Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 108
Ей страхотна нова темичка, много е шаренка - точно за Цветница и Великден браво Диди bouquet
От оставащите 30 бебенца дето ги чакаме, колко ли ще се родят в тази темичка  newsm78

За съжаление видях и лошата новина, че имаме още едно ангелче. Дано почива в мир и много кураж за семейството на Борис.

Еййййй ама това истина ли е?????.... Аз нямам фейсбук профил... затова момичета ако имате инфо, моля ви споделете и тук ... не ми се иска да е истина ....... но за съжаление явно е така... няма думи които биха могли да утешат Мони и семейството и... почивай в мир малко ангелче Бо  Flowers Rose

Последна редакция: чт, 14 апр 2011, 20:44 от fishi_fishi

# 16
  • Мнения: 0
Добре дошли на бял свят на Магдалена,София и Моника!



AlexNM поправих ти термина  Peace .Вече официално преносваш.

Защо да преносвам?!
Защото Петя е разсеяна!Хихихи.Хем ти четох разказа за раждането.Но все още ми е простено-фурничката ми е пълна  Wink
Brawn eyes стерилизация в МВ се извършва така.Измиваш хубаво шишетата,бебероните и другите части.Отмерваш с едно от шишетата 200мл вода и я изсипваш в стерилизатора(поне за Чико е такова количеството).Всички части трябва да са разглобени.Затваряш кутията ив зависимост от мощността на МВ пускаш да се стрелизира(за мощност от 800W  и нагоре е 5 мин).Частите остават стерилни до 24ч ако кутията не се отваря!

Мерси за подробното разяснение. А как ги мия шишенцата преди да ги сложа в съда? Само с вода или с някакъв препарат?

# 17
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016

Ами аз се интересувам малко от малко от нумерология и понеже харесвам вибрацията на седмицата, си бях харесала дати като 7-ми, 16-ти и 25-ти, а 16-ти е най-близо до термина ми и се пада в събота, а на мен ми е любим ден Simple Smile . През ум не ми беше минало, че е Лазаровден тогава. Иначе Лазар е много хубаво име, но не ми се връзва нещо за моето дете. По същия начин и не се бях замислила, че може да се роди на 14-ти и да има имен и рожден ден на една дата. Simple Smile . А вие съвсем ли нямате никакви насоки за избора на име ил ивсе пак клоните към някои имена?

# 18
  • Мнения: 1 574
честита нова тема  Hug.
Само със добри новинки да я изпишем, и много бебоци да ни донесе  Joy.
Честито на мамите ,които вече са родили ,да са им живи и здрави дечицата .
и леко раждане на тези ,които са в очакване.

# 19
  • Мнения: 710
Не мога да повярвам,сега виждам лошата новина.
Съболезнования на семейството.
Почивай в мир малкия Бо. Flowers Rose Flowers Rose

# 20
  • Мнения: 710

Ами аз се интересувам малко от малко от нумерология и понеже харесвам вибрацията на седмицата, си бях харесала дати като 7-ми, 16-ти и 25-ти, а 16-ти е най-близо до термина ми и се пада в събота, а на мен ми е любим ден Simple Smile . През ум не ми беше минало, че е Лазаровден тогава. Иначе Лазар е много хубаво име, но не ми се връзва нещо за моето дете. По същия начин и не се бях замислила, че може да се роди на 14-ти и да има имен и рожден ден на една дата. Simple Smile . А вие съвсем ли нямате никакви насоки за избора на име ил ивсе пак клоните към някои имена?
Аз мислих ,че си грешка,то наистина 16 тази седмица е Лазарица.
Въобще нямаме име и нямаме идея.На мен ми се искаше с К,заради някакви сантиментални причини.Най-вероятно няма да е с К.Може би денят в който се роди ще ни подскаже.Ти имаш ли вивател или глобул,ако можеш на ЛС да ми го пуснеш.Щом толкова се интересуваш от дати а и интернет ще имаш когато аз не,да направя една консултация с теб?

# 21
  • Мнения: 845
Диди, много сладка тема, тези зайчета са направо... да ги схрускаш!
Не успях да се запиша в предната тема, но сега - ей ме на, тука съм.

Имам въпрос към Шаманката (ами и на многодетните се полага да не знаят нещо Simple Smile
Мойта Убавица в 11 часа цока 5 мин- ама наистина 5 мин. После спа 4 часа. Излязох със свито сърце, защото отидох да ми махат шевовете и се чудех дали по някое време няма да нададе вой за манджа. Не, като се върнах още спеше.
Сега, в 3 часа яде 20 мин и изплю зърното. Държах я да се уригне и почти заспа. Да  ама не. Разбуди се и върти устата, иска още - дадох й малко да си цокне. Подържах я, даже малко върна, но продължава да си тика ръцете в устата...
Това се случва редовно - т.е. един път яде малко, друг път сякаш не й стига, да не говорим, че снощи като е започнала от 8.00 вечерта ме "викаше" на всеки час да яде.
НОРМАЛНО ЛИ Е ТОВА? С другите деца не ми се е случвало... Ядяха си регулярно и като време и като продължителност на едно хранене (момчета - казармен ред  Laughing ).

