Как реагирате и отвръщате на дразнения от мъжа ви?

  • 10 017
  • 123
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 3 916
Бил съм женен, динамиката я познавам отлично. За четири години брак на никой от двама ни не хрумна да купува дрехи за другия. Може би защото и двамата смятахме, че не е свръхтежка задача да влезеш сам в магазина и да избереш дрехи, които най-добре въплащават разбиранията ти за естетика на облеклото.

Познаваш само някакви ваши и то вече бивши взаимоотношения. Не и динамиката на семейния живот при всеки брак. А някак някои неща стават явни и от началото. Аз пък не бих живяла например с човек, който не може да ми се довери за едни прости чорапи да му взема. Защото, когато динамиката е такава, че са разпределени някакви задачи и висят куп деца, двама души да "губят" време за отделен пазар на елементарни неща по-скоро ще изостри взаимоотношения, вместо да ги хармонизира.
По темата-да се изказваш за щения към други жени пред партньора е неуважение.

# 106
  • Мнения: 14 654
Не се разсейвайте!  Naughty

А тъкмо темата стана за мен, значи...  Crossing Arms

Купуваш или не дрехи на мъжа си?
Не познавам семейства, в които никога да не се е случвало единият съпруг да купува дрехи и за другия. Какво по-нормално от това да отидеш на пазар, да си купиш нужното, а после да се огледаш за нещо подходящо и за децата и мъжа?
Хайде, ще се пресрамя и ще споделя, че на мм нито аз, нито свеки му купуваме дрехи, а майка ми и леля ми. Не знам защо така стана с годините, но тези две жени си умират да обличат мъжа ми. Всичко подарено си носи с удоволствие, може би точно затова продължават да му купуват  Simple Smile
Аз пък купувам за сестра ми и тя за мен - носим един и същ размер и много често още от деца се обличаме еднакво. Имаме еднакви рокли, еднакви обувки и еднакви палта. Даже почти еднакви прически - пълна загуба на идентичност.

# 107
  • Мнения: X
..
Лошото е, че каквото и да му кажеш, обидата ще си остане, а на теб няма да ти стане по-хубаво от това, че си го затапила с нещо в същия стил. Просто се примири, че това е човекът, който си избрала, защото никога няма да го промениш, хич не се и надявай.
Целта на темата е е,ако имаш съвет ,дай го,ако нямаш -не осъждай.Точка!
Съвет - зарежи простака. Ако си държиш на нивото де Wink
Биг сити, не знам дали си бил женен, но нищо не разбираш от брак /т.е. отношения, независимо с подпис или не/. И не заради купуването на дрехи. А заради категоричността. С тази категоричност и самомнение на разбирач от бракове е ясно защо вече нямаш такъв.
Да те светна - за някои е нормално да си купуват един на друг дрехи, за други - пасти за зъби, трети си изневеряват и т.н. Светът е шарен и 2ма еднакви няма, в брака се напасвате един към друг. Това, че твоята жена си е купувала сама дрехите, не означава нищо за институцията брак и за отношенията между всеки двама души. Но ще пораснеш, ще разбереш.
*опс, преди мене са ти го казали. Не, че познавам динамиката на брака, но все пак мога да кажа, че с моите близо 40 години нищо не разбирам от отношения. И доста от връсниците ми си го признават. Ти си явно в някаква друга възрастова група, в която още си мислите, че целия свят ви е ясен.
Една от дамите сподели, че не би позволила на мъжа си да й избира дрехите. Което означава, че тя не смята мъжа си за човек с вкус. Което означава, че щом няма вкус следва някой друг да купува дрехите му за да не изглежда нелепо на улицата.

Да ви призная, никога не бих избрал да прекарам живота си с някой, който не може да си избере дрехи сам.
Аууу, а това направо кърти. Да не дава господ да си избирам партньора по "Собствения стил на обличане". Гледайте Черно огледало, гледайте...

Последна редакция: пт, 27 яну 2017, 10:27 от Анонимен

# 108
  • Мнения: 5 508
Точно на тези от примера не реагирам поради простата причина, че до себе си имам интелигентен мъж, а не простак-пубертет Peace
И не, че моят е някакъв "повреден" и не се заглежда по жени (всички се заглеждаме по другият пол, че понякога и по своя) - просто не го прави пред мен и то така натрапено.
А ти щом не знаеш как да му отговориш е по-добре да се научиш да го търпиш (в случай, че искаш да си с него) или да му обясниш, че това ти е неприятно, а той ако изпитва поне минимално уважение към теб ще се съобрази. Няма смисъл да ползваш заучените фрази от форума, защото в един момент ще свършат или ще попаднеш в друга просташка ситуация, за която нямаш подадена реплика от тук, и ще му стане още по-забавно.

# 109
  • Мнения: 14 654
Между другото, по-пиперливи шегички може да си позволят двойките, които се познават много добре, прекрасно знаят какво дразни другия и какво го разсмива, глупавата ревност е надрасната и има доверие помежду им. И тогава е забавно, а не обидно.

