Отговори
# 390
  • София
  • Мнения: 12 387
Може да стане прецедент, ако сме в САЩ. В България правото не се основава на система от прецеденти, а на закони.  Wink
Не говоря за правен прецедент с оглед да се ползва от съдебната власт, а за прецедент, на чиято база да бъдат предлагани промени или допълнения в закони. За съжаление у нас трябва да стане нещо тежко, за да се променят нещата на високо ниво и е напълно възможно дова да е такъв опит.

Мисля, че надценяваш българската политика. Никога не е бил нужен повод, за да се направи някоя глупост на закон. А и в момента БСП не са в състояние да творят бурно закони, тъй като са в опозиция. С действията си по- скоро намекват, че форума е платен от ББ и затова те са в немилост и дискриминирани. Години наред те постъпваха именно по този начин с представителите на опонентите си и е редно съдейки по себе си да се съмняват.

# 391
  • Мнения: 7 091
Марина, честито ви бебе! Не знаех и много, МНОГО се радвам за вас! Пожелавам ти по-малко отрицателни емоции, повече радост с малката душичка, която чака да е появи на бял свят.
Разбирам, че е много болезнено да четеш такива коментари, като тези, които си цитирала за себе си, но никога, по никакъв начин няма начин да бъдеш хубав на всички. Изпадала съм в такива ситуации, тежи много...но сега специално в твоето положение не можеш да си позволиш лукса да се ангажираш емоционално с нещо толкова недостойно.
Моето лично мнение е, че си постъпила безкрайно правилно, че не си присъствала на заседанието и ти пожелавам да имаш възможност да избягваш какъвто и да е стрес покрай тази неприятна история.
Бъди егоист и мисли за близките си, другото ще се нареди! Hug  bouquet

П.П с коментар по жалбата, просто нямам нито нерви, нито желание да се включа.

# 392
  • Мнения: 212
Мисля, че надценяваш българската политика. Никога не е бил нужен повод, за да се направи някоя глупост на закон. А и в момента БСП не са в състояние да творят бурно закони, тъй като са в опозиция. С действията си по- скоро намекват, че форума е платен от ББ...

Всъщност изненадата идва от новата власт. И притесненията на gavriel се оказват реални:

- В началото на предаването доста тенденциозно се споменаха темите с "банковия фалит" и "измамата", след което и цялото предаване за някой по-параноичен ще мирише на някаква показност как интернет е едва ли не заплаха за истината, защото може да се манипулират мнения. От доста време у нас бродят истории за желание на управляващите да ни вкарат в някакви рамки в интернет пространството, дано такива неща не стават повод за глупости от тяхна страна.

И новината:

Парламентарната комисия по вътрешна сигурност и обществен ред прие на първо четене промени в Закона за електронните съобщения, които позволяват достъп чрез интерфейс на МВР до трафичните данни от интернет и мобилните оператори. Това се е случило вчера.

Остава само да гадаем, дали законопроектът ще бъде приет. И дано не, защото първо, промените са в разрез с конституцията, и второ, имат доста притеснителни последствия.

Покрай тези събития очаквам с леко притеснение решението на КЗД.

За "подаръка" към Mamma едва ли ще кажа нещо ново. Присъединявам се към възмущението на останалите потребители. Това е изключително безсърдечна и грозна постъпка, безцеремонно нахлуване в личното й пространство и независимо чие дело е, си проси сериозно наказание.

Пожелавам на Mamma да преодолее по-бързо дискомфорта от случката.

# 393
  • Мнения: 335

Затова пък се разгръщат още повече идеите за внедряване на "тайни агенти" на разните институции. Такова се е случило онзи ден:

http://dnes.dir.bg/2009/12/09/news5519783.html

В интернет това би звучало като "таен потребител", навярно?
И "тайните механизми" на глобалния Биг Брадър ще се напаснат до пълен затворен цикъл.

Вместо територии със собствени правила, произтичащи от общите закони и прилагани в "локалните" виртуални пространства от собствените им модератори, сайтовете навярно ще станат "защитени зони" под зоркия контрол на Глобални интернет стражари? И ще можем да си спим по-спокойно...  ooooh!


# 394
  • Мнения: 12
Или ще си местим сървърите в Сръбско (или където и да е, далеч от нашенско) и през https...
Мисля, че надценяваш българската политика. Никога не е бил нужен повод, за да се направи някоя глупост на закон. А и в момента БСП не са в състояние да творят бурно закони, тъй като са в опозиция. С действията си по- скоро намекват, че форума е платен от ББ и затова те са в немилост и дискриминирани.
Те Мама и Тати да ми дада IP-тата им, да видиш как ще ги дискриминирам едно хубаво, че даже на заглавната страница на сайта ще напиша защо. За разлика от bg-mamma, няма да се оплача от малко реклама на сайта/форума  Twisted Evil

Май се оказа, че не съм ги надценил тях, а съм подценил сегашните...

# 395
  • Мнения: 3 662
Те Мама и Тати да ми дадат IP-тата им, да видиш как ще ги дискриминирам едно хубаво, че даже на заглавната страница на сайта ще напиша защо. За разлика от bg-mamma, няма да се оплача от малко реклама на сайта/форума  Twisted Evil  
/off
Майтапчето си го бива, определено ми оправи деня Joy . В хумористичен тон: Да няма после  юнашки рев : ".. че като налазиха едни, кой си е жив да "чисти" след тях..."  Mr. Green

по темата, но не съвсем :
"Парламентарната комисия по вътрешна сигурност и обществен ред прие на първо четене промени в Закона за електронните съобщения, които позволяват достъп чрез интерфейс на МВР до трафичните данни от интернет и мобилните оператори"- това обаче ми звучи сериозно. Щом е минало на първо четене...колко му е. Тогава с разните "жалбички" за дискриминация (некФа си там), кой ли ще се занимава? Thinking

# 396
  • Мнения: 2 401
Имаше такава тема тук, която бързо замина  назад без особен интерес. Девойките предпочетоха да не дърпат дявола за опашката, разписвайки се в нея.  Каквито  предполагам са били и мотивите на моите познати неподкрепили групата във ФБ. Лафа с наведената глава и сабята, обаче не е 100% валиден.

