Сладкарничка за книги - тема 52

  • 31 827
  • 733
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 731
Лоти, и на теб ще ти бъда много благодарна, ако не те затруднявам да вземеш книгата от библиотеката. Тъкмо Деската няма да я "дебне". Ще ти пиша ЛС.  Hug

Благодаря за споделеното за миялните, момичета. Аз искам голяма, ако намеря такава за 6 комплекта, ще е супер направо. И място имаме в кухнята, предвидихме го, когато мерехме и поръчвахме шкафовете. Остава само да убедя ММ. То голям въпрос стана, все едно ще купуваме слон.  Simple Smile

Пете, нямам рецепта за такава туршия. Имам спомени, че майка ми е правила, но какви са били пропорциите, нямам никаква идея. Дано намериш твоя вариант.  Hug

# 706
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Привет  Hug
Ай ша му се не види и Меркурия ли,Червена луна ли...аман...днес каръшки ден,добре,че всички сме живи и здрави поне... Tired
Скрит текст:
Тази сутрин докато съм на работа и ми звъни телефона:г-жата от ДГ пита дали няма да идва Мими на градина..аз ей така  Shocked щото само преди половин час съм оставила децата на баща им да ги закара до у-ще и градина...откачих..
Звъня на ММ и питам къде е,той ми се тросна,че не може да говори и затвори ..ужас... #Crazy
Съвсем се разтреперах...После разбирам ситуацията..верижна катасрофа на пешеходна пътека.
Спира една кола,след нея мъжът ми,няма никой,тъкмо потеглят и двете коли и някакъв мангал с две чанти изскача от храстите ,вдигнал ръце и се пльосва на пътеката крещейки:
-Помощ,убиха ме.... ooooh!
Следва една след друга нацелени коли....По думите на мъжо разбирам,че е било направо инсценировка/много честа практика на такива,за да получат  финансово обезщетение./Идва КАТ,112,застрахователи...ужас,ужас..
Слава богу,че децата са добре и не е имало изобщо стрес за тях... Praynig Разминахме се е един преден фар,ама майната му.Мангала бил качен в полицейската кола и незнам после какво е станало.

До тук криво ляво,добре.Преди малко пък ми се обади синът ми,че докато чакал на лафката за закуски някой го пребарал и му откраднал портмонето...ох,неееее...
Остави парите,не са голяма сума,но ЛК е била там.Сега ще има ,разпитване,камери и записи...главобол...
Трябва и в полицията да ходя за да вадим нова карта....да свършва каръшката седмица... #2gunfire
Айде,наоплаквах се,мрън  Crossing Arms
Еви,пропуснах да те поздравя за хубавата новина,честита радост   bouquet

Тотално се скапах днес..и се покривам...

# 707
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Добър ден Mr. Green
Много гадно време тук, вали и навява Crossing Arms. А аз в такова време съм супер сънлива и хич не ми върви работата.

Видях, че от 2-ри октомври "Марсианецът" върви по кината.  Peace Някой с впечатления? (На мен ми се гледа и ако успеем да се организираме тия дни, ще пиша).  Hug
В темата с препоръките много го харесват. Тук един приятел го гледа и каза, че ако не са комичните елементи, би си излязъл от киното.

# 708
  • Мнения: 1 731
Ох, Дев, милата. Тройно критичен ден. Но важното е, че всички сте живи и здрави. Другото, макар и досадно, е поправимо. Дано всичко лошо е минало вече!  Hug

# 709
  • Мнения: 5 776
Леле Дев  Shocked, край на каръщината, казах! И те гушнах силно  Hug
Скрит текст:
В кое училище е синът ти?
Миялната колкото по-голяма, толкова по-добре  Grinning
Туршия никога не съм правила, а от десетилетка поне само на картинка съм виждала  Laughing
Гуш и цун на всички   bouquet

# 710
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Здравейте, много ме цепи главата тия дни, но идвам да ви нагледам и да се разпиша!