# 110
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Между другото, по-пиперливи шегички може да си позволят двойките, които се познават много добре, прекрасно знаят какво дразни другия и какво го разсмива, глупавата ревност е надрасната и има доверие помежду им. И тогава е забавно, а не обидно.

Именно.Имам познат,който си умира от кеф да дразни жена си така.Но пък и за толкова години тя не разбра,че не трябва да му се връзва и подскача като японско петле.
Аз имам и друга гледна точка,но се страхувам,че ще прозвучи високомерно.Имам достатъчно самочувствие  ,за да не ме притесни тази реплика.Той нека си въздиша по други жени,но дали знае колко въздишат по мен Mr. Green

# 111
  • Мнения: 14 654
Въпросът е, че двамата трябва да се чувстват комфортно с шегичките си и да се забавляват, не да се обиждат. Аз лично имам доста цветист език, когато общувам с близки хора, особено като се развеселя и не си представям мъжът до мен да се сърди, когато подметна нещо малко по-неприлично и да трябва да си налагам цензура. Напротив - очаквам да ми приглася подобаващо и да свалим стреса от деня, вместо да нагнетим още напрежение.

# 112
  • София
  • Мнения: 23 095
Какво спорите още със стена не знам, като се е заинатил, че той е прав и това си е. ooooh! Аз бях дамата, която каза, че не иска мъжът и да и избира дрехите. Не му се занимава с това, не обича да пазарува,  егати големият проблем излезе това. Не знам как мога да живея изобщо с такъв човек.  Thinking

Иначе по темата съм съгласна с последните коментари на Янечек.  Peace

# 113
  • Мнения: X
Въпросът е, че двамата трябва да се чувстват комфортно с шегичките си и да се забавляват, не да се обиждат. Аз лично имам доста цветист език, когато общувам с близки хора, особено като се развеселя и не си представям мъжът до мен да се сърди, когато подметна нещо малко по-неприлично и да трябва да си налагам цензура. Напротив - очаквам да ми приглася подобаващо и да свалим стреса от деня, вместо да нагнетим още напрежение.
Точно. Но това е съвсем различно от просташките изцепвания на Булгарише Мачо. Едно е двойка с пиперлив език и чувство за хумор, в която хората са се напаснали, а друго е когато единият се изцепва, а другият се сърди, че и тема пуска по повода.

# 114
  • Варна
  • Мнения: 10 493

Точно. Но това е съвсем различно от просташките изцепвания на Булгарише Мачо. Едно е двойка с пиперлив език и чувство за хумор, в която хората са се напаснали, а друго е когато единият се изцепва, а другият се сърди, че и тема пуска по повода.

Е то пък не се знае как е била ситуацията.Може и човека да се е закачил шеговито,ама мацката ако не е била на кеф Rolling Eyes

# 115
  • София
  • Мнения: 24 839
Ама не става въпрос за задължения. Става въпрос за това да не ти пука с какво си облечен.
Няма такова нещо!
Освен ако не си се оженил за някоя парцалеса без никакъв вкус, която нарочно ти купува неща, които не харесваш и с пистолет в тила те кара да ги обличаш! Mr. Green
Не знам какъв ти е проблема, но мъж, който е по- суетен от жена и може да посвети сто поста на недоволството си от жеста на съпругата му, за мен не е много свет.
Няма да се учудя, ако делегираш на нежната си половинка тия не творчески задължения като смяна на крушка, например.

# 116
  • Мнения: X

Точно. Но това е съвсем различно от просташките изцепвания на Булгарише Мачо. Едно е двойка с пиперлив език и чувство за хумор, в която хората са се напаснали, а друго е когато единият се изцепва, а другият се сърди, че и тема пуска по повода.

Е то пък не се знае как е била ситуацията.Може и човека да се е закачил шеговито,ама мацката ако не е била на кеф Rolling Eyes
Не ми се струва много вероятно, ако е било инцидентна закачка, чак до пускане на тема в мамата да стигне. Но пък, хора всякакви.

# 117
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Абе тя май вече съжалява. Щото не и хареса много, много чуждото мнение  Mr. Green

# 118
  • Мнения: 3 228
Бил съм женен, динамиката я познавам отлично. За четири години брак на никой от двама ни не хрумна да купува дрехи за другия. Може би защото и двамата смятахме, че не е свръхтежка задача да влезеш сам в магазина и да избереш дрехи, които най-добре въплащават разбиранията ти за естетика на облеклото.

А ако жената попадне на нещо изгодно он лайн, може ли да купи на мъжа си, или пак не става?

# 119
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Бил съм женен, динамиката я познавам отлично. За четири години брак на никой от двама ни не хрумна да купува дрехи за другия. Може би защото и двамата смятахме, че не е свръхтежка задача да влезеш сам в магазина и да избереш дрехи, които най-добре въплащават разбиранията ти за естетика на облеклото.

А ако жената попадне на нещо изгодно он лайн, може ли да купи на мъжа си, или пак не става?

Абсурд!Той да не е чехльо.

Общи условия

Активация на акаунт