Генетични и имунологични проблеми - 17

  • 44 855
  • 761
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 574
Момичета, здравейте, имате ли идея тези резултати от Иван Рилски дали изискват спешна среща с имунолог и вливане на нещо, защото съм бременна в 5 г.с + 3 дни, а прегледът ми при Русев е чак края на април. Иначе АГ от Щерев ми каза, че Клексана, дето го бия за тромбофилия ще предпазва и от Антифосфолипидния синдром. Какво мислите?


NK клетки      Профил   *   *
NK клетки %/CD3-CD16/56+      14   %   8 - 21
NK клетки абс. брой /CD3-CD16/56+      287   брой клетки   100 - 321
T лимфоцити %      69   %   59 - 85
T лимфоцити абс. брой      1438   абс. брой   720 - 2330
АЛEГРИЯ -автоматичен анализатор
Име на теста (изследване)   Флаг   Резултат   Единици   Референтни стойности
Пакет II " Антифосфолипиден синдом " разширен      Профил   *   *
ACL- screen      10.60   U/ml   < 10 отр. ; > 10 положит.
Aнти-b2GPI скрининг      10.00   U/ml   <10 /-/ отр. ; >10/+/ пол.
Aнти - Protrombin скрийнинг      2.10   U/ml   <20 /-/отр. ; > 20 /+/ пол.
Анти - анексин V - IgG      2.20   U / ml   < 5 /-/отр.; 5-8 гран.; >8 /+/ пол.
Анти - анексин V - IgM      0.80   U / ml   < 5 /-/отр.; 5-8 гран.; >8 /+/ пол.
Други
Име на теста (изследване)   Флаг   Резултат   Единици   Референтни стойности
Венепункция, материали, екарисаж      манипулация

# 721
  • Мнения: 858
Здравейте, имам въпрос най-вече към пациентките на Надежда. Предстои ми първо ин витро. Без препоръка от лекар си пуснах изследвания на НК клиенти. Два от показателите са гранични. Трябва ли да се притеснявам? В други теми прочетох, че в Надежда не обръщат внимание на имунологичните изследвания. Някакъв съвет дали да запиша час при имунолог? Очаквам и тромбофилията да излезе до 2-3 дни.
Благодаря.

# 722
  • Мнения: 804
В клиниката в която съм също не обръщат внимание на имунологията, но въпреки всичко го коментирахме с док и я пускам вече преди два трансфера. Преди втория НК клетките ми бяха в горна граница, но въпреке това направихме вливка с интралипид.

# 723
  • Мнения: 541
Моите също бяха на горна граница имах препоръка за вливане, но АГ отказа да го направим. В 12 г.с. правих контрола и бяха по-ниски от преди забременяване. След това не съм правила повече.

# 724
  • София
  • Мнения: 384
Здравейте, къде сте пускали кариотип? На мен ми предложиха Геника, но се чака три месеца за резултатите, има ли някоя лаборатория, където да се обработва по-бързо изследването?

Здравейте, съжалявам за забавянето в отговора! Можете да си пуснете кариотип и в Националната генетична лаборатория в Майчин дом, преди около година струваше по около 100 лв. на човек. Излязоха ни резултатите за около месец, май беше три седмици, ако не се лъжа. Ние със съпруга ми си направихме там изследването, след като загубихме бебчетата... 😢 Поне там нямаме проблем, но сме с лош мъжки фактор, с вродена теомбофилия при мен и какво ли още не.... Както и да е, знам, че можете и от други градове да пратите проба с кръвта, (по медицински канал, разбира се). Намерете им координатите в Интернет, мисля, че са добри. А можете и да си запишете безплатна консултация при проф. Савов или проф. Кременски. (с последния съм комуникирала само по мейл). Изключително любезни са! Успех пожелавам!!! 🍀🍀🍀

# 725
  • Мнения: 476
Здравейте, отново не успявам да се свържа с доц. Русев, вие по какъв начин комуникирате с него? И знаете ли в кои дни е на кабинет?

# 726
  • Мнения: 40
Здравейте, отново не успявам да се свържа с доц. Русев, вие по какъв начин комуникирате с него? И знаете ли в кои дни е на кабинет?