# 397
  • Мнения: 364
Имаше такава тема тук, която бързо замина  назад без особен интерес. Девойките предпочетоха да не дърпат дявола за опашката, разписвайки се в нея.  Каквито  предполагам са били и мотивите на моите познати неподкрепили групата във ФБ. Лафа с наведената глава и сабята, обаче не е 100% валиден.

Моите я подкрепиха и взе да нараства групата тези дни, но мисля, че е късно.   Sad

# 398
  • Мнения: 2 401
Не е късно, чакаме второто четене  Wink.  Гласът на 10 000 реални интернет потребители не е за пренебрегване. Нали видя съобщението, че БСП, ДСБ и РЗС няма да подкрепят идеята.

# 399
  • Мнения: 364
Не е късно, чакаме второто четене  Wink.  Гласът на 10 000 реални интернет потребители не е за пренебрегване. Нали видя съобщението, че БСП, ДСБ и РЗС няма да подкрепят идеята.

 Praynig Дано! И хората ще станат повече, но няма много гласност, защото групите са две.

# 400
  • Мнения: 58
Не е късно, чакаме второто четене  Wink.  Гласът на 10 000 реални интернет потребители не е за пренебрегване. Нали видя съобщението, че БСП, ДСБ и РЗС няма да подкрепят идеята.
Praynig Дано! И хората ще станат повече, но няма много гласност, защото групите са две.
off: http://efb.bg/ - колонката новини. А другата тема остана пренебрегната. Поне въпроси да бяха питали...
(не съм сигурен кои са "Електронна граница" и кой е Богомил Шопов - в смисъл на политическа обвързаност)

# 401
  • Мнения: 2

по темата, но не съвсем :
"Парламентарната комисия по вътрешна сигурност и обществен ред прие на първо четене промени в Закона за електронните съобщения, които позволяват достъп чрез интерфейс на МВР до трафичните данни от интернет и мобилните оператори"- това обаче ми звучи сериозно. Щом е минало на първо четене...колко му е. Тогава с разните "жалбички" за дискриминация (некФа си там), кой ли ще се занимава? Thinking

Аниш, спокойно с разните жалбички има кой да се занимава, все пак сме правова демократична и европейска държава. Мисля, че пояснението в скобите не е най-доброто за една българска майка, но ... това е въпрос на ценности и на възпитание.

Колкото до приетите промени в ЗЕС: Даже и да минат и на второ четене, съм готова да се обзаложа, че ще бъдат обжалвани и след 3 до 6 месеца ще бъдат отменени или поне сериозно ограничени. Така че ще има още едно шамарче за инициаторите...

# 402
  • Мнения: 3 662
Аниш, спокойно с разните жалбички има кой да се занимава, все пак сме правова демократична и европейска държава. Мисля, че пояснението в скобите не е най-доброто за една българска майка, но ... това е въпрос на ценности и на възпитание.
Колкото до приетите промени в ЗЕС: Даже и да минат и на второ четене, съм готова да се обзаложа, че ще бъдат обжалвани и след 3 до 6 месеца ще бъдат отменени или поне сериозно ограничени. Така че ще има още едно шамарче за инициаторите...
Караш ме да се смея - били сме правова, демократична и европейска държава.... Mr. Green  bouquet
 Я се огледай наоколо. При това ниво на корупцията срещу определена сума всеки с достъп до данните ще може да продава "лична информация".  Да си забелязала случайно, че достъпът ще е без съдебна заповед? И да се обжалва впоследствие, щетата ще е нанесена.
п.п. Какво мислиш за това в скобите, не ме интересува.

# 403
  • Мнения: 21
Не е късно, чакаме второто четене  Wink.  Гласът на 10 000 реални интернет потребители не е за пренебрегване. Нали видя съобщението, че БСП, ДСБ и РЗС няма да подкрепят идеята.
Praynig Дано! И хората ще станат повече, но няма много гласност, защото групите са две.
off: http://efb.bg/ - колонката новини. А другата тема остана пренебрегната. Поне въпроси да бяха питали...
(не съм сигурен кои са "Електронна граница" и кой е Богомил Шопов - в смисъл на политическа обвързаност)
Аз ще ти отговоря за Бого,но дано не го приемат като партиина агитация...В момента той е член на пп Зелените,чиито основни борби до тук са за да не се подслушва интернет,и гражданското общество да има пряк контрол върху властта,чрез различни мерки...

Но основната тема май не беше тази?!

# 404
  • Мнения: 2

 Я се огледай наоколо. При това ниво на корупцията срещу определена сума всеки с достъп до данните ще може да продава "лична информация".  Да си забелязала случайно, че достъпът ще е без съдебна заповед? И да се обжалва впоследствие, щетата ще е нанесена.

Има я тази реална опасност и за това аз съм твърдо против приемането на тези промени в ЗЕС. Подписах се и в двете подписки  и ще ходя да протестирам, ако някой организира нещо... Така, че мисля просто не сме се разрали по този въпрос.

Общи условия

Активация на акаунт