# 22
  • Мнения: 7
Искрените ми съболезнования към Мони  Weary Weary Weary нека Бо почива в мир  Praynig Praynig Praynig

Честити бебчета на всички нови мами   bouquet  bouquet  bouquet да са живи и здрави и да папкат много  Hug Hug Hug

Шаманката  много ти благодаря отново за отделеното време и внимание, така ми вдъхваш много кураж. днес акушерката пак беше на посещение...доста по блага и мила и доста гузна. предложи ми да приемам сминдух на капсули за увеличаване на кърмата. бебка е наддала 100гр. и сега е 3540  Praynig смятам да послушам съветът ти и да започна да я захранвам на по чести интервали..но ми се иска първо да си възвърне родилното тегло.надявам се да го  постигнем до няколко дена. така аз ще съм вътрешно по спокойна и ще мога да премина към новият режим без притеснения, че Ния може да загуби още тегло. Ще ти пратя на ЛС личните ми координати.   bouquet  bouquet  bouquet

# 23
  • Варна
  • Мнения: 13
Много хубави зайчета в тази темичка, такива скокливи и весели да са и априлчетата!
Диди   bouquet

# 24
  • Мнения: 10
Момичета,

няма по-заблуден бременен мозък от моя! Отидох на тонове, казаха ми, че часът ми е за утре, аз реших, че грешно са ме записали и го направихме - лежах над 40 минути, че бебка размърда слушалката по едно време и хайде наново... И после... док го няма в кабинета - днес не приема! И аз вече в шок!  #Cussing out И си поглеждам бележката с часовете и виждам, че са за утре  ooooh! Мноооого зле!
И хайде с тоновете под ръка обратно към вкъщи и кого мислите, че срещам на улицата - док! Хахаха Видя записа, всичко е екстра, утре пак в Шейново за срещата с лейдито  Joy

Усмихнат ден на всички и моля ви останете позитивни, въпреки лошите неща, случващи се покрай нас  Hug

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 134
Да са честити Моника на мама Sweety_q и София на мама PEMY /имах си шестото чувство, че и тя ще ни изненада тия дни и ето, че съм познала)!!!   bouquet
Току що разглеждайки темата и аз попаднах на Борис в списъка с ангелчетата ни - влизам рядко във фейсбук и не съм разрала нищо... много мъчно ми стана за него, толкова се бори душицата. Много сила желая на мама и цялото му семейство, за да се справят с болката -  дано времето я намали поне малко.  Flowers Rose Flowers Rose Лейди Диди - като изключим тази новина темичката изглежда страхотно и е много свежа!!!   bouquet
Успех на мамите, запътили се към болницата за среща с бебоците!  Hug

# 26
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 613
Диди, страхотна темичка!!!   bouquet

Трюфелче, ти да не забърса някоя нова рокля, аватара ти е супер!!

Честито на всички бебчета и на техните майчета! Да са живи и здрави и да имат много щастливи мигове заедно!

Прочетох най-после старата тема и много ме радват положителните постове на Биг Мама и Петето, а покрай тях и на останалите, много е заразителното доброто и положителното настроение!

Тути Фрути, Ройсче, я кажете повече за вибрациите и името, ако може някое линкче от някъде да прочета и аз, че да видим ние дали сме избрали правилното именце!!

# 27
  • Мнения: 0
nelitaiv, на мен ми препоръчаха да лежа предимно наляво. Причината обаче бе, че малката е прекалено малка и доктора обясни, че просто на лявата страна не се притискала някаква артерия и кръвоснабдяването и кислорода към бебето били по-добри. Така растяла повечко. Спомням си обаче, че изрично ми каза да не лежа по корем. 1. Може да ми стане тежко и лошо и 2. Пак се притискала някаква вена. Само да знаеш на мен ми каза съвсем точно и ясно : ПРЕДИМНО наляво.
Другото, което знам е дълбокото вдишване през носа и издишване през устата. Помага пак за кръвоснабдяване и с това и приток на кислород към бебето, помага особено когато си преяла. За отделяне на достатъчно енергия към бебето и едновременно за обработване на храната, която си консумирала. Препоръката беше за 20 минути на ден, но аз не съм го правила, само когато се натрещя яко. А за записи на тоновете - колкото пъти са ми правили досега - доктора винаги е бил там и следеше всичко. Общо три пъти. И да ти кажа в 2 от 3 е прекъсвал записа, защото малката си сменя позицията и всичко се проваля. Истината е, че си улучила доктора като е бил при тебе. Би трябвало да следят все пак. Така могат да станат много нежелани заключения.

# 28
  • Мнения: 10
nelitaiv, на мен ми препоръчаха да лежа предимно наляво. Причината обаче бе, че малката е прекалено малка и доктора обясни, че просто на лявата страна не се притискала някаква артерия и кръвоснабдяването и кислорода към бебето били по-добри. Така растяла повечко. Спомням си обаче, че изрично ми каза да не лежа по корем. 1. Може да ми стане тежко и лошо и 2. Пак се притискала някаква вена. Само да знаеш на мен ми каза съвсем точно и ясно : ПРЕДИМНО наляво.
Morning, glory, ти и да искаш да лежиш по корем няма как да стане  Joy Може би по гръб си искала да напишеш.
Иначе е вярно това за лежането наляво, но моята лейди сега се възмущава супер яко като легна така и вече за втори път проваля записа на тонове  Laughing Надясно си е като кротко агънце  hahaha

# 29
  • Мнения: 17
Лейди Диди, отново прекрасна тема   bouquet

Fishi Fishi мерси за инфото за стерилизацията  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт