Постъпих глупаво, как да се извиня

  • 7 051
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 8 002
При обучение на новопостъпил аз разбирам приемо-предаване на основния обем работа. Всякакви улеснения се правят индивидуално, според разбиранията на улеснения. Това, че нещо съм човъркала и правила за мое улеснение, не ме прави длъжна да го обяснявам на новопостъпилите. А пък още по-малко ще тръгна да се извинявам, че не съм го споделила.

# 16
  • Мнения: 1 040

Аз съм на принципа каквото повикало, такова се обадило. Затова все си мисля, че направеният жест рано или късно се връща. Не съм от хората, които ги е страх, че някой ще им вземе хляба.

И аз съм така  Peace

# 17
  • Мнения: 6 214
Нищо не и казвай. Информацията е най-скъпият ресурс в съвременния свят.  Peace Как'Сийка и Мери Джейн също са ти го казали.

# 18
  • Мнения: 629
Щом сама си си направила нещо, което да ти улесни работата не си длъжна да го споделяш. Всеки си има метдология и предпочитания Simple Smile Според мен не е тъпо. Даже няма смисъл да се обясняваш, ако те пита нещо и отговаряй, ама това си е Know-how, което си е твое:)

# 19
  • Мнения: X
От друга страна обаче, ако работят съвместно и се заместват, може би е по-добре колежката да бъде просветена. Ако колежката не знае за тази система и авторката отсъства от работа, после авторката ще трябва да наваксва сама пропуснатото, което ще трябва сама да си въвежда в системата (след като казва, че е свързано с организацията на работата).

# 20
  • Мнения: 6 214
От друга страна обаче, ако работят съвместно и се заместват, може би е по-добре колежката да бъде просветена. Ако колежката не знае за тази система и авторката отсъства от работа, после авторката ще трябва да наваксва сама пропуснатото, което ще трябва сама да си въвежда в системата (след като казва, че е свързано с организацията на работата).
Таман ще има как да "забие" новата, че никаква не я е свършила, докато нея я е нямало.  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 168
И аз мисля, че е по-добре да я информираш, без да се обясняваш много, много, защо едва сега й го споделяш. Ако искаш да й се извиняваш - извини й се, но не смятам за нужно. Човек трябва да постъпва добре с колегите си. Щом се чувстваш зле, значи имаш нужда да споделиш работата си с другите. А това, че си издаваш тайния продукт и ще те изместят - да има вероятност, но ако си толкова добра, няма как да стане или пък ще си намериш по-добро място  Grinning

# 22
  • Мнения: 8 592
Няма ненаказано добро ! Затова по-добре си замълчи и не прави услуги без да ти са поискани!

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Лошо си си постлала, ако за в бъдеще ще работите заедно.
Ако колежката е разбрала за твоята система, значи не е глупава и вероятно ще се възползва - дали за твое и общо добро ще разбереш по човека.
А ти защо съжаляваш, че си създала системата и всъщност защо не си я официализирала?

# 24
  • Мнения: 3
Е чак да се извиняваш.  newsm78 Нали си я въвела в работата, както си е. Сега просто можеш да е улесниш. Никой от шефовете Ви не е създал "програмата " за улеснение. Нека първо види за какво става въпрос, а после сама да прецени кое и е по- лесно Simple Smile Може пък да не и хареса твоя метод Simple Smile   bouquet

# 25
  • Мнения: 1 384
И аз мисля че трябва да си замълчиш и да не повдигаш въпроса

# 26
  • BG
  • Мнения: 2 458
Нито й дължиш обяснение, нито й дължиш извинение! Не се показвай слаба, защото свястната колежка, която е хубав човек би те изместила, ако има тази възможност! След една година пиши тук дали е толкова хубав човек! Ти си изработила системата за твое улеснение. Не цениш ли труда си? Не си длъжна да я улесняваш! Нито ти плаща тя, нито пък работи за теб!



Абсолютно точно!  Peace

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Прегледах на бързо отговорите.
Аз пък не одобрявам, че не си и казала. Лично аз мразя отношение към новодошлите тип "Блъскай се, както аз съм се блъскал, когато постъпих!"
Разбирам и защо се чувстваш гузна. Аз също бих се чувствала гузна. Бих постъпила така: тя вече е разбрала, че ти имаш система за улеснение, за която не си и казала, за да не те обвинява за това макар и да е лъжа, защо не се оправдаеш някак. "щях да ти кажа за този лесен начин за работа, по-късно, когато разучиш класическия начин, тъй като в началото, когато не си ориентирана не съм сигурна, че ще разбереш таблицата, която съм направила и как тя може да те улесни."
Не се разбира конкретния проблем, работата ти и тази таблица, но аз съм правила подобни улеснения, които за мен работят, а колегите ми не могат да ги разберат не ги приемат и не работят по моя начин, това може да е причина да не се обясняваш на дълго и на широко за своите открития и начин на подреждане на работата.

# 28
  • Мнения: 1 384
Абе всеки се бори за хляба си , аз не бих дала на никой изкараната ми с кървав труд работа

# 29
  • Мнения: 211
Прав текст и искрено извинение. "Не знам и аз защо го направих, но осъзнавам, че не бях права" - би трябвало да смекчи всякакви обстоятелства.

Повтарям се от някоя друга тема, но: нищо човешко не ни е чуждо!

Общи условия

Активация на акаунт