Дев,  Hug, критично е било спор няма, но важното е, че всички са живи и здрави! Другото ще го оправите!

Еви, разбрах нещо, че радост очакваш! Много, много хубаво!

Рейнче, не се притеснявай за мен, аз пак последна ще изпращам в коледната игра. Моето другарче ще трябва да се въоръжи с голямооо търпение! Но смятам за Коледа да си получи подаръчето, ако не успея по пощите има и куриери за тази цел.   Embarassed Миналата година успях да оподаря преди Коледа, сега си идвам по-рано, мисля че ще се справя пак, ако не ще е Новогодишен подарък.
Много се радвам, че се чувстваш добре на новото място !

Я кажете как правите пилешката супа, ще ми се да изпробвам нова рецепта, различна от моята. Онзи ден правих, но половината ми месо остана и го отделих за нова супа, та сега искам да изпробвам нова рецепта, непозната за нашия вкус. Аз слагам - лук, морковчета, картофи, пил.месо, фиде . Като подправки ползвам само сол, чер.пипер и магданоз, люта чушка и малко лим.сок. Застройвам само с жълтък. Вие как я правите?

Последна редакция: ср, 07 окт 2015, 14:44 от zornitsa

# 711
  • Мнения: 10 915
Зори, аз задължително гледам да има кокали. Хубав бульон без кокали не става. Аз слагам и чубрица като подкравка и застройвам с цяло яйце. Ама моите супи винаги се пресичат, но на нас това не ни пречи. А, да, аз фиде не слагам и картофи рядко, но това са особености на нашето хранене просто.

Рейни, все забравям да ти кажа, че аз миналата зима точно с гумени ботуши от декатлон я изкарах и съм доволна.

# 712
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Ули, аз също обичам да имам кокали. Според мен ти се пресичат заради белтъка, той става така на парцали, аз затова не правя с цяло яйце. Чубрица не съм се сетила да слагам обаче, интересно  Thinking

# 713
  • Мнения: 5 776
Аз слагам цяло яйце, но изчаквам 5 минутки след като съм свалила от котлона и добавям много бавно. Любимата ми супа с целина, праз и сирене. Аз варя пиле и я правя с бульона, като накрая добавям обратно свареното и обезкостено пилешко  Grinning

# 714
  • Мнения: 1 196
Сливче , благодаря Hug Пожелавам ти скоро да се вредиш за разкрасителната процедура и най-вече да си доволна. Че аз с това обиране на цъфтежи, голяма драма ми е било винаги ooooh! Масово си режат по подразбиране два пръста да речем и хем ми скъсяват косата, хем нагоре е цъфнала не, ами вързала даже Crossing Arms Този въпросния младеж, вчера ми каза, че същото обиране на цъфнало и изтощено може да се прави и със свещ Shocked Все съм била маниачка на тема "коса", но так'воз нещо за първи път чух Joy И не съм много убедена бих ли се престрашила някой да ми размахва свещ на сантиметри от косата, ми ако пламне като факла там #Crazy
Телефони сменям и аз на около две години Peace Не са ми се повреждали или аз да съм го правила, просто като им се нарадвам и като излезнат новите модели, все ме заглождва едно непреодолимо желание за смяна Mr. Green
С този лаптоп сега не ми се занимаваше никак, но ми се налага. Ще се консултирам с моето момче, но така или иначе от разстояние няма кой знае колко да ми помогне, така че съм решила да тероризирам ИТ специалиста ни на работа Mr. Green
Гледам нещо сте влезли в кофти период повечето Confused Аз в астрологии, луни и прочие също не задълбавам особено, на мен последната седмица ми е наред. Но си беше и време, аз бях във final destination серия преди това  Tired Това, в което определено вярвам, е че след лошото неминуемо ни чака нещо прекрасно, така че искрено пожелавам на всички, всякакво зло да бяга далеч от вас и бързо да изгрява слънцето и на вашите улици Hug А и вие сте такива прекрасници, няма лошо, което би виряло дълго край вас  bouquet
Аз днес от сутринта се ядосах с една госпожица- моя колежка Twisted Evil Ама рядко антипатично същество, от онези, на които някак самото излъчване и аура, като че ли са неприятни Crossing Arms Няма такова досадно девойче, на всеки доцент, професор и т.н да се подмаже, във всеки разговор да се намеси, да се обади, ау полудявам от такива хора ooooh! Накрая търпението ме напусна, след като неколкократно се намеси в мой разговор, некасаещ нейната особа и я понасметох Tired Малко гузно ми стана май, ама поне си затвори устата Mr. Green
Хубав ден, отново Hug (тук преваля Confused) и много гуш и положителни емоции на всички, на които не им е най-вървежния период  bouquet

