Неангажиращи отношения

  • 28 853
  • 190
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 131
Неангажираща връзка, по скоро бих имала такава. Всеки си прави каквото си иска и излиза с който иска и т.н. и се виждаме само когато можем. А секс според обстоятелствата и как го чувстваме.

Връзка само за секс, такива съм имала много като тийнейджърка, сега не мисля, че ще имам или бих имала, защото се познавам и знам, че ще хлътна и след това ще остана наранена/разочарована.

Последна редакция: вт, 23 яну 2018, 12:24 от Alis_in_wonderland

# 16
  • София
  • Мнения: 24 839
Неангажираща връзка, такива съм имала много като тийнейджърка, сега не мисля, че ще имам или бих имала, защото се познавам и знам, че ще хлътна и след това ще остана наранена/разочарована.

Връзка само за секс, по скоро бих имала такава.

А, къде е разликата? newsm78

# 17
  • София
  • Мнения: 4 131
Неангажираща връзка, такива съм имала много като тийнейджърка, сега не мисля, че ще имам или бих имала, защото се познавам и знам, че ще хлътна и след това ще остана наранена/разочарована.

Връзка само за секс, по скоро бих имала такава.

А, къде е разликата? newsm78

Обърках ги....да по скоро неангажираща бих имала, защото там секса може да не е на първо място и да излизаме в началото като приятели, а с времето евентуално да се получат нещата.
До колкото ако е само секс, винаги възникват поне при моите връзки чувства от моя/негова страна и после става сложно и винаги единият е наранен.

# 18
  • Мнения: X
Здравейте... Интересно ми е да попитам някога имали ли сте неангажиращи отношения? Какво точно са представлявали? Не говоря за "секс и чао", а по-скоро отношения, които знаете, че нямат перспектива, т.е. невъзможно е да се развият в нещо повече, но същевременно ви е много приятно с човека отсреща, споделяте си, не се виждате само за секс - съществува и приятелство освен страст. Споделени интимни моменти не само в сексуален план, но и чисто романтични. Да прекарвате часове, понякога дни заедно, като в някои случаи дори и без секс. Обаче без привързване, без обвързване... Например, може да прекарате няколко дни заедно, но след това всеки се връща в ежедневието си и може да не се чуете 2-3 дни. До следващия път. Та случвало ли ви се е и в този случай брои ли се за неангажиращи отношения? Също така всеки е свободен да бъде както и с когото си иска през останалото време.
Не съм имала, не ми се е случило явно...
От днешна гледна точна, не бих си причинила подобно нещо.Звучи ми като:
"Сам/а съм, тъпо ми е, скучно ми е, не ми се седи сам/а, ама ...няма нищо добро на хоризонта.Затова, и ти ставаш.За малко секс, за запълване на времето, докато се появи Тя/Той.".

Лично на мен, би ми било обидно някой да ме възприема така.
А аз пък не съм фен на безсперспективна загуба на време, без значение дали става дума за връзка, работа, хоби или друго.Всяка "стъпка" в тоя живот трябва да има добър резултат, за мен.Животът е толкова кратък....та допълнително да губя от него в безсмислени "каузи".



# 19
  • Мнения: 18 638

Никога не бих се навила на подобна връзка с човек, към когото имам силни чувства.

# 20
  • Мнения: 19 986
Аз винаги се ангажирам с човека, хората, които допускам по един или друг начин до себе си. Така че съвет не мога да дам, неангажиращи връзки за мен не съществуват. Или се обвързвам с един човек емоционално, с мисли, физически или не се занимавам изобщо.
С годините установих, че все по-малко хора допускам до себе си и все по-малко хора ме интересуват, това ми спестява доста енергия и време.

Зайче Байче, ти си с дилемата с колегата, нали? Simple Smile Всички връзки са ангажиращи, дори и тези, които твърдят и искат да не са.

# 21
  • Мнения: 18 638
Е, не е така. Ако трябва да се поразсееш след тежка раздяла, нищо лошо няма да поизлезеш с някой, с когото не планираш дълбокото си остаряване. Ако не искаш да живееш с мъж, няма нужда да си все сама, пак можеш да си излизаш и да се забавляваш с някого. Какво му е лошото, ако няма да хлътнеш с двата крака,. НО човек трябва да се познава.

# 22
  • Мнения: 19 986
Това пак е ангажимент, има интеракция, няма как да кажеш, че е само за забавление, именно там се създава емоционален ангажимент.

# 23
  • Мнения: X
За начало неангажираща е най-добре. Тогава се виждат истински нещата.
Иначе, то е една любов, едни драми.

# 24
  • Мнения: 294
Имала съм такива отношения в студентските ми години и беше супер, но с времето нещата се променяха от моята или от другата страна и не бяха точно неангажиращи. Преди 3 години прекратих една връзка, голяма любов и мъка беше, та след време имах точно такива неангажиращи отношения. Приятно прекарване на времето, секс, виждане тук таме... Тук таме стана през ден, всеки ден и т.н.т. Аз обаче знаех, че нямаме бъдеще. Човека се влюби и прекратихме. Та стигам до извода, че неангажиращи отношения има само за по 1 нощ, повече от това си става рано или късно ангажиращо Simple Smile

# 25
  • пловдив
  • Мнения: 208
да, имала съм - но винаги единия поне единия се влюбва, в моя случай бях аз прецаканата ....няма как да имаш връзка със секс, излизания, тел.разговори и да останеш безразличен....

# 26
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Да, такива са ми последните връзки. Не желая сериозни обвързвания, съжителства, брак. Искам само приятелства и забавления, без ангажименти. Единственото, което не мога да приема е паралелни сексуални връзки... Това е на този етап.

# 27
  • София
  • Мнения: 146
Имала съм период на такива връзки (точно три, полузастъпващи се) в рамките на две години след приключване на 6-годишна връзка и преди да срещна човека, с който съм сега. Още в началото съм била сигурна, че с тях връзка абсурд да имам, ама стават за... мхм... и що не. И трите ми такива връзки са били освен сексуални и силно приятелски, но се виждахме рядко - по 3-4 пъти в месеца и при трите една от страните в даден момент започва да си мисли що пък да не стане и нещо повече, да се виждаме по често и т.н. въпреки предварителните настроения и уговорки, и при тримата имаше драми в дадени моменти, но и пък и с тримата се разделихме в добри отношения. Та принципно съм “за” такива отношения, стига да съумеете да пазите граници и да няма наранени и разочаровани. А вече ако неангажиращите отношения са пробни ангажиращи (нещо като trial-версия да видиш дали даден продукт става) ама по завоалиран начин си е друго нещо.

# 28
  • Мнения: 5 259
Бях участник в такава връзка, официално приета за неангажираща, но аз разбира се бях много влюбена. Изтърпявах някак периодите на внезапно изчезване, които не знаех колко ще продължат - дни, месеци... Бях предупредена за тях и че не трябва никога да го поставям под въпрос или да го коментирам. Трябваше да се държа, сякаш ми е все едно и сякаш ако живота ни срещне случайно отново, добре. Справих се. Мисля, че не показах как по време на внезапните изчезвания, първите дни не можех да спя и да се храня, буквално изпадах в черна дупка.
Това е най-интересната и най-романтичната ми връзка. От моя гледна точка. Но наистина като че ли работи само когато си много млад. После с възрастта всичко придобива едни такива прагматични черти и романтиката потъва в канала.

# 29
  • Мнения: 162
Много интересни отговори. И интересни гледни точки. Simple Smile Благодаря ви за интересното включване по темата! Определено сте ми полезни с опита си.

Общи условия

Активация на акаунт