Неангажиращи отношения

  • 28 944
  • 190
  •   1
Отговори
# 30
  • На Марс
  • Мнения: 8 722
Неангажираща връзка, по скоро бих имала такава. Всеки си прави каквото си иска и излиза с който иска и т.н. и се виждаме само когато можем. А секс според обстоятелствата и как го чувстваме.

Връзка само за секс, такива съм имала много като тийнейджърка, сега не мисля, че ще имам или бих имала, защото се познавам и знам, че ще хлътна и след това ще остана наранена/разочарована.

Връзка само за секс това ме навежда на страхотна бизнес идея - "Вибратор лъхащ на рикия" Simple Smile

# 31
  • Мнения: 3 231
Зайко Байко спи с Кумчо Вълчо. То беше ясно. Иначе...

Съдбата на неангажиращите връзки е:
1. Стават ангажиращи при съгласие от двете страни
2. Разпадат се, когато стане ясно, че само единият иска да е НЕангажираща

Неангажиращите връзки са по дефолт неравновесни, дисбалансирани състояния. Именно по тази причина неустойчиви - т.е. рано или късно си намират равновесието в едната от двете крайни точки - или се разпадат, или еволюират в пълномащабни връзки.

Да, такива са ми последните връзки. Не желая сериозни обвързвания, съжителства, брак. Искам само приятелства и забавления, без ангажименти. Единственото, което не мога да приема е паралелни сексуални връзки... Това е на този етап.
хахаха Simple Smile "не сме обвързани, ама не прави секс с друга, моля!"  

на това ли му викате "неангажиращо"???

Последна редакция: вт, 23 яну 2018, 17:54 от nofelet

# 32
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Под "неангажиращо" имам предвид без очаквания за развитие в посока съжителство или брак. Иначе аз не ревнувам, но разбера ли за заигравки е край... Също както и към мен има такива очаквания.

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 412
Според мен една такава връзка те дърпа назад да си намериш нормални отношения с мъж на твоята възраст. И времето си минава, а тук е ясно, че бъдеще нямаш. Освен това темата започна да спя ли веднъж с него... Да задоволя ли нагона си... Виж сега до къде стигна. Не искам да казвам нищо и сама можеш да се сетиш къде може да стигне.

# 34
  • Мнения: 2 143
Пффф! Пак се включвам - с нежелание.
Такова животно като неангажираща връзка няма. Има, но се свежда до Чук и Бег. Всичко останало вече е ангажимент.
Накратко ако не се обаждате или получите обаждане за едно бързо в обедната почивка примерно - вече е ангажираща.

# 35
  • Мнения: X
Такова животно като неангажираща връзка няма. Има, но се свежда до Чук и Бег. Всичко останало вече е ангажимент.
Накратко ако не се обаждате или получите обаждане за едно бързо в обедната почивка примерно - вече е ангажираща.
В такъв случай има сериозни нюанси в тази "ангажираност". Ако позволите личен пример - в неангажиращата връзка съм си позволявал след примерно 1 или 2 години връзка да се вкисна покрай нова година и да си изключа телефона за 2 седмици. И като си го включих си продължихме откъдето бяхме стигнали преди това. Докато в последната ми връзка, много преди да стане на брак още, като ми падна батерията за 1 час половинката ми беше изтрещяла от притеснение и беше звъняла на всичките ни общи познати и приятели. Аналогично и аз много се ядосвам, а понякога и притеснявам, когато не си чуе телефона (който е все на без звук, защото не знаеше как да си изключи пищенето на вайбъра и подобните апликации).

За мен първият вариант е силно неангажираща връзка, защото нямам усещането да съм заедно с друг човек, той да е някаква неделима част от живота ми или дори да е някаква особено съществена част.

Докато при ангажиращата връзка имам усещането, че животът ми вече не принадлежи само на мен и не мога да си правя каквото си искам с него, а принадлежи и на друг, както и на плода от тази връзка. И ако бих направил някоя простотия като нищо, ако съм само аз (примерно да тръгна да качвам насред зима, през нощта и подпийнал, някой планински връх в снега), то сега премислям и премервам всяко свое действие или бездействие не само как ще се отрази на мен, но и как ще се отрази на другите две същества, които са свързани с мен. Несравним е ангажиментът с първия вариант.

# 36
  • София
  • Мнения: 24 839
Под "неангажиращо" имам предвид без очаквания за развитие в посока съжителство или брак. Иначе аз не ревнувам, но разбера ли за заигравки е край... Също както и към мен има такива очаквания.