# 715
  • Мнения: 10 915
Ули, аз също обичам да имам кокали. Според мен ти се пресичат заради белтъка, той става така на парцали, аз затова не правя с цяло яйце. Чубрица не съм се сетила да слагам обаче, интересно  Thinking
Не съм се сещала, че може да е от белтъка. Ама после ще се чудя него какво да правя Simple Smile но ще пробвам веднъж. Някой ми беше казал кисело мляко да слагам, ама и така се пресече Simple Smile На мен наистина не ми пречи, вкусът е еднакъв, ама знам майка ми как се ядосва и викам поне да го отбелязвам Simple Smile Макар че то е за отбелязване ако не се Simple Smile

Аз пък хич не обичам да давам пари за техника Simple Smile Телефон сменям само ако спре да работи Simple Smile карам си по 3-4-5 години с един. Е, те вече не държат 5 години, ама последния си изкара 4. Дано и тоз държи Simple Smile

# 716
  • Мнения: 10 716
Любимата ми супа е пилешката  Heart Eyes
Аз застройвам с малко прясно мляко и жълтък. Накрая слагам и бучица масло и махам от котлона  Peace

А днес си харесах тази рецепта и мисля да я пробвам в кукъра   chef

http://luluto.blogspot.bg/2014/12/blog-post_20.html

Откакто открих печенето в бира, всичко така готвя  Joy


# 717
  • Мнения: 10 915
Миж, запазвам и ще правя и аз Simple Smile

# 718
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Мим, аз също слагам застройката след около 10 мин, когато вече съм свалила от котлона.

Ули
, после белтъка обикновено го ползвам за маска за лице! Разбивам жълтъка и добавям малко от бульона към разбития жълтък, после добавям още малко бульон и чак след това изсипвам бавно при останалата супа. Предполагам, че и ти така правиш с цялото яйце, ама за всеки случай го написах, ако случайно не е така.

Миж
, с прясно мляко не съм се сещала,,,ще пробвам този път така и ще споделя дали ми харесва, допада ми предложението и за бучица масълце накрая! Колко мляко слагаш?

Аз защо питам всъщност - ядох това лято в Бяла- пилешка супа, ее вярвайте ми все едно никога не съм готвила такова чудо, ами много вкусна ми се видя и някакси различна от моя вкус.

Телефони и техника купувам само по принуда и не съм придирчива ама хич.
Аз отделно, че хич не обичам да говоря по телефона, гледам само да ми върши работа, не робувам на марки и не съм запозната много, не ме влекат нещо. В момента съм в ценови клас - 200 лв, още оттук може да си направите сметката колко ми дреме. Е харесват ми някой нови модела, ама ги знам само защото ММ иска да си смени своя телефон и се заглежда, много ми допада като дизайн новия самсунг, е той не е много нов де, даже хич.

# 719
  • Мнения: 10 716

Миж
, с прясно мляко не съм се сещала,,,ще пробвам този път така и ще споделя дали ми харесва, допада ми предложението и за бучица масълце накрая! Колко мляко слагаш?

Разбивам жълтъка с 2-3 супени лъжици мляко , не повече.
После го изсипвам към супата на тънка струйка и готово   Hug

Общи условия

Активация на акаунт