Постъпих глупаво, как да се извиня

  • 7 058
  • 68
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 384
Имаше една приказка -Пътят към ада е осеян с добри намерения ............
 

# 61
  • Мнения: X
Чудо на чудесата, не знам защо си мислиш, че не съм се сблъсквала с кариеристи, които са готови да премажат всекиго по пътя си?
Просто това не е нещо, заради което мога да пренебрегна някои мои простички принципи.
Който иска да се блъска с лакти, да заповяда. Но постоянният страх да не бъдеш изместен, не води към нищо добро. Особено, когато самият ти си го внушаваш.

Има и още един аспект, който не е за пренебрегване.
Когато работите в един отдел: ти и новият човек и особено когато ти си този, който го въвежда в работата, при допуснати грешки и пропуски в работата много по-строго се съди старото куче, защото се очаква, че до голяма степен ти си този, който носи отговорност за обучението на новия. Ако стане някоя издънка, винаги старите служители са тези, които опират пешкира и след това трябва да оправят кашата.
Новият поне през първите 3 месеца е малко като на гости. Може би чак след 6-тия месец започват малко по-малко да го третират като редовен служител със всичките му отговорности и последиците от тях.
Та в този ред на мисли, ако аз обучавам един такъв новак ( както и ми се е случвало, както се е случвало и да клепам заради грешки, допуснати от нови хора), и ако има начин да го предпазя от грешки, касаещи общата ни работа, не бих се поколебала да го просветя къде и в какво именно да бъде внимателен или как да се организира. Стига разбира се да е готов да го приеме, защото има и такива, които си мислят, че знаят всичко.

Не знам, там където работите вие как са поставени нещата, но аз говоря на базата на моя личен опит.

# 62
  • Мнения: 121
Buttinsky, говорим едно и също и двете, но аз не визирам постоянен страх.
Но да, мислех, че не си попадала в такава ситуация.А сега вече мисля, че не си имала работа с луд кариерист, готов на всичко, дори на лъжа, за да си извърви неговият си път по стълбичката.
За мен е нормално ако си, да ти светва червена лампичка при всеки, който даде индикация да заеме твоята позиция.И не е задължително да успее, но ако е по-изобретателен може да ти скъса нервите.Рано или късно висшестоящите  разбират що за качество е такъв индивид.

Работата ми е такава, че аз наемам хора/фирмата не е моя/ и държа лично да ги обучавам.
И ако има нещо, което да улесни работния процес, то с него се запознават в последния етап на обучението.За да уловят логиката и за да знаят как биха се справили, ако няма ток и не им работи програмката в  момента.
Предпочитам колегите  да използват бутон "Backspace", след като са се научили да трият с гумичка, образно казано.

# 63
  • Мнения: 6 214
Въобще не иде реч за луди кариеристи, понякога става въпрос дори за една шибана заплата в малък град, в който най-обикновената и тъпа работа се търси поне 6 месеца.

# 64
  • Мнения: 1 384
Въобще не иде реч за луди кариеристи, понякога става въпрос дори за една шибана заплата в малък град, в който най-обикновената и тъпа работа се търси поне 6 месеца.
на мен ли го казваш Риал знам много добре какво е

# 65
  • Мнения: 6 214
Въобще не иде реч за луди кариеристи, понякога става въпрос дори за една шибана заплата в малък град, в който най-обикновената и тъпа работа се търси поне 6 месеца.
на мен ли го казваш Риал знам много добре какво е
Предполагам, че знаеш. А те говорят за кариери...

# 66
  • Мнения: 7 779
а въпросът на авторката е съвсем друг  Laughing

# 67
  • София
  • Мнения: 4 349
Въпросът е един, но отговори много  Mr. Green Mr. Green

# 68

Общи условия

Активация на акаунт