Дори не мога да си представя връзка, която започва с идеята за брак.......освен в крайна ситуация на цъкащ биологичен часовник.
Винаги са ми били чужди и предупрежденията от вида " не търся сериозна връзка"- че ти и да я търсиш, като нямаш обект, който да те привлича, че и ти него също достатъчно, че в един момент да почувствате нужда от по- голяма близост и ангажираност, няма да ти се получи нищо.
-



# 37
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз говоря за ситуация, в която и двете страни са наясно, че до брак няма да се стигне. Примерно защото вече са били и не плануват да си го причиняват отново. Или поне не в обозримо бъдеще.
Ето Краси например писа, че такава връзка за нея не би представлявала интерес. Само че с Краси имаме различен опит.

# 38
  • Мнения: 5 647
Бях почти сигурна, че Зайчето няма да остане само с 1-2 преспивания с Кумчо. Неангажиращо щеше да е, ако бяхте останали на този етап. Вече си вървите към връзка, иначе нямаше да пускаш темата.
Имате ли някакви уговорки? Обсъждали ли сте как виждате отношенията си?

# 39
  • Мнения: 162
Бях почти сигурна, че Зайчето няма да остане само с 1-2 преспивания с Кумчо. Неангажиращо щеше да е, ако бяхте останали на този етап. Вече си вървите към връзка, иначе нямаше да пускаш темата.
Имате ли някакви уговорки? Обсъждали ли сте как виждате отношенията си?
Аз не ги виждам никак. Наслаждавам се на момента. Това е. Нямаме уговорки никакви. Аз по-скоро имам уговорка със себе си да приключа нещата скоро. Например, до лятото.

# 40
  • София
  • Мнения: 24 839
Аз говоря за ситуация, в която и двете страни са наясно, че до брак няма да се стигне. Примерно защото вече са били и не плануват да си го причиняват отново. Или поне не в обозримо бъдеще.
Ето Краси например писа, че такава връзка за нея не би представлявала интерес. Само че с Краси имаме различен опит.

Е, трябва и да уточним ситуацията, разбира се- аз приех, че говорим за хора, които не са се женили още и всичко им предстои.
За вече миналите веднъж по реда си, е донякъде друго, но пак не виждам как предварително мога да кажа на човека, че ми е за забавление и съм сигурна, че не бих изпитала по- сериозни чувства.
Може би, защото никога не съм виждала смисъл от интимности с мъж, който не ме привлича достатъчно.

# 41
  • Мнения: 3 725
Може да има страхотно привличане между двамата, но ситуацията да е такава, че да нямат бъдеще заедно.

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 412
Бях почти сигурна, че Зайчето няма да остане само с 1-2 преспивания с Кумчо. Неангажиращо щеше да е, ако бяхте останали на този етап. Вече си вървите към връзка, иначе нямаше да пускаш темата.
Имате ли някакви уговорки? Обсъждали ли сте как виждате отношенията си?
Аз не ги виждам никак. Наслаждавам се на момента. Това е. Нямаме уговорки никакви. Аз по-скоро имам уговорка със себе си да приключа нещата скоро. Например, до лятото.

Не, че се бъркам, но тоя момент продължава няколко месеца, а това скоро е след 6 месеца. Някак си тия критерии за времето на мен не ми се вързват какво ти ги описваш и ми се струва, че си се увлякла и не искаш това да приключва. Което ме навежда на мисълта, че вече има чувства.

# 43
  • Мнения: 5 647
И аз мисля, че има чувства, но тя не иска да си признае сама на себе си. А секс без чувства при жените е толкова рядко явление и ако случаят беше такъв, нямаше да се пуска вече втора тема.

# 44
  • Мнения: 320
И аз съм на мнението на absurT. Наистина, каквато и да е ситуацията, как може човек да гарантира, че ще изпита или няма да започне да изпитва определени чувства? Нали всяка връзка започва като "несериозна" със забавления и секс, а не с обещания за бъдещето...

Според мен хората, които си казват директно или намекват, че искат такива отношения са страдали в предишни връзки и се самозаблуждават, че така няма да са пак наранени. Или пък някакви серийни кръшкачи, които си имат друга връзка и се застраховат, че ако има промяна в другия те ще могат да се измъкнат обидени с едно "Е, нали се разбрахме без чувства". Много удобно!

Общи условия

Активация на акаунт