Как общувате с тийнейджърките

  • 7 876
  • 127
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 158
Попаднах случайно на тази тема, и ми се иска да дам една малко по-различна гледна точка.
Аз самата израснах с компютър и интернет, и мога смело да твърдя, че НЕ това е причината пуберите да се отдалечават от родителите си. И въпреки, че пубертетът ми е минал пред компютъра(без ограничения), в момента най-близките ми хора са моите родители, а майка ми е най-добрата приятелка. Просто всяко дете има нужда от негово си лично пространство и негови си лични неща. Негово си лично израстване. Всеки човек е различен, за това и похода трябва да е различен.
Много точно казано!  newsm10

# 121
  • Мнения: 4 936
различен, различен, колко да  е различен? Все пак има едни норми, едни граници, минимални, които трябва да се изискат от тях

# 122
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
различен, различен, колко да  е различен? Все пак има едни норми, едни граници, минимални, които трябва да се изискат от тях
Не бе, що, от нас да не би някой нещо да иска?! Живеем си волно кат' птички и сами си определяме границите както си щем Mr. Green.

# 123
  • София
  • Мнения: 62 595
поколението е съвсем друго, по-друго от нас, както ние сме по-друго поколение от родителите си - затова начинът на възпитаие при нас не важи при децата, както и възпитанието за нашите родители не е важало за нас. Както се отнасяме ние  към децата си, много вероятно е така да започнат да се държат те и да станат такива хора. Аз не искам да водя война за територия и власт, защото така или иначе властта ми произтича от ролята ми на родител, но много внимавам да не злоупотребя. Като личност съм доста свободолюбива и бунтарски настроена, затова и оценявам нуждата на децата да се докажат, но за тази цел трябва да им осигуря пространство, в което да "трептят", искам вкъщи да им е вкъщи и да се чувстват добре. За -айсет годиини вече съм им посвикнала на характерите. Между другото, според мен най-добре разбираме какви са децата ни и как сме ги възпитали, какво е отношението им към нас и дома, когато разберем как се държат, когато нас (особено майките) ни няма за някакво време, например седмица. Тогава те се чувстват почти напълно свободни, включително вкъщи, и  се самоорганизират дали да си напазаруват, сготвят, изперат и изчистят, или карат на филии и остават без дрехи, защото ги мързи да пуснат пералнята.

# 124
  • Мнения: 4 936

Между другото, според мен най-добре разбираме какви са децата ни и как сме ги възпитали, какво е отношението им към нас и дома, когато разберем как се държат, когато нас (особено майките) ни няма за някакво време, например седмица. Тогава те се чувстват почти напълно свободни, включително вкъщи, и  се самоорганизират дали да си напазаруват, сготвят, изперат и изчистят, или карат на филии и остават без дрехи, защото ги мързи да пуснат пералнята.
миналата седмица ме нямаше у дома за 3 дни - нито пералня пусната, ни боклук изхвърлен, в халдилника нещо се размирисало.. и в понеделник - нямам чисти тениски, мрън, мрън, мрън, а иначе на всичко го уча и изисквам и на моменти като се разшета...., ама сега го беше ударил на живот!

# 125
  • София
  • Мнения: 62 595
като отидеш за още три дни, и ще се усети!  Grinning Ако ли не, като замине нейде по света и у нас. Нали затова са измислени колежите, за да се научат младите да се оправят сами!

# 126
  • Мнения: 341
Здравейте мами,
Всяко поколение е по-различно от предходното.Винаги възрастните са определяли нормите за поведение,а подрастващите са ги заобикаляли хитро.Днешната младеж не е по-различна в лудориите от нашата,само че ние май сме позабравили.Важното е да сме приятели с децата си и повече да общуваме с тях.Винаги забраненото е най-желано,затова не забранявам а обяснявам (-) и (+) на ситуацията.Уча децата ми да избират по-малкото зло.
Сега са на компютрите с часове,но и аз се самозабравям като вляза в нета.
поколението е съвсем друго, по-друго от нас, както ние сме по-друго поколение от родителите си - затова начинът на възпитаие при нас не важи при децата, както и възпитанието за нашите родители не е важало за нас. Както се отнасяме ние  към децата си, много вероятно е така да започнат да се държат те и да станат такива хора. Аз не искам да водя война за територия и власт, защото така или иначе властта ми произтича от ролята ми на родител, но много внимавам да не злоупотребя. Като личност съм доста свободолюбива и бунтарски настроена, затова и оценявам нуждата на децата да се докажат, но за тази цел трябва да им осигуря пространство, в което да "трептят", искам вкъщи да им е вкъщи и да се чувстват добре. За -айсет годиини вече съм им посвикнала на характерите. Между другото, според мен най-добре разбираме какви са децата ни и как сме ги възпитали, какво е отношението им към нас и дома, когато разберем как се държат, когато нас (особено майките) ни няма за някакво време, например седмица. Тогава те се чувстват почти напълно свободни, включително вкъщи, и  се самоорганизират дали да си напазаруват, сготвят, изперат и изчистят, или карат на филии и остават без дрехи, защото ги мързи да пуснат пералнята.
Подкрепям всичко написано тук и често го прилагам на практика и има полза от свободата , да си  си сам господар на всичко.

# 127
  • Мнения: 4 936
като отидеш за още три дни, и ще се усети!  Grinning Ако ли не, като замине нейде по света и у нас. Нали затова са измислени колежите, за да се научат младите да се оправят сами!
чукам на дърво да не отида, че бях в болница, това, което ме разочарова е, че не очаквах от него такова 'посрещане', знаеше че няма да съм добре като се върна и се надявах да е пооправил, но - дете - ударил го на лентяйстване!

Общи условия

Активация на акаунт