Какво мислите за уличните котки и кучета?

  • 15 169
  • 673
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 061
Животинките нямат вина,, за съжаление никой не избира съдбата си. Единственното което можем да направим е кастрация от 1 котка/куче излизат най-малко 50, може да го спестим. Докато живеех в София забелязах, че пред блокове се отглеждат кучета, слага им се храна, вода...Аз живеех в къща и на улицата имахме 2 кучета които всеки хранеше.. Та мисълта ми е, че ако се съберат всички хора от блок/улица пред които живее въпросното куче/та, котка/ки и се сметне примерно 200лв кастрация и да речем са 10 човека живеещи във въпросното жилище и всеки даде по равно едно, че няма да се усети друго,че ще се направи голяма добрина, но на повечето не им пука, няма и кой да предложи.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 14 555
За уличните плъхове има ли програми и приюти? Популацията им расте и не са безвредни. Били са основния разпространител на чумата.
На животните дали ще им хареса кастрация или осиновител с мини жилище? Да си вие на воля, самотно.
Някои природни дадености и правила не могат да се коригират.
Основният виновник за настоящото бедствие е имено човека. Повечето безстопанствени кучета са били домашни. Животното не е каприз, нито част от човешкото семейство. То си има своите изисквания и права. Девствен пес, лаел 20г.,вързан на двора хепи вариант ли е?

Последна редакция: чт, 01 юли 2021, 23:27 от Viviana91

# 17
  • Мнения: 14 790
Категорично НЕ трябва да се изтребват уличните котки и кучета!По-скоро доста хора трябва да изчезнат,но това е друг въпрос.За животинките като начало трябва да се предприеме кастрация.И те се измъчват и живеят кратко от високата популация.И аз се радвам на осиновителите в чужбина.Изпращала съм котки чрез организация в Германия и Холандия.Осиновителите ми изпратиха снимки и клипове на мъркащите съкровища.Heart

# 18
  • Мнения: 12 564
Изтребването на уличните животни няма да реши проблема, защото винаги ще има ново обявили се. Природата не търпи празно място, а много хора се хващат да гледат животно, а като не се справят го изхвърлят. Има и възрастни хора, които след като починат наследниците им не могат да поемат грижата за домашния любимец... Съдби всякакви.
Миналата година оставихме едногодишна домашна кастрирана котка за няколко дни на хотел за животни. Последния ден на се обадиха да ни кажат, че на втората нощ котката ни била избягала. Така и не я намерихме, не знаем жива ли е, някой прибра ли я, мъртва ли е... Колко пъти с децата се припознаваме в поредната улична котка с подобна окраска, а после се разочароваме, че това не е нашата Лили. А болката се съживява отново. Иска ми се да вярвам, че все пак е жива и здрава дори и на улицата. Не бих искала някой да я убие, само защото не сме успели да се срещнем отново.

# 19
  • Мнения: 14 790
Много тежка история.Мои познати си бяха оставили котарака в хотел.Прибраха го много депресиран.Падала му е козината от стрес.Някои животинки много страдат при отсъствие на стопаните.Не знаят какво се случва.Тук,когато се приготвят за заминаване при осиновителите в чужбина,котките живеят в приемно семейство.Раздялата е много тежка.Broken HeartПритеснявах се,че на изпращането ще се разплача.....Ами абсолютно всички ревяхме.
Mama Ru как Лили е избягала от хотела?Аз съм виждала само по тв хотела на Силвия,не си спомням фамилията,известна е.Там котките бяха в нещо като големи клетки.

# 20
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 443
Хайде да разведрим малко с една история. Едната ми баба живееше в провинцията. В града бяха дошли виетнамци по времето на социализма. Няма как по-меко да го кажа- ядяха котките. И изведнъж популацията им силно намаля, крадяха ги посред нощ и хората почнаха да се оплакват. Да бе ама на никой не му дремеше, че улични/дворни котки  изчезват. Обаче и никой не си направи сметката, че като няма котки ще плъзнат повече мишки. Така и стана- целия град беше налазен от гигантски плъхове и който имаше останала котка беше голяма работа. Лично съм била свидетел как са идвали хора да молят баба ми да им услижи за малко с някоя котка, че в мазето им било страшно и плъховете изяли всичко.

# 21
  • Мнения: 2 375
Разведри та чак ще повърна.
И при нас на пазара продаваха много ефтини кюфтета. Май точно виетнамци бяха. Ужас.

# 22
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 443
Чудя се просто ако изчезнат котките, кой ще ни спасява от мишки и плъхове? Щото от общината за кърлежи дори рядко пръскат, за подобни вредители пък мога само да гадая колко са подготвени ....

# 23
  • Мнения: 7 044
Само за информация, много малко котки могат да се справят с плъхове. С мишки - да, но плъховете озорват повечето котки. Майка ми и баща ми живееха в къща и винаги имаха котка. Вземаха младо женско коте, вече научено да ловува, от майка, добра ловджийка, защото женските са добрите ловджии. И една такава котка, изключително опитна и добра ловджийка, се беше борила с плъх и я беше ухапал по муцунката. Главата й стана двойна, с огромна гнойна топка, спря да се храни. Успях да я спася с голям зор - ветеринарната лекарка й слагаше инжекции, а аз я хранех с пипета, със силен концентрат от бебешко мляко, докато се повъзстанови.

Ако уличните котки се справяха с плъховете, нямаше мазетата на блоковете да са пълни с тях. До степен, че у нас, няколко етажа височина, плъх е влизал в кухнята. Не питайте как  успяхме да се справим с него.

Някога нямаше улични кучета, когато имаше виетнамци...  Предлагам внос на виетнамци пак,  вместо разни араби... Joy

# 24
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 306
Какво значи да ги изчистят веднъж завинаги? Това да не са въшки върху главата ти?
Ние сме страна от Третия свят с претенции за европейци. Европейци, ама само на картата.
Проблемът с популацията на бездомните животни не се решава със стрихнин в салама. Това може да го роди само болната психопатска глава на Бай Ганьо. Нямаме служби, нямаме приюти, нямаме закони. Тоест, може и да имаме, ама само на ужким. Пари трябват за тая работа, ама да не се краде от тях.

# 25
  • Мнения: 7 044
Те парите са много повече, отколкото за бездомните хора, но резултат няма. Само пълнят нечии джобчета.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 14 555
Държавата към бездомници не се е ангажирала. Вие очаквате реакция към животни.

# 27
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 306
Ами, именно. Проблемът не е в бездомните животни, проблемът е в държавата.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 14 555
И в манталитета на хората. Ромите още експлоатират животни в градските части. Политиците пазят интереса на електората.
Мисля, че общественото възмущение трябва да прерасне в протест. Оттам да се изискват точни правила и законови рестрикции.

# 29
  • Мнения: 1 212
Мазохистичното удоволствие, с което се плюем, е непродуктивно, а за трети светове може да говори само някой, който не е бил там. Зная, че искаме да сме много уникални, но не сме, навсякъде има болни мозъци. Когато някой конкретен човек извърши нещо и започне да се говори как българите сме били такива и онакива, това като че ли снема отговорността от него.
Избиването не само е ужасно (макар че се практикува в приюти в страни от Първия свят съвсем официално), но няма да реши проблема, защото се изхвърлят домашни животни. Единствения път, в който улични кучета бяха агресивни към мен, беше когато сред тях имаше домашно куче, пуснато от стопаните. Не казвам, че няма проблеми с тях, но почти всеки път, когато чета за нахапан, става въпрос за домашно куче....

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт