Неангажиращи отношения

  • 28 873
  • 190
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 30 802
Не мога да разбера, защо мъжа/жената да не могат да се насладят на секса, ей така, Неангажиращо. Трябва ли да правим секс, само ако ще се женим? Или щом правим секс с друг, край, голяма грешка, разбихме семейство, ужас. Не са ли това предразсъдъци?

Могат, има си секс играчки - никакъв ангажимент, освен да им зареждаш батериите и да ги поизмиваш със сапун. А, имаш предвид секс с друг човек...не, не може. Винаги има някаква връзка.

Впрочем точно неангажиращите отношения най-много ангажират. Имаш човек, дето хем иска да си вее коня, хем от време на време да трябва да си го вписваш в програмата. Ми за мен е прекалено много мислене. Или е 100%, или 0%. Има и по средата - сериозна връзка, която също клони към 100% или нула%, в някакъв срок - не безкрайно.

# 166
  • Мнения: 4 577
Е жената няма ли да се чувства евтина като е в неангажираща връзка предимно за секс? Аз поне така си мислех, че стоят нещата. Ама май друго е дошло на мода...
Зависи какво търси жената в определен момент. На 20+ ми се е случвало да изпитвам силно привличане към мъж, който не мисля за подходящ за сериозна връзка. Бяхме заедно около два месеца и нещата по естествен път отминаха. Иначе с мъж, към когото изпитвам чувства, би било много унизително да се съглася на неангажиращи отношения.  Сега на 40+, въпреки че съм разведена, не изпитвам
желание за "само секс".

Последна редакция: вт, 01 май 2018, 12:11 от TafTaf

# 167
  • Мнения: 30 802
Абе 2 месеца е едно, ама има такива, дето 10 години стоят на повикване, че в някои случаи и перат. Но не могат да изискват нищо от Него. Той е неангажиран. И те, на теория, макар че реално всеки мъж си е ангажимент, щото краде от времето, прекарано със себе си.

# 168
  • Мнения: 574
Неангажиращи връзки, ама.....доправило ми се секс в 11 ч вечерта, ама къде да вървя да го търся сега, или пък в 7 сутринта... Мога ли да имам постоянно някого на повикване където и когато ми е удобно? Друго си е да се пресегнеш...и хоп - готово! Иначе харесвам неангажиращите връзки, но те никога не са такива и за двете страни, за съжаление. Винаги в едната страна се пораждат някакви чувства, лошо няма, ако се развият нещата, но ако са поначало обречени (обвързани хора) е доста гадно.

# 169
  • Мнения: 2 789
Получава се ако двамата са приятели и се познават от достатъчно време. Между приятели става чудесен секс.

# 170
  • Мнения: 30 802
Неангажираща връзка във фантазиите: Срещате се във Виена. След 6 месеца - в Рио. Романтика, концерти, лукс и класа, след това всеки си живее живота.

Реалност: БГ мачото иска да си има женичка, която да го чака с мусака и секс да олаби жилата, а през останалото време да не го търси и той да си ходи на риба.

# 171
  • Мнения: 5 647
Получава се ако двамата са приятели и се познават от достатъчно време. Между приятели става чудесен секс.

Абсурд! Не мога и да си го представя дори.

# 172
  • Мнения: 2 789
Получава се ако двамата са приятели и се познават от достатъчно време. Между приятели става чудесен секс.

Абсурд! Не мога и да си го представя дори.

Нужна е известна зрялост, но се получава. От опит го казвам.

# 173
  • Мнения: 20 059
Получава се ако двамата са приятели и се познават от достатъчно време. Между приятели става чудесен секс.
Това е нонсенс.
Първо – мъж и жена приятели само. Ако не са гей винаги в един момент ще се стигне до секс.
Второ – чудесен секс между приятели – само като си представя да правя секс с някой от приятелите си мъже и вече не ми се прави секс по принцип.
Приятелството е асексуално. Вече, ако някой го влече да прави секс с приятелите (мъж с жена, жена с жена, мъж с мъж) си щото е по-удобно, мързи ги да търсят други партньори, а и нали си се познават, това вече е друга бира и лично за мен е изкривяване. Rolling Eyes

# 174
  • Мнения: 2 789
Както казах - нужна е известна зрялост и особен житейски хоризонт.

# 175
  • Мнения: 5 647
Както казах - нужна е известна зрялост и особен житейски хоризонт.

По-скоро изкривеност. Ами някак не мога да приема приятелите си за секс обекти и не, защото съм незряла, а просто ми се струва странно. За мен прителството е нещо, което не мога да разваля със секс.

# 176
  • Мнения: 15 960
Неангажираща връзка с готвене, пране и чистене? Стига бе, наистина ли жени се хващат на това?

# 177
  • Мнения: 2 789
Няма правилно и грешно в случая.

# 178
  • Мнения: 20 059
Аз нямам претенция да съм моралистка, като цяло съм толерантна към сексуалните избори на всеки. Но предпочитам някои категории и граници да се запазват. Не обичам нещата да се размиват и всичко да е един "безкраен празник".
Е, тогава гарантирано идва скуката, досадата, вече нищо не е интересно, агх колко сме преситени. Търсим силни усещания. Simple Smile И тогава пък идва цинизмът, така наречената разкрепостеност и как беше "особен житейски хоризонт". Ами, то в един момент друго не остава. Ако си пробвал и минал всички граници, нормално е да се поизчерпат усещанията.

Някак хигиената в отношенията (независимо сексуални или чисто приятелски), лично за мен е по-удобна и неангажираща. Ако мога да перифразирам "чисти ......, добри приятели". Simple Smile

# 179
  • Мнения: 30 802
Мерилото за правилно и грешно е skin in the game. Ако някой получава облаги, но няма skin in the game, това го прави потенциално безчестен и способен да навреди.

И парадоксално, има едни хора, които толкова силно се стремят да те убедят, че сексът е нищо работа, приятелско ръкостискане направо, че си личи как всъщност им е доста важна и търсена екстра и най-вероятно страдат от недостиг и прибягват до хищнически стратегии и натиск.

В смисъл, доста е съмнителен човек, който уж е разкрепостен и на ти със секса, обаче накрая опира до обслужване от приятели и нещо не може да стигне до романтичен партньор.

Последна редакция: вт, 01 май 2018, 14:06 от The Siren of Titan

Общи условия

Активация на акаунт