Здравей, доц.Русев е в Клиника Малинов от понеделник до четвъртък. По телефона е почти невъзможно да се свръжеш с него. Ако е нещо неотложно, отиди преди обяд в клиниката без час, има шанс да се вмъкнеш между часовете.

# 727
  • Мнения: 16
Здравейте. Предстои ми имуномодулация с Provigen 2.5g. Тъй като ми е за първи път и не съм на ясно след тази вливка дали ще се  промени състоянието ми. С кола ще бъда и ме интересува дали след това ще е ок да шофирам?

Ами след това НЕ, но по време на вливката малко замаяно и ми се спеше. После станах, движение, пих  вода и си шофирах.

Здравейте,
На мен ми предстои същата манипулация с инфузия от Privigen, бихте ли споделили,какъв беше резултатът при вас и кои от  показателите ви са завишени ?
Дадоха ли ви болничен ,за да оправдаете отсъствието си от работа??
Много ще съм ви благодарна за споделения опит!

# 728
  • Мнения: 179
От къде купувате privigen и каква е цената?

# 729
  • Мнения: 193
Аз вливах преди около две седмици, бях замаяна по време на вливката определено, но после всичко беше наред. Все пак мъжа ми ме взе от клиниката.

Аз го купих от аптеката на Малинов, цената беше 520 лв за 5гр/100мл.

# 730
  • Мнения: 179
Felisha Колко време продължава самата вливка?има ли предписание да се повтори след положителен тест?

# 731
  • Мнения: 193
Около 3 часа обикновено е вливката, но заради моята замаяност ми я пуснаха на бавна капка и седях 6 часа.
При мен е заради ембриотоксини и нямам предписание за повторно вливане при + тест. Зависи от причините Simple Smile

# 732
  • Мнения: 147
Здравейте, отново не успявам да се свържа с доц. Русев, вие по какъв начин комуникирате с него? И знаете ли в кои дни е на кабинет?

Здравейте, намерихте ли начин да се свържете с доц. Русев? На мен ми каза задължително като бъдат готови изследванията, да отида без час. Да, обаче вече се опитвам няколко дни по няколко пъти на ден и от регистратура всеки път ме връщат, защото "днес е по изключение много по-натоварено от колкото по принцип" и нямало смисъл да чакам. Нямам опция да продължа да ходя безцелно и да ме връщат и си запазих час за 25 май, което е абсурдно, защото до тогава явно ще трябва сама да си разчитам изследванията и да си определям терапията - изписа ми Натаспин и да контролирам д-димер на всеки 2-3 седмици.

Също искам да попитам за вливане на Интралипид, поради завишени НК-клетки. Някой правил ли е това лечение? По какъв механизъм действа?

# 733
  • Мнения: 476
Не успях да се свържа с него. Отказах се към момента, не съм от София и на място не съм ходила. Интралипид съм вливала 3 пъти, идеята му е да предотврати отхвърлянето на ембриона от организма на майката, контролира завишени НК клетки.
Здравейте, отново не успявам да се свържа с доц. Русев, вие по какъв начин комуникирате с него? И знаете ли в кои дни е на кабинет?

Здравейте, намерихте ли начин да се свържете с доц. Русев? На мен ми каза задължително като бъдат готови изследванията, да отида без час. Да, обаче вече се опитвам няколко дни по няколко пъти на ден и от регистратура всеки път ме връщат, защото "днес е по изключение много по-натоварено от колкото по принцип" и нямало смисъл да чакам. Нямам опция да продължа да ходя безцелно и да ме връщат и си запазих час за 25 май, което е абсурдно, защото до тогава явно ще трябва сама да си разчитам изследванията и да си определям терапията - изписа ми Натаспин и да контролирам д-димер на всеки 2-3 седмици.

Също искам да попитам за вливане на Интралипид, поради завишени НК-клетки. Някой правил ли е това лечение? По какъв механизъм действа?

# 734
  • Мнения: 147
loveparrots, благодаря! В прегледа, който е качен на сайта ми е изписал 10мл 2-4 дни преди овулация и след това при положителен тест. Разреждат ли се тези 10мл в NaCl 0,9% и колко? Колко време трае вливането? И как се уцелва точния момент 2-4 дни преди овулация? При теб имаше ли ефект това лечение?

Общи условия

Активация на акаунт