Масово съхнене на дървета

  • 3 668
  • 116
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 895
...
Bayer/Монсанто са зло. Едно от най-големите в света. Собствениците вероятно се крият в дебрите на кой ги знае я Вангард, я Блекрок или н'екви други долнопробни, но ултра богати корпорации фамилии. Няма спасение от това.
Наскоро четох една книга за една журналистка по време на войната във Виетнам и реших че има неща , които не са ми известни порових за информация . Изненадах се като прочетох Monsanto и  Bayer AG във връзка с Agent Orange
Скрит текст:
Agent Orange wurde unter anderem von den US-Firmen Dow Chemical und Mobay,[7] einem Gemeinschaftsunternehmen von Monsanto und der Bayer AG, hergestellt und geliefert.  https://de.wikipedia.org/wiki/Agent_Orange, като съставки от него са сипани над Бразилия също и 2011 г.
Im Sommer 2011 wurde ein Fall bekannt, bei dem in Brasilien vom Flugzeug aus Herbizide auf Regenwald gesprüht wurden. Dabei wurde auch 2,4-Dichlorphenoxyessigsäure eingesetzt, einer der in Agent Orange enthaltenen Wirkstoffe.[19][20]

# 31
  • Мнения: X
Прави ми впечатление масовото съхнене на дърветата, да. Още миналата година забелязах опадали и пожълтели листа по улиците с по-голяма дървестна растителност, началото на август, в разгара на лятото, все едно е настъпила вече есента!!

Тази година положението е същото. Мога да снимам да покажа, мен доста не учуди. Става въпрос не за България, а за Западна Германия, с умерен климат, повлиян от речни басейни в близост. Нямам спомен дали е било така и преди две години и повече. Не ми е правило впечатление, като че ли.

Съседката ми казва, че е от повсеместната липса на влага, подпочвените води са спаднали значително, всичко изсъхва. Нивата на реките са толкова ниски, че миналата година превоз с кораби беше частично забранен. Все промени, свързани със затоплянето на климата.

# 32
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 350
Преди време бях гледала един документален филм за пчелите. Наистина е шокиращо как измират масово. Беше ми интересно да науча например как измирали когато опрашват бадемови насаждения в САЩ
EС има много по-строг контрол върху пестициди от САЩ, а България е в ЕС.

# 33
  • Мнения: 6 895
Преди време бях гледала един документален филм за пчелите. Наистина е шокиращо как измират масово. Беше ми интересно да науча например как измирали когато опрашват бадемови насаждения в САЩ
EС има много по-строг контрол върху пестициди от САЩ, а България е в ЕС.
И какви са тези новини тогава? Слагам в скрит, защото не ми се пуска превод, бързам че излизам. А като гледам посления линк и в Европа и то в "житницата"

# 34
  • Мнения: 1 245
Относно контрола в/у разни неща - не само съюзи като ЕС, но и дори отделни държави могат да имат различни изисквания/стандарти и за препарати, и за замърсители (вкл. тежки метали и др. ), както и за храните и продуктите най-общо. И при това може да има разлики в иначе близки по други показатели страни.
Нещата са доста усложнени и разните търговци ( също и големи вериги и корпорации ) се възползват от различията.

# 35
  • Мнения: X
Аа, относно стандартите за употреба на инсектициди/ пестициди в САЩ - строги са - може би не толкова, колкото в ЕС, но все пак. Което не пречи на американските производители на съответните препарати да си продават забранената химия в Мексико, например, откъдето конвенционалната продукция, обработена с препаратите, се внася обратно на американските хранителни пазари. Подобно е и положението в ЕС, за съжаление. Но да незадълбавам в офф-топика.

# 36
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 350
Белачао, първата статия която цитираш е за Великобритания, която не е в ЕС. А калпазани има навсякъде, но все пак не може да се отрече че някъде контролът е по-затегнат от другаде.
Аа, относно стандартите за употреба на инсектициди/ пестициди в САЩ - строги са - може би не толкова, колкото в ЕС, но все пак.
Факт е, че много вещества позволени в САЩ са забранени в ЕС.

# 37
  • Мнения: X
Така е, обаче тези вещества, пръскани върху продукция в Северна Африка - Алжир, Тунис, Мароко - влизат в ЕС по заобиколен път. Гледала съм предавания.

# 38
  • Мнения: 1 245
Може би не е точно офф защото тук на практика почти нищо не се спазва. И не говорим за общите рамки и изисквания а в конкретните действия на терен. Или да речем в разните служби.
Има примерно, за съответната държава, определена концентрация на в-во, която не бива да надхвърля зададените норми. Е да ама в съседната държава нормите и стандартите са други.
Други случаи са нещо от рода на - ( в съседна статия стана въпрос как да се справим с дървеници или нещо друго подобно с помоща на препарата Фендона ); този препарат си има определени коцентрации и срокове за ползването му, както мерки за безопасност.При това концентрацията му зависи от вредителя срещу който се ползва , от кубатурата и площите, както и от други фактори. Е да ама ползващите го в някакъв конкретен случай са яко неграмотни.
Всъщност и работници в селското стопанство, или пък други ползващи го също трудно ще се ориентират. Както и да е, виждате че някакви изисквания написани на хартия са далеч от случващото се в живота.
Да не говорим престъпните умишлени действия на големи играчи.
В енергетиката също, зелените истории също. Замервания на замърсявания, филтри, и пречиствателни съоръжения, лабораторните анализи и проби  и какво ли не още. По целия свят, и от полюс до полюс.

Последна редакция: ср, 23 авг 2023, 15:12 от kirasirrav

# 39
  • Мнения: 3 970
Не вярвам, че по-строги ограничения (в европейския съюз или другаде) могат да възпрат големите химици. Ще го преопаковат, ребрандират, ще го вмъкнат под формата на друго и пак ще го вкарат на пазара.

# 40
  • Мнения: 6 895
Белачао, първата статия която цитираш е за Великобритания, която не е в ЕС. ...
Die EU und Großbritannien ... Т.е и двете Simple Smile

# 41
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 350
Не вярвам, че по-строги ограничения (в европейския съюз или другаде) могат да възпрат големите химици. Ще го преопаковат, ребрандират, ще го вмъкнат под формата на друго и пак ще го вкарат на пазара.
Ами престъпления стават навсякъде, въпросът е колко е масово и колко не е.

# 42
  • Мнения: 3 970
За мен тези на подобен тип корпорации са от най-масовите. Самите им мащаби го позволяват. Не мисля, че си играят на по мъничко и на дребно само от време на време.

# 43
  • Мнения: 6 895
По - скоро се изградиха според мен за всичко междинни международни организации , които сами по себе си нямат контрол . защото кой контролира световната ... организация например? Но   те упражняват контрола . Аз как да имам доверие на някой, който няма корекция.
Т.е. има обявени структури за контрол ... добре.

Последна редакция: ср, 23 авг 2023, 17:01 от bella-ciao

# 44
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 350
Структурите на контрол в ЕС се казват "държави".

Общи условия

Активация на акаунт