Какъв тип семейство сте?

  • 13 090
  • 172
  •   1
Отговори
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Какъв тип семейство сте ?Либерално, консервативно ,патриархално и т.н.?
И изобщо какво влагате в тези понятия?

# 1
  • Мнения: 46 537
Не мога да дам категоричен отговор, защото семейството се състои от много неща. За някои неща сме либерални, за други консервативни.

# 2
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Може и с примери, НСЧ Peace И още-как семейната среда ,в която сте израсли рефлектира днес върху вашето семейство.Възможно ли е да сте възпитавани в патриархалните ценности , а взаимоотношенията ви с половинката днес да са либерални,или пък  жената  да е водещата фигура?

# 3
  • Мнения: 46 537
Уф, трудно ми е да дам пример, защото просто не се замислям, което пък го отчитам като либерално мислене, т.е. не се влияем от предразсъдъци.
Ако трябва да отговарям на конкретни въпроси ще ми е по-лесно  Laughing

...И още-как семейната среда ,в която сте израсли рефлектира днес върху вашето семейство.Възможно ли е да сте възпитавани в патриархалните ценности , а взаимоотношенията ви с половинката днес да са либерални,или пък  жената  да е водещата фигура?

Моето семейство беше 100% патриархално и още от съвсем малка си обещах никога да не го допусна в моето бъдещо. Но пък не съм търсила умишлено, случайно стана, при това доста рано според моите представи (19 г.), късмет явно...

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
Много интересен въпрос. Наистина не знам как да отговоря Rolling Eyes А рядко ми се случва Laughing

# 5
  • Мнения: 5 710
Самодостатъчно.

# 6
  • Мнения: 2 850
А какво е либерално семейство?

# 7
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Ми нали вас питам  Laughing  Някои си мислят ,че са либерални само защото излизат на кафе без мъжете си, да да знам Thinking

# 8
  • Мнения: 3 133
Не знам дали сме либерално, но със сигурност не сме нито консервативно, нито патриархално. Все пак това е било на мода преди век и половина.

# 9
  • Мнения: 4 416
Истински матриархат - жена, дъщеря, че и кучето е женско  Mr. Green

# 10
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Истински матриархат - жена, дъщеря, че и кучето е женско  Mr. Green

Браво.Нали си спомняте великолепния български филм "Матриархат"?

# 11
  • Мнения: 398
Както се казва 'странен тип " семейство сме Simple Smile

Либерални сме до толко ,че всеки има свободата да излиза с приятели самостоятелно стига това да е в разумни граници.Запазили сме някаква част личен живот.

Консервативни сме по отношение на средствата в семейството - имаме си общ бюджет и парите ни са на едно място.Защото напоследък забелязвам ,че доста познати макар да са семейство има отделни бюджети и участват по равно в общите задължения , а останалото си е за лични нужди.



# 12
  • Мнения: 80
Както се казва 'странен тип " семейство сме Simple Smile

Либерални сме до толко ,че всеки има свободата да излиза с приятели самостоятелно стига това да е в разумни граници.Запазили сме някаква част личен живот.

Консервативни сме по отношение на средствата в семейството - имаме си общ бюджет и парите ни са на едно място.Защото напоследък забелязвам ,че доста познати макар да са семейство има отделни бюджети и участват по равно в общите задължения , а останалото си е за лични нужди.
Бих го нарекъл по-скоро "умерено" отколкото странно Simple Smile
Ние също сме така - излизаме и заедно и поотделно (макар и сравнително рядко по втория начин), а бюджета ни е напълно общ.

# 13
  • Мнения: 46 537
Нещата са много относителни. За едни либерално е да излизат сами, за други да правят секс със странични хора, за трети либерално е да правят всякакви неща в секса, ама само м/у тях си и т.н.

Много трудно е да се определи с една дума нещо такова чудо като семейството Simple Smile

# 14
  • Мнения: 398

Бих го нарекъл по-скоро "умерено" отколкото странно Simple Smile
Ние също сме така - излизаме и заедно и поотделно (макар и сравнително рядко по втория начин), а бюджета ни е напълно общ.

Аз казах ,че изглеждаме странно семейство за другите , но е заради общия бюджет или излизанията , а за съвсем други неща Simple Smile
Ние сме заедно от 19 годишни и за многото години заедно и двамата сме се променяли и развивали , но някак с годините си остана онази студентска любов и все още откриваме тръпката.С появата на децата и тъй като нямаме помощ от никъде трябваше хем да се стегнем да си гледаме сами децата , хем да не загубим онази любов и както се казва да не попаднем в битовизмите.

Странни изглеждаме за познатите около нас , защото мислят ,че с е преструваме и ,че няма как 15 години да съхраним 'отделна ' връзка от тази на родители.

Преди време споделяхме в колко часа ни лягат децата.И като казахме ,че в 20.00 им четем приказки и в леглата , за да има време да седнем двамата насаме ,че и ние сме хора и отговора беше : 'Е , какво толко има да си говорите ? ".

Отделно като казах ,че ми се иска да отидем някъде само двамата за 2-3 дни и ни питаха , дали няма да ни е скучно.Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт