опит с този лекар, Gelatto. Обаче си мисля, че ще е като запазване на час при проф. Димова, само по телефона. Проверих сега в Супердок. Няма я д-р Евтимова.

# 270
  • Мнения: 54
Някой да знае защо кардиолозите и анестезиолозите не излизат за записване на час онлайн? Само намясто ли може?

# 271
  • Мнения: 469
Mandarina2023 - може по телефона или на място, ако са си пуснали графика. Аз дебна в момента феталния кардиолог, но никой не може да ми каже кога ще излезе графика, та проверявам често.

# 272
  • Мнения: 1 456
Mandarina2023 - може по телефона или на място, ако са си пуснали графика. Аз дебна в момента феталния кардиолог, но никой не може да ми каже кога ще излезе графика, та проверявам често.

Не знаех, че има фетален кардиолог в Щерев. Може ли да се запише час, чрез приложението?

# 273
  • Мнения: 469
Не, само по телефона или на място

# 274
  • Мнения: 414
Миналата година по това време посещавах др Евтимова, но тогава не беше в Щерев, а в друг кабинет. Хубаво е, че се е завърнала отново в Щерев, защото е прекрасен специалист. Била съм на ехокардиография няколко пъти и е много старателна и наблюдателна. Докато не е сигурна в дадено нещо не се отказва, може и по над час да гледа сърцето на бебето. Стана ми много мило, когато тя първа ме потърси след като родих да ме пита как е минало и да изпратя снимки на бебето. Невероятен човек и лекар! Препоръчвам я!

# 275
  • Мнения: 1
Здравейте! Насочила съм се към МК “Д-р Щерев” за проследяване на бременност, но все още не съм избрала лекар. Бихте ли споделили вашите впечатления от лекарите от екип бременност и раждане.

# 276
  • Мнения: 575
Аз се следя при Др Коновалова, като се надявам скоро да тръгне и раждането, което пак ще е при нея.

Много е мила, старателна и съм доволна от избора си.

# 277
  • Мнения: 188
На мен ми предстои юли месец раждане при д-р Певтичев. Доволна съм, определено го препоръчвам!

# 278
  • Мнения: 14
Здравейте! Насочила съм се към МК “Д-р Щерев” за проследяване на бременност, но все още не съм избрала лекар. Бихте ли споделили вашите впечатления от лекарите от екип бременност и раждане.

Аз съм при доктор Доленска, като се очаква всеки момент да родя. Изключително мила, загрижена и добра. Реагира веднага на всяко мое съобщение и е супер отзивчива. Млада е, но от това, което знам си разбира от работата. На мен лично ми беше препоръчана и не съжалявам.

Общи условия

Активация на акаунт